Nová kamera Canon ME20F-SH s citlivostí ISO 4.000.000 Produktové aktuality

Nová kamera Canon ME20F-SH s citlivostí ISO 4.000.000

Martin LukešAktualizováno: 31. 7. 2015 v 11:02 • Rubrika: Produktové aktuality

Citlivost ISO je spolu s rozlišením patrně nejskloňovanější parametr u fotoaparátů od nástupu éry digitálů. Není tomu tak dávno, kdy se citlivost u zrcadlovek pohybovala kolem ISO 1600 a hodnotou se tedy rovnala běžně dostupným kinofilmům. Doba ale výrazně pokročila a dnes nejsou nijak výjimečné fotoaparáty s citlivostí ISO 12.800, nebo ISO 25.600. Kamera citlivostí v řádech milionů, by ale byla ohromující. A právě takový přístroj představila společnost Canon. Nová kamera Canon ME20F-SH disponuje neuvěřitelnou citlivostí ISO 4.000.000!!!

V současné nabídce digitálních fotoaparátů jsou dva modely, které nabízí pohádkovou hodnotu citlivosti ISO 409.600. Je jím vlajková loď zrcadlovek Nikon, profesionální model Nikon D4s a bez-zrcadlovka Sony A7s.Tato hranice zatím u sériově vyráběných fotoaparátů nebyla překročen. Tedy až do současné chvíle. Nyní přední výrobce digitálních fotoaparátů společnost Canon, představila novou kameru s označením Canon ME20F-SH.


Canon ME20F-SH

Tento stroze vypadající přístroje je osazen Full Frame snímačem o velikosti kinofilmového pole, u kterého lze nastavit citlivost až do hodnoty ISO 4.000.000 (slovy: čtyři milióny). Výrobce uvádí, že přístroj dokáže pořizovat Full HD video už při světle s intenzitou 0,0005 luxu. Jen pro zajímavost, v jasné noci při úplňku lze naměřit cca 0,27 – 1 lux. Při zatažené noci, bez svitu měsíce se světlo pohybuje kolem 0,0001 luxu. Kamera tedy dokáže fungovat při světle, kdy už lidské oko v podstatě nevidí vůbec nic.Výrobce předpokládá, že by se podobný přístroj dal využít při filmových produkcích, různých reality show, ale v úvahu samozřejmě připadá také natáčení zvířat volně žijících v přírodě, nebo k dalším podobným dokumentárním účelům. Od věci nebude také využití pro bezpečnostní a vědecké účely. Jen pro názornost, pokud jste někdy fotografovali noční scénu ze stativu s expozicí 30s / ISO 100, tak tímto přístrojem pořídíte stejný záběr  na 1/1000s / ISO 3.276.800.Prototyp této kamery bylo ohlášen v roce 2013 a již tehdy ohromil svět digitálního záznamu. Tajemstvím Canonu ME20F-SH je především ve velikosti pixelu, který je cca 5,5x větší než obrazový bod u běžných kamer s výměnnými objektivy. Ohromnou výhodou této nové kamery, je kompatibilita se všemi Canon EF objektivy, které se používají jak na filmových, tak digitálních zrcadlovkách. Samozřejmostí jsou výstupy 3G / HD-SDI a HDMI.


Promo video prototypu snímače z roku 2013

Bližší specifikace zatím nebyla zveřejněna, ale již teď se ví, že unikátní vlastnosti této „krabičky“ nebudou zadarmo. Cena by se měla pohybovat kolem 30.000$ (v přepočtu cca 750.000Kč). Na pultech by se měl objevit koncem tohoto roku, ale otázkou zůstává, zda bude kamera dostupná i na českém trhu.


Prototyp kamery z roku 2015Video ze Sony A7s (ISO 1600 - 409.600)Vložit nový komentář

: *

:

: *


Tip: odkaz na konkrétní komentář vytvoříte tak, že napíšete jeho číslo do hranatých závorek. Příklad: [1] na webu zobrazí odkaz na komentář číslo 1

Komentáře slouží ke zveřejnění vašeho názoru, děkujeme za vaše příspěvky. Jako provozovatelé této diskuse si vyhrazujeme právo na odstranění nevhodných komentářů.


Související články

Fotografie z galerie

Přejít do galerie

Související články

Nové recenze

Přihlásit

Přihlásit pomocí Facebooku

nebo e-mailem


Košík

Způsoby doručení

Doprava zdarma od 10 000 Kč

Nahrát fotku

Do fotosběrny Do galerie

Do fotosběrnyDo galerie

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách. Dozvědět se víc.
Souhlasím