Magazín

Produktové aktuality

Nová špičková skla ZEISS Milvus jsou zde

Martin HájekAktualizováno: 9. 9. 2016 v 5:13 • Rubrika: Produktové aktuality

Nová špičková skla ZEISS Milvus jsou zde

Výrobce skvělých a ceněných objektivů ZEISS uvádí několik zajímavých skel z řady Milvus, která budou dostupná od konce října 2016. Konkrétně v ohniscích 15mm, 18mm a 135mm pro bajonety ZE a ZF.2. A ještě lepší zprávou je, že předobjednávky nových objektivů ZEISS Milvus přijímáme již nyní.

Obsah

ZEISS představil dva super-široké objektivy ZEISS Milvus 2.8/15 a ZEISS Milvus 2.8/18, a teleobjektiv ZEISS Milvus 2/135 - určených pro DSLR. Počet objektivů v řadě Milvus se tím zvýšil na devět. Christope Casenave, produktový manager ZEISS Camera Lenses, k tomu dodává: „Objektivy ZEISS Milvus jsou neocenitelnou investicí do budoucna, díky své excelentní obrazové kvalitě a široké škále ohnisek, která pokrývá ohniska od 15 do 135 milimetrů. Objektivy řady ZEISS Milvus byly konstruovány tak, aby splnily nároky dnešních nejvýkonnějších digitálních zrcadlovek a i těch které přijdou v budoucnu, díky jejich vysoké obrazové kvalitě i při nelehkých světelných podmínkách.“

 

Určeno pro nejvyšší třídu DSLR

Nové objektivy jsou charakterizovány harmonickým bokehem a velice vysokou mírou potlačení nežádoucích odlesků a „duchů“, díky ZEISS T* antireflexním vrstvám. Optimalizace povrchových vrstev snižuje pravděpodobnost odlesků, „duchů“ a světelných závojů více než kdy dříve a to i za extrémně těžkých světelných podmínek. Všechny objektivy řady Milvus používají konstrukci plovoucích členů, která zajišťuje stabilní obrazový výkon při všech zaostřovacích vzdálenostech.

 

ZEISS Milvus mířící do segmentu videa

Objektivy ZEISS Milvus také umožňují pořizování vysoce kvalitního videa. „I díky vysokému kontrastu vyhovují objektivy ZEISS Milvus nejmodernějším video standardům 6K a více, a mají stejné barevné podání,“ říká Casenave. Všechny objektivy ZEISS Milvus mají ostřící kroužky s velkým úhlem rotace, což umožňuje přesnější ostření a jsou vyrobeny z komfortní gumy, zajišťující jistý úchop při ostření. U objektivů s bajonetem ZF.2 je možné využít tzv. De-Click funkce, umožňující plynulou a tichou změnu clony. Celokovová robustní konstrukce objektivů ZEISS Milvus zajišťuje dlouhodobé a spolehlivé užívání. Dále jsou objektivy utěsněny proti prachu a stékající vodě. Robustní kovová clona s integrovaným designem je součástí balení. Nová ohniska jsou také kompatibilní s ZEISS Lens Gear kroužky, což je pro filmaře další přidaná hodnota. ZEISS Lens Gear, vyrobený z kvalitní hliníkové slitiny a s tvrzenou povrchovou úpravou, snadno nasunete na objektivy Milvus a pohybem dvou otočných kroužků proti sobě, je upevníte.

Shrnutí nových objektivů Milvus:

 

  • ZEISS Milvus 2.8/15: Tento super-široký objektiv s úhlem záběru 110° umožňuje fotografům pracovat s extrémní perspektivou. Objektiv má excelentní obrazový výkon – i na plně otevřenou clonu. Zkreslení a barevné aberace jsou minimální. To vše díky ZEISS Distagon konstrukci s 15 čočkami ve 12 skupinách, včetně dvou asférických elementů, speciálním sklem s nízkou disperzí a ostřícímu mechanismu s plovoucími členy. Odnímatelná sluneční clona a závit s průměrem 95 mm umožňuje použití nejrůznějších filtrů včetně držáků na čtvercové filtry.

  • ZEISS Milvus 2.8/18: Tento kompaktní super-širokoúhlý objektiv s nově navrženým ZEISS Distagon designem má 14 čoček ve 12 skupinách, včetně dvou asférických elementů. ZEISS Milvus 2.8/18 má krátkou minimální zaostřovací vzdálenost 0.25m a interní ostření. S úhlem záběru 99.9°, je tento objektiv ideálním společníkem pro krajinářskou a architektonickou fotografii, díky možnosti pořizovat kreativní snímky z neobvyklé perspektivy. Závit na filtry je 77 mm. ZEISS Milvus 2.8/18 podává vynikající obraz a velice dobrou korekci zkreslení.

  • ZEISS Milvus 2/135: Tento světelný teleobjektiv nabízí výtečnou korekci všech barevných aberací. Díky nízké cloně a půvabnému bokehu, je perfektním objektivem pro portrétní fotografii. Minimální zaostřovací vzdálenost je 0.80m a dělá tento objektiv mnohostranným. Optická konstrukce má 11 čoček v 8 skupinách a jako ZEISS Milvus 2.8/18 má průměr filtrů 77 mm.Sdílet na


Komentáře k článku

Chráněno pomocí reCAPTCHA Tyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajůsmluvní podmínky společnosti Google.