Nová verze firmwaru pro vodotěsný fotoaparát Nikon 1 AW1 Krátce

Nová verze firmwaru pro vodotěsný fotoaparát Nikon 1 AW1

Luděk BouškaVydáno: 27. 2. 2015 v 10:42 • Rubrika: Krátce

Nikon vydal aktualizaci firmwaru pro vodotěsný kompakt s výměnnými objektivy Nikon 1 AW1. Nová verze 1.11 opravuje chyby záznamu dat o poloze pomocí vestavěného GPS modulu.

Aktualizace firmwaru fotoaparátu Nikon 1 AW1 na verzi 1.11 pro Windows

Aktualizace firmwaru fotoaparátu Nikon 1 AW1 na verzi 1.11 pro Mac

Změny uvedené touto verzí

 • Byly odstraněny problémy znemožňující správný příjem protokolů dat o poloze, jak je uvedeno níže.
  1. Protokoly dat o poloze nebylo možné správně přijmout v případě vypnutí fotoaparátu při nastavení položky Záznam dat o poloze na Ano.
  2. Pokud byla data protokolu uložena nastavením položky Záznam dat o poloze na Ano a výběrem položky Tvorba protokolu, data o poloze (numerické hodnoty) se v případě záznamu protokolů v některých polohách nezaznamenala správně.
 • V závislosti na místě fotografování se zeměpisná délka (E nebo W) v datech o poloze zobrazila v zobrazení „zjednodušených informací o snímku“ v režimu přehrávání jednotlivých snímků v některých případech odlišně od zobrazení na monitoru při výběru položky Data o poloze > Poloha v menu nastavení. Tento problém byl odstraněn.

Upozornění k aktualizaci firmwaru

Během aktualizace firmwaru může dojít k resetování hodin fotoaparátu. Dojde-li k takovéto situaci, nastavte po aktualizaci firmwaru správné hodnoty data a času pomocí položky Časové pásmo a datum v menu nastavení.

Jak zkontrolovat aktuální verzi firmwaru fotoaparátu

Je-li již ve fotoaparátu AW1 nainstalována nejnovější verze firmwaru, nemusíte stahovat a instalovat tuto aktualizaci firmwaru. Aktuální verzi firmwaru lze zkontrolovat pomocí položky Verze firmwaru v menu nastavení fotoaparátu.

 1. Zapněte fotoaparát.
 2. Stiskněte tlačítko MENU pro zobrazení menu.
 3. Vyberte menu nastavení.
 4. V menu nastavení vyberte položku Verze firmwaru.
 5. Zobrazí se aktuální verze firmwaru A a B fotoaparátu.
 6. Vypněte fotoaparát.

Stručný návod k instalaci

Toto je stručný návod k instalaci. Pro získání podrobných pokynů klepněte na odkaz níže.

Fotoaparát napájejte pomocí síťového zdroje nebo použijte plně nabitou baterii.

 1. Na pevném disku počítače vytvořte nový adresář s vhodným jménem.
 2. Do adresáře vytvořeného v kroku 1 si stáhněte pomocí odkazu ve spodní části stránky soubor pro operační systém Windows (.EXE)nebo Macintosh (.DMG).
 3. Spuštěním staženého souboru vytvořte adresář AW1Update obsahující soubor firmwaru AW1_0111.bin.
 4. Pomocí čtečky paměťových karet nebo obdobného zařízení zkopírujte soubor AW1_0111.bin do kořenového adresáře paměťové karty naformátované ve fotoaparátu.
 5. Do slotu pro paměťovou kartu ve fotoaparátu vložte paměťovou kartu obsahující adresář „firmware“ a zapněte fotoaparát.
 6. V menu nastavení fotoaparátu vyberte položku Verze firmwaru a podle zobrazených pokynů proveďte aktualizaci firmwaru.
 7. Po dokončení aktualizace firmwaru vypněte fotoaparát a vyjměte paměťovou kartu.
 8. V menu nastavení fotoaparátu vyhledejte položku Verze firmwaru a zkontrolujte, jestli došlo k úspěšné aktualizaci firmwaru fotoaparátu.

Aktualizace firmwaru si lze nechat provést v autorizovaném servisním středisku Nikon.Vložit nový komentář

: *

:

: *


Tip: odkaz na konkrétní komentář vytvoříte tak, že napíšete jeho číslo do hranatých závorek. Příklad: [1] na webu zobrazí odkaz na komentář číslo 1

Komentáře slouží ke zveřejnění vašeho názoru, děkujeme za vaše příspěvky. Jako provozovatelé této diskuse si vyhrazujeme právo na odstranění nevhodných komentářů.


Související články

Fotografie z galerie

Přejít do galerie

Související články

Nejbližší události

Nové recenze

Přihlásit

Přihlásit pomocí Facebooku

nebo e-mailem


Košík

Způsoby doručení

Doprava zdarma od 5 000 Kč

Nahrát fotku

Do fotosběrny Do galerie

Do fotosběrnyDo galerie

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využíváním cookies a využití osobních údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a v reklamních sítích na dalších webech. Tyto souhlasy můžete kdykoliv změnit, vypnout nebo upravit v Nastavení soukromí, které otevřete kliknutím na odkaz níže.
Dozvědět se víc | Nastavení soukromí
Rozumím