Nová verze firmwaru pro vodotěsný fotoaparát Nikon 1 AW1 Krátce

Nová verze firmwaru pro vodotěsný fotoaparát Nikon 1 AW1

Luděk BouškaVydáno: 27. 2. 2015 v 10:42 • Rubrika: Krátce

Nikon vydal aktualizaci firmwaru pro vodotěsný kompakt s výměnnými objektivy Nikon 1 AW1. Nová verze 1.11 opravuje chyby záznamu dat o poloze pomocí vestavěného GPS modulu.

Aktualizace firmwaru fotoaparátu Nikon 1 AW1 na verzi 1.11 pro Windows

Aktualizace firmwaru fotoaparátu Nikon 1 AW1 na verzi 1.11 pro Mac

Změny uvedené touto verzí

 • Byly odstraněny problémy znemožňující správný příjem protokolů dat o poloze, jak je uvedeno níže.
  1. Protokoly dat o poloze nebylo možné správně přijmout v případě vypnutí fotoaparátu při nastavení položky Záznam dat o poloze na Ano.
  2. Pokud byla data protokolu uložena nastavením položky Záznam dat o poloze na Ano a výběrem položky Tvorba protokolu, data o poloze (numerické hodnoty) se v případě záznamu protokolů v některých polohách nezaznamenala správně.
 • V závislosti na místě fotografování se zeměpisná délka (E nebo W) v datech o poloze zobrazila v zobrazení „zjednodušených informací o snímku“ v režimu přehrávání jednotlivých snímků v některých případech odlišně od zobrazení na monitoru při výběru položky Data o poloze > Poloha v menu nastavení. Tento problém byl odstraněn.

Upozornění k aktualizaci firmwaru

Během aktualizace firmwaru může dojít k resetování hodin fotoaparátu. Dojde-li k takovéto situaci, nastavte po aktualizaci firmwaru správné hodnoty data a času pomocí položky Časové pásmo a datum v menu nastavení.

Jak zkontrolovat aktuální verzi firmwaru fotoaparátu

Je-li již ve fotoaparátu AW1 nainstalována nejnovější verze firmwaru, nemusíte stahovat a instalovat tuto aktualizaci firmwaru. Aktuální verzi firmwaru lze zkontrolovat pomocí položky Verze firmwaru v menu nastavení fotoaparátu.

 1. Zapněte fotoaparát.
 2. Stiskněte tlačítko MENU pro zobrazení menu.
 3. Vyberte menu nastavení.
 4. V menu nastavení vyberte položku Verze firmwaru.
 5. Zobrazí se aktuální verze firmwaru A a B fotoaparátu.
 6. Vypněte fotoaparát.

Stručný návod k instalaci

Toto je stručný návod k instalaci. Pro získání podrobných pokynů klepněte na odkaz níže.

Fotoaparát napájejte pomocí síťového zdroje nebo použijte plně nabitou baterii.

 1. Na pevném disku počítače vytvořte nový adresář s vhodným jménem.
 2. Do adresáře vytvořeného v kroku 1 si stáhněte pomocí odkazu ve spodní části stránky soubor pro operační systém Windows (.EXE)nebo Macintosh (.DMG).
 3. Spuštěním staženého souboru vytvořte adresář AW1Update obsahující soubor firmwaru AW1_0111.bin.
 4. Pomocí čtečky paměťových karet nebo obdobného zařízení zkopírujte soubor AW1_0111.bin do kořenového adresáře paměťové karty naformátované ve fotoaparátu.
 5. Do slotu pro paměťovou kartu ve fotoaparátu vložte paměťovou kartu obsahující adresář „firmware“ a zapněte fotoaparát.
 6. V menu nastavení fotoaparátu vyberte položku Verze firmwaru a podle zobrazených pokynů proveďte aktualizaci firmwaru.
 7. Po dokončení aktualizace firmwaru vypněte fotoaparát a vyjměte paměťovou kartu.
 8. V menu nastavení fotoaparátu vyhledejte položku Verze firmwaru a zkontrolujte, jestli došlo k úspěšné aktualizaci firmwaru fotoaparátu.

Aktualizace firmwaru si lze nechat provést v autorizovaném servisním středisku Nikon.Vložit nový komentář

: *

:

: *


Tip: odkaz na konkrétní komentář vytvoříte tak, že napíšete jeho číslo do hranatých závorek. Příklad: [1] na webu zobrazí odkaz na komentář číslo 1

Komentáře slouží ke zveřejnění vašeho názoru, děkujeme za vaše příspěvky. Jako provozovatelé této diskuse si vyhrazujeme právo na odstranění nevhodných komentářů.


Související články

Fotografie z galerie

Přejít do galerie

Související články

Nejbližší události

Nové recenze

Přihlásit

Přihlásit pomocí Facebooku

nebo e-mailem


Košík

Způsoby doručení

Doprava zdarma od 300 Kč

Nahrát fotku

Do fotosběrny Do galerie

Do fotosběrnyDo galerie

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využíváním cookies a využití osobních údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a v reklamních sítích na dalších webech. Tyto souhlasy můžete kdykoliv změnit, vypnout nebo upravit v Nastavení soukromí, které otevřete kliknutím na odkaz níže.
Dozvědět se víc | Nastavení soukromí
Rozumím