Nová verze RAW - konvertoru Nikon Capture NX-D je zdarma ke stažení Krátce

Nová verze RAW - konvertoru Nikon Capture NX-D je zdarma ke stažení

Luděk BouškaVydáno: 29. 1. 2015 v 14:01 • Rubrika: Krátce

Capture NX-D je software pro vyvolávání a zpracovávání snímků, který využívá plný potenciál fotoaparátu a objektivů k produkci snímků pořízených digitálními fotoaparáty Nikon v optimální kvalitě na úrovni představ vývojářů společnosti Nikon. Software Capture NX-D je vytvořen speciálně pro zpracování snímků RAW a nabízí rychlou odezvu a intuitivní ovládání. Charakteristické parametry snímků, jako je jas, kontrast a tonální křivka, lze navíc upravovat nejen u snímků RAW, ale rovněž u snímků JPEG a TIFF pořízených digitálními fotoaparáty Nikon.

Plná verze softwaru Capture NX-D 1.1.0

Změny uvedené novou verzí

 • Byla přidána podpora přístrojů D5500, COOLPIX L31 (není prodáván v Japonsku), COOLPIX L32, COOLPIX S3700 a COOLPIX S2900 (není prodáván v Japonsku). 
 • Při použití softwaru Capture NX-D pro úpravu souborů, které již byly jednou upravovány pomocí softwaru Capture NX 2, je nyní možná úprava parametrů použitých v softwaru Capture NX 2.
  - Pomocí softwaru Capture NX-D však lze nastavovat pouze položky v části Develop (Parametry zpracování) palety Edit List (Seznam úprav) softwaru Capture NX 2. Dále lze snímky upravované pomocí softwaru Color Efex Pro upravovat po vrácení nastavení na původní hodnoty.
 • Byla přidána položka PF Flare Control (Korekce závoje PF) na paletu Camera and Lens Corrections (Korekce fotoaparátu a objektivu).
  - Tuto položku lze použít k redukci závoje (prstencový závoj, kruhový závoj apod.) způsobeného silnými zdroji světla na snímcích pořízených kompatibilními objektivy.
 • Byla přidána možnost Revert to Last Saved State (Návrat k poslednímu uloženému stavu) do menu Adjust (Seřídit).
  - Tato možnost resetuje nastavení aplikovaná softwarem Capture NX-D.
 • Byla přidána možnost Launch Camera Control Pro 2 (Spustit Camera Control Pro 2) do menu Tool (Nástroje).
 • Byly odstraněny následující problémy.
  - Při otevření snímků, na které byla aplikována korekce zkreslení, měla rozhraní objektů barevné obrysy.
  - Při použití redukce šumu došlo k neočekávanému ukončení aplikace.
  - Pokud byl zobrazen snímek RAW pořízený fotoaparátem bez podpory systému Picture Control (D2XS, D2X, D2HS, D2H, D1X, D1H, D1, D200, D100, D90, D80, D70S, D70, D60, D40X, D40), zobrazil se symbol indikující provedené úpravy snímku i v případě, že snímek nebyl ve skutečnosti upravován.
  - Při aplikaci položky Quick Adjust (Rychlé nastavení) na snímky RAW pořízené při nastavení položky Picture Control naNeutral (Neutrální), Flat (Ploché) nebo Monochrome (Monochromatické), pro které bylo zároveň vybráno nastaveníRecorded Value (Zaznamenaná hodnota) na paletě Picture Control, se nastavení položky Quick Adjust (Rychlé nastavení)vrátilo po opětovném zobrazení snímků v aplikaci Capture NX-D po ukončení a novém spuštění aplikace zpět na „0,00“.
  - Nastavení položky Noise Reduction (Redukce šumu) Better Quality 2013 (Vyšší kvalita 2013) lze vybrat pro snímky JPEG a TIFF.

Další změny ve verzi pro operační systémy Windows

 • Byly odstraněny následující problémy.
  - V operačním systému Windows 7 a starších nebylo možné vybrat více snímků v adresáři My Pictures (Moje snímky) pro zkopírování nebo přesunutí.
  - Při uložení snímků s různými názvy souborů za pomoci funkce Convert Files (Převést soubory) nedošlo k přesné aplikaci nových názvů souborů.

Další změny ve verzi pro počítače Macintosh

 • Byla přidána podpora operačního systému OS X verze 10.10.1.
 • Operační systém OS X verze 10.7.5 není nadále podporován. 


Vložit nový komentář

: *

:

: *


Tip: odkaz na konkrétní komentář vytvoříte tak, že napíšete jeho číslo do hranatých závorek. Příklad: [1] na webu zobrazí odkaz na komentář číslo 1

Komentáře slouží ke zveřejnění vašeho názoru, děkujeme za vaše příspěvky. Jako provozovatelé této diskuse si vyhrazujeme právo na odstranění nevhodných komentářů.


Související články

Fotografie z galerie

Přejít do galerie

Související články

Nejbližší události

Nové recenze

Přihlásit

Přihlásit pomocí Facebooku

nebo e-mailem


Košík

Způsoby doručení

Doprava zdarma od 5 000 Kč

Nahrát fotku

Do fotosběrny Do galerie

Do fotosběrnyDo galerie

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využíváním cookies a využití osobních údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a v reklamních sítích na dalších webech. Tyto souhlasy můžete kdykoliv změnit, vypnout nebo upravit v Nastavení soukromí, které otevřete kliknutím na odkaz níže.
Dozvědět se víc | Nastavení soukromí
Rozumím