Magazín

Produktové aktuality

Nové kompaktní a lehké teleobjektivy Nikon Z

Žaneta SikorováAktualizováno: 21. 6. 2023 v 16:06 • Rubrika: Produktové aktuality

Nové kompaktní a lehké teleobjektivy Nikon Z

Nikon představilo rozšíření své řady teleobjektivů Z o dva nové modely Nikon Z 70-180 mm f/2,8 a Z 180-600 mm f/5,6-6,3. Jsou překvapivě lehké a nabízejí fotografickým nadšencům rychlost pro zachycení širokého spektra objektů. Pojďme se na novinky podívat blíže.

Obsah

Nikon Z 70-180 mm f/2,8

Nikon Z 70-180 mm f/2,8 je všestranný a kompaktní teleobjektiv, ideální pro sportovní a wildlife fotografii. Díky vysoké konstantní světelnosti f/2,8 umožňuje fotografování za horších světelných podmínek a poskytuje flexibilitu v nastavení hloubky ostrosti. S krátkou ostřící vzdáleností 27 cm při nejkratší ohniskové vzdálenosti (70 mm) a 85 cm při nejdelší ohniskové vzdálenosti (180 mm) je také vhodný pro detailní záběry.

Objektiv je kompatibilní s Nikon Z telekonvertory, které umožňují prodloužení ohniskové vzdálenosti až na 360 mm. Díky utěsnění před povětrnostními vlivy je objektiv spolehlivě chráněn před prachem a vodou. Má lehké a kompaktní provedení, a to hmotnost pouhých 795 g a délku jen 151 mm.

Chci objektiv

 

 

Nikon Z 70-180 mm f/2,8 | Megapixel

Díky světelnosti f/2,8 v celém rozsahu ohnisek nemusíte mít obavy o nedostatek osvětlení. Otevřená clona umožňuje zachytit objekt jasně a čistě i při špatných světelných podmínkách. Vysoká světelnost s 9lamelovou clonou vytváří působivý efekt bokeh s dokonale rozostřeným pozadím. 

Kombinace všestranné ohniskové vzdálenosti, tichého zaostřování a potlačených změn ohniskové vzdálenosti během přeostřování dělají z tohoto objektivu ideální volbu pro natáčení videí.

Nikon Z 70-180 mm f/2,8 | Megapixel

Nikon Z 180-600 mm f/5,6-6,3 VR

Nikon Z 180-600mm f/5,6-6,3 VR je výkonný zoomový superteleobjektiv s nejdelší ohniskovou vzdáleností v řadě Nikon Z. Navržen pro full-frame bezzrcadlovky řady Nikon Z. Je ideální pro sportovní a wildlife fotografy. Vestavěný systém optické redukce vibrací (VR) s kompenzací až 5,5 EV zajišťuje ostré snímky i při fotografování z ruky. Umožňuje tak fotografovat delšími časy závěrky bez ovlivnění ostrosti obrazu, což je ideální při nízké hladině osvětlení. Kompatibilita s Nikon Z telekonvertory umožňuje prodloužit ohniskovou vzdálenost až na 1 200 mm. Utěsnění proti povětrnostním vlivům a fluorová vrstva na předním optickém členu chrání objektiv.

S rozsahem 180-600 mm pokrývá nejčastěji používané ohniskové vzdálenosti pro fotografii divokých zvířat, ptáků, letadel a sportovních událostí. Díky minimální ostřící vzdálenosti 2,4 m při ohniskové vzdálenosti 600 mm a 1,3 m při ohniskové vzdálenosti 180 mm lze také zachytit ostré snímky z blízkých vzdáleností.

Chci objektiv

Nikon Z 180-600 mm f/5,6-6,3 VR | Megapixel

 

 

Objektiv využívá krokový motor pro rychlé, spolehlivé a extrémně tiché automatické ostření, což ho činí ideálním pro foto i video tvorbu. Díky kompatibilitě s Nikon Z telekonvertory lze prodloužit ohniskovou vzdálenost objektivu a získat tak ještě delší dosah.

Vyměňte starý model za nový s výkupním bonusem až 20 %

Máte doma nevyužitou techniku nebo jen přemýšlíte o upgradu na nový model? Přineste nám ji do našeho Bazaru. My vám za to kromě výkupní částky přihodíme i výkupní bonus až 20 %! Kolik za svou stávající techniku můžete obdržet, zjistíte v naší kalkulačce: 

Vyplňte název vaší techniky k prodeji

Pokud jste váš produkt nenalezli, jeho výkupní cenu vám stanovíme individuálně.

Spočítat

 

 

Sdílet na


Komentáře k článku

Chráněno pomocí reCAPTCHA Tyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajůsmluvní podmínky společnosti Google.