Nový firmware pro Canon EOS 5D Mark III Krátce

Nový firmware pro Canon EOS 5D Mark III

Luděk BouškaAktualizováno: 2. 5. 2013 v 11:57 • Rubrika: Krátce

Canon právě uvolnil novou verzi firmware pro zrcadlovku Canon EOS 5D Mark III. Nová verze obsahuje celkem 14 oprav, z nichž nejzajímavější je asi nekomprimovaný výstup HDMI, nebo zvýšení citlivosti prostředního AF bodu na f/8. Takže použití telekonvertoru a objektivu se světelností f/4 je nyní už bez problémů.

Verze firmwaru 1.2.1 zahrnuje následující vylepšené a opravené funkce:

 1. Nyní je podporován také nekomprimovaný výstup HDMI.

 2. Umožňuje použít středový AF bod k automatickému zaostřování, pokud je fotoaparát používán s kombinacemi objektivu a telekonvertoru Canon EF, jejichž výsledná světelnost je f/8.

 3. Vylepšuje rychlost dosažení zaostření fotoaparátu při použití pomocného světla AF blesku Canon Speedlite.

 4. Obsahuje opravu jevu, kdy může při fotografování v režimu snímání s živým náhledem nebo v režimu snímání filmů dojít ke zmrazení displeje LCD a zobrazení chybové zprávy Err 70 či Err 80.

 5. Obsahuje opravu jevu, při kterém může po aktivaci priority kontinuálního snímání pro násobné expozice dojít po pořízení šestého snímku k nepatrnému pozastavení pořizování zbývajících snímků sekvence.

 6. Obsahuje opravu jevu, kdy se při fotografování s automatickým braketingem expozice v zobrazení hledáčku zobrazují nesprávné informace.

 7. Byla vylepšena komunikace s bezdrátovým přenašečem dat WFT-E7.

 8. Po úspěšném přenesení snímků pomocí bezdrátového přenašeče dat WFT-E7 prostřednictvím protokolu FTP se zobrazí hodnota „O“. Pokud se přenos snímků pomocí bezdrátového přenašeče dat WFT-E7 prostřednictvím protokolu FTP nezdařil, zobrazí se hodnota „X“.

 9. Obsahuje opravu jevu, kdy při použití karty Eye-Fi fotoaparát nemusí správně fungovat.

 10.  Obsahuje opravu jevu, při kterém se u snímků pořízených s objektivem EF 24–70 mm F4L IS USM správně nezobrazuje hodnota ohniskové vzdálenosti uvedená v informacích Exif.

 11.  Obsahuje opravu jevu, při kterém nelze řádně provést aktualizaci firmwaru objektivu.

 12.  Obsahuje opravu chyb v nabídkách pro arabštinu.

 13.  Obsahuje opravu jevu, při kterém fotoaparát změní hodnotu nastavení AF microadjustment (Mikronastavení AF) na -8.

 14.  Obsahuje opravu jevu, kdy při nastavení maximální limitní hodnoty pro možnost
  „Setting the ISO Speed Range for Auto ISO“ (Nastavení rozsahu citlivosti ISO pro automatické nastavení citlivosti ISO) není možné správné zobrazení pokynů na obrazovce.

* Položky č. 1 až 12 byly zahrnuty do firmwaru verze 1.2.0.
* Položky č. 1 až 14 byly zahrnuty do firmwaru verze 1.2.1.


Užitečné informace:

Verze firmwaru 1.2.1 je určena pro fotoaparáty s firmwarem verze 1.2.0 nebo novějším. Pokud je fotoaparát již vybaven verzí firmwaru 1.2.1, není nutné firmware aktualizovat.

 

Před stažením firmwaru a aktualizací firmwaru fotoaparátu si nejprve pečlivě pročtěte pokyny.

Poznámky:

 • Po aktualizaci fotoaparátu EOS 5D Mark III na verzi 1.2.1 nelze přejít zpět na předchozí verzi firmwaru (verzi 1.0.7 až 1.1.3).

 • Po aktualizaci fotoaparátu EOS 5D Mark III ze staré verze firmwaru (verze 1.0.7 až 1.1.3) na novou verzi  1.2.1 doporučujeme používat nejnovější softwarové aplikace*1. Některé starší verze těchto aplikací nepodporují funkce přidané novým firmwarem.

 • Abyste mohli software EOS Utility používat s aktualizovaným fotoaparátem EOS 5D Mark III, musíte tento software aktualizovat na nejnovější verzi.

Nejnovější softwarové aplikace lze stáhnout z webových stránek Canon.cz

*1: EOS Utility verze 2.12.11 nebo novější (podporované operační systémy: Windows 7 / 7 SP1 / Vista SP2 / XP SP3, Mac OS X verze 10.6 / 10.7)

*1: Digital Photo Professional verze 3.12.52 nebo novější (podporované operační systémy: Windows 7 / 7 SP1 / Vista SP2 / XP SP3, Mac OS X verze 10.6 / 10.7)

 • Pokud byly snímky pořízené fotoaparátem, který byl aktualizován na novou verzi firmwaru 1.2.1 (nebo 1.2.0), a poté se použijí se starší verzí softwarové aplikace*2, dojde k následujícím jevům.

*2: EOS Utility
• Funkce „HDMI output“ (Výstup HDMI), „HDMI output setting“ (Nastavení výstupu HDMI) nebo „HDMI output frame rate setting“ (Nastavení snímkové frekvence výstupu HDMI) nelze zaregistrovat v nabídce My Menu (Moje menu).
• Data opravy odchylky objektivu nelze zaregistrovat ve fotoaparátu.

*2: Digital Photo Professional
• Pokud vyberete okno Lens Aberration Correction (Korekce odchylky objektivu) při práci se snímkem typu RAW pořízeným fotoaparátem s firmwarem verze 1.2.1 nebo 1.2.0, okno pro úpravy se automaticky zavře a úpravy (korekci) nelze provést.

Kvůli rozdílům ve verzích firmwaru fotoaparátů může dojít k následujícím jevům.

 • Kvůli rozdílům ve verzích firmwaru fotoaparátů může dojít k následujícím jevům.

  1. Snímky typu RAW pořízené fotoaparátem s firmwarem verze 1.2.1 (nebo 1.2.0) nelze zpracovat ve fotoaparátech s firmwarem verze 1.1.3 nebo starším.
  2. Funkci Direct print (Přímý tisk) není možné použít ve fotoaparátech s firmwarem verze 1.1.3 nebo starším na snímcích pořízených fotoaparáty s firmwarem verze 1.2.1 (nebo 1.2.0).
 • Spolu s vylepšením funkcí byl také aktualizován návod k použití. Prosíme uživatele, aby si stáhli nejnovější firmware a návod k použití. Nejnovější návod k použití si můžete stáhnout z našich webových stránek.

Řešení:

Firmware:

Firmware je ke stažení pro Windows a Mac.


Máte-li jakékoli další dotazy, obraťte se na podporu Canonu  prostřednictvím e-mailu nebo telefonicky.Zobrazeny komentáře (1)

 • 1

  Plaček

  Jen bych upozornil případné vylepšovatele, že po updatu má dle zahraničních fór fotoaparát problém detekovat neoriginální baterie. Neukazuje poté stav nabití. Nemám to odzkoušené, neboť neoriginální baterie nemám, ale vypadá to, že to je poměrně častý jev.

  Martin Plaček, 03.05.2013 | Reagovat

Vložit nový komentář

: *

:

: *


Tip: odkaz na konkrétní komentář vytvoříte tak, že napíšete jeho číslo do hranatých závorek. Příklad: [1] na webu zobrazí odkaz na komentář číslo 1

Komentáře slouží ke zveřejnění vašeho názoru, děkujeme za vaše příspěvky. Jako provozovatelé této diskuse si vyhrazujeme právo na odstranění nevhodných komentářů.


Související články

Fotografie z galerie

Přejít do galerie

Související články

Nové recenze

Přihlásit

Přihlásit pomocí Facebooku

nebo e-mailem


Košík

Způsoby doručení

Doprava zdarma od 5 000 Kč

Nahrát fotku

Do fotosběrny Do galerie

Do fotosběrnyDo galerie

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využíváním cookies a využití osobních údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a v reklamních sítích na dalších webech. Tyto souhlasy můžete kdykoliv změnit, vypnout nebo upravit v Nastavení soukromí, které otevřete kliknutím na odkaz níže.
Dozvědět se víc | Nastavení soukromí
Rozumím