Nový firmware pro Fuji X100 Krátce

Nový firmware pro Fuji X100

Luděk BouškaAktualizováno: 18. 10. 2013 v 13:22 • Rubrika: Krátce

FUJIFILM vydává nový firmware, jenž velmi podstatně zlepšuje výkony fotoaparátu FUJIFILM X100, prvního modelu mezi prémiovými fotoaparáty řady X, a umožní vám pořizovat fotografie mnohem pohodlněji.

Od uvedení přístroje X100 na trh v březnu 2011 obdržela společnost FUJIFILM od jeho uživatelů různé požadavky. Tato aktualizace firmwaru tyto požadavky řeší a velmi podstatně zvyšuje výkonnost automatického i manuálního ostření a nabízí více pohodlí uživatelům, kteří firmware svého přístroje FUJIFILM X100 aktualizují na nejnovější verzi.

Hlavní prvky aktualizace firmwaru

1. Zlepšení funkce AF

  • Zvýšení rychlosti AF - V porovnání s předchozí verzí firmwaru je k dispozici přibližně o 20% rychlejší AF za různých světelných podmínek, např. při velmi jasných i tmavých scénách a rovněž při měnící se ohniskové vzdálenosti.
  • Lepší zaostřování při fotografování zblízka - V porovnání s předchozí verzí firmwaru je nejmenší vzdálenost fotografovaného objektu od přední čočky objektivu před přechodem do režimu makro kratší přibližně o 30%. 

2. Lepší manuální ostření

  • Přidání funkce „Focus Peak Highlight“ pro manuální ostření - Aktualizace firmwaru přináší funkci „Focus Peak Highlight“, jíž jsou vybaveny přístroje FUJIFILM X100S a X20. Tato funkce pomáhá fotografovi s přesným a citlivým manuálním zaostřením tím, že pomocí vysokého kontrastu zvýrazní obrys fotografovaného objektu.
  • Lepší funkčnost - Přesné zaostření je nyní snadnější díky zobrazení záběru při malé hloubce ostrosti, s použitím otevřené clony, při ostření pomocí elektronického hledáčku či LCD displeje.

3. Lepší funkčnost

  • Rychlejší zapnutí - Čas potřebný k zapnutí fotoaparátu byl zkrácen přibližně o 0,2 vteřiny.
  • Funkce volby oblasti zaostření - Dříve probíhala volba oblasti zaostření při podržení tlačítka AF na zadní straně fotoaparátu. U nové verze firmwaru se po stisknutí tlačítka AF objeví obrazovka volby oblasti zaostření, na níž lze oblast zaostření zvolit.

 

FUJIFILM X100: Firmware verze 2.00Vložit nový komentář

: *

:

: *


Tip: odkaz na konkrétní komentář vytvoříte tak, že napíšete jeho číslo do hranatých závorek. Příklad: [1] na webu zobrazí odkaz na komentář číslo 1

Komentáře slouží ke zveřejnění vašeho názoru, děkujeme za vaše příspěvky. Jako provozovatelé této diskuse si vyhrazujeme právo na odstranění nevhodných komentářů.


Související články

Fotografie z galerie

Přejít do galerie

Související články

Nové recenze

Přihlásit

Přihlásit pomocí Facebooku

nebo e-mailem


Košík

Způsoby doručení

Doprava zdarma od 10 000 Kč

Nahrát fotku

Do fotosběrny Do galerie

Do fotosběrnyDo galerie

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách. Dozvědět se víc.
Souhlasím