Nový firmware pro Nikon Coolpix A Krátce

Nový firmware pro Nikon Coolpix A

Luděk BouškaVydáno: 11. 6. 2014 v 13:36 • Rubrika: Krátce

Tento software je aktualizací firmwaru C fotoaparátu COOLPIX A na verzi 1.11 a přináší změny v zaostřování. Nově je možno zaostřit už od 30 cm a zlepšila se detekce AF u příliš kontrastních scén. Pomocí níže uvedených pokynů zkontrolujte aktuální verzi firmwaru fotoaparátu a nainstalujete nový firmware.

Aktualizace firmwaru C fotoaparátu Nikon COOLPIX A na verzi 1.11

 

Změny uvedené touto verzí

 • Zaostřovací rozsah při použití normálního automatického zaostřování byl změněn z přibližně 50 cm – ∞ na přibližně 30 cm – ∞ od vrcholu přední čočky objektivu.
 • Byla zlepšena AF detekce v případech, kdy motiv v obrazovém poli vykazuje extrémně vysoký kontrast.
 • Barva zaostřovacího pole v režimu manuálního zaostřování byla změněna na bílou pro snazší identifikaci aktuálního zaostřovacího režimu.
 • Intervalové snímání má nyní nižší spotřebu a může tak pracovat po delší časový úsek při napájení fotoaparátu z baterie. 

Jak zkontrolovat aktuální verzi firmwaru fotoaparátu

Je-li již ve fotoaparátu COOLPIX A nainstalována nejnovější verze firmwaru, nemusíte stahovat a instalovat tuto aktualizaci firmwaru. Aktuální verzi firmwaru lze zkontrolovat pomocí položky Verze firmwaru v menu nastavení fotoaparátu.

 1. Zapněte fotoaparát.
 2. Stiskněte tlačítko MENU pro zobrazení menu.
 3. Stisknutím otočného multifunkčního voliče směrem doleva vyberte kartu menu, vyberte kartu menu nastavení a stiskněte tlačítko OK.
 4. V menu nastavení vyberte položku Verze firmwaru a stiskněte tlačítko OK.
 5. Zobrazí se aktuální verze firmwaru fotoaparátu.
 6. Vypněte fotoaparát.

Stručný návod k instalaci

Fotoaparát napájejte pomocí síťového zdroje nebo použijte plně nabitou baterii.

 1. Na pevném disku počítače vytvořte nový adresář s vhodným jménem.
 2. Do adresáře vytvořeného v kroku 1 si stáhněte pomocí odkazu ve spodní části stránky soubor pro operační systém Windows (.EXE) nebo Macintosh (.DMG).
 3. Spuštěním staženého souboru vytvořte adresář A_Update obsahující firmware.
 4. Pomocí čtečky paměťových karet nebo obdobného zařízení zkopírujte adresář firmware do kořenového adresáře paměťové karty naformátované ve fotoaparátu.
 5. Do slotu pro paměťovou kartu ve fotoaparátu vložte paměťovou kartu obsahující adresář „firmware“ a zapněte fotoaparát.
 6. V menu nastavení fotoaparátu vyberte položku Verze firmwaru a podle zobrazených pokynů proveďte aktualizaci firmwaru.
 7. Po dokončení aktualizace firmwaru vypněte fotoaparát a vyjměte paměťovou kartu.
 8. V menu nastavení fotoaparátu vyhledejte položku Verze firmwaru a zkontrolujte, jestli došlo k úspěšné aktualizaci firmwaru fotoaparátu.


Vložit nový komentář

: *

:

: *


Tip: odkaz na konkrétní komentář vytvoříte tak, že napíšete jeho číslo do hranatých závorek. Příklad: [1] na webu zobrazí odkaz na komentář číslo 1

Komentáře slouží ke zveřejnění vašeho názoru, děkujeme za vaše příspěvky. Jako provozovatelé této diskuse si vyhrazujeme právo na odstranění nevhodných komentářů.


Související články

Fotografie z galerie

Přejít do galerie

Související články

Nové recenze

Přihlásit

Přihlásit pomocí Facebooku

nebo e-mailem


Košík

Způsoby doručení

Doprava zdarma od 5 000 Kč

Nahrát fotku

Do fotosběrny Do galerie

Do fotosběrnyDo galerie

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využíváním cookies a využití osobních údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a v reklamních sítích na dalších webech. Tyto souhlasy můžete kdykoliv změnit, vypnout nebo upravit v Nastavení soukromí, které otevřete kliknutím na odkaz níže.
Dozvědět se víc | Nastavení soukromí
Rozumím