Nový firmware pro Nikon D4s Krátce

Nový firmware pro Nikon D4s

Luděk BouškaVydáno: 21. 4. 2015 v 10:08 • Rubrika: Krátce

Nová verze firmwaru pro profesionální zrcadlovku Nikon D4s obsahuje několik oprav drobnějších problémů, nejedná se ale o žádné zásadní nedostatky. Navíc rozšiřuje možnosti použití externího blesku SB-500, nebo vylepšuje výsledky při nastavení Automatické vyvážení bílé barvy.

Firmware „C“ verze 1.20 fotoaparátu Nikon D4S

Změny oproti firmwaru „C“ verze 1.10

 • Možnost Režim Řídicí jednotka lze nyní vybrat v uživatelské funkci e3 (Volitelný blesk) v době, kdy je nasazený volitelný blesk SB-500.
 • Možnosti vyvážení bílé barvy Automaticky a Blesk lze nyní použít v kombinaci s LED světlem volitelného blesku SB-500.
 • Automatické vyvážení bílé barvy nyní poskytuje konzistentnější výsledky.
 • Počet snímků, které lze pořídit v jedné sérii při nastavení času závěrky 4 s nebo delšího v expozičním režimu S či M a použití sériového snímání, není nadále omezen.
 • Doba, po kterou může zůstat závěrka otevřená při použití času závěrky „Time“ (T), není nadále omezena. 
 • Změnil se způsob zobrazování zaostřovacích polí v hledáčku při otočení fotoaparátu do orientace pro fotografování na šířku (krajina) nebo na výšku (portrét) v případě volby možnosti Zaostř. pole a režimy zaostř. polí v uživatelské funkci a10 (Uložení podle orientace) a výběru jiných zaostřovacích polí v každé orientaci. Rovněž se změnil způsob zobrazování zaostřovacích polí v hledáčku při stisknutí funkčního tlačítka zaostřování na objektivu v okamžiku aktivní možnosti Režimy činnosti zaostř. polí v uživatelské funkci f19 (Funkční tlač. zaostř. na objektivu).
 • Změnily se některé texty nápovědy.

Byly vyřešeny následující problémy:

 • Pokud uživatel zaostřil pomocí tlačítka AF-ON před fotografováním v režimu sériového snímání, došlo za následujících podmínek k poklesu snímací frekvence: byl vybrán zaostřovací režim AF-S a režim činnosti zaostřovacích polí Jednotlivá zaostřovací pole a byla vybrána možnost Zaostření v uživatelské funkci a2 (Volba priority v režimu AF-S) a možnostTlačítko AF-ON v uživatelské funkci a4 (Aktivace zaostřování).
 • Při nasazení objektivu AF-S NIKKOR 800 mm f/5,6E se za určitých expozičních podmínek zobrazil na horním kontrolním panelu nápis „Err“ a nebylo možné fotografovat.
 • Pokud byla během kontroly snímků použita funkce zvětšení výřezu snímku v okamžiku, kdy svítila kontrolka přístupu na paměťovou kartu, snímky se v některých případech nezobrazily správně.
 • Pokud se použilo bezdrátové dálkové ovládání WR-1 při nastavení možnosti Zapnuto v položce Kontrola snímků v menu přehrávání, zobrazené snímky nezmizely z monitoru.
 • Obrazovka informací o snímku neudávala při použití volitelného blesku v manuálním zábleskovém režimu s prioritou vzdálenosti (GN) správný rozsah.
 • Při zobrazení snímků pořízených objektivem PC-E v softwaru Capture NX-D a jiných softwarových aplikacích Nikon udávala paleta Metadata použitý objektiv jako objektiv typu E namísto objektivu typu D.
 • Informace o snímku zobrazované pro videosekvence, statické snímky z videosekvencí a snímky pořízené při použití snímacího režimu Bezhlučné udávaly v některých případech nesprávné hodnoty času závěrky, clony a citlivosti ISO.
 • Pokud byl fotoaparát připojen prostřednictvím HDMI k televizoru kompatibilnímu s formátem 4K, nezobrazovala se na fotoaparátu ani na televizoru správně menu přístroje.
 • Pokud byly při přehrávání videosekvence skryté indikace, nebylo možné v některých případech upravovat hlasitost.
 • Pokud byly ve fotoaparátu v okamžiku jeho propojení s počítačem vloženy současně karty XQD a CompactFlash, počítač nerozpoznal kartu XQD.

Aktualizace firmwaru fotoaparátu

 1. Na pevném disku počítače vytvořte novou složku a odpovídajícím způsobem ji pojmenujte.
 2. Stáhněte soubor F-D4S-V120W.exe do složky vytvořené v kroku 1.
 3. Spuštěním souboru F-D4S-V120W.exe rozbalte následující soubor do složky pojmenované „D4SUpdate“:
  D4S_0120.bin (firmware fotoaparátu)
 4. S využitím slotu pro paměťovou kartu nebo čtečky paměťových karet zkopírujte soubor „D4S_0120.bin“ na paměťovou kartu naformátovanou ve fotoaparátu.
 5. Vložte paměťovou kartu do hlavního slotu pro paměťovou kartu ve fotoaparátu a zapněte fotoaparát.
 6. V menu nastavení vyberte položku Síť a zkontrolujte, jestli je vybrána možnost Zakázat v položce Připojení k síti.
 7. V menu nastavení vyberte položku Verze firmwaru a podle pokynů na obrazovce dokončete aktualizaci firmwaru.
 8. Jakmile je aktualizace hotova, vypněte fotoaparát a vyjměte paměťovou kartu.
 9. Zkontrolujte, jestli byl firmware aktualizován na novou verzi.


Zobrazeny komentáře (2 - 1)

 • 2

  Avatar

  Reaguje na (1) | To není žádná hanba, že se Nikon D4s "učí" od parádního Nikonu D7200. I ten je totiž pro profíky!

  Jan Kocián, 21.04.2015 | Reagovat

 • 1

  Avatar

  Počet snímků během sériového snímání při nastavení času závěrky 4 sekundy nebo delšího v expozičním režimu S či M už nebude omezen... Tímhle se pyšní Nikon D7200, ale Megapixel napsal, že je to blbost... :D

  Jan Kocián, 21.04.2015 | Reagovat

Vložit nový komentář

: *

:

: *


Tip: odkaz na konkrétní komentář vytvoříte tak, že napíšete jeho číslo do hranatých závorek. Příklad: [1] na webu zobrazí odkaz na komentář číslo 1

Komentáře slouží ke zveřejnění vašeho názoru, děkujeme za vaše příspěvky. Jako provozovatelé této diskuse si vyhrazujeme právo na odstranění nevhodných komentářů.


Související články

Fotografie z galerie

Přejít do galerie

Související články

Nejbližší události

Nové recenze

Přihlásit

Přihlásit pomocí Facebooku

nebo e-mailem


Košík

Způsoby doručení

Doprava zdarma od 300 Kč

Nahrát fotku

Do fotosběrny Do galerie

Do fotosběrnyDo galerie

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využíváním cookies a využití osobních údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a v reklamních sítích na dalších webech. Tyto souhlasy můžete kdykoliv změnit, vypnout nebo upravit v Nastavení soukromí, které otevřete kliknutím na odkaz níže.
Dozvědět se víc | Nastavení soukromí
Rozumím