Nový firmware pro Nikon D4s Krátce

Nový firmware pro Nikon D4s

Luděk BouškaVydáno: 21. 4. 2015 v 10:08 • Rubrika: Krátce

Nová verze firmwaru pro profesionální zrcadlovku Nikon D4s obsahuje několik oprav drobnějších problémů, nejedná se ale o žádné zásadní nedostatky. Navíc rozšiřuje možnosti použití externího blesku SB-500, nebo vylepšuje výsledky při nastavení Automatické vyvážení bílé barvy.

Firmware „C“ verze 1.20 fotoaparátu Nikon D4S

Změny oproti firmwaru „C“ verze 1.10

 • Možnost Režim Řídicí jednotka lze nyní vybrat v uživatelské funkci e3 (Volitelný blesk) v době, kdy je nasazený volitelný blesk SB-500.
 • Možnosti vyvážení bílé barvy Automaticky a Blesk lze nyní použít v kombinaci s LED světlem volitelného blesku SB-500.
 • Automatické vyvážení bílé barvy nyní poskytuje konzistentnější výsledky.
 • Počet snímků, které lze pořídit v jedné sérii při nastavení času závěrky 4 s nebo delšího v expozičním režimu S či M a použití sériového snímání, není nadále omezen.
 • Doba, po kterou může zůstat závěrka otevřená při použití času závěrky „Time“ (T), není nadále omezena. 
 • Změnil se způsob zobrazování zaostřovacích polí v hledáčku při otočení fotoaparátu do orientace pro fotografování na šířku (krajina) nebo na výšku (portrét) v případě volby možnosti Zaostř. pole a režimy zaostř. polí v uživatelské funkci a10 (Uložení podle orientace) a výběru jiných zaostřovacích polí v každé orientaci. Rovněž se změnil způsob zobrazování zaostřovacích polí v hledáčku při stisknutí funkčního tlačítka zaostřování na objektivu v okamžiku aktivní možnosti Režimy činnosti zaostř. polí v uživatelské funkci f19 (Funkční tlač. zaostř. na objektivu).
 • Změnily se některé texty nápovědy.

Byly vyřešeny následující problémy:

 • Pokud uživatel zaostřil pomocí tlačítka AF-ON před fotografováním v režimu sériového snímání, došlo za následujících podmínek k poklesu snímací frekvence: byl vybrán zaostřovací režim AF-S a režim činnosti zaostřovacích polí Jednotlivá zaostřovací pole a byla vybrána možnost Zaostření v uživatelské funkci a2 (Volba priority v režimu AF-S) a možnostTlačítko AF-ON v uživatelské funkci a4 (Aktivace zaostřování).
 • Při nasazení objektivu AF-S NIKKOR 800 mm f/5,6E se za určitých expozičních podmínek zobrazil na horním kontrolním panelu nápis „Err“ a nebylo možné fotografovat.
 • Pokud byla během kontroly snímků použita funkce zvětšení výřezu snímku v okamžiku, kdy svítila kontrolka přístupu na paměťovou kartu, snímky se v některých případech nezobrazily správně.
 • Pokud se použilo bezdrátové dálkové ovládání WR-1 při nastavení možnosti Zapnuto v položce Kontrola snímků v menu přehrávání, zobrazené snímky nezmizely z monitoru.
 • Obrazovka informací o snímku neudávala při použití volitelného blesku v manuálním zábleskovém režimu s prioritou vzdálenosti (GN) správný rozsah.
 • Při zobrazení snímků pořízených objektivem PC-E v softwaru Capture NX-D a jiných softwarových aplikacích Nikon udávala paleta Metadata použitý objektiv jako objektiv typu E namísto objektivu typu D.
 • Informace o snímku zobrazované pro videosekvence, statické snímky z videosekvencí a snímky pořízené při použití snímacího režimu Bezhlučné udávaly v některých případech nesprávné hodnoty času závěrky, clony a citlivosti ISO.
 • Pokud byl fotoaparát připojen prostřednictvím HDMI k televizoru kompatibilnímu s formátem 4K, nezobrazovala se na fotoaparátu ani na televizoru správně menu přístroje.
 • Pokud byly při přehrávání videosekvence skryté indikace, nebylo možné v některých případech upravovat hlasitost.
 • Pokud byly ve fotoaparátu v okamžiku jeho propojení s počítačem vloženy současně karty XQD a CompactFlash, počítač nerozpoznal kartu XQD.

Aktualizace firmwaru fotoaparátu

 1. Na pevném disku počítače vytvořte novou složku a odpovídajícím způsobem ji pojmenujte.
 2. Stáhněte soubor F-D4S-V120W.exe do složky vytvořené v kroku 1.
 3. Spuštěním souboru F-D4S-V120W.exe rozbalte následující soubor do složky pojmenované „D4SUpdate“:
  D4S_0120.bin (firmware fotoaparátu)
 4. S využitím slotu pro paměťovou kartu nebo čtečky paměťových karet zkopírujte soubor „D4S_0120.bin“ na paměťovou kartu naformátovanou ve fotoaparátu.
 5. Vložte paměťovou kartu do hlavního slotu pro paměťovou kartu ve fotoaparátu a zapněte fotoaparát.
 6. V menu nastavení vyberte položku Síť a zkontrolujte, jestli je vybrána možnost Zakázat v položce Připojení k síti.
 7. V menu nastavení vyberte položku Verze firmwaru a podle pokynů na obrazovce dokončete aktualizaci firmwaru.
 8. Jakmile je aktualizace hotova, vypněte fotoaparát a vyjměte paměťovou kartu.
 9. Zkontrolujte, jestli byl firmware aktualizován na novou verzi.


Zobrazeny komentáře (2 - 1)

 • 2

  Avatar

  Reaguje na (1) | To není žádná hanba, že se Nikon D4s "učí" od parádního Nikonu D7200. I ten je totiž pro profíky!

  Jan Kocián, 21.04.2015 | Reagovat

 • 1

  Avatar

  Počet snímků během sériového snímání při nastavení času závěrky 4 sekundy nebo delšího v expozičním režimu S či M už nebude omezen... Tímhle se pyšní Nikon D7200, ale Megapixel napsal, že je to blbost... :D

  Jan Kocián, 21.04.2015 | Reagovat

Vložit nový komentář

: *

:

: *


Tip: odkaz na konkrétní komentář vytvoříte tak, že napíšete jeho číslo do hranatých závorek. Příklad: [1] na webu zobrazí odkaz na komentář číslo 1

Komentáře slouží ke zveřejnění vašeho názoru, děkujeme za vaše příspěvky. Jako provozovatelé této diskuse si vyhrazujeme právo na odstranění nevhodných komentářů.


Související články

Fotografie z galerie

Přejít do galerie

Související články

Nejbližší události

Nové recenze

Přihlásit

Přihlásit pomocí Facebooku

nebo e-mailem


Košík

Způsoby doručení

Doprava zdarma od 5 000 Kč

Nahrát fotku

Do fotosběrny Do galerie

Do fotosběrnyDo galerie

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využíváním cookies a využití osobních údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a v reklamních sítích na dalších webech. Tyto souhlasy můžete kdykoliv změnit, vypnout nebo upravit v Nastavení soukromí, které otevřete kliknutím na odkaz níže.
Dozvědět se víc | Nastavení soukromí
Rozumím