Nový firmware pro Nikon D7100 Krátce

Nový firmware pro Nikon D7100

Luděk BouškaAktualizováno: 27. 6. 2013 v 13:55 • Rubrika: Krátce

Další dnes vydaná aktualizace firmwaru se týká Nikonu D7100. Odstraňuje celkem osm oprav drobnějších problémů, nejedná se ale o žádné zásadní nedostatky.

Aktualizace firmwaru fotoaparátu D7100 na verzi 1.01

Tato služba poskytuje software pro aktualizaci firmwaru C fotoaparátu D7100 na verzi 1.01. Je-li již ve fotoaparátu nainstalována nejnovější verze firmwaru, není třeba pokračovat stahováním a instalací této aktualizace firmwaru. Aktuální verzi firmwaru lze zkontrolovat pomocí položky Verze firmwaru v menu nastavení fotoaparátu.

Před zahájením stahování tohoto softwaru prostřednictvím odkazu ve spodní části stránky se ujistěte, že jste četli a pochopili licenční podmínky.

Modifikace uvedené touto verzí

 • Pokud byly snímky pořizované s bleskem a nastavením zábleskového režimu Manuální nebo Stroboskopický záblesk. režimpřehrávány s aktivním zobrazením informací „Přehled“, zobrazovala se úroveň výkonu záblesku v místě určeném pro indikaci korekce zábleskové expozice. Tento problém byl odstraněn.
 • Pokud bylo stisknuto tlačítko AE/AF lock při aktivním režimu speciálních efektů, vybraném efektu Selektivní barva a použití zvětšeného zobrazení se zobrazenými možnostmi tohoto efektu v režimu živého náhledu, nedošlo po dobu aktivity živého náhledu ke změně zobrazení. Tento problém byl odstraněn.
 • Byl odstraněn problém způsobující zablokování virtuálního horizontu v hledáčku při provádění některých operací.
 • Pokud byly přehrávány snímky pořízené v režimu bracketingu vyvážení bílé barvy, zobrazila se hodnota jemného vyvážení bílé barvy 9 (kroků) i u snímků pořízených s aplikovaným nastavením jemného vyvážení bílé barvy 10 (kroků). Tento problém byl odstraněn.
 • Byl odstraněn problém znemožňující pohyb kurzoru při určitých operacích prováděných v režimu přehrávání podle kalendáře.
 • Byla upravena velikost některých textových informací zobrazovaných v režimu přehrávání podle kalendáře.
 • Bylo opraveno zobrazení ohniskových vzdáleností pro kinofilmový formát zaznamenaných do dat Exif.
 • Při záznamu videosekvencí s velikostí obrazu 1920 × 1080/24p v expozičním režimu M nedošlo ke změně jasu objektu ani v případě úpravy nastavení času závěrky. Tento problém byl odstraněn. 

Jak zkontrolovat aktuální verzi firmwaru fotoaparátu

Je-li již ve fotoaparátu nainstalována nejnovější verze firmwaru, není třeba pokračovat stahováním a instalací této aktualizace firmwaru. Aktuální verzi firmwaru lze zkontrolovat pomocí položky Verze firmwaru v menu nastavení fotoaparátu.

 1. Zapněte fotoaparát.
 2. Stiskněte tlačítko MENU pro zobrazení menu.  
 3. Vyberte menu nastavení.
 4. Vyberte položku Verze firmwaru.
 5. Zobrazí se aktuální verze firmwaru fotoaparátu.  
 6. Vypněte fotoaparát.

Pokyny pro aktualizaci firmwaru

Pokud již ovládáte proces aktualizace firmwaru fotoaparátu, řiďte se základními pokyny. Pokud potřebujete rozsáhlejší podporu, použijte podrobné pokyny krok za krokem, které obsahují níže odkazované pomocné obrázky. 

Základní pokyny pro aktualizaci firmwaru
Fotoaparát napájejte pomocí síťového zdroje nebo použijte plně nabitou baterii.

 1. Na pevném disku počítače vytvořte nový adresář s vhodným jménem.

 2. Do adresáře vytvořeného v kroku 1 si stáhněte pomocí odkazu ve spodní části stránky soubor pro operační systém Windows (.EXE) nebo Macintosh (.DMG).
 3. Spuštěním staženého souboru vytvořte adresář D7100Update obsahující soubor firmwaru D7100_0101.bin.
 4. Pomocí čtečky paměťových karet nebo obdobného zařízení zkopírujte soubor D7100_0101.bin do kořenového adresáře naformátované paměťové karty.   
 5. Do Slotu 1 pro paměťovou kartu ve fotoaparátu vložte paměťovou kartu.
 6. V menu nastavení fotoaparátu vyberte položku Verze firmwaru a podle zobrazených pokynů proveďte aktualizaci firmwaru.
 7. Po dokončení aktualizace firmwaru vypněte fotoaparát a vyjměte paměťovou kartu.
 8. V menu nastavení fotoaparátu vyhledejte položku Verze firmwaru a zkontrolujte, jestli došlo k úspěšné aktualizaci firmwaru fotoaparátu.

Windows:

Podrobné pokyny pro aktualizaci firmwaru

Macintosh:

Podrobné pokyny pro aktualizaci firmwaru

 
Firmware verze 1.01 ke stažení pro Windows
Firmware verze 1.01 ke stažení pro MAC OS
 
 


Vložit nový komentář

: *

:

: *


Tip: odkaz na konkrétní komentář vytvoříte tak, že napíšete jeho číslo do hranatých závorek. Příklad: [1] na webu zobrazí odkaz na komentář číslo 1

Komentáře slouží ke zveřejnění vašeho názoru, děkujeme za vaše příspěvky. Jako provozovatelé této diskuse si vyhrazujeme právo na odstranění nevhodných komentářů.


Související články

Fotografie z galerie

Přejít do galerie

Související články

Nové recenze

Přihlásit

Přihlásit pomocí Facebooku

nebo e-mailem


Košík

Způsoby doručení

Doprava zdarma od 5 000 Kč

Nahrát fotku

Do fotosběrny Do galerie

Do fotosběrnyDo galerie

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využíváním cookies a využití osobních údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a v reklamních sítích na dalších webech. Tyto souhlasy můžete kdykoliv změnit, vypnout nebo upravit v Nastavení soukromí, které otevřete kliknutím na odkaz níže.
Dozvědět se víc | Nastavení soukromí
Rozumím