Nový firmware pro Nikon P7100 Krátce

Nový firmware pro Nikon P7100

Luděk BouškaAktualizováno: 21. 8. 2013 v 14:14 • Rubrika: Krátce

Tento software je aktualizací firmwaru fotoaparátu COOLPIX P7100 z verze 1.0 na verzi 1.1. Pomocí níže uvedených pokynů zkontrolujte aktuální verzi firmwaru fotoaparátu. Je-li již ve fotoaparátu nainstalována tato nejnovější verze firmwaru, není nutné provádět aktualizaci firmwaru.

Aktualizace firmwaru fotoaparátu Nikon COOLPIX P7100 na verzi 1.1

Modifikace uvedené touto verzí

 • Při přehrávání snímků NRW (RAW) pořízených na výšku během nastavení položky Record orientation (Záznam orientace) na Automaticky se snímky neotáčely při otočení fotoaparátu, a to ani při nastavení položky Otočení na výšku na Zapnuto. Tento problém byl odstraněn.
 • Při přehrávání snímků pořízených na výšku (portrétní orientace) během nastavení položky Record orientation (Záznam orientace) na Automaticky a použití funkce zvětšení výřezu snímku při otočení fotoaparátu na výšku s funkcí Otočení na výšku nastavenou na Zapnuto způsobovaly některé operace nepravidelné zobrazování snímků nebo zobrazení snímků v nesprávné orientaci. Tento problém byl odstraněn.
 • Při použití otočného multifunkčního voliče pro zobrazení dalšího snímku z paměti fotoaparátu nebo z paměťové karty obsahující snímky i videosekvence docházelo v některých případech k zamrznutí operace a spuštění kontinuálního procházení snímků.  Tento problém byl odstraněn.
 • Po fotografování s použitím samospouště při nastavení položky Auto bracketing (Bracketing) na Tv nebo Sv a při nastavení položky Samospoušť: po spuštění na Stay in self-timer mode (Zůstat v režimu samospouště) přestalo pracovat automatické zaostřování.  Tento problém byl odstraněn.
 • Při nastavení položky Kvalita obrazu na NRW (RAW), NRW (RAW) + Fine, NRW (RAW) + Normal nebo NRW (RAW) + Basic a při nastavení položky Sériové snímání na Sériové snímání docházelo u snímků pořízených samospouští při časech závěrky 1/4 s nebo delších a nastavení položky Red. šumu pro dlouhé ex. na Zapnuto k výskytu obrazového šumu. Stejně tak docházelo k výskytu obrazového šumu u snímků pořízených samospouští a časy závěrky dostatečně dlouhými na to, aby došlo k aktivaci redukce šumu pro dlouhé expozice při nastavení položky Red. šumu pro dlouhé ex. na Automaticky. Tento problém byl odstraněn.  

Jak zkontrolovat aktuální verzi firmwaru fotoaparátu

Je-li již ve fotoaparátu P7100 nainstalována nejnovější verze firmwaru, nemusíte stahovat a instalovat tuto aktualizaci firmwaru. Aktuální verzi firmwaru lze zkontrolovat pomocí položky Verze firmwaru v menu nastavení fotoaparátu.

 1. Zapněte fotoaparát.
 2. Stisknutím tlačítka MENU zobrazte menu fotoaparátu.  
 3. Stisknutím otočného multifunkčního voliče směrem doleva vyberte kartu menu, vyberte kartu menu nastavení a stiskněte tlačítko OK. 
 4. V menu nastavení vyberte položku Verze firmwaru a stiskněte tlačítko OK.
 5. Zobrazí se aktuální verze firmwaru fotoaparátu.  
 6. Vypněte fotoaparát.

Stručný návod k instalaci

Toto je stručný návod k instalaci. Pro získání podrobných pokynů klepněte na odkaz níže.

Fotoaparát napájejte pomocí síťového zdroje nebo použijte plně nabitou baterii.

 1. Na pevném disku počítače vytvořte nový adresář s vhodným jménem.
 2. Do adresáře vytvořeného v kroku 1 si stáhněte pomocí odkazu ve spodní části stránky soubor pro operační systém Windows (.EXE) nebo Macintosh (.DMG).
 3. Spuštěním staženého souboru vytvořte adresář P7100Update obsahující adresář firmware.
 4. Pomocí čtečky paměťových karet nebo obdobného zařízení zkopírujte adresář firmware do kořenového adresáře naformátované paměťové karty.   
 5. Do slotu pro paměťovou kartu ve fotoaparátu vložte paměťovou kartu obsahující adresář „firmware“ a zapněte fotoaparát.
 6. V menu nastavení fotoaparátu vyberte položku Verze firmwaru a podle zobrazených pokynů proveďte aktualizaci firmwaru.
 7. Po dokončení aktualizace firmwaru vypněte fotoaparát a vyjměte paměťovou kartu.
V menu nastavení fotoaparátu vyhledejte položku Verze firmwaru a zkontrolujte, jestli došlo k úspěšné aktualizaci firmwaru fotoaparátu.
 
 

Stažení firmwaru verze 1.1 pro Windows

Stažení firmwaru verze 1.1 pro MAC OS

 


Vložit nový komentář

: *

:

: *


Tip: odkaz na konkrétní komentář vytvoříte tak, že napíšete jeho číslo do hranatých závorek. Příklad: [1] na webu zobrazí odkaz na komentář číslo 1

Komentáře slouží ke zveřejnění vašeho názoru, děkujeme za vaše příspěvky. Jako provozovatelé této diskuse si vyhrazujeme právo na odstranění nevhodných komentářů.


Související články

Fotografie z galerie

Přejít do galerie

Související články

Nové recenze

Přihlásit

Přihlásit pomocí Facebooku

nebo e-mailem


Košík

Způsoby doručení

Doprava zdarma od 5 000 Kč

Nahrát fotku

Do fotosběrny Do galerie

Do fotosběrnyDo galerie

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využíváním cookies a využití osobních údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a v reklamních sítích na dalších webech. Tyto souhlasy můžete kdykoliv změnit, vypnout nebo upravit v Nastavení soukromí, které otevřete kliknutím na odkaz níže.
Dozvědět se víc | Nastavení soukromí
Rozumím