Nový firmware vylepší autofokus u Fuji X-T1 Krátce

Nový firmware vylepší autofokus u Fuji X-T1

Luděk BouškaVydáno: 12. 5. 2015 v 8:00 • Rubrika: Krátce

Společnost Fujifilm oznámila, že koncem června vydá aktualizaci firmwaru pro svou vlajkovou loď, kompakt s výměnnými objektivy Fujifilm X-T1. Nový firmware zavede nový systém automatického zaostřování s modernizovaným výkonem, stejně jako další vylepšení, které odrážejí zpětnou vazbu od uživatelů. Tato aktualizace navazuje na předchozí hlavní zlepšení funkčnosti pro X-T1 a ukazuje, že Fujifilm i nadále naslouchá zpětné vazbě svých zákazníků.

Firmware ver. 4.0 pro Fujifilm X-T1 přinese následující vylepšení:

 1. Nový systém AF s Zone a Wide/Tracking režim pro snadné zachycení pohybujících se objektů
  Systém AF doplňuje rychlý a přesný 49-single-bodový systém autofokusu s novou Zone a Wide/Tracking režimy, které využívají 77 bodů automatického ostření přes širší oblast podstatně zlepšit schopnost fotoaparátu zachytit pohybující objekty.
  · Režim Zone umožňuje uživatelům vybrat si 3x3, 5x3 nebo 5x5 zónu z 77-bodové AF oblasti. V kombinaci se zaostřovacím režimem AF-C kontinuál, fotoaparát pokračuje ve sledování objektu uprostřed vybrané zóny. 3x3 a 5x3 nabízí extra rychlé zaostřování s využitím vestavěných pixelů s fázovou detekcí.
  ・V režimu Wide/Tracking fotoaparát zobrazí prostor v centru pozornosti, která se identifikuje automaticky ze 77-bodové AF oblasti (Wide v AF-S režimu) a sleduje zaostřovací pole předmětu v celé 77-bodové AF oblasti (sledování v AF-C režimu). Tím je možné udržovat zaostření předmětu, který se pohybuje ve svislém směru, ve vodorovném směru, tam a zpět.
 2. Zlepšení přesnosti
  AF Single-point AF rozděluje zaostřovací pole na menší části, aby přesněji určil vzdálenost k objektu pro ještě větší přesnost zaostření. Vestavěné pixely fázové detekce mají detekční rozsah větší o 0,5 EV, což představuje zlepšení oproti předchozímu o 2,5EV.
 3. Oční AF Detekce
  Aktualizace firmware poskytuje Fujifilm Oční AF detekci, která automaticky detekuje a zaostří na lidské oči. Funkce vám umožní snadno zaměřit se na oči i ve ztížených podmínkách, např. při fotografování portrétu s malou hloubkou ostrosti a získat krásný bokeh.
 4. Auto Macro režim
  Aktualizace firmware zavádí makro funkci Auto, který automaticky přepne fotoaparát do režimu Makro při zachování konvenční rychlosti AF. Už nemusíte stisknout tlačítko Makro a iniciovat jej zblízka. Tato aktualizace odstraňuje Makro funkci přiřazenou k tlačítku Makro, což vám umožní přiřadit jinou funkci k tlačítku.
 5. Zlepšení AF v režimu video
  Optimalizovaný algoritmus poskytuje přirozenější a plynulé akce AF během natáčení videoklipu.

Další vylepšení

 • Lepší provoz závěrky Speed Dial
  Když je rychlost závěrky režimů nastaven na T a typu spouště Mechanická + Electronická, můžete použít příkazového voliče nastavte plný rozsah expozičních časů 30-1/32000sec. Dříve byl tento omezen na 30 až 2 sekundy. To znamená, že můžete měnit rychlost závěrky v širším rozsahu, aniž byste museli měnit pozici kamery. To je užitečné zejména při fotografování na výšku s připojeným Grip Vertical baterie VG-XT1.
 • Řízení Kompenzace expozice při manuálu
  Můžete použít korekce expozice přes volič a provést úpravy expozice při fotografování v režimu manuální expozice s nastavením ISO Auto.
 • Jemnější linie a pomocná mřížka zlepšuje viditelnost
  Čáry a pomocná mřížka, které si můžete zvolit v zobrazení na obrazovce v nastavení, byly provedeny jemnější usnadňuje to náhled na fotografovaný objekt.
 • Název tichého režimu změněn, aby nedošlo k záměně
  Silent Mode byl přejmenován na "SOUND & FLASH OFF".


Vložit nový komentář

: *

:

: *


Tip: odkaz na konkrétní komentář vytvoříte tak, že napíšete jeho číslo do hranatých závorek. Příklad: [1] na webu zobrazí odkaz na komentář číslo 1

Komentáře slouží ke zveřejnění vašeho názoru, děkujeme za vaše příspěvky. Jako provozovatelé této diskuse si vyhrazujeme právo na odstranění nevhodných komentářů.


Související články

Fotografie z galerie

Přejít do galerie

Související články

Nejbližší události

Nové recenze

Přihlásit

Přihlásit pomocí Facebooku

nebo e-mailem


Košík

Způsoby doručení

Doprava zdarma od 5 000 Kč

Nahrát fotku

Do fotosběrny Do galerie

Do fotosběrnyDo galerie

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využíváním cookies a využití osobních údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a v reklamních sítích na dalších webech. Tyto souhlasy můžete kdykoliv změnit, vypnout nebo upravit v Nastavení soukromí, které otevřete kliknutím na odkaz níže.
Dozvědět se víc | Nastavení soukromí
Rozumím