Nový firmware vylepší autofokus u Fuji X-T1 Krátce

Nový firmware vylepší autofokus u Fuji X-T1

Luděk BouškaVydáno: 12. 5. 2015 v 8:00 • Rubrika: Krátce

Společnost Fujifilm oznámila, že koncem června vydá aktualizaci firmwaru pro svou vlajkovou loď, kompakt s výměnnými objektivy Fujifilm X-T1. Nový firmware zavede nový systém automatického zaostřování s modernizovaným výkonem, stejně jako další vylepšení, které odrážejí zpětnou vazbu od uživatelů. Tato aktualizace navazuje na předchozí hlavní zlepšení funkčnosti pro X-T1 a ukazuje, že Fujifilm i nadále naslouchá zpětné vazbě svých zákazníků.

Firmware ver. 4.0 pro Fujifilm X-T1 přinese následující vylepšení:

 1. Nový systém AF s Zone a Wide/Tracking režim pro snadné zachycení pohybujících se objektů
  Systém AF doplňuje rychlý a přesný 49-single-bodový systém autofokusu s novou Zone a Wide/Tracking režimy, které využívají 77 bodů automatického ostření přes širší oblast podstatně zlepšit schopnost fotoaparátu zachytit pohybující objekty.
  · Režim Zone umožňuje uživatelům vybrat si 3x3, 5x3 nebo 5x5 zónu z 77-bodové AF oblasti. V kombinaci se zaostřovacím režimem AF-C kontinuál, fotoaparát pokračuje ve sledování objektu uprostřed vybrané zóny. 3x3 a 5x3 nabízí extra rychlé zaostřování s využitím vestavěných pixelů s fázovou detekcí.
  ・V režimu Wide/Tracking fotoaparát zobrazí prostor v centru pozornosti, která se identifikuje automaticky ze 77-bodové AF oblasti (Wide v AF-S režimu) a sleduje zaostřovací pole předmětu v celé 77-bodové AF oblasti (sledování v AF-C režimu). Tím je možné udržovat zaostření předmětu, který se pohybuje ve svislém směru, ve vodorovném směru, tam a zpět.
 2. Zlepšení přesnosti
  AF Single-point AF rozděluje zaostřovací pole na menší části, aby přesněji určil vzdálenost k objektu pro ještě větší přesnost zaostření. Vestavěné pixely fázové detekce mají detekční rozsah větší o 0,5 EV, což představuje zlepšení oproti předchozímu o 2,5EV.
 3. Oční AF Detekce
  Aktualizace firmware poskytuje Fujifilm Oční AF detekci, která automaticky detekuje a zaostří na lidské oči. Funkce vám umožní snadno zaměřit se na oči i ve ztížených podmínkách, např. při fotografování portrétu s malou hloubkou ostrosti a získat krásný bokeh.
 4. Auto Macro režim
  Aktualizace firmware zavádí makro funkci Auto, který automaticky přepne fotoaparát do režimu Makro při zachování konvenční rychlosti AF. Už nemusíte stisknout tlačítko Makro a iniciovat jej zblízka. Tato aktualizace odstraňuje Makro funkci přiřazenou k tlačítku Makro, což vám umožní přiřadit jinou funkci k tlačítku.
 5. Zlepšení AF v režimu video
  Optimalizovaný algoritmus poskytuje přirozenější a plynulé akce AF během natáčení videoklipu.

Další vylepšení

 • Lepší provoz závěrky Speed Dial
  Když je rychlost závěrky režimů nastaven na T a typu spouště Mechanická + Electronická, můžete použít příkazového voliče nastavte plný rozsah expozičních časů 30-1/32000sec. Dříve byl tento omezen na 30 až 2 sekundy. To znamená, že můžete měnit rychlost závěrky v širším rozsahu, aniž byste museli měnit pozici kamery. To je užitečné zejména při fotografování na výšku s připojeným Grip Vertical baterie VG-XT1.
 • Řízení Kompenzace expozice při manuálu
  Můžete použít korekce expozice přes volič a provést úpravy expozice při fotografování v režimu manuální expozice s nastavením ISO Auto.
 • Jemnější linie a pomocná mřížka zlepšuje viditelnost
  Čáry a pomocná mřížka, které si můžete zvolit v zobrazení na obrazovce v nastavení, byly provedeny jemnější usnadňuje to náhled na fotografovaný objekt.
 • Název tichého režimu změněn, aby nedošlo k záměně
  Silent Mode byl přejmenován na "SOUND & FLASH OFF".


Vložit nový komentář

: *

:

: *


Tip: odkaz na konkrétní komentář vytvoříte tak, že napíšete jeho číslo do hranatých závorek. Příklad: [1] na webu zobrazí odkaz na komentář číslo 1

Komentáře slouží ke zveřejnění vašeho názoru, děkujeme za vaše příspěvky. Jako provozovatelé této diskuse si vyhrazujeme právo na odstranění nevhodných komentářů.


Související články

Fotografie z galerie

Přejít do galerie

Související články

Nejbližší události

Nové recenze

Přihlásit

Přihlásit pomocí Facebooku

nebo e-mailem


Košík

Způsoby doručení

Doprava zdarma od 300 Kč

Nahrát fotku

Do fotosběrny Do galerie

Do fotosběrnyDo galerie

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využíváním cookies a využití osobních údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a v reklamních sítích na dalších webech. Tyto souhlasy můžete kdykoliv změnit, vypnout nebo upravit v Nastavení soukromí, které otevřete kliknutím na odkaz níže.
Dozvědět se víc | Nastavení soukromí
Rozumím