Nový Fuji X-T2 přináší kromě celkově vyššího výkonu i 4K video Produktové aktuality

Nový Fuji X-T2 přináší kromě celkově vyššího výkonu i 4K video

Luděk BouškaVydáno: 7. 7. 2016 v 12:31 • Rubrika: Produktové aktuality

Společnost FUJIFILM oznamuje uvedení nejnovějšího kompaktu s výměnnými objektivy FUJIFILM X-T2, který nabízí tvůrčí dokonalost. X-T2 nabízí výjimečnou kvalitu fotografií, za kterou stojí 80 let tradice na poli vývoje barevné reprodukce, pyšní se rychlým automatickým ostřením a umožňuje natáčet video s vysokým 4K rozlišením. Současně byl představen také nový systémový blesk EF-X500.

Fujifilm X-T2

Společnost FUJIFILM dnes oznámila, že dne 8. září 2016 uvede na trh FUJIFILM X-T2, nejmodernější kompaktu s výměnnými objektivy, který využívá špičkové technologie pro dosažení prémiové kvality fotografií, a který se vyznačuje výjimečně kvalitním ovládáním a krásným designovým provedením připomínajícím tradiční fotoaparáty.

Fotoaparát X-T2 je vybaven obrazovým snímačem a procesorem vyvinutými společností Fujifilm, společně se superostrou řadou objektivů FUJINON tak lze dosáhnout excelentního rozlišení obrazu. Kompaktní a lehké tělo fotoaparátu X-T2 je zároveň odolné prachu i vodě a funguje i v mrazu až do -10 °C. Funkce autofokusu i výkon elektronického hledáčku doznaly výrazné zlepšení pro fotografování pochybujících se objektů v náročných podmínkách, například při sportu nebo focení divokých zvířat.

X-T2 je zároveň prvním fotoaparátem z řady X, který podporuje nahrávání videa v 4K rozlišení.  Režimy simulace filmu, určené původně pro fotografie, mohou být využity také pro video, díky čemuž lze snadno vytvořit video záznam špičkové kvality.

Kompletní sada 22 objektivů FUJINON pokrývá široké rozpětí ohniskových vzdáleností od ultra-širokoúhlého až po ultra telefoto. Kompaktní a lehké objektivy jsou ideální pro snímače APS-C a obsahují mnoho výjimečných vlastností, např. nejnižší možnou clonu a výkonnou stabilizaci obrazu a uspokojují tak nejrůznější požadavky fotografů.

Přehled nejdůležitějších vlastností X-T2

① Výtečná reprodukce barev a odstupňování tónů typické pro FUJIFILM jsou zárukou prémiové kvality fotografií i videonahrávek

Fotoaparát X-T2 je vybaven 24,3MP X-TransTM CMOS III snímačem APS-C bez low pass filtru, který se pyšní nejvyšším výkonem z celé řady X a také vysokorychlostním procesorem pro zpracování obrazu X-Processor Pro, který zajišťuje výjimečnou reprodukci barev a odstupňování tónů u fotografií i videí s vysokou citlivostí ISO a nízkým šumem.

Funkce videa fotoaparátu X-T2 podporuje jako první fotoaparát z řady X nahrávání videa v 4K rozlišení. Fotoaparát nahrává zhruba 1,8násobek informací potřebných k tvorbě 4K video souboru (3840x2160) a výsledný obraz vás ohromí svojí kvalitou.

② Rychlá odezva umožňuje zachytit zásadní okamžiky, bez ohledu na typ fotografovaného objektu

Vysoká rychlost zpracování a použití vylepšení algoritmů výrazně zlepšily základní výkon funkce autofokusu, kdy došlo k zlepšení výkonu při zaostřování na světelné body, špatně osvětlené předměty a objekty s jemnou a drobnou texturou jako je ptačí peří či zvířecí srst, které byly dříve slabinou AF pomocí detekce fáze.

Přístroj X-T2 rovněž disponuje uživatelským nastavením AF-C, které zajišťuje ještě větší přesnost při zaostřování na pohybující se objekty (focus-tracking). Toto nastavení si můžete nastavit dle vlastní potřeby tak, abyste optimalizovali vlastnosti AF podle typu pohybů foceného objektu.

Elektronický hledáček dokáže zobrazit až 100 snímků za vteřinu, přičemž si udržuje poměr zvětšení 0,77x a prodlení displeje 0,005 vteřiny. Dobu ztmavnutí hledáčku se podařilo snížit o více než polovinu, takže nyní lze pořídit 5 snímků za vteřinu, namísto dosavadních tří, jak tomu bylo u předešlých modelů při kontinuálním snímkování v režimu Live View, takže hledáček nabízí lepší možnost sledování pohybu fotografovaného objektu.

③ Skvěle vyvážené, kompaktní, lehké a robustní tělo díky snímači APS-C

Kompaktní a lehké tělo fotoaparátu X-T2 váží pouhých 507 g (včetně paměťové karty a baterie) a je odolné proti prachu a vodě a je schopno provozu při nízkých teplotách až do -10 °C. Použití snímače velikosti APS-C znamená, že na fotoaparát lze nasadit kompaktnější a lehčí objektivy, takže ať už vyrážíte fotografovat cokoli, bude vám na nezbytné fotovybavení rozhodně stačit menší brašna. Při využití doplňkového vertikálního bateriového gripu VPB-XT2 budete moci pořídit přibližně 1000 snímků na jediné nabití.

④ Praktický design, který navrací původní snadné manipulování vlastní tradičním fotoaparátům

Mechanické ovladače umožňují intuitivní ovládání rychlosti závěrky, citlivosti ISO, kompenzace expozice, režimy pohonu a měření. Tato nastavení lze kdykoli upravit, a to i v době, kdy je fotoaparát vypnutý, takže může být vždy připravený na vhodnou chvíli. Na zadní straně je zaostřovací páčka, kterou lze pohybovat nahoru/dolů, doprava/doleva a diagonálně a tak rychle provádět změny zaostření. Zadní LCD obrazovka je první displej řady X, který lze vyklápět třemi směry: při fotografování na šířku se vyklápí nahoru a dolů, při fotografování na výšku pak nahoru. Obrazovka je umístěna v optické ose objektivu i při jejím naklopení, čímž umožňuje snadné pořizování fotografií z nadhledu i podhledu. Když není vyklopena, je zarovnána s tělem přístroje a nikterak nenarušuje jeho aerodynamický design.

⑤ Podpora použití s atraktivní sestavou objektivů, ideální též pro kombinaci s transfokátory Fujinon Red Badge

Z rozmanité sady objektivů FUJINON jsou ideální pro kombinaci s fotoaparátem X-T2 především transfokátory řady Red Badge, konkrétně XF16-55mmF2.8 R LM WR, XF50-140mmF2.8 R LM OIS WR a XF100-400mmF4.5-5.6 R LM OIS WR. Přidáním vertikálního bateriového gripu získáte nejen pohodlnější úchop, ale zároveň další výhody pro celou soustavu jako je vysokorychlostní AF a rychlejší kontinuální snímkování.


Fujifilm EF-X500

Blesk EF-X500 je určený pro montáž na patici bezzrcadlovek Fuji a pyšní se směrným číslem cca 50. Díky tomu, že podporuje režim FP (synchronizace s krátkým časem závěrky), může být blesk spouštěn při libovolné rychlosti závěrky. To znamená, že se můžete soustředit na pořizování snímků i ve chvílích, kdy potřebujete vyšší rychlost závěrky, například když je nutné použít téměř nejnižší clonu pro dosažení krásného bokehu.

 EF-X500 rovněž podporuje nasvícení několika blesky zároveň. Nastavte několik blesků, abyste mohli libovolně upravovat osvětlení fotografovaného objektu i pozadí snímku a dosáhli tak kýženého tvůrčího výsledku. Ovládání osvětlení TTL (měření světla přes objektiv) je možné se samostatným bleskem, stejně jako při nastavení více blesků, díky čemuž můžete začít fotografovat bez nutnosti komplikovaně upravovat intenzitu záblesku.

① FP blesk (vysokorychlostní synchronizace s bleskem), díky kterému se fotografové nemusejí zabývat rychlostí závěrky objektivu

U fotoaparátů se závěrkou v ohniskové rovině se v případě, kdy je rychlost závěrky vysoká, spouštějí první a druhá clona zároveň a pořizují snímek skrz úzký vertikální otvor mezi nimi. V důsledku toho tedy světlo z běžného blesku dopadne jen na malou část snímače. Proto musí být při pořizování fotografií s bleskem použita nižší rychlost závěrky a dochází tak k výraznému omezení její rychlosti.

EF-X500 podporuje režim FP (vysokorychlostní synchronizace s bleskem), ve kterém z blesku vychází nepřetržité světlo po dobu, kdy se první a druhá clona pohybují přes snímač, čímž je umožněno fotografování při jakékoli rychlosti závěrky.

② Bezdrátový režim TTL s více blesky, který snadno reguluje světlo na objektu i pozadí a umožňuje tak vytváření kreativních fotografií

EF-X500 lze použít v nastavení s několika blesky, přičemž snadno reguluje světlo na foceném objektu i pozadí a umožňuje tak tvorbu kreativních fotografií. Ovládání světla TTL je možné pomocí jednoho blesku, nebo soustavou několika blesků a fotograf tedy může začít fotit, aniž by předtím musel provádět komplikované nastavení výstupu světla.

Blesky mohou být ovládány až ve třech skupinách, přičemž každá z nich může být nastavena na jinou intenzitu záblesku, díky čemuž můžete doladit světelné prostředí. Intenzitu světla lze upravovat také přímo na fotoaparátu, takže není zapotřebí odpojovat jednotlivé blesky.

③ Blesk je odolný proti prachu a povětrnostním podmínkám

Jedná se o první blesk společnosti Fujifilm, který je odolný proti prachu a povětrnostním podmínkám. Při použití s vodotěsnými fotoaparáty řady X se tak rozšiřuje možnost, kde můžete toto vybavení použít.

④   Inovativní design s nízkým těžištěm dokonale ladí s lehkými a kompaktními fotoaparáty řady X

Přední strana EF-X500 je potažena kůží a ladí tak s provedením fotoaparátů řady X. Díky nízko posazenému těžišti je při jeho použití s fotoaparáty řady X, vyznačujícími se nízkou hmotností a kompaktním provedením, zachována snadná ovladatelnost.Zobrazeny komentáře (3 - 1)

 • 3

  Avatar

  Reaguje na (2) | To je standardní čas pro veškeré blesky včetně starších, teprve EF-X500 jako první z blesků Fuji přináší funkci vysokorychlostní synchronizace tak jak ji známe ze zrcadlovek, a bude možné ho používat i při kratších časech až do 1/8000. To zatím uměl Nissin i40 do 1/4000, a momentálně vznikají další HSS blesky a odpalovače od třetích výrobců. EF-X500 navíc bude možné přímo ovládat z X-T2, a to až tři blesky najednou, a z těla je i nastavovat. Prostě konečně normální flash systém jak má být.

  Tomáš Tuček, 11.07.2016 | Reagovat

 • 2

  Avatar

  Reaguje na (1) | Ale i to je nadprůměrná hodnota, protože standardem je 1/200 sekundy.

  Jan Kocián, 08.07.2016 | Reagovat

 • 1

  Avatar

  "Blesk EF-X500 může být spouštěn při libovolné rychlosti závěrky." ............. Na těle Fujifilm X-T2 ale platí toto: "Synchronized shutter speed for flash: 1/250 sec. or SLOWER."

  Jan Kocián, 08.07.2016 | Reagovat

Vložit nový komentář

: *

:

: *


Tip: odkaz na konkrétní komentář vytvoříte tak, že napíšete jeho číslo do hranatých závorek. Příklad: [1] na webu zobrazí odkaz na komentář číslo 1

Komentáře slouží ke zveřejnění vašeho názoru, děkujeme za vaše příspěvky. Jako provozovatelé této diskuse si vyhrazujeme právo na odstranění nevhodných komentářů.


Související články

Fotografie z galerie

Přejít do galerie

Související články

Nejbližší události

Nové recenze

Přihlásit

Přihlásit pomocí Facebooku

nebo e-mailem


Košík

Způsoby doručení

Doprava zdarma od 5 000 Kč

Nahrát fotku

Do fotosběrny Do galerie

Do fotosběrnyDo galerie

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využíváním cookies a využití osobních údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a v reklamních sítích na dalších webech. Tyto souhlasy můžete kdykoliv změnit, vypnout nebo upravit v Nastavení soukromí, které otevřete kliknutím na odkaz níže.
Dozvědět se víc | Nastavení soukromí
Rozumím