Nový Nikon 1 J5 se pyšní 4K videem a nejvyšším výkonem Produktové aktuality

Nový Nikon 1 J5 se pyšní 4K videem a nejvyšším výkonem

Luděk BouškaAktualizováno: 2. 4. 2015 v 17:48 • Rubrika: Produktové aktuality

Nikon dnes obohatil svou řadu kompaktních fotoaparátů s výměnnými objektivy Nikon 1 o model Nikon 1 J5. Nový fotoaparát Nikon 1 posune vaši fotografii rychle na vyšší úroveň – nabízí vysoké snímací frekvence, novou úroveň kvality obrazu a záznam videosekvencí 4K.

Nikon 1 J5 s novým designem, který poskytuje vyšší úroveň tvůrčího ovládání, je skvělou příležitostí pro vstup do světa skutečné fotografie.

Perfektní vyvážení rychlosti, přenosnosti a kvality obrazu zaručuje, že Nikon 1 J5 poskytne excelentní výsledky v libovolné situaci. Díky novému obrazovému snímači formátu CX s technologií přímého osvětlení fotodiod, který je čtyřikrát větší než obrazové snímače ve většině kompaktních fotoaparátů, nechává přístroj daleko za sebou kompakty i chytré telefony.

Nikon 1 J5 zaznamenává jako vůbec první fotoaparát Nikon extrémně ostrou stopáž videa 4K, pořizuje působivé snímky s 20,8 milionu pixelů a produkuje rovněž plynulé časosběrné videosekvence. Díky fenomenálně rychlému systému automatického zaostřování mají uživatelé svobodu jistého fotografování za nízké hladiny osvětlení nebo mohou snadno zmrazit každou akci s využitím sériového snímání s frekvencí 20 sn./s za pomoci kontinuálního automatického zaostřování v novém režimu Sporty.

Výklopný dotykový monitor a manuální ovládací prvky umožňují maximální využití všech tvůrčích představ, zatímco objektivy 1 NIKKOR zaručují zachycení libovolného motivu v živých detailech. Pokud jde o sdílení, Nikon 1 J5 s připojením Wi-Fi a technologií NFC urychluje přenos vysoce kvalitních snímků pomocí chytrých zařízení.

Souhrn klíčových vlastností:

 • Velký a rychlý obrazový snímač CMOS s 20,8 milionu pixelů a technologií přímého osvětlení fotodiod: zaručuje novou úroveň kvality obrazu od výjimečných snímků za nízké hladiny osvětlení až po snímky s umělecky rozmazaným pozadím.
 • Brilantní výsledky za nízké hladiny osvětlení: manuální rozsah citlivostí ISO 160–12 800 a automatická regulace citlivosti ISO. Pokročilá redukce šumu zaručuje čistší snímky s lepším rozlišením při vysokých citlivostech ISO. 
 • EXPEED 5A: systém zpracování obrazu Nikon nové generace. Umožňuje pořizovat vynikající snímky a HD videosekvence vysokou rychlostí.
 • Špičková snímací frekvence: můžete fotografovat špičkovou snímací frekvencí 20 sn./s při použití kontinuálního zaostřování nebo až 60 sn./s při pevném zaostření před expozicí prvního snímku série.
 • Režim Sporty: nabízí okamžitý přístup k režimům sériového snímání fotoaparátu a umožňuje zobrazovat sekvence rychlých akcí jako samostatné skupiny snímků.3
 • Pokročilý hybridní AF: 171bodový systém automatického zaostřování. Obsahuje 105 zaostřovacích polí s podporou fázové detekce pro rychlé a přesné zachycení každé akce. 
 • Působivé videosekvence: fotoaparát umožňuje pořizovat extrémně ostré videosekvence 4K/15p nebo Full HD videosekvence 1 080/60p. Během filmování lze pořizovat statické snímky ve vysokém rozlišení a rovněž lze přehrávat extrémně zpomalené HD videosekvence zaznamenané frekvencí 120 sn./s. 
 • Časosběrné videosekvence: fotoaparát umožňuje pořizovat časosběrné Full HD videosekvence složené z až 300 snímků.
 • Manuální ovládací prvky: fotoaparát nabízí snadno dostupné ovládací prvky pro volbu režimů P/S/A/M, příkazový volič a tlačítko Fn.
 • Výklopný dotykový monitor: 7,5cm (3“) monitor LCD s rychlou odezvou a 1 037 000 pixely umožňuje bezproblémové ovládání fotoaparátu i ve vyklopené poloze.
 • Připojení Wi-Fi a funkce NFC: umožňují snadno sdílet všechny brilantní snímky prostřednictvím chytrého zařízení. Samostatné tlačítko nabízí rychlý přístup k funkcím Wi-Fi fotoaparátu.5
 • Živé nastavení s kreativní paletou: dovoluje rychle a intuitivně vylepšovat snímky nebo videosekvence v mnoha režimech na dotykovém monitoru fotoaparátu ještě před expozicí.
 • Kreativní režim: nabízí snadný přístup k 14 efektům pro statické snímky a videosekvence a k pěti různým motivovým programům. K dispozici je sedm nových efektů, mezi které patří Pop, Změkčení pleti a Retro. 
 • Zachycení nejlepšího okamžiku: s funkcemi Inteligentní výběr snímku, Aktivní výběr a Zpomalené zobrazení zachytíte každý magický zlomek sekundy.
 • Stylové provedení: Nikon 1 J5 je dostupný ve třech barevných kombinacích. Můžete mít černé tělo a černý objektiv, stříbrnobílé tělo a stříbrný objektiv nebo stříbrnočerné tělo a stříbrný objektiv.
 • Objektiv 1 NIKKOR dodávaný v sadě: s objektivem 1 NIKKOR VR 10–30 mm f/3,5–5,6 PD-ZOOM zaostříte každou akci.
 • Zdarma dostupný software a úložiště: zdarma dostupný software pro práci se snímky Nikon ViewNX-i a software pro videosekvence ViewNX-Movie Editor umožňují snadno importovat, třídit, upravovat a sdílet snímky, videoklipy a pohyblivé momentky. Rovněž lze využívat výhod 20 GB paměťového prostoru zdarma na serveru NIKON IMAGE SPACE.

Nová úroveň kvality obrazu

S fotoaparátem Nikon 1 J5 v rukou můžete ponechat fotografická omezení chytrých telefonů a kompaktních fotoaparátů daleko za sebou. Jde o první fotoaparát Nikon 1 vybavený velkým obrazovým snímačem formátu CX s technologií přímého osvětlení fotodiod, který je speciálně konstruován pro zachycení maximálního množství světla. Každý pixel perfektně reprodukuje zachycené světlo pro výsledné snímky s 20,8 milionu pixelů, vynikajícími barvami a jemnými detaily.

V kombinaci s širokým rozsahem citlivostí ISO 160–12 800 a pokročilou redukcí šumu systému zpracování obrazu nové generace EXPEED 5A tak získáte brilantní snímky bez ohledu na typ fotografovaného motivu. Systém zpracování obrazu Nikon EXPEED 5A je srdcem bleskurychlého automatického zaostřování fotoaparátu, inteligentní redukce šumu a brilantních obrazových vlastností. Jeho zvýšená rychlost zpracování dat komfortně zvládá množství kreativních režimů fotoaparátu a vysoké snímací frekvence a snadno transformuje ohromná množství dat z obrazového snímače s 20,8 milionu pixelů na výjimečné snímky a videosekvence 4K.

Zachycení každého okamžiku

Díky vysokým snímacím frekvencím sériového snímání a fenomenálnímu systému hybridního automatického zaostřování Nikon 1 není pro Nikon 1 J5 žádný motiv příliš rychlý. S tímto fotoaparátem můžete přinést domů akční snímky, jaké nemusí zvládnout ani digitální jednooká zrcadlovka. Fotografovat můžete špičkovou snímací frekvencí 20 sn./s při použití kontinuálního zaostřování nebo až 60 sn./s při pevném zaostření před expozicí prvního snímku série. Pro snadný přístup k režimům sériového snímání fotoaparátu stačí jen otočit volič provozních režimů na režim Sporty.

Můžete si zvolit snímací frekvenci a okamžitě prohlížet rychlé akční sekvence jako skupiny snímků. Skvělé hybridní automatické zaostřování Nikon zaručuje perfektní zaostření libovolného objektu. Systém využívá 171 zaostřovacích polí automatického zaostřování pro rychlé zachycení objektu a okamžitě přepíná mezi 105 zaostřovacími poli s fázovou detekcí a rychlým automatickým zaostřováním s detekcí kontrastu. Automatické zaostřování s fázovou detekcí zachycuje výjimečně vysokou rychlostí veškeré pohyby. Automatické zaostřování s detekcí kontrastu pracuje až do krajů obrazového pole, takže můžete perfektně zaostřit objekty na krajích, a to i za nízké hladiny osvětlení.

Strhující videosekvence Nikon 1

Nikon 1 J5 je perfektním partnerem pro videosekvence – od akční stopáže ve formátu Full HD až po cestovní deníky ve formátu 4K a skvělých barvách a plynulé časosběrné videosekvence. Kromě videosekvencí 4K můžete pořizovat videosekvence Full HD ve formátu 1 080/60p a využívat rychlost fotoaparátu k pořízení působivých zpomalených HD videoklipů (120 sn./s). Fenomenálně rychlé hybridní automatické zaostřování Nikon 1 s rychlou a přesnou fázovou detekcí zaručuje plynulé videosekvence všech akcí s přesným sledováním objektu.

Elektronická redukce vibrací (E-VR) zachovává vysokou ostrost stopáže i při filmování s nejdelší ohniskovou vzdáleností objektivu. A díky rychlosti systému zpracování obrazu fotoaparátu můžete využívat funkci automatického pořizování snímků nebo manuální fotografování pro pořízení statických snímků ve vysokém rozlišení během filmování. Nikon 1 J5 je rovněž prvním fotoaparátem řady Nikon 1 s možností pořizování časosběrných videosekvencí. Fotoaparát lze nastavit tak, aby každých 5, 10 nebo 30 sekund pořídil snímek, a zobrazit tak běh času na působivých časosběrných Full HD videoklipech složených z až 300 snímků. Zkombinujte všechny tyto výhody s hloubkou ostrosti, jaké můžete dosáhnout při fotografování světelným objektivem 1 NIKKOR, a Nikon 1 J5 vám pomůže zdvihnout vaše publikum ze židlí.

Tvorba a sdílení

Nikon 1 J5 je fotoaparát, u kterého kompaktní neznamená omezený, a nabízí velmi snadné sdílení všech vašich snímků. Dostatek prostoru mezi ovládacími prvky umožňuje upravovat nastavení fotoaparátu, aniž byste spustili oko z fotografovaného objektu. Pomocí voliče provozních režimů můžete snadno přepínat mezi režimy P/S/A/M a Sporty. Pomocí příkazového voliče můžete měnit nastavení a tlačítko Fn (funkce) můžete použít k přiřazení často používaných nastavení. Přední a zadní gripy zaručují pevné a stabilní držení fotoaparátu, zatímco výklopný 7,5cm (3˝) monitor LCD s 1 037 000 pixely nabízí dotykové ovládání s vynikající odezvou. Monitor dovoluje díky možnosti vyklopení v úhlu až 86° získat extrémní akční snímky z podhledu a snadno fotografovat z nadhledu. Jednoduchým vyklopením monitoru v úhlu 180° směrem nahoru lze pořídit působivé autoportréty, přičemž lze použít nový režim Autoportrét pro změkčení pleti nebo nastavit samospoušť.

Pro sdílení všech skvělých snímků stačí jednoduše se dotknout fotoaparátem Nikon 1 J5 chytrého zařízení s funkcí NFC (Near Field Communication) – a snímek zobrazený na monitoru LCD fotoaparátu se přenese. Přenos snímků do chytrého zařízení pomocí Wi-Fi je možný stisknutím samostatného tlačítka Wi-Fi na fotoaparátu5. Funkci Wi-Fi lze používat rovněž pro dálkové spouštění závěrky fotoaparátu nebo pro tvorbu perfektních kompozic zobrazením náhledu aktuálního záběru objektivu na monitoru tabletu nebo chytrého telefonu.

Inovace systému Nikon 1

Inovace systému Nikon 1 nabízejí rychlý a snadný prostředek k proměně běžných snímků ve výjimečné. Pro tvorbu působivých uměleckých děl přímo ve fotoaparátu obsahuje nyní funkce živého nastavení kreativní paletu Nikon a je dostupná ve více režimech než doposud. Kombinace těchto dvou vynikajících funkcí nabízí množství způsobů úpravy vzhledu snímků před jejich pořízením. Živé nastavení umožňuje jemně vyvážit nastavení času závěrky, clony, jasu a kontrastu. Kreativní paleta umožňuje aplikovat umělecké filtry ve studiové kvalitě a dosáhnout požadovaného vzhledu jednoduchým otáčením kroužku na dotykovém monitoru.

V obou režimech lze pozorovat účinky prováděných změn na monitoru LCD a vidět přesně takový obraz, jaký zachytíte při stisknutí tlačítka spouště. Stejně jako u všech ostatních fotoaparátů Nikon 1 vytváří funkce Pohyblivé momentky jedním stisknutím tlačítka spouště snímky, které se pohybují, a osvědčený režim Zachycení nejlepšího okamžiku společnosti Nikon zachycuje ve zlomku sekundy veškerou magii pomocí nastavení Inteligentní výběr snímku, Aktivní výběr či Zpomalené zobrazení.

Objektivy 1 NIKKOR

Nejlepší objektivy vedou k nejlepším snímkům a objektivy 1 NIKKOR jsou výjimečně kvalitní. Dobrý výběr světelných objektivů s pevnou ohniskovou vzdáleností, superteleobjektivů a extrémně širokoúhlých objektivů umožňuje zachytit s vysokou brilancí libovolný motiv. Všechny objektivy 1 NIKKOR jsou optimalizovány pro záznam videosekvencí a všechny disponují kompaktní konstrukcí – význačná výhoda systému Nikon 1 před konkurencí. Aby bylo možné nabídnout ještě více možností, je k dispozici jako volitelné příslušenství adaptér bajonetu Nikon FT1, který umožňuje používat v kombinaci s fotoaparáty Nikon 1 objektivy NIKKOR formátu DX a FX s bajonetem Nikon F.6

Volitelné příslušenství:

 • Sada pouzdra pro tělo fotoaparátu CB-N2220SA
 • Držák pro autoportréty N-MP001

Dodávané příslušenství:

 • Dobíjecí lithium-iontová baterie EN-EL24 
 • Nabíječka baterií MH-31
 • Kabel USB UC-E20
 • Popruh na krk
 • Krytka těla BF-N1000


Zobrazeny komentáře (7 - 1)

 • 7

  Vojáček

  jednopalcový snímač je skvělá volba, Nikon s ním přišel jako první, potom následoval Sony, Canon i Samsung. To co se zdálo být jako nevýhoda se ukazuje jako výhoda. Hloubka ostrosti je optimální, dá se fotit i na malé clony, kvalita obrazu je více než dostatečná, rychlost ostření díky větší HO skvělá, velikost systému minimální. A pokud má mít bezzrcátko smysl tak jedině když je opravdu hodně malý. Pokud si někdo koupí kompakt s výměnnou optikou, který má skoro stejné rozměry a váhu jako zrcadlovka tak proč to dělá? Aby spojil nevýhody zrcadlovky s nevýhodami kompaktu? Buď si koupím zrcadlovku, která je sice velká a těžká, ale bez kompromisu a nebo chci něco výrazně menšího a lehčího a potom je Nikon 1 ideální.

  Pavel Vojáček, 27.11.2015 | Reagovat

 • 6

  Vojáček

  Reaguje na (4) | ostření není vázané na zrcátko? Slyšel jste už někdy o fázové detekci? :-) Nechtěl byste se raději vyjadřovat k něčemu čemu rozumíte? A proč sebou vlastně celý den musíte tahat tuhle výbavu? : D5100 + 28/1.8G + 85/1.8G + 40/2.8 + 18-105 + 70-300 + Metz52 + stativ + Cokin ? Co s tím hodláte fotit? Nebo nevíte co budete fotit? Dobrý fotograf si sebou vezme to co potřebuje, špatný všechno co má :-)

  Pavel Vojáček, 27.11.2015 | Reagovat

 • 5

  Avatar

  add 3) Ano :-D ... Nikon skutečně bere čipu od Sony a Tožchyby. Ale proti Sony umí tak nějak lépe udělat software a doladit výstup. Ještě lepší je v tomhle Pentax, který např. proti řadě D7x00 (ekvivalentně k dobovým modelům, např. D7100 a K-3) lépe zvládá odšumování.

  SpookY, 07.04.2015 | Reagovat

 • 4

  Avatar

  add 2) Ostření vůbec není vázané na zrcátko nebo bezzrcátko. Mimochodem u posledních elektronických hledáčků se ručně ostří lépe než u optických hledáčků nižších řad zrcadlovek. A výměnné matnice pro ruční ostření chybí (krom Pentaxu). Smutné... A co se týče váhy - D5100 + 28/1.8G + 85/1.8G + 40/2.8 + 18-105 + 70-300 + Metz52 + stativ + Cokin... když se to poskládá do tašky, tak je to slušná váha a hlavně je to dost neskladné i když udělám výběr jen na to zrovna nejnutnější. Nejde o to, že to neunesu - problém je v tom, když to táhnu třeba celý den. Od Olympusu nebo od Fuji např. strčím ekvivalentní pevné objektivy do kapsy (17/1.8+45/1.8 resp. 23/1.4+56/1.2). Nikon prostě kašle na Dx segment.

  SpookY, 07.04.2015 | Reagovat

 • 3

  Avatar

  Vedoucí na poli snímačů, které ale v zásadě bere od Sony a Toshiby :-) Souhlasím naprosto ve všem.

  S, 03.04.2015 | Reagovat

 • 2

  Vašulín

  Reaguje na (1) | Něco co nevyhovuje Vám, ještě neznamená že je na prd. (i když mě Nikon 1 taky neuchvátil) A zbytek? Fotím koncerty, svatby a cestuji. Pokud bych měl brát nějaký přístroj, který doporučujete, tak ani pořádně nezaostřím. Ostření ve špatných světelných podmínkách je výrazně lepší u zrcadlovek a o continuálním ostření se u kompaktů s výměnným objektivem ani nedá mluvit. (k tomu je také zrcátko) A buď jste velice slabý, nebo já jsem nadlidsky silný, protože Nikon D750 + třeba 28mm f1,8 (nebo 20mm f1,8, 85mm f1,8) mi přijde jako docela kompaktní a lehká sestava ;-)

  Jan Vašulín, 03.04.2015 | Reagovat

 • 1

  Avatar

  Ach jo... neštěstí s pořadovým číslem 5 :-( ... Že se na to Nikon nevykašle. Všichni výrobci dělají mirrorlessy se snímači APS-C (Pentax, Canon, Fuji, Sony) či většími (Leica, Sony) nebo aspoň mFT (Olympus+Panasonic). Jenom "experti" od Nikonu musí udělat MIKROČIP s cropem 2.7. Copak je tohle fotomobil? Má to obrovskou hloubku ostrosti bez možnosti odtrhnout pořádně pozadí. A malý čip s obrovskou hustotou pixelů dělá šílený šum už z fyzikální podstaty. Kdyby měli u Nikonů rozum a veleli by tomu technici, nikoliv managorové, tak Nikon 1 udělají s čipem APS-C a k tomu nabídnou DVĚ redukce: 1) redukci DX - klasický kroužek bez optiky, ale s kontakty pro použití jak stávajících DX skel, tak cropovaných FX skel 2) redukci FX - s kontakty a optickým členem ve stylu Metabounce SpeedBooster pro objektivy FX Takový Nikon 1 bych si koupil ihned. Tenhle omyl s čipem formátu CX z mobilu ale ne. Tady je opravdu vidět jak Nikon kašle na zákazníky. Segment CX je na prd kvůli malému snímači. Segment DX dodneška nemá pořádná pevná světelná skla (podívejte se k Fuji nebo a Olympus mFT jak má vypadat nabídka pevných skel). A segment FX je pro pohotové focení k ničemu, vybavení na fullframe je příšerně velké a těžké. Budoucnost je v systémech jako je FujiX nebo Sony A7. Ne v koncepčně zastaralých zrcadlovkách DX a FX (zrcátko efektivně řeší problém, který neexistuje - jak vidět v hledáčku co fotím a neosvítit přitom film) ani ve fotomobilech jako je CX. Dneska je Nikon vedoucím už jen na poli snímačů, ve všem ostatním jsou další značky dále. Vlastně pardon - Canon je ještě o krok za Nikonem.

  SpookY, 03.04.2015 | Reagovat

Vložit nový komentář

: *

:

: *


Tip: odkaz na konkrétní komentář vytvoříte tak, že napíšete jeho číslo do hranatých závorek. Příklad: [1] na webu zobrazí odkaz na komentář číslo 1

Komentáře slouží ke zveřejnění vašeho názoru, děkujeme za vaše příspěvky. Jako provozovatelé této diskuse si vyhrazujeme právo na odstranění nevhodných komentářů.


Související články

Fotografie z galerie

Přejít do galerie

Související články

Nejbližší události

Nové recenze

Přihlásit

Přihlásit pomocí Facebooku

nebo e-mailem


Košík

Způsoby doručení

Doprava zdarma od 5 000 Kč

Nahrát fotku

Do fotosběrny Do galerie

Do fotosběrnyDo galerie

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využíváním cookies a využití osobních údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a v reklamních sítích na dalších webech. Tyto souhlasy můžete kdykoliv změnit, vypnout nebo upravit v Nastavení soukromí, které otevřete kliknutím na odkaz níže.
Dozvědět se víc | Nastavení soukromí
Rozumím