Magazín

Produktové aktuality

Nový přírůstek do rodiny luxusních objektivů Sigma Art

Luděk BouškaAktualizováno: 7. 1. 2014 v 16:47 • Rubrika: Produktové aktuality

Nový přírůstek do rodiny luxusních objektivů Sigma Art

Sigma nás v poslední době nepřestává přesvědčovat o tom, že to s vývojem vysoce kvalitních objektivů myslí skutečně vážně. Dnes představuje jednak novou "padesátku" ve světelnosti f/1,4 v nejvýkonnější třídě Art, ale také inovovanou verzi objektivu 18-200 mm. Tento univerzální zoom je nyní menší, lehčí a nabízí kratší minimální zaostřovací vzdálenost.

Sigma představuje dva nové objektivy

Sigma 50mm F1.4 DG HSM Art

Nová Sigma 50mm F1.4 DG HSM Art byla kompletně přepracována a nastavuje nový standard výkonu v Art řadě. Základní ohnisková vzdálenost nového objektivu Sigma 50mm F1.4 Art ho předurčuje pro profesionální využití na full-frame DSLR pro mnoho různých typů fotografování včetně portrétů, krajin, studiové práce a nebo zátiší. Byl aktualizován, aby s použitím SLD členů poskytoval nejvyšší výkon i při nastavení nejmenšího clonového čísla. Další aktualizace se týkají nového algoritmu automatického zaostřování pro plynulejší ostření. Plovoucí člen zajišťuje, že se objektiv při ostření nevysouvá a neotáčí. Objektiv je opatřen také novou matnou povrchovou úpravou, novým přepínačem automatického a manuálního ostření. Každý objektiv Sigma je před expedicí testován, takže se do prodeje dostanou skutečně pouze bezchybně fungující kusy. Optická konstrukce nyní obsahuje 13 členů v 8 skupinách ve srovnání s 8 členy v 6 skupinách u předchozího modelu, zlepšila se také minimální zaostřovací vzdálenost na 40 cm od roviny snímače a maximální poměr zvětšení je tedy 1:5.6.

Sigma 18-200mm F3.5-6.3 DC Macro OS HSM

Moderní objektiv určený speciálně pro APS-C DSLR, je nástupcem předchozího modelu18-200mm F3.5-6.3 II DC OS HSM, který byl uveden do prodeje v roce 2011. Je menší a lehčí a nabízí kratší minimální zaostřovací vzdálenost, která je nyní 39 cm oproti původním 45 cm. Jeho minimální pracovní vzdálenost dělá tento objektiv vhodným pro fotografování detailů s přirozeným světlem. V konstrukci byly nově použity čočky z SLD skla s vysokým indexem lomu, což napomáhá k eliminaci chromatické aberace na dlouhém konci objektivu. Asferické čočky zase umožnily zmenšit rozměry a hmotnost objektivu a minimalizovat sférické zkreslení.

Oba objektivy používají Hyper Sonic Motor (HSM) pro tiché vysokorychlostní automatické zaostřování. Čočky jsou opatřeny Super Multi antireflexními povlaky pro minimalizaci tvorby reflexů a dobrý přenos kontrastu v celém rozsahu zoomu. Dobrou zprávou je i to, že jsou oba nové objektivy kompatibilní se Sigma USB Dock, takže není nejmenší problém se seřízením objektivu na konkrétní tělo.

Sdílet na


Komentáře k článku

JM

Budou i tyto objektivy brzo v prodeji na Nikon D 300 S ? /dodatek k předchozímu dotazu.J.M.

4

Josef Macháček, 13. 01. 2014 |Reagovat

JM

Dotaz kdy a za jakou cenu bude u Vás v prodeji nová Sigma 18-200 DC Macro OS HSM . DĚKUJI předem z brzkou odpověď. Josef

3

Josef Macháček, 13. 01. 2014 |Reagovat

PC

Mám Sigmu 1,4/35 (z Megapixelu), jsem z ní nadšený. Padesátka bude jistě ještě lepší, ale já jsem zklamaný, protože jsem myslel, že teď uvedou 1,4/24mm, takže to nejspíš vypadá až na podzim na Kolín...

2

Pavel Charousek, 07. 01. 2014 |Reagovat

Ondřej Bartík

Ta padina je super. Art řada se mi líbí čím dál víc.

1

Ondřej Bartík, 07. 01. 2014 |Reagovat

Chráněno pomocí reCAPTCHA Tyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajůsmluvní podmínky společnosti Google.