O Foto komunitě

 

Společnost Megapixel působí na českém trhu již od roku 2001. Vždycky jsme se profilovali jako foto-specialisté a dělali vše proto, aby nás tak vnímali i naši zákazníci. Za tu dobu jsme díky vám získali na trhu velmi silnou obchodní pozici, a navíc jsme se dostali do podvědomí veřejnosti také jako odborníci nejenom na fotoaparáty, ale i na fotografování a v podstatě všeobecně na fotografii jako takovou.

V roce 2009 jsme začali pořádat fotografické kurzy, kterými dosud prošlo dobrých pár tisíc lidí. Díky těmto kurzům jsme pochopili, že zájem o fotografování roste a že lidí, pro které se fotografie stává koníčkem číslo jedna je víc a víc. Na základě těchto poznatků se začal rodit nápad a rozhodli jsme se vytvořit jedinečný fotografický projekt. Založit komunitu, která by sdružovala fotografy z celé republiky a možná do budoucna z celého světa. Komunitu, která by moderním způsobem navazovala na slavnou tradici regionálních fotoklubů. Naše motto je „s námi může být fotografem každý“ a fotografem není ten, kdo bezmyšlenkovitě mačká spoušť, ale ten kdo o fotografii přemýšlí, diskutuje o ní, tvoří ji, prezentuje své práce a v neposlední řadě kdo se chce stále učit novému. V roce 2014 jsme navíc spustili ojedinělý vzdělávací projekt Rok s Megapixelem, který má 12 měsíčních etap. Na každou z nich navazují články v našem Magazínu, aktivity ve Fotoškole a v neposlední řadě velká fotogafická soutěž o hodnotné ceny.Naše Galerie je otevřena každému. Svým členům  přináší zábavu, prostor pro seberealizaci, možnost vzdělávat se a v neposlední řadě být v kontaktu s lidmi, které fotografování baví stejně jako nás. Začínající fotografové se díky této komunitě mohou naučit spoustě novým věcem a posunout tak svojí tvorbu mnohem výš. Pokročilejší fotografové se dostanou do kontaktu s lidmi, kteří pro ně mohou být inspirací a profesionální fotografům se otevřou dveře do prostoru, kde mohou vystavit svá díla, která jsou jinak skrytá za dveřmi galerií a nejrůznějších soukromých sbírek.

Fotografie je jedno z nejméně stárnoucích médií v historii. Kde by byly bez ní, noviny, časopisy, knihy, internet, pohlednice, vědecké práce, nebo jakákoliv reklamní tvorba. Jeden snímek dokáže světu sdělit víc než tisíc slov. Fotografie dokáže rozesmát i rozplakat, pobavit i zarmoutit, poučit i sdělit věci, které bychom si jinak nikdy nedozvěděli. Fotografie je v podstatě nedoceněný a v poslední době trochu devalvovaný fenomén, který provází životem už několik desítek generací lidí a my jsme bezesporu jednou z nich.Naše komunita ukazuje, jakou skutečnou hodnotu může mít kvalitní fotografie. Dáváme v ní šanci novým talentům, uspořádáváme setkání a workshopy v rámci komunity, pro ty nejlepší fotografy uspořádávat výstavy a samozřejmě máme připraveno mnoho dalších aktivit, pro které ještě nepřišla ta správná chvíle. Bez nadsázky by se dalo říct, že stojíme na prahu projektu, který se dostává do povědomí celé fotografické veřejnosti a vy můžete být od samého začátku jeho součástí. Samozřejmě nelze dopředu říci, jak úspěšná komunita bude, ale v podstatě bude minimálně tak úspěšná jako každý její člen. A každý váš osobní fotografický úspěch, nebo zlepšení bude úspěchem každého z nás a celé komunity.

Přáli bychom si aby Megapixel nebyla pouze červené logo na igelitové tašce, kterou si odnášíte z naší prodejny. Kromě techniky jako takové vám prostřednictvím této komunity chceme nabídnout i ostatní prostředky, které se vám mohou hodit na cestě za tím stát se lepším fotografem.

Jednou z posledních novinek, které naše Galerie nabízí, jsou PRÉMIOVÉ PROFILY. Základní profil zůstává samozřejmě pro všechny fotografy zdarma, ale nově si můžete získat také Mega a profil Mega+.

Nejčastější dotazy týkající se provozu Galerie a soutěže, naleznete na strance FAQ - Galerie