062317
zkopírováno do schránky
Použitý objektiv
Sony 16-50mm f/3,5-5,6 OSS SEL bazar
- Typ bajonetu: Sony E
- Rozdělení podle ohniska: Základní
- Stav zboží: Použité
- Značka: Sony
Sháníte Sony 16-50mm f/3,5-5,6 OSS SEL bazar?
„Sony 16-50mm f/3,5-5,6 OSS SEL bazar“ již není v prodeji.
Naposledy jsme ho měli skladem 13.07.2019

Sony 16-50mm f/3,5-5,6 OSS SEL bazar
Další kusy Sony 16-50 mm f/3,5-5,6 OSS SEL použitý objektiv v bazaru
Další kusy Sony 16-50 mm f/3,5-5,6 OSS SEL použitý objektiv v bazaru
Níže uvedené informace načítáme od nových produktů v e-shopu. Některé parametry, typu obsah balení, jazyky v menu apod. se proto mohou lišit.
Recenze a hodnocení, ukázkové snímky
Celkové hodnocení
Megapixelu
Systémové fotoaparáty Sony NEX můžete zakoupit v setu se základním objektivem 18-55mm nebo s objektivem, který jsem si vzal na recenzi, a to 16-50mm. Jde o základní objektiv se stabilizací, tichým ostřením a standardní světelností f3,5 až 5,6mm, přesto je tento objektiv na velmi vysoké úrovni. Při…
Specialista na fototechniku
David Michalík, 05.09.2013

Celkové hodnocení
zákazníků
Tento objektiv mne sice příjemně překvapil, nicméně jej nepoužívám, neboť preferuji FF skla. Doporučil bych středně náročným amatérům, neboť jeho cena je v porovnání s výstupem velmi sympatická. Pro náročnější uživatele doporučuji FF skla s větší světelností.
Ověřený zákazník
Hodnotit mohou jen zákazníci, kteří produkt zakoupili.
Martin, Praha 9, 16.05.2014
Parametry
Níže uvedené informace načítáme od nových produktů v e-shopu. Některé parametry, typu obsah balení, jazyky v menu apod. se proto mohou lišit.
Obecné
| Úroveň produktu | Začátečník a rodina |
|---|
Obrazový snímač
| Formát snímače | 2/3 |
|---|
Bajonet
| Typ bajonetu | Sony E |
|---|
Objektiv
| Optický zoom | 3 x |
|---|---|
| Ohnisková vzdálenost (eqv. 35mm) | 24-75 |
| Minimální ohnisková vzdálenost | 16 mm |
| Maximální ohnisková vzdálenost | 50 mm |
| Světelnost objektivu (nejkratší ohnisko) | 3,5 |
| Světelnost objektivu (nejdelší ohnisko) | 5,6 |
| Maximální clona (F) | 22 |
| Konstrukce objektivu | 9 členů / 8 skupin |
| Stabilizátor obrazu | Ano |
| Typ sluneční clony | Není |
| Délka objektivu | 29,9 mm |
| Počet lamel clony | 7 |
| Vhodný pro žánr | Krajina, Architektura / Interiér, Reportáže, Street foto |
| Rozdělení podle ohniska | Základní |
| Vhodný pro formát snímače | APS-C |
| Typ objektivu | Zoom |
Ostření
| Minimální zaostřovací vzdálenost | 25 cm |
|---|
Fyzikální specifikace
| Průměr filtru | 40,5 mm |
|---|---|
| Hmotnost | 116 g |
Ostatní
| Značka | Sony |
|---|
Doporučené příslušenství
Související články s Sony 16-50 mm f/3,5-5,6 OSS SEL použitý objektiv
Související články s Sony 16-50 mm f/3,5-5,6 OSS SEL použitý objektiv
Novinky ve světě fotografie a videa | Květen 2026
Květnové novinky bedlivě sledujeme a vybíráme z nich to nejzajímavější. Sledujeme dění za vás a vybíráme jen to, co má reálný dopad: technicky pokročilé produkty, zajímavé posuny ve funkcích nebo…
KLAUDIE MORAVCOVÁ • 15. 5. 2026 v 14:09

Představujeme nové foto/video bezzrcadlovky Canon EOS R6 V a Sony Alpha A7R VI
Tak jako každé jaro, i to letošní je ve znamení novinek. Jednotliví výrobci foto a videotechniky postupně představují nové přírůstky do svých stájí a pozadu nezůstávají ani přední hráči, jimiž jsou…
MARTIN LUKEŠ • 13. 5. 2026 v 16:01

Velikonoční nadílka v Megapixelu: Ulovte si svůj fotobatoh!
Letošní Velikonoce vajíčka nebarvíme, ale plníme cenami, které vám udělají radost při každém focení. Zastavte se v týdnu od 7. 4. do 11. 4. na našich prodejnách v Praze, Brně nebo Ostravě a odejděte…
7. 4. 2026 v 3:20

Sony Summer Cashback: Získejte zpět až 7 500 Kč!
Vybavte se na sezónu špičkovou technikou Sony a ušetřete. V rámci akce Summer Cashback můžete při nákupu vybraných těl, objektivů a příslušenství v období od 1. dubna do 31. července 2026 získat část…
31. 3. 2026 v 22:22

Dotazy k Sony 16-50 mm f/3,5-5,6 OSS SEL použitý objektiv
Expert Megapixelu
Lucie Drietomská
Fotografka, která se již přes 20 let specializuje na focení zvířat, zejména domácích mazlíčků. Má bohaté zkušenosti s portrétní i pohybovou fotografií a je autorkou knihy o focení psů. Je držitelkou titulu EP (European Photographer), pravidelně boduje ve fotografických soutěžích a věnuje se vedení soukromých kurzů.






































Komentáře