Magazín

Produktové aktuality

Objektivy Lensbaby a stativy Joby GorillaPod

Aktualizováno: 12. 6. 2007 v 10:58 • Rubrika: Produktové aktuality

Objektivy Lensbaby a stativy Joby GorillaPod

Bavíte se také digitálním fotografováním? Rádi si hrajete? Pak nepřehlédněte nově zařazené zboží v naší nabídce!

Obsah

Objektivy Lensbaby a stativy Joby GorillaPod

Do naší nabídky jsme zařadili také něco pro ty, kteří nechtějí brát fotografii jen smrtelně vážně. Na co je sebelepší technika, špičkové přístroje s ohromným rozlišením a objektivy s kresbou ostrou jako břitva, když výsledná fotografie nemá nápad?

Objektivy Lensbaby jsou určeny právě těm, kteří chtějí objevovat stále něco nového a zkoušet neobvyklé efekty a postupy. Jejich stavba je poměrně jednoduchá a s trochou nadsázky se dá říci, že svou konstrukcí do jisté míry připomínají velkoformátové přístroje s měchem, které používají většinou v atelierech profesionální fotografové. Umožňují totiž v podstatě dost podobný efekt, jaký se dá dosáhnout s pomocí náklonu standart (rovina objektivu a rovina snímače). Funguje to jednoduše. Aby byly normální snímky ostré, musí být naprosto rovnoběžné dvě roviny. Jedna je rovina snímače a druhá je rovina objektivu, která je kolmá k jeho ose. Při dodržení těchto podmínek je možno zaostřit tak, že i snímky s malou hloubkou ostrosti mají stejně ostrou kresbu v celé ploše snímku.
Když ale tyto dvě roviny rovnoběžné nejsou, můžeme dosáhnout velmi zajímavého efektu a to zaostření jen určité části snímku, zatímco zbytek je neostrý. A nebo je možno například zaostřit na objekty, které jsou od fotoaparátu různě vzdálené, přičemž zbytek snímku je opět neostrý. Fantazii se meze nekladou, možností je samozřejmě celá řada.
Objektivy Lensbaby přesně tohle umožňují! Dají se různě naklápět a na snímku je ostré vždy jen určitá část... konec konců, prohlédněte si ukázky. K dostání jsou s bajonetem pro fotoaparáty Canon, Nikon, Olympus, Pentax a Sony, takže je možné nasadit tyto objektivy vlastně na všechny DSLR, které máme běžně v nabídce.

 

Na pohled velice kuriozní, ale v praktickém životě velmi užitečné jsou nové stativy Joby GorillaPod. Tyto univerzální stativy v mnoha případech nahradí i své masivní a o mnoho vyšší a těžší kolegy. Dají se velice snadno přichytit na různé pevné předměty kolem nás: zábradlí, větev stromu, sloupek u plotu a podobně - jak je vidět na přiložených snímcích. Takové předměty každý fotograf samozřejmě velmi často potkává na svých fotografických výpravách a velký stativ nemívá vždy po ruce právě v okamžiku, kdy by se moc hodil. To všichni známe, stativ je velký a těžký a kdo by se s ním tahal... Stativ Joby GorillaPod se pohodlně vejde do brašny nebo třeba do větší kapsy a můžete ho mít tedy po ruce skutečně kdykoliv a také kdekoliv. Velkou výhodou je, že je k dostání ve třech velikostech. Jednak pro kompaktní fotoaparáty, ale také pro zrcadlovky. Jsou tak pevné, že je k mání i verze pro zrcadlovky se zoomem. I když tedy na první pohled vypadají tyto stativy spíš jako umělá chobotnice, nebo dětská hračka, ve skutečnosti se jedná o velice praktickou pomůcku pro všechny fotografy.

Přijďte se přesvědčit na vlastní oči do našich prodejen, kde si můžete tyto novinky samozřejmě vyzkoušet i na svých přístrojích.

 

Sdílet na


Komentáře k článku

Chráněno pomocí reCAPTCHA Tyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajůsmluvní podmínky společnosti Google.