Magazín

Produktové aktuality

Objevujte svět z ptačí perspektivy s novým dronem DJI FPV Combo

Tom KalousAktualizováno: 10. 3. 2021 v 10:48 • Rubrika: Produktové aktuality

Objevujte svět z ptačí perspektivy s novým dronem DJI FPV Combo

Létejte vzduchem jako nikdy předtím. S novým dronem DJI FPV Combo bude zážitek z létání jako byste byli ve vzduchu vy!

Je až neuvěřitelné, jaké možnosti nám moderní technologie dávají a co díky nim můžeme zažít. FPV neboli first-person view je možnost vidět z vlastního pohledu, co nahrává kamera na dronu v reálném čase. Ptáte se, jak je to možné? Slouží k tomu speciální brýle DJI FPV Goggles V2, které si při létání nasadíte na oči. První verzi těchto brýlí známe již z dřívějška, kdy jste si je mohli zakoupit společně s FPV jednotkou, kterou jste následně přidělali na svůj FPV dron. Nově ale přichází DJI s vlastním FPV dronem a vylepšenými brýlemi. Pojdme se blíže podívat, čeho je dron DJI FPV Combo schopný a co s ním zažijete.

Chci DJI FPV Combo

Fyzické možnosti

Podle specifikací to vypadá na velice výkonný dron, se kterým se budete ve vzduchu prohánět až 140 Km/h s maximální délkou doletu 16,8 Km. Zrychlení z 0 na 100 Km/h zvládnete za 2 sekundy. Je nutno zmínit, že všechny tyto veličiny byly naměřeny v ideálních podmínkách, kde nebyly v cestě překážky a bylo bezvětří. Každopádně pokut dron zvládne toto, bude to veeeliká jízda! Pro milovníky horské turistiky je tu také možnost létání až do výšky 6 000 metrů nad mořem.

Kamera a její vlastnosti

Když se podíváme na specifikace kamery, tak zjistíme, že má 1/2,3" CMOS snímač s rozlišením 12 Mpx, před kterým se nachází objektiv s ohniskem 14,66 mm (Ekv. 35 mm), což je ideálně široké na záběry ze vzduchu. Co se videa týče novinka DJI FPV nabízí 4K rozlišení při 50 fps nebo Full HD až 100 fps na 4násobné zpomalení záběrů. Maximální bitrate videa je 120 Mbps, což značí kvalitní výstup s hodně informacemi ve výsledném videu. Oceníte také D-cinelike profil, který známe z ostatních modelů DJI.

Intuitivní módy

DJI FPV je určen pro začátečníky, kteří chtějí poznávat a učit se, ale také pro zkušené borce posouvající své možnosti. Ti většinou chtějí plně ovládnout dron a dostat svoji tvorbu na další úrověň. DJI FPV nabízí 3 intuitivní módy létání.

  1. S Mód
    Tento mód je nejvíce omezen a je ideální pro úplné začátečníky. Dron ovládáte stejně jako ostatní modely DJI.
  2. N Mód
    V N-módu už více poznáváte FPV možnosti, ovšem stále máte k dispozici automatické bezpečnostní prvky, jako je například zaznamenávání překážek. V případě překážky dron nezastaví, ale pouze zpomalí, takže je třeba být i přes tyto prvky neustále ve střehu.
  3. M Mód
    Tento mód je nejpokročilejší. Nabízí pilotovi naprostou kontrolu nad ovládáním bez jakéhokoliv omezení. Stačí si upravit parametry dle potřeb a můžete do vzduchu. S tímto módem doporučujeme mít vedle sebe ještě minimálně 1 osobu, která bude mít dron na dohled a bude kontrolovat, jestli něco nehrozí. 

Chci DJI FPV Combo

Bezpečnost

Pokud nastane situace, kdy si nebudete vědět rady nebo se bude blížit nebezpečí, naleznete na ovladači tlačítko "Nouzová brzda". Když tlačítko zmáčknete, dron se zastaví a začne se sám vznášet na místě. Mezi další bezpečnostní funkce patří již velice známý Return to home (RTH), neboli návrat "domů". Návrat na dronem zaměřenou vzletovou lokaci nastane pokud opět zmáčknete speciální tlačítko, nebo pokud klesne stav vaší baterie na minimální úroveň. Dron má také klasické senzory překážek, a to vpředu i dole

Dalším bezpečnostním prvkem je v brýlích zabudovaný Přenos automatického dozoru (ADS-B). Systém dostává informace o lokaci letů pilotovaných letadel v okolí a odesílá je přímo do brýlí DJI Goggles V2 a vám pak vzniká dostatek času na přistání a zabránění případné kolize. Zde opět apelujeme, abyste dodržovali všechna právní nařízení úřadu civilního letectví a létali opravdu jen na místech, kde je to povoleno!!

OcuSync 3.0

Je přenosový systém, který byl adaptován, aby stačil dosahu a potřebám DJI FPV. Díky OcuSync 3.0 si budete moci užívat přenos HD videa (50 Mbps) z dronu do ovladače s minimální latencí 28 ms na vzdálenost až 10 Km!

DJI FPV automaticky přepíná mezi frekvencemi 2,4 a 5,8 GHz, což redukuje vypadávání obrazu a nechtěné rušení signálu vysílači. Pokud dojde ke ztrátě signálu, zapne se funkce RTH a dron se bezpečně vrátí odkud vzlétl.

Když to všechno sečteme a podtrhneme DJI FPV vydrží ve vzduchu zhruba 20 minut, což je úctyhodná doba na vlastnosti dronu a manévry, které s ním stihnete udělat.

Jednoduchá výměna dílů

DJI už trochu zná své zákazníky! Model DJI FPV je sestaven tak, aby bylo možné vyměnit jeho poškozené součástky rychle a jednoduše. Proto jsou kamera s gimbalem, přistávací podvozek i vrchní plát letadla DJI FPV modulární. Zde se nabízí přikoupení pojištění proti poškození, které tyto situace kryje, a tak vaše peněženka nebude tolik krvácet.

Cena a dostupnost

Velice příznivá cena DJI FPV Combo je 35 990 Kč. V balení dostanete FPV dron, brýle DJI Goggles V2, ovladač Controller 2, 4 páry vrtulek, baterií, napájecí a datové kabely. DJI FPV Combo bude dostupné 

Chci DJI FPV Combo

Podívejte se na naši videorecenzi

Sdílet na


Komentáře k článku

Chráněno pomocí reCAPTCHA Tyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajůsmluvní podmínky společnosti Google.