Ceny EISA Photo Awards 2013-2014 vyhlášeny Blog

Ceny EISA Photo Awards 2013-2014 vyhlášeny

Luděk BouškaAktualizováno: 16. 8. 2013 v 10:22 • Rubrika: Blog

EISA je asociace 50 zájmových časopisů z 20 zemí Evropy. Každoročně se sejdou jejich šéfredaktoři, aby vyhlásili nejlepší evropské výrobky v celkem šesti základních kategoriích. Nás pochopitelně zajímá kategorie foto, kam spadá spousta dalších podkategorií. Podívejte se, které fotografické produkty byly letos vybrány jako nejlepší.

Evropský profesionální objektiv 2013-2014

Canon EF 200–400 mm F4L IS USM Extender 1,4×

Tento supertelefotografický stabilizovaný fullframový objektiv se zoomem, který je velkou senzací pro svět optiky, otevírá novou éru profesionální optiky. Objektiv Canon EF 200–400 mm F4L IS USM Extender 1,4× má vestavěný telekonvertor, který umožňuje fotografovi přepínat na prodloužené ohniskové vzdálenosti během pouhých sekund. A protože je telekonvertor nedílnou součástí konstrukce objektivu, může být bezpečně aktivován i za nepříznivých podmínek, bez odkrytí zrcadla a snímače fotoaparátu. S tímto konvertorem na místě získává objektiv parametry 280–560 mm f/5,6, ale pro ty, kteří potřebují ještě větší výkon, je tento objektiv kompatibilní s výrobkem Extender EF 2× III firmy Canon. Ačkoli je tento objektiv pro nadšence mimořádně drahý, jeho maximální optická kvalita zaručuje bezchybné výsledky v oboru sportovní fotografie a fotografování volně žijících zvířat.

 

Evropská zrcadlovka 2013-2014

Canon EOS 100D

 

Canon EOS 100D je nejmenší a nejlehčí digitální APS-C SLR fotoaparát (jednooká zrcadlovka) na světě. Jako zrcadlovka nabízí velmi vysokou úroveň výkonu a je kompatibilní s příslušenstvím a objektivy řady EOS, i když se některé z těchto objektivů budou zdát velké, budou-li spojeny s tímto subtilním modelem. Miniaturizované tělo je přitažlivé pro ty, kdo hledají malý, lehký a přenosný fotoaparát, který uživateli stále nabízí ovládací prvky potřebné pro kreativní fotografii. Díky souboru automatických režimů a ovládání pomocí dotykového displeje tento fotoaparát velmi snadno používají i ti, kteří teprve začínají fotografovat, ale jeho snímač s 18 miliony pixelů stále poskytuje snímky ve špičkové kvalitě.

 

Evropská pokročilá zrcadlovka 2013-2014

Canon EOS 6D

Canon EOS 6D nabízí mnoho funkcí a výhod profesionálních fullframových těl Canon, ale za mnohem dostupnější cenu. Některé vlastnosti dokonce překonávají vlastnosti modelu EOS 5D Mk III od téže společnosti, jako je výkon automatického zaostřování fotoaparátu za nepříznivých světelných podmínek – v temnějším prostředí je rychlejší i efektivnější. Spolu s výhodami fullframové technologie, jako je nízký šum, větší expoziční pružnost a velký dynamický rozsah, přístroj EOS 6D rovněž nabízí zpoždění závěrky pouhých 47 ms a nepřetržitou rychlost snímání 4,5 expozice za sekundu pro až 1250 fotografií. EOS 6D je nejmenší fullframový fotoaparát Canon a díky Wi-Fi a GPS se stává skvělou volbou pro nadšené fotografy.

Evropský foto-software 2013-2014

DxO Optics Pro 8

DxO Optics Pro 8 je velmi výkonná softwarová aplikace, navržená pro provádění úprav souborů RAW z fotoaparátu, která nabízí mnoho jedinečných vlastností a funkcí. Vysoce kvalitní výsledky lze získat při pouhém automatickém nastavení, protože tento program opravuje geometrické vady a chyby barev a stínování pomocí dat uložených v obrazovém souboru. Velmi efektivně se zachází s velkým ISO šumem, po zpracování zůstávají čisté snímky, které neztratily jemné detaily. Tento software se snadno používá a jeho automatická přednastavení umožňují rychlý, ale uspokojivě kvalitní proces, ačkoli pokročilý uživatel má k dispozici manuální korekční ovládací prvky.

Evropský pokročilý kompakt 2013-2014

Fujifilm X100S

Nepřetržitý úspěšný vývoj designu a koncepce modelu X100 dospěl k tomu, že fotoaparát Fujifilm X100S, přístroj z lehké a kompaktní řady s pevným objektivem, je dnes vybaven 16Mpx snímačem X-Trans CMOS II formátu APS-C. Tento přístroj též disponuje rychlejším vnitřním zpracováním a pokročilejším hybridním hledáčkem, ale stále používá stejný vynikající 23mm širokoúhlý objektiv Fujinon f/2,0.
Jedinečná technologie děleného obrazu od firmy Fuji usnadňuje manuální zaostřování a snímač X Trans dosahuje výjimečného rozlišení obrazu díky vypuštění dolnofrekvenční propusti. Moiré artefakty se eliminují pomocí jedinečného vzorkování barev zajišťovaného snímačem X-Trans. Zdokonalený hledáček kombinuje optický dálkoměr s LCD panelem obsahujícím 2360 tisíců bodů pro maximální čistotu pohledu a přidání AF systému s fázovou detekcí zlepšuje zaostřování za všech podmínek.

Evropská akční kamera 2013-2014

GoPro HERO3 Black Edition

GoPro HERO3 Black Edition je nejsofistikovanější existující kombinace fotoaparátu s videokamerou. Protože je robustní, lehká a kompaktní, je ideálním partnerem pro outdoorové nadšence od surfařů a cyklistů až po mořské potápěče. Přístroj GoPro, který funguje jako videokamera i fotoaparát, poskytuje uživateli naprostou svobodu kontroly nad tím, co chce snímat – režimy zahrnují pomalý pohyb, plné HD rozlišení a nízkou snímkovou frekvenci 4K/Ultra HD. Příslušenství sady Black Edition zahrnuje dálkové wi-fi ovládání, vodotěsné pouzdro a adhezivní montážní a otočné prvky, které umožňují použití přístroje v mnoha různých prostředích. Spojení s chytrými telefony a tablety vám umožňuje sledovat a řídit, co právě filmujete. Tento malý přístroj je schopen pro vás udělat prakticky vše, co si zamanete…

Evropské foto-video příslušenství 2013-2014

Manfrotto MVH500AH

Manfrotto MVH500AH je lehká kompaktní stativová hlava se širokou posuvnou deskou, vhodná pro použití s velkými teleobjektivy DSLR a videokamerami profesionální kvality. Zaručuje hladké nastavení, jemné ovládání a ostré obrazy. Protože ji lze namontovat na standardní fotografické stativy, je ideálním příslušenstvím pro nadšené fotografy, kteří chtějí začít zkoumat videofunkce svých přístrojů. Svého hladkého pohybu tato hlava dosahuje díky použití profesionálních kapalinových kazet na horizontální i svislé ose a její upínací systém usnadňuje a zrychluje vyjmutí přístroje z hlavy. Hlava MVH500AH unese zařízení o hmotnosti do 5 kg a její 3/8palcový konektor Easy Link umožňuje připojit přímo k hlavě externí monitor nebo jiné příslušenství.

Evropský fotoaparát 2013-2014

Nikon D7100


Přístroj D7100 je aktuální „vlajkovou lodí“ řady DX fotoaparátů Nikon, která spojuje vynikající kvalitu obrazu s pokročilými funkcemi. Jeho snímač APS-C je navržen bez optické dolnofrekvenční propusti, což nám umožňuje plně využít rozlišení 24 milionů pixelů bez jakékoli ztráty ostrosti. Rychlý 51bodový systém automatického zaostřování a vysokorychlostní nepřetržité snímání umožňují dokonale zachycovat akci, zatímco spolehlivý měřicí systém poskytuje trvale precizní expozice. Světelný optický hledáček a ostře zobrazující LCD displej umožňují jak tradiční režim snímání podle pozorování z úrovně očí, tak režim „živého náhledu“. Ti, kdo natáčejí videoklipy, ocení čistý nekomprimovaný HDMI výstup, který lze propojit přímo s externím úložištěm.

Evropský pokročilý kompakt s výměnným objektivem 2013-2014

Olympus PEN E-P5

Olympus PEN E-P5 je značně rychlý a technicky velmi moderní fotoaparát kompaktního systému s retro designem šedesátých let. Špičková rychlost závěrky fotoaparátu 1/8000 sekundy je jednou z největších u modelu s kompaktním systémem, zatímco pětiosý systém stabilizace obrazu je v této kategorii jedinečný. Tento fotoaparát nabízí čtyřtřetinový snímač se 16 miliony pixelů, rozsah ISO 100 až 25 600, vestavěné wi-fi připojení a mnoho kreativních snímacích režimů a uměleckých filtrů. PEN E-P5, vhodný k použití za všech typů světelných podmínek a situací pro fotografování, je stylový, ale velmi praktický model, který je kompatibilní s rozsáhlou řadou speciálního příslušenství a doplňků.

Evropský cestovní fotoaparát 2013-2014

Olympus TOUGH TG-2

Fotoaparát Olympus Tough TG-2 je více než jen nárazuvzdorný, těžko rozbitný, mrazuvzdorný a vodě odolný kompaktní přístroj. Je to rovněž velmi sofistikovaný kompaktní fotoaparát vybavený světelným objektivem se čtyřnásobným zoomem (odpovídajícím ohniskové vzdálenosti 25–100 mm) s maximálním otvorem clony f/2. Díky velmi rychlému systému automatického zaostřování se tento fotoaparát stává slušnou volbou pro outdoorové fotografování a 12Mpx snímač BSI CMOS poskytuje dobrou kvalitu obrazu. V režimu Super Macro je minimální vzdálenost, na niž lze zaostřit, 1 cm, zatímco vestavěný modul GPS vám umožňuje přesně zaznamenat místo, kde byla každá fotografie pořízena a příslušné polohy pak umístit na mapu.

Evropská foto-video kamera 2013-2014

Panasonic LUMIX DMC-GH3

Přístroj Panasonic LUMIX DMC-GH3 nabízí nejlepší kvalitu videa ze všech kombinací fotoaparát/kamera v tomto cenovém segmentu – a ve skutečnosti i v některých vyšších segmentech. Poskytuje zcela manuální i plně automatický záznam videa, což z tohoto přístroje dělá ideální nástroj pro snímání v terénu, ale i v poněkud oficiálnějších situacích. Je to též pěkný fotoaparát pro pořizování statických snímků, vybavený úplnou sadou ovládacích prvků, což vytváří působivě flexibilní paket. Panasonic LUMIX DMC-GH3, mající k dispozici velký výběr vysoce kvalitních objektivů, je velmi oblíbený u „filmařů“, zčásti díky své nízké hmotnosti, robustnosti a odolnosti proti povětrnostním vlivům.

Evropský zoomový objektiv pro systémové kompakty 2013-2014

Panasonic LUMIX G Vario 14-140 mm F3.5-5.6

Prostřednictvím novinky LUMIX G Vario 14–140 mm f/3,5-5,6 ASPH Power OIS nabízí firma Panasonic mnohem menší a lehčí verzi svého stavebnicového objektivu, který se vyznačuje hladkým a tichým provozním režimem a skvěle vypadá na fotoaparátech LUMIX GH3 a G6. Díky snížení hmotnosti o téměř 200 g a zlepšenému optickému stabilizátoru obrazu (IOS) Power je tento objektiv mnohem přívětivější k uživateli, clona se sedmi lamelami vytváří hladké nezaostřené detaily. Celokovové provedení s povrchovou úpravou černým lakem propůjčuje tomuto objektivu inteligentní vzhled, který se dobře hodí ke stylu systému Panasonic LUMIX G.

Evropská foto inovace 2013-2014

Samsung GALAXY NX

Žádný výrobce neučinil více než Samsung ve výzkumu, jehož cílem je vyrábět fotoaparáty, které umožňují fotografovi komunikovat s vnějším světem. Svým modelem GALAXY NX nám Samsung znovu ukazuje budoucnost světa „připojeného“ fotografování. Je to první případ v historii, kdy byl fotoaparát s pokročilým uspořádáním vybaven moderním interaktivním tabletem se 4,8palcovým dotykovým displejem. Prostřednictvím své soustavy výměnných objektivů a použití operačního systému Android 4.2.2 přístroj GALAXY NX slibuje skutečné skloubení vysoce kvalitního digitálního fotografování, mobilních úprav a nepřetržité konektivity.

Evropský kompakt s výměnným objektivem 2013-2014

Samsung NX300

Fotoaparát Samsung NX300 je kompaktní, rychlý, inovativní a poskytuje vynikající kvalitu obrazu, mnoha způsoby splňuje a překračuje očekávání uživatelů CSC a zároveň otevírá dveře pro novou generaci trvale připojených fotoaparátů. Snímač APS-C s vysokým rozlišením disponuje 20,3 milionu pixelů. Dále má tento přístroj systém hybridního automatického zaostřování a jasný 3,3palcový displej AMOLED. NX300 je působivě rychlý. Dosahuje rychlosti snímání 8,6 expozice za sekundu a nejkratší čas jeho závěrky je 1/6000 sekundy. Díky vestavěnému dvoupásmovému wi-fi připojení a technologii komunikace v blízkém poli (Near-Field-Communication – NFC), které se snadno používají, je tento fotoaparát připraven k bezdrátovému připojení k mobilnímu telefonu, tabletu, osobnímu počítači nebo (chytrému) televizoru, takže obrázky lze rychle sdílet s přáteli a rodinou.

Evropský pokročilý fotoaparát 2013-2014

Sony Alpha SLT-A99

„Vlajková loď“ společnosti Sony, fotoaparát Alpha SLT-A99, nabízí náročnému fotografovi vynikající kvalitu obrazu a vícero inovativních funkcí díky použití snímače velikosti kinofilmového políčka (full frame – 24 × 36 mm) a systému elektronického hledáčku SLT. Snímač fotoaparátu CMOS Exmor disponuje 24,3 megapixelu, které mohou prostřednictvím obrazového procesoru BIONZ dodávat 14bitové surové soubory rychlostí šesti snímků za sekundu, zatímco jedinečný dvoufázový detekční systém fotoaparátu pro automatické zaostřování (AF) je navržen tak, aby zvládl i nejrychleji se pohybující předměty. Díky sofistikovaným ovládacím prvkům videa a vysoce kvalitním režimům záznamu se tento přístroj stává skvělou volbou i pro snímání pohyblivých obrazů. Firma Sony použila hořčíkovou slitinu k vytvoření profesionálně zkonstruovaného těla a vestavěla plynule výklopný 3palcový LCD panel s velmi vysokým rozlišením, který umožňuje snímání z téměř jakéhokoli úhlu.

Evropský kompakt 2013-2014

Sony Cyber-shot DSC-HX50

Model HX50, pokračovatel tradice a následník vítěze této kategorie z období 2012/2013, přístroje Sony Cyber-shot DSC-HX20, rovněž držitele ocenění EISA, je nejmenším kompaktním fotoaparátem na světě s objektivem vybaveným 30násobným zoomem, který ještě více posouvá hranice segmentu kompaktního zoomu. Fotoaparát DSC-HX50, vybavený skleněným objektivem Sony třídy G, nabízí vynikající poměr fotografování bez obav systémem „namiř a vyfoť“ a vysoké úrovně manuálního ovládání a přizpůsobení. Model HX50V je též vybaven modulem GPS pro záznam přesné polohy místa pořízení snímku. Fotografové na všech úrovních velmi ocení další výbavu, k níž patří 20,4Mpx CMOS snímač ExmorR, vysoce účinná optická stabilizace, video 1080p AVCHD a jednoúčelový otočný ovladač kompenzace expozice.

Evropský zoomový objektiv 2013-2014

Tamron SP 70-200 mm F2.8 Di VC USD

Tento rychlý telefotografický zoomový objektiv f/2,8 pro fullframové přístroje SLR poskytuje velmi dobrou kvalitu obrazu a pozoruhodně konzistentní rozlišení. Stabilizátor obrazu s kompenzátorem vibrací (VC) účinně omezují třes fotoaparátů u verzí pro Canon a Nikon. Díky těsnění proti povětrnostním vlivům kolem bajonetu se tento objektiv stává dobrou volbou pro venkovní fotografování a ultrazvukový motor (USD) se stará o rychlé a tiché automatické zaostřování. Celkem vzato může objektiv Tamron SP 70–200 mm f/2,8 Di VC USD soupeřit s nejlepšími 70–200mm objektivy f/2,8 všech ostatních optických značek, ale jeho nízká cena z něj činí dobrou volbu za přiměřený obnos.

Evropský objektiv 2013-2014

Tamron SP 90 mm F2.8 Di VC USD Macro 1:1

Objektiv Tamron SP 90 mm F2,8 Di VC USD Macro 1:1, mimořádně ostře kreslící, i když se používá s maximálním otvorem clony, je jedním z nejlepších makroobjektivů na trhu, pohodlně překonávajícím svého legendárního předchůdce se stejnou ohniskovou vzdáleností. Vítězí nejen svou optickou kvalitou, ale i funkčností. Pyšní se přitažlivými vlastnostmi, jako je konstrukce odolávající vlhkosti, rychlé a téměř neslyšné automatické zaostřování s ultrazvukovým motorem (USD) a stabilizace obrazu. Systém kompenzující vibrace (VC) umožňuje pořizovat z ruky neroztřesené obrázky při časech závěrky až o čtyři stupně delších než obvykle. Při ceně pozoruhodně nízké na svůj výkon a vlastnosti je tento objektiv skvělou volbou pro fotografy, kteří se zajímají o makrofotografii nebo portrétování.

Evropský objektiv pro systémové kompakty 2013-2014

ZEISS Touit 2.8/12

Zeiss Touit 2,8/12 je dobře vyrobený 12mm širokoúhlý objektiv, zkonstruovaný speciálně pro použití se snímači obrazu formátu APS-C ve fotoaparátech kompaktního uspořádání. Konstrukce Distagon používá 11 prvků v 8 skupinách a antireflexní vrstvy Carl Zeiss T*, které zlepšují přenos světla a kontrast obrazu prostřednictvím minimalizace povrchových odrazů, odlesků a zdvojování. Jeho zorný úhel je 99° stejný jako u fullframového fotoaparátu s 18mm objektivem. Díky devíti lamelám clony si uživatelé vychutnají hladké a přitažlivé nezaostřené detaily. Objektiv Touit je vyroben s mimořádnou přesností a navržen pro dlouhou životnost, což se odráží v jeho ceně.Vložit nový komentář

: *

:

: *


Tip: odkaz na konkrétní komentář vytvoříte tak, že napíšete jeho číslo do hranatých závorek. Příklad: [1] na webu zobrazí odkaz na komentář číslo 1

Komentáře slouží ke zveřejnění vašeho názoru, děkujeme za vaše příspěvky. Jako provozovatelé této diskuse si vyhrazujeme právo na odstranění nevhodných komentářů.


Související články

Fotografie z galerie

Přejít do galerie

Související články

Nové recenze

Přihlásit

Přihlásit pomocí Facebooku

nebo e-mailem


Košík

Způsoby doručení

Doprava zdarma od 5 000 Kč

Nahrát fotku

Do fotosběrny Do galerie

Do fotosběrnyDo galerie

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využíváním cookies a využití osobních údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a v reklamních sítích na dalších webech. Tyto souhlasy můžete kdykoliv změnit, vypnout nebo upravit v Nastavení soukromí, které otevřete kliknutím na odkaz níže.
Dozvědět se víc | Nastavení soukromí
Rozumím