Grand Prix architektů

Ocenění pro Megapixel

Grand Prix architektů 2016

Megapixel Brno – obchod foto

(kategorie interiér; autor: Petr Kolář, Aleš Lapka, Jana Zoubková, Walter Schubert; ADR s. r. o., www.adr.cz)

Čestné uznání pro brněnský Megapixel! Ani to nejsou celé dva roky, co cenu Interiér roku získala naše pražská prodejna. Před pár dny se nám donesla velice milá zpráva, že se v této soutěži opět umístila naše prodejna, tentokrát ovšem ta brněnská. Přijďte si jí prohlédnout na vlastní oči.

Přijďte si udělat vlastní názor

Pro fotografy, nadšence architektury a designu, kteří nás ještě doposud nenavštívili, je to opět další důvod se na naši prodejnu přijít podívat a udělat si vlastní názor. Jsme plně přesvědčení, že budete nadšeni.

Jak vidí naší prodejnu architekti

V prostorách objektu A, jedné ze čtyř budov Brno business parku, vznikl obchod zaměřený na prodej fotoaparátů a příslušenství, který svým pojetím navazuje na předchůdce z Prahy. Architektonický návrh se opírá o zkušenosti z předchozí realizace, ale konkrétní řešení, především materiálové, se přizpůsobuje umístění v administrativní budově.

Obchodní jednotka je dispozičně rozdělena do tří celků – prodejny, zázemí pro zaměstnance a skladu. Do prodejny se vstupuje chodbou obloženou výrazným černým jehlanovitým obkladem, která slouží jako filtr mezi světem fotoaparátů a společnými prostorami Brno business parku.

Dispoziční řešení prodejny vychází ze stávající železobetonové skeletové konstrukce. Prodejna je rozdělena do několika funkčních celků podle vystavovaného sortimentu zboží. Směrem do ulice je před okny umístěna poloprůhledná vitrína z ocelového rámu s dubovými policemi, ve které jsou vystaveny fotoaparáty. Na protilehlé stěně jsou pak navrženy úložné skříňové prostory, vestavěné vitríny a závěsné prvky pro prezentaci výrobků. Volně v prostoru jsou umístěny stativy, stojany, stoly pro vystavení zboží a prodejní pult. Nábytek je proveden z dubových prken, bílé perforované MDF desky a černého plechu. Podlaha je provedena z betonové stěrky a reflektuje vzhled přiznaného železobetonového stropu.

Hodnocení poroty

I10 – Megapixel Brno – interiér foto obchodu

Obchod je součástí Business Parku. Malá chodba vedoucí z hlavního prostoru do obchodu je odkazem projektu na produkt, který obchod nabízí. Není pochyb o tom, pro jaký typ produktů je interiér navržen. To je také hlavní atraktivitou předložené práce. Dvě rovnoběžné betonové roviny – podlaha a strop – umožňují oběma výstavním stěnám nést, skladovat a vystavovat zboží – fotografické vybavení.

Konečný dojem je dobře fungující obchod, navržený jazykem jasně se vztahujícím k fotografii. Vtipný architektonický interiér, který by mohl profitovat z citlivého zjednodušení, jako protějšku lehké přesilovce bombardování velkým počtem mnoha konkurenčních rysů.

Grand Prix architektů 2014

Pražská prodejna MEGAPIXEL v Holešovicích obdržela ocenění za nejlepší interiér v rámci soutěže Grand Prix architektů 2014. Inspirací byla jednoduchost a praktičnost značkových prodejen celosvětových značek. V Social Store si můžete okamžitě vyzkoušet fotografickou techniku, je zde také fotoateliér a příjemné prostředí kavárny s luxusní kávou DoubleShot. Podívejte se na prodejnu zblízka přes virtuální prohlídku a nebo nás přijďte rovnou navštívit.

Cenu za nejlepší interiér roku 2014 získala pražská prodejna Megapixel!

Nedávno jsme při hodnocení pražské prodejny Megapixel v Holešovicích použili příměr “Prodejna, kterou si zamilujete” Netušili jsme při tom, že za velmi krátkou dobu tato specializovaná prodejna s fotografickou a video technikou dokáže oslovit a nadchnout nejen náruživé fotografy a fotografky, ale i odborné architekty, kteří v rámci soutěže Grand Prix architektů 2014 ocenili prodejnu cenou za nejlepší interiér.

Čistý a jednoduchý design

Při hledání designu našeho Social store jsme se inspirovali jednoduchostí a praktičností značkových prodejen celosvětových značek. V dvoupatrové prodejně o velikosti 569 čtverečních metrů tak dnes najdete design, který dává velký důraz na samostatné vyzkoušení vystavených produktů bez obsluhy a klade důraz na celkové pojetí fotografie a videa. Není tak překvapením, že v pražském Social Store naleznete zázemí pro přednášky, fotoateliér, tiskové centrum, čítárnu s fotografickou technikou a kavárnu s nejlepším kafem v Holešovicích.

Přijďte si udělat vlastní názor

Pro fotografy, nadšence architektury a designu, kteří nás ještě doposud nenavštívili je to opět další důvod se na naši prodejnu přijít podívat a udělat si vlastní názor. Jsme plně přesvědčení, že budete nadšeni. Můžete přijít si jen tak posedět nebo si rovnou vyzkoušet některé z našich fotografických workshopů.

Realizace a jak to vidíme?

Za realizací interiéru prodejny stojí společnost ADR s. r. o. s architekty Petrem Kolářem, Alešem Lapkou a Janou Zoubkovou. Ta hodnotí ocenění následovně: "Jsme rádi, že porota ocenila prostorové kvality návrhu, materiálovou strategii, haptičnost a osobitost zvoleného řešení. Bereme ocenění jako fantastické završení spolupráce s investorem na této zakázce"

Tomáš Matějček, ředitel společnosti MEGAPIXEL k tomu dodává: “Chtěli jsme nabídnout zákazníkům vysokou kvalitu prezentace, která odpovídá i našim službám. To že máme zcela odlišnou prodejnu než mají ostatní prodejci vnímají návštěvníci velmi pozitivně. Toto ocenění potvrzuje, že jsme se vydali správným směrem”.