WebTop100

Ocenění pro Megapixel

Soutěž WebTop100 každoročně vyhlašuje nejlepší online projekty v různých kategoriích od ecommerce, přes SEO, marketing až po UX. Megapixel se již čtyřikrát umístil jako Nejlepší e-shop v ČR, a to v letech 2007, 2008, 2009 a 2013, zlatou příčku jsme získali také v roce 2021 v kategorii E-commerce projekt roku a v roce 2022 ve spolupráci se společností SmartEmailing v kategorii Retenční marketing V roce 2009 jsme navíc získali ocenění Marketingová trefa.

WebTop100 2022

Projekt Automatizované budování komunity a edukace zákazníků v e-mailingu

  • 1. místo v kategorii Retenční marketing

Základem úspěšného automatizovaného e-mailingu je naslouchání zákazníkovi a poskytnout mu více, než jen nabídku produktů a služeb, proto dlouhodobě zapojujeme do naší mailingové komunikace inspirativní a edukativní obsah.

To jsme rozvinuli o personalizované cílení, aby zákazníci dostávali takový obsah, který chtějí konzumovat. Bylo tedy potřeba identifikovat zájem uživatelů, synchronizovat RSS feed s články z Magazínu Megapixel a vytvořit skript algoritmu pro doporučení konkrétního obsahu. Po velkém A/B testováním jsme zjistili, že obsahový emailing v konverzích dosahuje 98% výkonu průměrného produktového newsletteru, nebo že e-maily s obsahovými bloky mají o 15 % vyšší proklikovost než ty čistě produktové.

Poděkování patří našim kolegům ze SmartEmailingu, kterými jsou Jan Krčmář, Denisa Vávrová a Vojta Bulíř. V Megapixelu se projektu rozvoje e-mailingu věnuje content manažerka Monika Alinčová a provozní manažer IT Vojta Florian.

WebTop100 2021

Megapixel získal další prestižní ocenění v soutěži WebTop100 zaměřené na e-komerci

  • 1. místo v kategorii Ecommerce projekt roku

V Megapixelu proběhlo v posledních letech mnoho významných změn od redesignu webu přes změnu loga a firemní identity, až po spuštění zákaznického programu. Po několika letech jsme se proto zúčastnili této prestižní soutěže WebTop100. V kategorii Ecommerce projekt roku, ve které jsme zvítězili, se mimojiné hodnotí uživatelská přívětivost, komfort ve výběru služeb, plnění cílů společnosti, rychlost, stabilita a inovativní řešení.

 

WebTop100 2009

  • 1. místo v kategorii E-shop
  • Speciální ocenění Marketingová trefa

Megapixel byl se ziskem 87,7 bodů vyhlášen nejvýše hodnoceným webem. Za tento fantastický úspěch vděčíme nejen všem kolegům, kteří se podílejí na obsahu našich stránek, ale hlavně také webdeveloperské firmě PeckaDesign, která náš web již od roku 2006 vytváří a také poradenské společnosti H1.cz, která se svými skvělými nápady a bohatými zkušenostmi s poradenstvím na internetu pravidelně přispívá k našim úspěchům.

WebTop100 2007

  • 1. místo kategorie E-shop
  • 1. místo kategorie Obchod
  • 2. místo v absolutním pořadí

Před několika měsíci jsme se rozhodli porovnat kvalitu naší internetové prezentace a přihlásili jsme se do prestižní soutěže WebTop100. V rámci 6. ročníku bylo vyhlášeno 11 oborových kategorií, ve kterých změřilo síly celkem 158 českých webů.

Z vítězství v takové soutěži máme samozřejmě ohromnou radost. Je pro nás totiž určitým kompasem, který nám napovídá, že cesta, kterou jsme si vybrali je správná i se způsobem, jakým po ní jdeme. Na druhou stranu je to pro nás velký závazek, a to vůči vám, našim zákazníkům a věrným fanouškům. Velmi dobře si totiž uvědomujeme, že nebýt vás, tak bychom nikdy podobných met nedosáhli. Za to vám velmi děkujeme, věříme že nám zůstanete i nadále věrní a moc si přejeme, abychom vám i v budoucnu byli partnery na cestách za vaším fotografickým a video dobrodružstvím.