Oceněním EISA Photography Awards 2016-2017 letos vládne Sony a Canon Blog

Oceněním EISA Photography Awards 2016-2017 letos vládne Sony a Canon

Luděk BouškaVydáno: 16. 8. 2016 v 15:35 • Rubrika: Blog

Jako každoročně, byla i letos udělena ocenění asociace EISA, což je jedinečné sdružení 50 specializovaných časopisů z 22 evropských států. Svou činnost zahájila v roce 1982, kdy šéfredaktoři pěti evropských foto magazínů zcela poprvé zvolili “Fotoaparát roku”. Tehdy neměli tušení, že z jejich setkání o pár let později vznikne asociace EISA - European Imaging and Sound Association. Každoročně se sejdou šéfredaktoři těchto časopisů, aby vyhlásili nejlepší evropské výrobky v celkem šesti základních kategoriích. Nás pochopitelně zajímá kategorie foto, kam spadá spousta dalších podkategorií. Podívejte se, které fotografické produkty byly letos vybrány jako nejlepší.

Canon EF 35mm F1.4L II USM

Objektiv Canon EF 35mm f/1.4L II USM poskytuje úchvatný výkon: je to nejlepší 35mm objektiv na současném trhu. Ostrost obrazu je neuvěřitelně vysoká, a to jak ve středu tak na okrajích, a to i při f /1.4. Canon využívá klíčových technologií jako subwavelength Structure Coating (SWC) pro zvýšení propustnosti světla, což snižuje jak záblesky, tak i duchy. Kromě toho modré spektrum lomu (BR) čočky, vyrobené z organického materiálu, umožňuje velmi efektivní korekci osové chromatické vady, které je nemožné opravit pomocí software. Objektiv vytváří velmi atraktivní bokeh a je navíc vybaven těsněním, které po nasazení objektivu na fotoaparát chrání i přístroj před prachem a vlhkostí.

Recenze Canon EF 35mm f/1,4 L II USM


Canon EOS 80D

Canon EOS 80D je víc než jiné zrcadlovky. Canon uvedl na trh přístroj, který zahrnuje mnoho inovativních funkcí pro foto i video. Klíčovou funkcí je Canon Dual Pixel CMOS AF, který zabezpečuje rychlé zaostřování během živého náhledu a natáčení videa, a který je také podporován novým power zoom adaptérem PZ-E1, který spolupracuje s novým kitovým objektivem EF-S 18-135mm f/3.5-5.6 IS USM kit. Výrazně byl vylepšen i AF osazený 45 senzory křížového typu s tím, že výklopný LCD displej s vysokým rozlišením umožňuje dotykové ovládání. V neposlední řadě EOS 80D dává nejvyšší kvalitu obrazu ve své třídě.

Recenze Canon EOS 80D


Canon EOS-1D X Mark II

Canon EOS-1D X Mark II je nejrychlejší digitální zrcadlovkou vůbec, Díky tomu je nejlepším nástrojem pro profesionální sportovní fotografy. Může vytvářet až 14 snímků za sekundu u pohybujících se objektů, což je impozantní úspěch, který je zvláště užitečný pro všechny zajímající se akční fotografií. Ve srovnání s předchozím modelem Canon výrazně zvýšil kvalitu statického snímku a zlepšil kvalitu autofokusu zvláště při použití objektivů s extendry. Funkce video je také mnohem vyspělejší s vysokou kvalitou 4K záznamu a rychlým, automatickým zaostřováním v režimu živého náhledu. Všechna zlepšení spolu s robustním tělem dělají z Canon EOS-1D X Mark II ještě lepší všestranný fotoaparát než jakým byl jeho předchůdce.

Recenze Canon EOS 1D X Mark II


Canon imagePROGRAF PRO-1000

Canon imagePROGRAF PRO-1000 je vynikající , fotografická tiskárna formátu A2, která využívá pigmentové inkousty pro tvorbu nejlepší možné kvality tisku, včetně velké stálostí na světle (odolnosti proti vyblednutí barev) a trvanlivosti. S maximálním rozlišením tisku 2400x1200dpi, používá 12 inkoustových kazet, včetně samostatnéh matné černé a fotografické černé, aby se zabránilo plýtvání inkoustu, času a peněz. Zároveň podporuje tisk z celé řady zařízení, s možností připojení, včetně Hi-Speed USB 2.0, Wi-Fi, Wi-Fi rozhraním PictBridge a Ethernet. Externí Design Canon imagePROGRAF PRO-1000 připomíná řadu L objektivů Canon.


DxO OpticsPro 11

Mezi kvalitními softwarovými balíčky pro zpracování obrazu vyniká DxO OpticsPro 11 svou rychlostí a několika unikátními vlastnostmi. Je založen na skutečných měřeních výkonnosti a proto je OpticsPro 11 schopen zlepšit ostrost a správu vad objektivu, ale zároveň přináší automatické zpracování obrazu na velmi vysoké standardy. Tato nová verze dále rozšiřuje schopnosti softwaru se zlepšenou „DxO PRIME denoising“, která rozlišuje mezi šumem a jemnými detaily, inteligentní mapováním tónů na bázi detekce obličeje a nabízí i automatické mikro kontrasty a opravy červených očí. Software DxO OpticsPro 11 podporuje více než 30.000 kombinací fotoaparát /objektiv a je průběžně aktualizován o nové moduly.


Fujifilm X-Pro2

Fujifilm X-Pro2 je profesionální sen každého dokumentárního a street fotografa. S novým snímačem 24,3 milionů pixelů X-Trans CMOS III X-Pro2 nabízí neuvěřitelně detailní snímky, které lze dále zkvalitnit pomocí realistických filmových simulací Fujifilm. Unikátní hybridní multi hledáček kombinuje elektronický hledáček s optickým hledáčkem, který obsahuje elektronický dálkoměr. Zároveň dobře stavěné a povětrnostním vlivům odolné tělo slibuje spolehlivé fotografování za všech podmínek. V neposlední řadě Fujifilm X-Pro2 je rychlostním démonem s až 8 snímky za sekundu při souvislém fotografování a elektronickými časy závěrky až 1/32.000 sekundy.

Recenze Fujifilm X-Pro2


Fujinon XF100-400mm F4.5-5.6 R LM OIS WR

Fujinon XF100-400mm F4.5-5.6 R LM OIS WR je super teleobjektiv se zoomem, který nabízí 150-600mm ekvivalentní rozsah při použití na fotoaparátech Fujifilm se snímačem APS-C. Je to velmi vhodné příslušenství k novému přístroji X-T2, čímž uživatelé X systému získávají přístup ke sportu a fotografování divoké zvěře. High-end technologie, včetně ED skla poskytují vynikající kvalitu obrazu, a to i když je objektiv zcela otevřen. Má automatické zaostřování a je tichý a velmi rychlý. Objektiv je velmi lehký v porovnání s jeho rozsahem, ale kvalita konstrukce je velmi vysoká a navíc s ochranou proti nepříznivým vlivům počasí. S účinnou optickou stabilizací, je snadno použitelný i bez stativu.

Recenze Fujifilm XF 100-400mm f/4,5-5,6 R LM OIS


Nikon D500

D500 je u Nikonu v současnosti nejrychlejší a nejlepší digitální zrcadlovkou formátu DX. Je schopné dosáhnout rychlosti na 10 snímků za sekundu, což je ideální pro akční fotografii. Nejnovější Nikon AF systém se 153 body umožňuje velmi rychlé a přesné zaostření, a to zejména u pohybujících se objektů. Nově vyvinutý 20,9 megapixelový snímač DX poskytuje vynikající kvalitu obrazu, a s maximální standardní citlivosti ISO 51,200 je digitální zrcadlovka Nikon D500 je obzvláště vhodná pro fotografování za zhoršených světelných podmínek. Zpracování přístroje a manipulace s ním jsou vynikající i díky velkému a světelnému hledáčku a sklopnému zadnímu, dotykovému displeji. Schopnost tohoto přístroje pořizovat 4K videa a nové možnosti připojení Nikon SnapBridge jej charakterizují jako nesmírně působivou, digitální zrcadlovku.


Olympus OM-D E-M10 Mark II

Olympus OM-D E-M10 Mark II je kompaktní a lehký fotoaparát s vynikající ergonomií. Má 16,1 milionů pixelů Four Thirds snímač, high-endový, elektronický hledáček s 2,36 milionu obrazových bodů a rychlý autofokus. Je technologicky „state-of-the-art“ a přináší snímky opravdu vysoké kvality. Díky známé, pětiosé stabilizaci obrazu se tento fotoaparát se dobře hodí i pro nízké hladiny osvětlení. Tato funkce je také velmi užitečné při vytváření videa. Vestavěné WiFi umožňuje ovládat fotoaparát pomocí chytrého telefonu nebo nahrávat snímky na internet. Celkově je OM-D E-M10 Mark II velmi přesvědčivý přístroj, který má opravdu co nabídnout za velmi příznivou cenu.

Recenze Olympus OM-D E-M10 Mark II


Olympus TG-Tracker

TG-Tracker spojuje dědictví oblíbené řady kompaktních fotoaparátů Olympus Tough s univerzálností akčních kamer a přináší nám tak nový druh přístroje pro fotografy a videromakery. Nabízí 4K videozáznam s úhlem 204 stupňů, stejně jako 8 milionů pixelů pro statické snímky, TG-Tracker se specializuje na sledování směru, polohy, tlaku vzduchu, teplotu a zrychlení při nejdrsnějších výletech. TG-Tracker je nárazuvzdorný, prachotěsný, vodotěsný, mrazuvzdorný a crushproof, záznamenává kvalitní stereofonní zvuk, a může komunikovat přes Wi-Fi nebo HDMI. Je plný uznávaných a ověřených zobrazovacích technologií  značky Olympus s tím, že váží pouhých 180 gramů.


Panasonic DUAL I.S. System

Duální systém stabilizace obrazu Panasonic je nejpokročilejší technologií, která pomáhá fotografům získat ostré snímky při fotografování z ruky v celé řadě obtížných situací. Předchozí systémy v boji proti rozmazání snímku z chvění fotoaparátu, při stabilizace obrazu, spoléhají buď na optické technologie v objektivech, nebo na pohyb senzoru uvnitř fotoaparátu. Na rozdíl od toho systém společnosti Panasonic s názvem Dual I.S. nacházející se v přístrojích Lumix GX8 a GX80 používá oba spolu a současně ve snaze poskytnout tak co nejlepší efekt, a to jak pro statické snímky, tak pro natáčení videa. Systém pracuje se širokou škálou opticky stabilizovaných objektivů od širokáčů po teleobjektivy a nabízí tak konkrétní výhody při fotografování z ruky za zhoršených světelných podmínek.


Panasonic Lumix DMC-TZ100

Panasonic Lumix DMC-TZ100 je kvalitně vyrobený, kompaktní cestovní fotoaparát, který nabízí špičkovou kvalitu obrazu ve své třídě díky 20,1 milionů pixelovému, jednopalcovému snímači a Leica zoomu f/2.8-5.9 s ekvivalentem 25-250mm. Nadšení fotografové ocení jeho třípalcový dotykový displej LCD a elektronický hledáček s 1,166 miliony body, Raw záznam, kontinuální snímání 10 snímků za sekundu, vestavěný Wi-Fi a také rychlost 1/16,000s elektronické závěrky. Fotoaparát je také vybaven nahráváním 4K videa spolu s unikátním 4K režimem fotografování Panasonic, který pomáhá zachytit nejdůležitější okamžiky ve vysoké kvalitě 8 milionů. Třešničkou na dortu je funkce post zaostření, která umožňuje fotografovi zvolit bod ostření ve fotoaparátu po fotografování.

Recenze Panasonic Lumix DMC-TZ100


Samsung Galaxy S7 / S7 edge

Fotoaparát použitý na duu vlajkové lodi Samsungu je schopen úžasných výkonů prakticky v každém prostředí. Dual Pixel Sensor se může pochlubit 12 megapixely s rozšířenou velikosti, která urychluje proces automatického zaostřování využívajícího phase detection. Jasnější f/1.7 objektiv zachytí více světla a umožňuje fotoaparátu býti schopným pořizovat vysoce detailní a krásné snímky i ve tmě. Můžete siuložit fotografie ve formátu RAW a natáčet video v rozlišení 4K. Software fotoaparátu Galaxy S7 / S7 je „smart a easy“ a tudíž snadno ovladatelný a poskytuje profi režim v okamžicích, kdy je nutné manuální nastavení pro vysoce kreativní a profesionálně vypadající fotografie.


Sigma 50-100mm F1.8 DC HSM Art

Sigma 50 - 100 mm F1.8 DC HSM Art je rychlý teleobjektiv se zoomem optimalizovaný pro digitální zrcadlovky obrazovým snímačem velikosti APS-C. Tento nejnovější přírůstek do uznávané Sigma Art série zahrnuje tři populární ohniskové vzdálenosti v jednom (85mm, 105mm a 135mm ekvivalent) a stává se tak velmi užitečným příslušenstvím kteréhokoliv fotografa. Optická konstrukce přináší vynikající kvalitu obrazu a ultrazvuková HSM motoru zajišťuje tiché a přesné automatické zaostřování. Díky světelností F1.8, objektiv umožňuje kreativní použití s malou hloubkou ostrosti. Jeho vysoce kvalitní provedení a vynikající manipulovatelnost jsou tím, co jsme si zvykli očekávat od série objektivůSigma Art.

Recenze Sigma 50-100mm f/1,8 Art


Sony Cyber-shot RX1R II

Sony Cyber-shot DSC-RX1R II v sobě snoubí  42,4 megapixelů 35mm full-frame snímač s vysokou kvalitou pevného Zeiss objektivu a světově první variabililou optického low-pass filtru. Poskytuje tak ohromující kvalitu obrazu s širokým dynamickým rozsahem a velice nízkým šumem. Rychlý hybridní AF systém s pokročilou phase-detection a detekcí kontrastu zaručuje ostrý obraz i díky výkonnému procesoru BIONZ X, se kterým nikdy nezmeškáte žádný cenný okamžik. Vysunovací XGA OLED Tru-Finder hledáček a sklopný LCD displej nabízejí velkou volnost pro zachycení kreativních snímků. Tento prémiový kompaktní fotoaparát je skutečným vítězem v každém aspektu.

Recenze Sony CyberShot DSC-RX1R II


Sony FE 85mm F1.4 GM

Sony FE 85mm F1.4 GM telephoto prime objektiv je předurčen k tomu, aby se stal velmi oblíbeným u ambiciózních, portrétních fotografů. Optická konstrukce a použití speciálních optických členů zajišťuje, že objektiv nabízí použití pro extrémně vysoké rozlišení požadované moderními přístroji. Kruhová clona s 11 lamelami zajišťuje hladké a atraktivní rozostření pozadí, zatímco originální Sony Nano AR coating snižuje záblesky a stíny s protisvětle. Prstenec pohonného systému s SSM motorem a se dvěma čidly polohy podporuje rychlé a přesné automatické zaostřování. Samozřejmostí, kterou je třeba očekávat od profesionálního objektivu, jakým Sony FE 85mm F1.4 GM je, je odolnost proti prachu a vlhkosti.

Recenze Sony 85mm f/1,4 GM


Sony α6300

S novým α6300 učinila společnost Sony z původní, nesmírně populární α6000 ještě lepší přístroj. Při zachování kompaktní lehké konstrukce svého předchůdce, přidává α6300 bleskurychlý (0,05 sekundy) hybridní autofokus s 425 body AF a trakční sledování objektu s 4D ostřením, profesionální 4K nahrávání videa a celý přístroj je chráněn proti povětrnostním vlivům. Nový 24,2 milionů pixelový Exmor CMOS snímač zajišťuje vynikající kvalitu obrazu i za zhoršených světelných podmínek a dává vynikající kvalitu obrazu. Nechybí vyklápěcí, 3-palcový 921000bodový LCD displej a jasný 2,36 milionů bodový OLED hledáček. Oba jsou schopni sledovat rychle se pohybující objekty rychlostí až 11 snímků za sekundu.

Recenze Sony Alpha A6300


Sony α7S II

S α7S II od Sony získávají profesionálové ten pravý nástroj k vytvoření vysoce kvalitní video a vynikajících statických snímků opravdu v každé situaci. Jeho 12,2 milionů pixelový full-frame snímač Exmor CMOS nabízí obrovskou citlivost natáčení s maximální citlivostí ISO 409600. Navíc jeho vysoký dynamický rozsah, pětiosá stabilizace obrazu a vnitřní nahrávání 4K filmů ve formátu full-frame s full pixelovým odečtem zajišťuje, že profesionální kameraman nemusí sahat k žádnému kompromisu, pokud jde o kvalitu obrazu. Rychlý a inteligentní autofokus tohoto fotoaparátu vyniká rychlostí a přesností a zaručuje úchvatné snímky s vynikající ostrostí i ve tmě.

Recenze Sony Alpha A7S II


Tamron SP 85mm F1.8 Di VC USD

Objektiv Tamron SP 85mm F1.8 Di VC USD nastavil nové standardy výkonu pro portrétní objektivy s krátkou ohniskovou vzdáleností. Je jako první svého druhu vybaven optickou stabilizací obrazu, která umožňuje fotografovi, aby používal časy závěrky až o 3,5 stupně delší než obvykle. Optická výkonnost je zvýšena použitím čoček s nízkým rozptylem světla a Extra Low Dispersion čoček pro minimalizaci chromatické aberace. Objektiv je také utěsněn proti prachu a vlhkosti. Optická konstrukce nabízí dokonalou rovnováhu mezi ostrostí v bodě ostření a produkcí měkkého, přirozeného efektu na pozadí, což z něj dělá ideální objektiv pro umělecké portréty.

Recenze Tamron SP 85mm f/1,8 Di VC USDZobrazeny komentáře (4 - 1)

 • 4

  Avatar

  Reaguje na (3) | A prečo zháňať ? Ak by ste fotili pre ... tak to dostanete grátis ako pracovný nástroj ! Inak načo takéto a podobné zostavy ?! Napr. ani Jan Karbusický ich nepotrebuje , ani nechce , prečo asi ... ?!

  fotenie je náš život a naše poslanie ..., 17.08.2016 | Reagovat

 • 3

  Avatar

  Reaguje na (2) | Otázka tedy zní: Jak seženete přes 200 000 Kč?

  Jan Kocián, 16.08.2016 | Reagovat

 • 2

  Avatar

  Ale dejte si na Canon EOS-1D X Mark II oceněný objektiv Canon EF 35mm F1.4L II........... a Nikon D5 s objektivem Nikkor 35mm F1.4 G vám nebude moct konkurovat. HA! HA!

  Jan Kocián, 16.08.2016 | Reagovat

 • 1

  Avatar

  Ne že by byl na focení Canon EOS-1D X Mark II lepší než Nikon D5, to ne! Ale je to spíš ocenění za větší skok/vylepšení oproti předchozímu modelu Canon 1D X... v porovnání s vylepšeními D5 oproti D4s.

  Jan Kocián, 16.08.2016 | Reagovat

Vložit nový komentář

: *

:

: *


Tip: odkaz na konkrétní komentář vytvoříte tak, že napíšete jeho číslo do hranatých závorek. Příklad: [1] na webu zobrazí odkaz na komentář číslo 1

Komentáře slouží ke zveřejnění vašeho názoru, děkujeme za vaše příspěvky. Jako provozovatelé této diskuse si vyhrazujeme právo na odstranění nevhodných komentářů.


Související články

Fotografie z galerie

Přejít do galerie

Související články

Nejbližší události

Nové recenze

Přihlásit

Přihlásit pomocí Facebooku

nebo e-mailem


Košík

Způsoby doručení

Doprava zdarma od 5 000 Kč

Nahrát fotku

Do fotosběrny Do galerie

Do fotosběrnyDo galerie

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využíváním cookies a využití osobních údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a v reklamních sítích na dalších webech. Tyto souhlasy můžete kdykoliv změnit, vypnout nebo upravit v Nastavení soukromí, které otevřete kliknutím na odkaz níže.
Dozvědět se víc | Nastavení soukromí
Rozumím