Magazín

Blog

Odstartoval sedmý ročník velké FOTO / VIDEO soutěže ROK S MEGAPIXELEM 2020

Aktualizováno: 3. 1. 2020 v 14:46 • Rubrika: Blog

Odstartoval sedmý ročník velké FOTO / VIDEO soutěže ROK S MEGAPIXELEM 2020

Show, don’t tell. Tak zní jedno z hesel Megapixelu. "Nemluv a ukaž se". Být dobrým fotografem či video makerem, neznamená jen vlastnit příslušnou techniku. Důležité je u tvorby přemýšlet, být kreativní, přijímat nové výzvy a umět se dívat na svět kreativníma očima. To jsou přesně důvody, proč vznikl vzdělávací projekt Rok s Megapixelem, který vám v tom má pomoci.

Během dvanácti měsíčních kol, se budete muset poprat i s žánry, které vám nejsou blízké. Na této cestě vám budeme celou dobu průvodcem. Oporou vám budou články na dané téma v našem Magazínu, besedy s garanty jednotlivých kol a samozřejmě také kurzy a workshopy. Na těch vám poradíme, jak na to. Kromě cenných zkušeností můžete získat také jednu z mnoha hodnotných cen.

Jak se zapojit

Stačí se zaregistrovat v naší Galerii na webu, nahrát minimálně jednu soutěžní fotografii či video odpovídající danému měsíčnímu tématu a označit příspěvek jako soutěžní. Po uplynutí všech 12 měsíčních kol bude vyhlášen nejvšestrannější fotograf a video maker Galerie Megapixel za rok 2020. Celoroční soutěž i jednotlivá měsíční kola mají dvě soutěžní linie. O vítězi té hlavní rozhoduje odborná porota a vítězem té druhé se stává autor fotografie a videa s nejvyšší dosaženou atraktivitou dle členů Galerie. Bližší podrobnosti naleznete ve všeobecných podmínkách soutěže a na stránkách jednotlivých kategorií – FOTO a VIDEO.

Foto soutěž - MOBILNÍ FOTOGRAFIE

Právě odstartoval další ročník naší velké FOTO/VIDEO soutěže ROK S MEGAPIXELEM 2020. První měsíc v roce je pro většinu fotografů tak trochu okurkovou sezónou a tak vás tentokrát nebudeme moc trápit. Téma i žánr soutěžních fotografií jsou libovolné, jedinou podmínkou je, že musí být pořízeny mobilním telefonem, nebo tabletem a musí obsahovat EXIF.

Video soutěž -  VIDEO MOBILEM

I videomakeři nebudou mít svou část soutěže nijak složitou. Stejně jako fotografům necháváme i jim široké pole působnosti. Obsah klipu je na vás, ale jedinou podmínkou je, že musí být natočený celý mobilním zařízením, tedy telefonem, nebo tabletem. Střih a další standardní úpravy jsou povoleny.

Garant soutěže - JAN ŠIBÍK

Jan Šibík podnikl od roku 1985 přes dvě stě cest do všech koutů světa. Fotografoval konec komunismu v Evropě, pád berlínské zdi, sametovou revoluci v Československu i krvavý zánik Ceauceskova režimu v Rumunsku. Byl svědkem masakrů v Sieře Leone a Libérii, hladomoru v Súdánu, Somálsku a Etiopii. Zažil následky zemětřesení v Arménii i Turecku, exodus iráckých Kurdů do Íránu. Zaznamenal války v Afghánistánu, Chorvatsku, Bosně, Kosovu, v gruzínské Abcházii, Čečensku, ázerbájdžánském Náhorním Karabachu, Jihoafrické republice a Iráku. Genocidu ve Rwandě, uprchlické tábory v Tanzanii, Súdánu, Haiti, Angole a Somálsku.

V roce 2004 obsadil v soutěži WORLD PRESS PHOTO třetí místo v kategorii Sportovní příběhy. V soutěži Czech Press Photo, určené českým a slovenským fotografům, získal v různých kategoriích celkem čtyřicet pět ocenění, z toho dvakrát hlavní cenu. Třikrát byl oceněn v soutěži Fuji Press Photographer. Dvakrát získal hlavní cenu na mezinárodní soutěži fotografických kalendářů Golden Prisma Award. Je laureátem Ceny 1. června, kterou uděluje město Plzeň za šíření myšlenek demokracie a obhajobu lidských práv. Jan Šibík vydal dosud tři fotografické publikace: Kdyby všechny slzy světa (1997), Ďábel v nás (2001) a knihu Stories, která mapuje Šibíkovu práci v letech 2001 – 2005. V roce 2019 vydal další autorskou knihu "Jan Šibík - 1989", která se věnuje politickým demonstracím v Československu, pádu berlínské zdi a svržení režimu v Rumunsku.

www.sibik.cz/

Beseda s garantem


30. 1. 2020 / 16:45 - 18:15h (Praha) / Beseda - Jan Šibík 1989

Technika garanta

 

 

 

Sdílet na


Komentáře k článku