Využijte dopravu zdarma na vše jen do 31. 10. 2020

Odstartovalo 9. kolo FOTO / VIDEO / GRAFICKÉ soutěže na téma PORTRÉT V PŘIROZENÉM SVĚTLE Blog

Odstartovalo 9. kolo FOTO / VIDEO / GRAFICKÉ soutěže na téma PORTRÉT V PŘIROZENÉM SVĚTLE

Martin LukešAktualizováno: 3. 9. 2019 v 12:24 • Rubrika: Blog

Září nám kromě konce prázdnin přináší také deváté kolo naší FOTO / VIDEO / GRAFICKÉ SOUTĚŽE. Když jsme přemýšleli, jaké téma si pro vás tentokrát vymyslíme, říkali jsme si, že by to mělo mít něco společného s přirozeným světlem, kterého začíná být během dne čím dál méně. Tak proč si ho ještě trochu neužít. Dojít k závěru, u jakého žánru by se denní, přirozené světlo dalo využít nejlépe, pak nebylo těžké. Tématem tohoto měsíce tedy bude portrét v přirozeném světle.

FOTO SOUTĚŽ - Portrét v přirozeném světle

Světlo... alfa a omega všeho. Bez světla by neexistoval život, bez světla by neexistovala fotografie. Světlo je stavební kámen každého dobrého záběru a u portrétní fotografie to platí dvojnásob. Tématem devátého kola naší celoroční soutěže bude právě portrétní fotografie, ale aby to nebylo tak jednoduché, musí jít o portrét v přirozeném světle. Pokud mluvíme o portrétní fotografii jako takové, mělo by být ze snímku patrné, že existovala nějaká komunikace mezi fotografem a fotografovaným, tedy že nejde o náhodný záběr.

Nahrát soutěžní fotografii

VIDEO SOUTĚŽ - Video - medailonek

Zářijové téma soutěže jistě potěší všechny videomakery, kteří se zaměřují na natáčení osob. Pokuste se natočit medailonek nějakého člověka, nebo lidí. Je jedno, jestli půjde o známou osobnost, nebo si zvolíte někoho z vašeho okolí. Porota bude posuzovat originalitu, vtip, ale samozřejmě také technické dovednosti, jako je střih, práce se světlem a samotná kvalita záznamu. Do soutěže lze zasílat také zajímavé videorozhovory.

Nahrát soutěžní video

GRAFICKÁ SOUTĚŽ - Portrét / karikatura

Portrét patří k jedné z nejstarších fotografických disciplín. Generace malířů a jejich práce se světlem položila základy pravidlům a technikám, které se později přenesli do portrétu fotografického. Ve výtvarné části naší soutěže se budeme věnovat portrétu, a to bez ohledu na styl a techniku. Do soutěže můžete zasílat i karikatury. Jedinou podmínkou je, že se musí skutečně jednat o grafické nebo výtvarné dílo. Ze soutěže budou vyřazeny fotografie, které byly prohnány jednoduchým filtrem či grafickým editorem.

Nahrát soutěžní grafiku

Garant FOTO soutěže - Denis Fueco

Denis pochází z Francie a jeho cesta k profesionální fotografii vedla od pasového focení v ateliéru, rodinného a novorozeneckého fotografování, vedení workshopů a focení párových a svatebních portrétů, až k rezervacím svatebních sezón na rok dopředu.

Ve svých studentských letech se Denis potkával s fotografováním na letních brigádách v atelieru svého strýce, kde vypomáhal při focení pasových fotek nebo působil jako druhý fotograf na akcích a svatbách.

Zlom přišel ve chvíli, kdy ztratil sestru na porodním sále a po deseti hodinách od narození i o svého synovce. Od té doby cítí obrovské propojení s dětmi a začal fotit novorozenecké i rodinné fotky. Styl a modelaci focení novorozenců přinesl do ČR v roce 2008 jako jeden z prvních. Workshopy focení novorozeňátek vedl zde i ve Francii. V roce 2015 se začala jeho budoucí žena profesionálně věnovat svatební vizáži, tím vtáhla Denise do svatebního průmyslu, který ho okouzlil a každým rokem svůj osobitý styl rozvíjí. Kombinuje trendy prvky s nadčasovou fotografií a nyní se věnuje převážně zachycení chvil zamilovaných párů.

 

Garant VIDEO soutěže - Chaply RZBLZ

Chaply RZBLZ sice není pravé jméno, ale pouhá přesmyčka jména, která se stala pečetí pro kinematografickou práci této osoby.

Spoustu let se Chaply živil jako profesionální taneční choreograf a po nocích jako DJ. Tyto dva silné pilíře, kterými jsou hudba a pohyb, vnesly do jeho kameramanského stylu jistou výhodu a jiný druh pohledu na film-making jako takový. Chaply se zaměřuje především na hudební videoklipy, travel a moodová videa, kde může svůj potenciál nejlépe využít a dále rozvíjet.

I přesto, že je Chaply tak mladý, podařilo se mu za velmi krátkou dobu nasbírat spoustu zkušeností, klientů a zajímavých zahraničních projektů. Jeho vize do blízkého budoucna jsou plné kreativních a netradičních forem tohoto uměleckého odvětví.

Chaply: vimeo

Beseda na téma Teorie portrétní fotografie v přirozeném světle
https://www.megapixel.cz/data/images/w1024h1024/1/225811.jpg?v=1567152735

14. září 2019 - 13:00 až 14:30 / Megapixel, Praha

 

Partner FOTO a VIDEO soutěže - renomovaný výrobce fototechniky Nikon

Ceny pro fotosoutěž i videosoutěž

 • 1. místo - cena partnera Nikon

  Poukaz na produkty Nikon v hodnotě 10 000 Kč

 • 2. místo - cena partnera Nikon

  Poukaz na produkty Nikon v hodnotě 5 000 Kč

 • 3. místo -  cena partnera Nikon

  Poukaz na produkty Nikon v hodnotě 3 000 Kč

 • Cena uživatelů galerie
  Poukaz na produkty Nikon v hodnotě 2 000 Kč

Partner grafické soutěže WACOM - výrobce profesionálních grafických tabletůCeny pro grafickou soutěž

Jak se zapojit do soutěže

Stačí se zaregistrovat v naší Galerii na webu Megapixelu a nahrát minimálně jednu soutěžní fotografii, video či grafiku, která odpovídá danému měsíčnímu tématu a označit ji jako soutěžní. Po uplynutí všech 12měsíčních kol bude vyhlášen ten nejvšestrannější fotograf, grafik a videomaker Galerie Megapixel za rok 2019. Celoroční soutěž ROK S MEGAPIXELEM 2019 i jednotlivá měsíční kola mají dvě soutěžní linie. O vítězi té hlavní rozhoduje odborná porota a vítězem té druhé se stává autor fotografie, videa a grafiky s nejvyšší dosaženou atraktivitou dle členů Galerie. Bližší podrobnosti naleznete ve všeobecných podmínkách soutěže a na stránkách jednotlivých kategorií - FOTO, VIDEO a GRAFIKA.Vložit nový komentář

: *

:

: *


Tip: odkaz na konkrétní komentář vytvoříte tak, že napíšete jeho číslo do hranatých závorek. Příklad: [1] na webu zobrazí odkaz na komentář číslo 1

Komentáře slouží ke zveřejnění vašeho názoru, děkujeme za vaše příspěvky. Jako provozovatelé této diskuse si vyhrazujeme právo na odstranění nevhodných komentářů.


Související články

Doporučené produkty

Doporučené stránky

 • Jak fotit portrét

  Z hlediska společenského a kulturního patří tento žánr snad vůbec k těm nejrozšířenějším. Portrét prezidenta na nás shlížel od malička ze stěny každé…

 • Krása portrétní fotografie

  Portrétní fotografie nás provází v na každém kroku, a to aniž bychom si to uvědomovali. Portréty celebrit na nás hledí z obálek časopisů, obalů…

 • Křivky lidského těla

  Stejně jako příroda odhaluje koncem roku své tělo, tak se i předposlední kolo naší celoroční fotografické soutěže ponese v duchu nahoty. Tentokrát…

Fotografie z galerie

Přejít do galerie

Nejbližší události

Nové recenze

Přihlásit

Košík

Způsoby doručení

 • Denní doručení PPL 129 Kč
 • Kurýr od 249 Kč
 • Osobní odběr v Zásilkovně 99 Kč
 • Osobní odběr (Praha, Brno, Ostrava) Zdarma

Doprava zdarma od 5 000 Kč

Kontakt

Nahrát

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využíváním cookies a využití osobních údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a v reklamních sítích na dalších webech. Tyto souhlasy můžete kdykoliv změnit, vypnout nebo upravit v Nastavení soukromí, které otevřete kliknutím na odkaz níže.
Dozvědět se víc | Nastavení soukromí
Rozumím