Magazín

Blog

Odstartovalo červnové kolo soutěže Rok s Megapixelem 2023 tentokrát na téma RODINNÝ PORTRÉT

Martin LukešAktualizováno: 5. 6. 2023 v 16:15 • Rubrika: Blog

Odstartovalo červnové kolo soutěže Rok s Megapixelem 2023 tentokrát na téma RODINNÝ PORTRÉT

Máme tu první letní měsíc, a s ním se láme také naše velká foto a video soutěž, která se pomalu přehoupává do druhé poloviny. Účastníci na předních pozicích už získávají nepatrný náskok, nicméně do konce je ještě daleko, a tak zdaleka není rozhodnuto. V červnu si přijdou na své především autoři, kteří se zaměřují na rodinou a portrétní fotografii. Tak si pořádně přečtěte pravidla, nasaďte nějaký objektiv s malou hloubkou ostrosti a vzhůru do toho!

Obsah

Téma květnové fotosouteže - Rodinný portrét

Pokud by existovala statistika o tom, který žánr patří vůbec k těm nejfotografovanějším, pak by asi zvítězila portrétní fotografie. I v rámci naší soutěže Rok s Megapixelem jde o velmi populární žánr, a tak nebude chybět ani v letošním ročníku. Abychom ale dali příležitost všem, a nejen ostříleným portrétním fotografům, půjde tentokrát o portrét rodinný, do kterého nepatří jen ty strojené ateliérové fotografie, ale i běžné každodenní momentky. Nezáleží ani na tom, jakou technikou ho vyfotíte, ale co bude porota posuzovat, budou především emoce a prvky jako světlo, kompozice, perspektiva, ale i to, zda někomu netrčí lampička z hlavy apod.

Ceny pro vítěze červnové foto soutěže

  • 1. místo – poukaz v hodnotě 5 000 Kč na produkty značky Sony
  • 2. místo – poukaz v hodnotě 3 000 Kč na produkty značky Sony
  • 3. místo – poukaz v hodnotě 1 000 Kč na produkty značky Sony
  • Cena uživatelů – poukaz v hodnotě 1 000 Kč na produkty značky Sony

Partner květnového kola fotosoutěže přední výrobce foto a videotechniky Sony

 


Pokračuje čtvrtletní video soutěž: SVATEBNÍ VIDEO (duben - červen)

Svatební video | Megapixel

Jaro s sebou pomalu ale jistě přináší sezónu pro velmi širokou skupinu fotografů videotvůrců, a těmi jsou ti, kteří se věnují svatbám. A právě videomakery, kteří je natáčí, jistě potěší druhé čtvrtletní kolo naší video soutěže Rok s Megapixelem. To bude probíhat od 1. 4. 2023 do 30. 6. 2023, takže budete mít dost času ulovit nějaké zajímavé svatební reportáže a také je zpracovat. Protože na soutěžní příspěvek máte 3 měsíce, budeme posuzovat nejen obsahovou kvalitu, ale také zpracování, práci se zvukem, střih, světlo a samozřejmě také emotivní stránku soutěžních videí.

Ceny pro vítěze čtvrtletní video soutěže

  • 1. místo – poukaz v hodnotě 5 000 Kč na produkty značky Fujifilm
  • 2. místo – poukaz v hodnotě 3 000 Kč na produkty značky Fujifilm
  • 3. místo – poukaz v hodnotě 1 000 Kč na produkty značky Fujifilm
  • Cena uživatelů – poukaz v hodnotě 1 000 Kč na produkty značky Fujifilm

Partner čtvrtletního kola foto soutěže společnost Fujifilm


Jak se zapojit do soutěže

Stačí se zaregistrovat v naší Galerii na webu, nahrát jednu soutěžní fotografii či video odpovídající danému měsíčnímu tématu a označit snímek jako soutěžní. Po uplynutí všech 12 měsíčních kol bude vyhlášen nejvšestrannější fotograf a videomaker Galerie Megapixel za rok 2023. Celoroční soutěž i jednotlivá měsíční kola mají dvě soutěžní linie. O vítězi té hlavní rozhoduje odborná porota a vítězem té druhé se stává autor fotografie a videa s nejvyšší dosaženou atraktivitou dle členů Galerie. Bližší podrobnosti naleznete ve všeobecných podmínkách soutěže a na stránkách jednotlivých kategorií  - FOTO a VIDEO.

Komunita portrét

https://cdn.megapixel.cz/images/community-w1340h450/2/253732.jpg?v=1588146602 | Megapixel

titulní foto: Ivan Dostál  a Miroslav Vavřich

Sdílet na


Komentáře k článku

Chráněno pomocí reCAPTCHA Tyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajůsmluvní podmínky společnosti Google.