Magazín

Blog

Odstartovaly tři kategorie soutěže v oblastech FOTO/VIDEO/GRAFIKA na téma OUTDOROVÉ SPORTY

Martin LukešAktualizováno: 9. 5. 2019 v 9:30 • Rubrika: Blog

Odstartovaly tři kategorie soutěže v oblastech FOTO/VIDEO/GRAFIKA na téma OUTDOROVÉ SPORTY

Máj je čas nejenom lásky, ale také outdoorových sportovních aktivit, které se pomalu probouzí po dlouhém zimním spánku. Ze sklepů, garáží, komor a půd začínáme pomalu vytahovat všechny ty sportovní propriety, na které nebylo přes zimu vhodné počasí. A to je důvodem, proč aktuální kolo naší soutěže ROK S MEGAPIXELEM 2019 věnujeme právě outdoorovému sportu. Nezapomeňte, že tato velká fotosoutěž byla od minulého měsíce rozšířena o další dvě kategorie, GRAFIKA a VIDEO!

Obsah


FOTO soutěž - Outdoorové sporty

Sluníčko odstartovalo sezónu outdoorových sportů a jejich vyznavači pomalu vytahují ze skříní a komor kolečkové brusle, skateboardy, horská kola, stejně jako mnoho dalších sportovních propriet. Pro nás fotografy je to jedinečná příležitost potrénovat pohybovou fotografii. A přesně o tom bude květnové kolo naší fotografické soutěže. Je jedno, jaký sport si zvolíte, ale musí se jednat o sport mimo interiér.


VIDEO soutěž - Sportovní shot

Natáčení sportovních videí a spotů je velmi populární a zároveň velmi atraktivní disciplínou. Zvláště pokud se jedná o sporty extrémní a adrenalinové, jako skateboarding, surf, kajt, downhill, free style motocross a mnoho dalších. Pokud jste milovníky natáčení adrenalinových sportů, neváhejte přihlásit svůj spot do naší video soutěže.


GRAFICKÁ soutěž - Sport v obrazech

V květnu jsme nezapomněli ani na grafiky, kreslíře a ilustrátory. Do grafické soutěže můžete přihlásit jakoukoliv tvorbu týkajících se outdoorových sportů. Je jedno zda dáte přednost vyobrazení konkrétního sportu, nějakého sportovního náčiní, nebo vytvoříte nějaký plakát ke sportovnímu klání. Kreativitě se v tomto případě meze nekladou.


Garant soutěže, Olympus ambasador - Rob Trnka


Jsem Rob Trnka, fotograf protloukající se sportovní fotkou. Pravda je taková, že jsem do této škatulky spadnul někdy kolem roku 2003 s ohledem na mou sportovně-neúspěšně-nemocniční minulost a už jsem se z ní nevysekal. Takže ano, moje specializace je focení kol, lyží, běhání, motorek a podobných akčních sportů.

Od roku 2005 jsem ambasadorem Olympusu. Jen o málo let později jsem začal spolupracovat ještě s baťoháři v Lowepro. Parádní dvojka! Snažím se fotit nejprimitivněji, jak jen to jde, ale občas to nejde - proto si v takových případech musím přisvítit a řádně se u toho nervovat, páč mi vadí tohle nebo tamto. Ale myslím, že zásadně nevybočuji. Nemám rád zdržování a špekulování, proto dlouhodobě pracuji na vybrušování stylu "na první dobrou". To není tak snadné, jak se zdá, ale dá se. Paradoxně s portréty se peru výrazně déle než s divokým průjezdem kolaře. Je to dáno tím, že se chci dobabrat výsledku, jak ho chci já. A tohle je prozměnu dáno tím, že v pohledu portrétované/ného se musím zorientovat co možná nejlépe, stejně tak jako v prostředí a akčním průjezdu bikera. Jenže to druhé je jednoznačnější a lehčí.

Soutěží se neúčastním, takže ocejchovaný "úspěchy" ani "neúspěchy" nejsem. Výstavy nepořádám, protože na to nemám čas a ani nevím, kde bych měl začít. Vlastně, abych byl upřímný - snažím se ve vlastních fotkách nerochnit. Udržuji si staromódní web, kam čas od času něco napíšu do blogu. Ať jen jakýsi štěk-blog, nebo obsáhlejší story. Sociální sítě využívám roztomile neobratně - nevěřím jim, ale za Á - snažím se na tom pracovat, zlepšovat se a za Bé - na zprávy odpovídám poctivě. A co mě baví nejvíc? Dokumentovat a fotit lidi. Nekroutit lidma před objektivem. Vím, že žádnou super-pecka-nejvíc-šíleně-dokonalou fotku, která obrátí svět Instagramu naruby s tímhle přístupem nevytlačím, ale co už. Na druhou stranu si říkám, že kdo se na fotku podívat chce - ten se na ní podívá a ten, kdo chce fotku ode mě, ten k tomu má důvod a kontaktuje mě. Vycházím s tím lépe, než-li se "vnucovat". Nu a při tom dokumentování být součástí, učit se dívat, soustředit, nerušit, neviditelně si cvakat, pamatovat si a pak to skládat do příběhů. Tak tohle mě baví.

Jo a šíleně mi chybí filmy! Proto si na ně hodně fotím. Kolem a kolem to vypadá, že jsem k tomu všemu ještě beznadějně zpátečnickej.

www.robtrnka.com

IG: @robtrnka

FB: Rob Trnka PhotographerTechnika garanta

Partner soutěže - renomovaný výrobce fototechniky OLYMPUS

Jak se zapojit

Stačí se zaregistrovat v naší Galerii na webu a nahrát minimálně jednu soutěžní fotografii, video či grafiku odpovídající danému měsíčnímu tématu a označit ji jako soutěžní.  Po uplynutí všech 12 měsíčních kol bude vyhlášen nejvšestrannější fotograf, grafik a videomaker Galerie Megapixel za rok 2019. Celoroční soutěž i jednotlivá měsíční kola mají dvě soutěžní linie. O vítězi té hlavní rozhoduje odborná porota a vítězem té druhé se stává autor fotografie, videa a grafiky s nejvyšší dosaženou atraktivitou dle členů Galerie. Bližší podrobnosti naleznete ve všeobecných podmínkách soutěže a na stránkách jednotlivých kategorií - FOTO, VIDEO a GRAFIKA.

Sdílet na


Komentáře k článku

Chráněno pomocí reCAPTCHA Tyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajůsmluvní podmínky společnosti Google.