Ohlédnutí za Wacom kreativním dnem Blog

Ohlédnutí za Wacom kreativním dnem

Ondřej KristAktualizováno: 23. 2. 2018 v 8:54 • Rubrika: Blog

V sobotu 10. února se v pražské prodejně Megapixel sešli fanoušci ilustrace, kreslení a fotografie na akci nazvané Wacom kreativní den. V našem Wacom Experience Centre na ně čekaly odborné přednášky, workshop, tvůrčí soutěž a celodenní testování grafických tabletů. Jak akce probíhala a co se u nás ten den vlastně odehrávalo?

Program začal ráno přednáškou Vladimíra Strejčka, zakladatele ateliéru DRAWetc. a jednoho z nejzkušenějších českých ilustrátorů. Vladimír k zaplněnému sálu promluvil o přerodu analogové kresby na digitální, nástrojích v ilustraci nebo o zásadách, které coby profesionál uplatňuje.

Vladimír ještě odpovídal na dotazy účastníků přednášky, když se do ateliéru přesunuli tentokrát fotografové a odstartovali další část programu: focení modelky s asistencí fotografa Marka Holoubka z Nikonu. Marek vysvětloval, jak nastavit fotoaparát a světla tak, aby výsledek byl co nejlepší a ukazoval, jak pořídit ve studiu kvalitní snímky. Zároveň si mohli zájemci zapůjčit profesionální zrcadlovky a objektivy Nikon a plnohodnotně je otestovat.

V pravé poledne měli všichni přítomní kreativci šanci ukázat, co v nich je v soutěži Doodle nůdle. Pod tímto netradičním názvem se skrývala zábavná tvůrčí hra, kdy účastníci dostali předkreslený tvar a jejich úkolem bylo dotvořit ho pastelkami a fixy podle své fantazie. A co by to bylo za soutěž bez cen pro vítěze. O ty se postarala společnost Wacom a pro dva nejlepší umělce nebylo připraveno nic menšího, než profesionální tablety Intuos Pro M.

O soutěž byl mezi návštěvníky skutečně velký zájem. V jednu chvíli se zdálo, že na prodejně kreslí každý – u stolů, ve stoje i v leže, všichni čmárali jako o život. Porota složená z Vladimíra Strejčka nakonec po těžkém rozhodování vybrala jako nejlepší kresby Lucie Galatíkové a Markéty Ryplové. A je třeba uznat, že grafické tablety budou u obou slečen skutečně v dobrých rukách. 

Vítězky Markéta Ryplová a Lucie Galatíková

Jedinou části programu, která byla určena jen pro předem registrované, byl workshop Nastartujte svůj Wacom. V něm ilustrátor Hunter, ostřílený profík ze studia DRAWetc., předal své zkušenosti s prací na grafickém tabletu a se softwarem Adobe Photoshop. Účastníci workshopu měli zároveň možnost půjčit si na kurz tablety Wacom Intuos a Cintiq a vyzkoušet si, jak se s nimi pracuje.

Workshop ale nebyl rozhodně jedinou příležitostí, jak ten den otestovat tablety Wacom. V přízemí prodejny byly k dispozici po celou dobu ilustrátorka a retušér, aby návštěvníkům ukázali práci na tabletech Wacom a nechali je vyzkoušet všechny typy modelových řad Intuos Pro, Cintiq  a MobileStudio Pro.

 

Velký ohlas také sklidili dva kreslíři, kteří odpoledne portrétovali návštěvníky v naší Megapixel kavárně. Tomu, kdo zapózoval, načrtli kluci na tabletu portrét a poslali na e-mail. Velký úspěch měl i tisk těchto digitálních portrétů na profesionální fototiskárně EPSON. Na velkém papíru A3 s ultramatným povrchem vypadaly portéty opravdu luxusně.

Vladimír Strejček byl ten den skutečně na roztrhání. Další akcí, kterou v sobotu vedl, byla akční lekce kreslení Drink & Draw. Stoly do kruhu, uprostřed dva modelové a Vladimír, který dává tipy a triky jak v rychlosti a správně kreslit, energicky obíhá kreslíře a hecuje – to byla pro zúčastněné určitě nejzábavnější hodina kreslení, kterou kdy absolvovali. Drink & Draw se běžně koná v barech a klubech, jak název napovídá, u nás coby osvěžení posloužila stylová Fritzkola připravená pro každého kreslíře.

Příslovečnou třešničkou na dortu byl večerní RAW Art Wrestling. Je to vlastně takový souboj ilustrátorů v digitální kresbě na jedno zadané téma. Proti sobě se postavila dvě známá jména z ateliéru DRAWetc.: Hunter (vedl ten den workshop) a majitel studia Vladimír Strejček. Z brainstormingu mezi fanoušky na facebooku vzešlo téma “Láska mezi muži”.

Trochu nás teda "mrzelo", že jsme to nakonec neupravili téma na "Láska mezi mlži", jak někdo na poslední chvíli navrhoval, ale i tak to byla výborná výzva pro fantazii borců.
Battle jsme promítali na plátno a každý si tak mohl prohlédnout, jak vznikají ilustrace na tabletech Wacom Cintiq od prvních tahů až po finální podpis.

Kresba Vladimíra Strejčka

Kresba Huntera

Na celý Wacom kreativní den máme spoustu pozitivních ohlasů od návštěvníků i zapojených profesionálů a tak chceme v podobných větších akcích pokračovat. Zatím nesmíme ani naznačovat, nicméně na půlku dubna se chystá velká akce tentokrát zaměřená na video a fotografii. Podrobnosti přineseme již brzy na webu a Facebooku!

 

 Vložit nový komentář

: *

:

: *


Tip: odkaz na konkrétní komentář vytvoříte tak, že napíšete jeho číslo do hranatých závorek. Příklad: [1] na webu zobrazí odkaz na komentář číslo 1

Komentáře slouží ke zveřejnění vašeho názoru, děkujeme za vaše příspěvky. Jako provozovatelé této diskuse si vyhrazujeme právo na odstranění nevhodných komentářů.


Související články

Fotografie z galerie

Přejít do galerie

Související články

Nové recenze

Přihlásit

Přihlásit pomocí Facebooku

nebo e-mailem


Košík

Způsoby doručení

Doprava zdarma od 5 000 Kč

Nahrát fotku

Do fotosběrny Do galerie

Do fotosběrnyDo galerie

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využíváním cookies a využití osobních údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a v reklamních sítích na dalších webech. Tyto souhlasy můžete kdykoliv změnit, vypnout nebo upravit v Nastavení soukromí, které otevřete kliknutím na odkaz níže.
Dozvědět se víc | Nastavení soukromí
Rozumím