Recenze Olympus C-170

Klady a zápory

Klady a zápory

Co se nám líbí?

 • vyšší rozlišení
 • nahrávání videosekvencí do velikosti paměťové karty
 • české menu
 • elegantní a lehké tělo

Co se nám nelíbí

 • videosekvence bez zvuku

Ukázkové snímky

Ukázkové snímky

Snímky vytvořené s pomocí Olympus C-170 od členů naší Galerie

Zobrazit fotky z Olympus C-170 v Galerii

Představení Olympus C-170

Představení Olympus C-170

Fotoaparát byl představen veřejnosti na začátku roku 2005 jako „pohlednější a útlejší" nástupce modelu C-160. Řadí se mezi cenově dostupné a jednoduché digitální fotoaparáty, vhodné pro děti a seniory. S pevným ohniskem (fotoaparát nemá optický zoom) můžete pořídit snímky o maximálním rozlišení 4MP, které se ve formátu JPEG uloží buď do interní paměti nebo na paměťovou kartu xD, jejíž kapacitu si dle potřeby před zakoupením zvolíte sami. Kromě statických snímků, kde máme na výběr z několika předvolených režimů, můžeme pořizovat také videosekvence, bohužel bez zvuku, za to v takové délce, kterou nám dovolí velikost paměťového média. Volba fotoaparátu C-170 je rozumným řešením, které přináší vyšší rozlišení a snadné ovládání s českým menu.

Popis a parametry

Popis a parametry

Kompaktní digitální fotoaparát, rozlišení 4 Mpx

DOSTUPNÝ 4MEGAPIXELOVÝ SPOLEČNÍK
Zamiřte, vyfoťte a bavte se! S digitálním fotoaparátem Olympus CAMEDIA C-170 s rozlišením 4,0 milionu pixelů je to velmi snadné. Jednoduchý princip "jedno tlačítko - jedna funkce" usnadňuje ovládání fotoaparátu na maximum. Ovládání tak zvládnou úplně všichni, včetně začátečníků a dětí. Obrazový procesor TruePic TURBO a několik scénických režimů, jako např. Noční scéna nebo Sport, zajišťují vynikající výsledky za všech okolností. Vestavěná 14 MB paměť umožňuje pořizování snímků i v případě, že ve fotoaparátu není vložena výměnná paměťová karta xD-Picture Card, na kterou lze podle typu uložit až 1GB fotografií a video sekvencí. Díky dvěma tužkovým bateriím, které lze zakoupit téměř kdekoli, je C-170 velmi flexibilní. Třešinkou na dortu je pak extrémně příznivá a nízká cena fotoaparátu.

Vše co potřebujete pro okamžité a především jednoduché pořízení fotografie je soustředěno v novém modelu Olympus C-170. O dokonalou kvalitu snímků se starají společně vysoké rozlišení 4,0 milionu pixelů, procesor TruePic TURBO, řada scénických režimů a 36,7 mm objektiv (ekv. na 35 mm fotoaparátu) s přesným zaostřovacím systémem. Fotografovaný objekt lze přiblížit pomocí 4x digitálního zoomu, aniž byste se museli pohnout z místa.

Pořízené fotografie si můžete prohlédnout na barevné 3,8 cm barevné LCD obrazovce. Snímky se automaticky ukládají do vnitřní 14 MB paměti fotoaparátu, nebo na volitelnou paměťovou kartu xD-Picture Card. Věrný heslu "jednoduchost především", dokáže model C-170 tisknout fotografie přímo na tiskárně bez použití počítače. Formát PictBridge, umožňující tento způsob tisku, tak nabízí např. přímý tisk z C-170 na tiskárně Olympus P-10, pouhým propojením těchto dvou zařízení přibaleným USB kabelem.

Tento dostupný a snadno ovladatelný 4 megapixelový fotoaparát používá dvě tužkové baterie a je dodáván s obslužným programem Olympus Master 1.1. V prodeji se objeví počátkem roku 2005.

CAMEDIA C-170 - hlavní specifikace:

 • 4,0 miliony pixelů
 • 36,7mm, f2,8 AF objektiv (ekv. 35mm fotoaparátu)
 • 4x digitální zoom
 • 14MB vestavěná paměť plus slot na kartu xD-Picture Card
 • 3,8cm barevná LCD obrazovka
 • 7 scénických režimů (např. Noční scéna, Sport nebo Pláž a sníh)
 • Procesor TruePic TURBO
 • PictBridge kompatibilní
 • 2x AA baterie nebo CR-V3

Ostatní

Typ produktu Kompakt
Příslušenství v balení řemínek, USB kabel, 2x AA alkalické baterie, OLYMPUS Master 1.1
Značka OM System / Olympus

Obrazový snímač

Formát snímače 1/2,5
Rozlišení snímače 4 Mpx
Rozlišení fotografií 640x480, 1600x1200, 2288x1712
Technologie snímače CCD
Stabilizátor snímače Ne

Expozice a fotografování

Poměr stran snímku 4:3
ISO - minimální citlivost 50
ISO - maximální citlivost 250

Objektiv

Ohnisková vzdálenost (eqv. 35mm) 37
Minimální ohnisková vzdálenost 37 mm
Maximální ohnisková vzdálenost 37 mm

Ostření

Minimální zaostřovací vzdálenost 50 cm
Makro od 20 cm

Závěrka

Nejdelší expoziční čas 2
Nejkratší expoziční čas 1/1500

Paměťové karty

Typ paměťové karty xD

Rozhraní a napájení

Fyzikální specifikace

Rozměry v mm 101 x 52 x 36
Hmotnost 170 g

Zobrazit popis a parametry