ID: 009723

Digitální zrcadlovka Olympus E-30 EZ-1454 II Kit

 • Formát snímače: 4/3
 • Rozlišení: 12,3 Mpx

Sháníte Olympus E-30 EZ-1454 II Kit?

„Olympus E-30 EZ-1454 II Kit“ již není v prodeji.

Vybrat můžete z nabídky:

a nebo nás kontaktujte, poradíme vám.

Vlastníte Olympus E-30 EZ-1454 II Kit?

Začít s výkupem

Fotokurz zdarma a nákup na splátky s 0% navýšením do 31. 12. 2010! Poloprofesionální digitální zrcadlovka Olympus E-30. Model postavený v řadě digitálních zrcadlovek Olympus mezi vlajkovou loď E-3 a E-520. Olympus E-30 vychází svými parametry z profesionálního modelu E-3, avšak s vyšším rozlišením 12,3 Mpx. E-30 je navíc vybavena řadou uměleckých filtrů a kreativních režimů. Produktová sekce: Digitální zrcadlovky Olympus

Nahoru

Vybrané příslušenství

Vybrali jsme pro vás příslušenství, které by vám určitě nemělo chybět.

Parametry a popis

Ukažte, co dokážete s novou digitální zrcadlovkou Olympus E-30

Pro mnohé je touha po uměleckém vyjádření svých pocitů základem kreativní fotografie. S novou digitální zrcadlovkou Olympus E-30 je možnost vnesení vlastních nápadů do pořízených snímků opět o krok blíže. Nová digitální zrcadlovka patří do proslulé rodiny zrcadlovek 4/3 standardu. Její součástí jsou nové umělecké filtry, které podporují konkrétní vize fotografů. Umělecké efekty, kterých lze běžně dosáhnout jen skrze speciální objektivy a složité fotografické techniky, je nyní možno docílit právě pomocí vestavěných softwarových filtrů. Konkrétní efekty si lze snadno prohlédnout na rozměrné 2.7"/6.9cm výklopné a otáčecí HyperCrystal II LCD obrazovce ještě před samotnou expozicí. Pro pohodlnou kompozici záběru za všech situací je fotoaparát vybaven funkcí živého náhledu - Live View, při kterém lze sledovat obraz pohodlně přímo na obrazovce a zároveň vizuálně kontrolovat funkčnost rychlého automatického* zaostřování. Bezdrátové ovládání blesků a režim vícenásobné expozice dále povyšují tento fotoaparát o zajímavé individuální funkce. Stejně tak se může každý odlišit od ostatních volbou jednoho z devíti formátů poměru stran snímku. Nově vyvinutý 12.3 megapixelový Live MOS senzor společně s novým obrazovým procesorem TruePic III+ zaručují prvotřídní, do detailu prokreslené výsledky. Díky vestavěnému stabilizátoru obrazu, dokáže fotoaparát kompenzovat otřesy až do 5 EV stupňů. Snímky jsou tak dokonale ostré i za velmi obtížných okolností, nezávisle na použitém objektivu. Protože mnohé důležité okamžiky trvají jen zlomek vteřiny, je digitální zrcadlovka Olympus E-30 vybavena naprosto profesionálními prvky: extrémně rychlým zaostřovacím senzorem s 11 plně křížovými AF snímači, sekvenčním snímáním s rychlostí 5 s/s a závěrkou s až 1/8000s. Zcela samozřejmě je i tento nový model vybaven unikátním antiprachovým ultrazvukovým filtrem SSWF, který zaručuje dokonalou ochranu snímače před prachem a tedy zajišťuje vždy čisté snímky. E-30 je nový typ digitální zrcadlovky, která je speciálně vyvinuta pro kreativní tvůrce, kteří se chtějí svými profesionálními výsledky odlišit od ostatních. V prodeji se objeví v polovině ledna 2009.

Kreativita

Olympus E-30 dokáže zachytit své okolí nejen s naprostou věrností a smyslem pro detail, ale dokáže navíc vnést do jednotlivých snímků autorovu uměleckou vizi. Kromě ručně nastavitelných funkcí, poskytuje tato zrcadlovka svým majitelům celou řadu dalších možností, jak vyjádřit své tvůrčí nápady. 6 uměleckých filtrů, které jsou k dispozici, usnadňují zachycení scény pod zcela novým, umělecky laděným úhlem pohledu - to vše bez speciálních objektivů, nasazovacích filtrů nebo úprav na počítači. Efekty jednotlivých filtrů lze sledovat přímo na LCD obrazovce, již při kompozici záběru. Mezi filtry patří: Pop Art, Změkčení, Bledé & světlé barvy, Světlý tón, Zrnitý film a Kamera obskura. Další umělecké efekty lze docílit s funkcí vícenásobné expozice. Díky tomu můžete na sebe poskládat a prolnout několik snímků zachycených v RAW formátu najednou. Funkce je aktivní jak při snímání skrze optický hledáček, tak při komponování přes LCD. Důležitou funkcí je také dálkové řízení a odpalování blesků, které lze umístit kamkoli v okolí snímaného objektu - to vše bez jediného kabelu.

Expresivní vyjádření je dále umocněno možností výběru jednoho z několika obrazových formátů - tedy poměrů stran snímku. Fotografie tak mohou být pořízeny např. ve formátu 4:3, 16:9 nebo dokonce ve středoformátovém poměru 6:6.

Samotné komponování záběru lze provést buď přes tradiční optický hledáček, jehož pokrytí je 98% a dosahuje zvětšení cca.1.02x (-1m-1, 50mm, na nekonečno), nebo pro větší přesnost ohraničení lze komponovat na prostorné 2.7"/6.9cm HyperCrystal II LCD obrazovce s širokým pozorovacím úhlem 176°. Díky tomu, že je obrazovka navíc výklopná a otáčecí, je možné komponovat z libovolných, i těch nejodvážnějších a nejnezvyklejších úhlů. Všechny expoziční korekce a úpravy je navíc možné na obrazovce sledovat v reálném čase. S novým vysoce rychlým zaostřovacím* systémem je sledování obrazu zcela věrné a výrazně pohodlnější, než tomu bylo na předchozích modelech. Pohled na LCD je možné dále zvětšit 5x, 7x nebo 10x, podle potřeby konkrétní situace. Tato funkce je velmi výhodná zejména při fotografování drobných detailů s makro objektivem.

Excelentní obrazová kvalita

Nově vyvinutý 12.3 megapixelový Live MOS senzor zaručuje precizní zachycení všech fotografovaných detailů. Senzor, který je postavený na ověřených technologiích zesilování signálu snímačů MOS, se vyznačuje sníženou energetickou spotřebou i při zapnutém Live View - živém náhledu. Nový obrazový procesor TruePic III+ se stará o velmi rychlé zpracování dat a zároveň o profesionální kvalitu výstupu. Vynikajících výsledků tak dosahuje nejen tonální gradace snímků, ale i barevná věrnost, nízká hladina šumu a ostrost.

E-30 dále zdokonaluje své výsledky pomocí vestavěného stabilizátoru obrazu, který nejenže stabilizuje všechny použité objektivy, ale zároveň dokáže stabilizovat s efektivností až 5 EV. Fotografové tak mohou využít všech výhod stabilizátoru nejen při použití teleobjektivů a obecně dlouhých ohnisek, ale i s širokými a základními objektivy při špatných světelných podmínkách.

Ochrana proti nepříjemnému a všudy přítomnému prachu je dosažena unikátním ultrazvukovým antiprachovým filtrem SSWF. Tato technologie byla vyvinuta společností Olympus a je použitá ve všech digitálních zrcadlovkách Olympus. Zabraňuje usazování prachu na obrazovém snímači a tak i nepříjemným chvilkám strávených zbytečným retušováním skvrn v počítači. S E-30 budou všechny snímky vždy dokonale čisté.

Rychlost

E-30 zdědila ze svého profesionálního předchůdce, vlajkové lodi E-3, prvotřídní, super rychlý zaostřovací systém s 11ti plně křížovými duálními ostřícími snímači. AF senzor tak disponuje jak horizontálními, tak vertikálními řadami snímačů. Celkem tak E-30 využívá 2x 44 zdrojových signálů pro správné a rychlé zaostření. Navíc je tento AF senzor vysoce citlivý a jeho detekční rozsah se pohybuje v rozmezí od -2 do 19 EV, což zabezpečuje jisté a přesné zaostření i za velmi nepříznivých světelných podmínek.

Fotografové se mohou také těšit na situace, ve kterých záleží na každé vteřině. E-30 totiž se svými 12.3 megapixely dokáže snímat rychlostí 5 snímků za vteřinu (celkem 12 snímků v řadě v RAW formátu). Pro okamžité zmrazení akce je přístroj vybaven expozičními časy sahajícími až po 1/8000s. Dokonce i synchronizace s bleskem je velmi rychlá a dosahuje času 1/250s.

Perfektní snímky za všech okolností

E-30 je vybavena také dalšími funkcemi a režimy, které zdokonalují obrazovou kvalitu i za obtížných situací. Patří mezi ně např. "Automatická gradace", využívající technologii Shadow Adjustment, která zabraňuje vzniku přepálených a naopak podexponovaných zón ve snímku. I vysoce přesvícené oblasti tak budou vypadat přirozeně a nebudou zcela "vypáleny". Vedle toho funkce "Portrét na pozadí" využívající technologii Face Detection (technologie pro rozpoznání tváří) vytváří optimální vyvážení zaostřeného obličeje na rozostřeném pozadí a přitom reguluje správnou expozici obou zmíněných částí záběru.

Novinkou v E-30 je také funkce vodováhy, která usnadňuje vyrovnání kompozice. Vestavěný biaxiální senzor detekuje horizontální i vertikální náklon fotoaparátu, a jeho stav zobrazuje kontinuálně na stavovém displeji, LCD obrazovce i v hledáčku. Funkce vodováhy je vhodná zejména pro fotografování architektury, ale i záběrů krajiny.

Fotografové si mohou pomocí další funkce nazvané "Perfect Shot Preview" - náhled nejlepšího snímku, zkontrolovat jednotlivé korekce nastavení přímo na LCD obrazovce ještě před samotným pořízením snímku. Vedle sebe tak můžete sledovat až 4 různá expoziční nastavení a pozorovat tak, jak se ten který efekt projevuje v daném záběru. Ten, který vám vyhovuje nejlépe, pak stačí zvolit a stisknout spoušť.

Lehkost ovládání a perfektní ergonomické rozmístění jednotlivých ovládacích prvků je umocněno stavovým LCD displejem v horní části přístroje, na kterém můžete kdykoli zkontrolovat nastavení rychlosti závěrky, clony, kompenzace expozice a další hodnoty. Samozřejmě, že tytéž a další hodnoty můžete sledovat také na barevné LCD obrazovce, na které je velmi jednoduchá a intuitivní navigace.

Příslušenství pro větší kreativitu

E-30 se řadí do rodiny Olympus E-Systém, která je postavená na standardu 4/3. Jako taková může čerpat plně z výhod tohoto standardu a je tedy kompatibilní se sadou příslušenství, včetně prvotřídních objektivů Olympus ZUIKO DIGITAL. Od objektivů typu rybího oka, přes makro, standardní zoomy, až po profesionální teleobjektivy, to vše zahrnuje řada ZUIKO DIGITAL. Novým přírůstkem do řady objektivů je druhá generace základního objektivu 14-54mm 1:2.8-3.5 II, který nyní umožňuje živý náhled a zaostřování v režimu Live AF. Olympus také nabízí řadu blesků: FL-50R a FL-36R jsou blesky, které pracují jak přímo nasazeny do sáněk fotoaparátu, tak je lze odpalovat na dálku interním bleskem zrcadlovky. Pro dlouho trvající focení, kdy jedna baterie nestačí, lze na E-30 nasadit vertikální rukojeť HLD-4 se dvěma bateriemi.

Olympus E-30 je pro uměleckého fotografa jakýmsi přenosným kreativním studiem. Kromě prvotřídní kvality pořízených snímků mu umožňuje vyjádřit své umělecké ambice a myšlenky, skrze řadu vestavěných filtrů a režimů.

Kreativita

 • Umělecké filtry, vícenásobná expozice, bezdrátový blesk, více obrazových formátů - poměrů stran
 • Pohodlný živý náhled díky rychlému AF zaostřování na LCD
 • Výklopná 2.7"/6.9cm HyperCrystal II LCD obrazovka

Obrazová kvalita

 • Nový 12.3 megapixelový Live MOS senzor
 • TruePic III+ obrazový procesor pro ideální reprodukci barev a nízkou hladinu šumu
 • Vestavěný stabilizátor obrazu s korekcí max. 5 EV

Rychlost

 • Vysokorychlostní 11-zónový duální křížový AF senzor
 • Sekvence - max. 5s/s
 • 1/8000s. závěrka & 1/250 s. synchronizace s bleskem

Další parametry Olympus E-30:

 • Vícenásobná expozice s možností vrstvení a prolínání jednotlivých snímků
 • Auto gradace pro předejití přeexponovaných a podexponovaných zón ve snímku
 • Portrét na pozadí - funkce pro dokonale vyvážené portréty osob focené na vzdálenějším pozadí
 • Náhled nejlepšího snímku - funkce umožňující náhled a výběr z několika rozličných variant snímku přímo na LCD obrazovce ještě před samotnou expozic
 • Vestavěný blesk s možností dálkového řízení a odpalování externích blesků
 • Velký optický hledáček s 98% pokrytím a cca. 1.02x zvětšením
 • Expoziční informace zobrazené na stavovém displeji a na barevné LCD obrazovce s možností jednoduché navigace a ovládání
 • Vysoce přesný 49-zónový expoziční systém
 • Snadná aktivace expozičních funkcí
 • Několik bracketing režimů pro ISO, vyvážení bílé, expozici, a blesk
 • Porovnávací náhled - dva snímky vedle sebe na LCD v režimu prohlížení s možností zvětšení detailu
 • Založen na standardu 4/3
 • Ergonomický design těla, ovládacích prvků a uživatelského rozhraní
 • AE/AF zámek pro individuální potřeby
 • Druhý displej pro zobrazení expozičních nastavení
 • ISO 100-3200
 • Vestavěný blesk (GN13) a bezdrátové řízení blesků přímo z fotoaparátu Bezdrátové řízení blesků až ve třech skupinách
 • Hi-Speed USB 2.0 rozhraní
 • Vysokorychlostní zápis dat a bezztrátová RAW komprese
 • Simultánní zápis RAW a JPEG
 • 27 expozičních režimů (5 expozičních režimů, 5 kreativních režimů, 11 scénických režimů, 6 uměleckých filtrů)
 • Široký dynamický rozsah ve světlých tónech
 • Duální slot na karty CompactFlash a xD-Picture Card (podporuje UDMA High-Speed CF karty a Microdrive)
Obrazový snímač
Formát snímače: 4/3
Rozlišení: 12,3 Mpx
Typ snímače: MOS
Rozlišení fotografií: 1024x768, 1280x960, 1600x1200, 3200x2400, 4032x3024, 640x480
Poměr stran snímku: 16:9, 1:1, 3:2, 4:3, 5:4
Automatické čištění snímače: Ano
Stabilizátor snímače: Ano
 
Objektiv
Crop faktor: 2 x
Typ bajonetu: 4/3
 
Nastavení expozice
Korekce expozice: ± 5 EV po 1/2 EV, ± 5 EV po 1/3 EV
ISO - minimální citlivost: 100
ISO - maximální citlivost: 3200
 
Závěrka
Nejdelší expoziční čas: 60
Nejkratší expoziční čas: 1/8000
 
Fotografování
Expoziční režimy: A (Av), Auto, M, P, S (Tv)
 
Hledáček
Typ hledáčku: Optický
 
LCD
Velikost displeje: 2,7 "
Rozlišení displeje: 230000
Živý náhled (Live View): Ano
 
Blesk
Vestavěný blesk: Ano
Synchronizační čas blesku (X-sync): 1/250
 
Záznam
Typ paměťového media: CF (Compact Flash), xD
 
Obecné
České menu: Ano
 
Fyzikální specifikace
Rozměry v mm: 142 x 108 x 75
Hmotnost: 655 g
 
Ostatní
Příslušenství v balení: USB kabel CB-USB4, Video kabelCB-VC2, Řemínek přes rameno, Návod k použití, baterie BLM-1, nabíječka BCM-2, krytka bajonetu BC-1, OLYMPUS Master 2, OLYMPUS Studio 2 Trial
Značka: Olympus

Kompletní parametry a popis výrobce Sbalit parametry a popis

Nahoru

Hlídat dostupnost Olympus E-30 EZ-1454 II Kit v bazaru

Přejete si hlídat dostupnost produktu Olympus E-30 EZ-1454 II Kit, přihlaste se a navštivte naši sekci bazar.

Přihlásit se

Sháníte ještě něco dalšího?

Hlídat bazar mohou pouze přihlášení uživatelé. Přihlásit nebo vytvořit účet.

Bazar pro Olympus E-30 EZ-1454 II Kit

Nahoru

Komentáře (4)

Zobrazeny komentáře (4 - 1)

 • 4

  Bouška
  Reaguje na 3 | Dobrý den, E-3 je daleko daleko odolnější. Má robustní kovové tělo zatěsněné proti vnikání prachu a vlhkosti. To je asi ten nejzásadnější a nejdůležitější rozdíl. Pokud vím, ke zdražení už došlo.

  Luděk Bouška - Megapixel, 17.02.2009 | Reagovat

 • 3

  Avatar
  Vážený pane Bouško, mám Olympus E510, a abych řekl trochu mne zklamal. Zvláště v horších světelných podmínkách je pomalý, ať již bez blesku nebo s bleskem (zde často velice dlouho "přemýšlí"), navíc expoziční pružnost také není ideální. Přemýšlím o některém z dalších typů (mám dva delší objektivy) Olympusu E3 nebo E30, i když ta cena je dost vysoká. Ze specifikace mi nějak uniká v čem je E3 lepší. Spíše vidím přednosti u E30, pominu-li kreativní režimy, je tu 12,3 MP proti 10, u některých dalších parametrů si nejsem jist. Je správná úvaha, že u E3 dělá cenu ta "vlajka" a např. kvalitnější materiál těla nebo jsem něco přehlédl? Bude Olympus také zdražovat? Předem děkuji za odpověď a přeji hezký víkend. St. Maxa

  Maxa, 17.02.2009 | Reagovat

 • 2

  Bouška
  Reaguje na 1 | Dobrý den, v současné době mi připadá v této třídě asi nejlepší volbou set http://www.megapixel.cz/nikon-d90-18-105-vr, dá se doplnit teleobjektivem http://www.megapixel.cz/nikon-70-300-mm-f-4-5-5-6- g-af-s-vr-zoom-nikkor-if-ed. Nabízí vynikající obrazovou kvalitu a například i videosekvence, což se může někdy také hodit. E-30, ani 40D ale rozhodně nejsou nijak špatné přístroje. Každý nabízí oproti konkurentům nějaké výhody, ale nejvíc se jich asi najde právě u D90.

  Luděk Bouška - Megapixel, 06.02.2009 | Reagovat

 • 1

  Avatar
  Vážený pane Bouško, ráda bych znala Váš osobní názor na rozdíl mezi tímto setem a Canon EOS 40D + EF-S 17-85 mm IS. Vlastním low end DSLR Olympus a pokukuji trochu výš. Čekala jsem, až se objeví (a za kolik) E-30 s tímto novým objektivem, ale cena mě (jistě nejen mě) nepříjemně překvapila. Na avizované E-30 mě řada věcí oslovila (kreativní režimy to ale nejsou...), ale vzhledem k ceně E-30 začínám uvažovat o střední třídě Canon, event. Nikon. Můžete mi prosím poradit, který z uvedených setů by byl pro amatéra bez nějaké vyhraněné specializace vhodnější, s přihlédnutím ke kvalitě těla, setového objektivu a po čase i dalších objektivů (nejprve nějakého středního teleobjektivu), s přihlédnutím k poměru kvalita x cena? Předem děkuji za odpověď a přeji hezký víkend D. Veselková

  Dagmar Veselková, 06.02.2009 | Reagovat

Všechny komentáře

Vložit nový komentář

: *

:

: *


Tip: odkaz na konkrétní komentář vytvoříte tak, že napíšete jeho číslo do hranatých závorek. Příklad: [1] na webu zobrazí odkaz na komentář číslo 1

Komentáře slouží ke zveřejnění vašeho názoru, děkujeme za vaše příspěvky. Jako provozovatelé této diskuse si vyhrazujeme právo na odstranění nevhodných komentářů.

Nahoru

Přihlásit

Přihlásit pomocí Facebooku

nebo e-mailem


Košík

Způsoby doručení

Doprava zdarma od 5 000 Kč

Nahrát fotku

Do fotosběrny Do galerie

Do fotosběrnyDo galerie

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využíváním cookies a využití osobních údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a v reklamních sítích na dalších webech. Tyto souhlasy můžete kdykoliv změnit, vypnout nebo upravit v Nastavení soukromí, které otevřete kliknutím na odkaz níže.
Dozvědět se víc | Nastavení soukromí
Rozumím