ID: 009740

Digitální zrcadlovka Olympus E-410 tělo

 • Formát snímače: 4/3
 • Rozlišení: 10 Mpx

Sháníte Olympus E-410 tělo?

„Olympus E-410 tělo“ již není v prodeji.

Vybrat můžete z nabídky:

a nebo nás kontaktujte, poradíme vám.

Vlastníte Olympus E-410 tělo?

Začít s výkupem

Nejmenší digitální zrcadlovka vybavená profesionálním Live MOS snímačem s živým náhledem na LCD obrazovce, novým obrazovým procesorem, výkonným antiprachovým filtrem a dalšími pokročilými funkcemi. Rozlišení 10 Mpx, režimy Auto, P, A, S, M, ISO 100-1600, LCD 2,5 palce, 375 g. Produktová sekce: Digitální zrcadlovky Olympus

Nahoru

Vybrané příslušenství

Vybrali jsme pro vás příslušenství, které by vám určitě nemělo chybět.

Parametry a popis

Olympus E-410 - kompaktní digitální zrcadlovka s živým náhledem

Digitální fotoaparát Olympus E-410 přichází na trh jako následník předešlého modelu Olympus E-400. Tato nová digitální zrcadlovka je velmi kompaktní a lehká, přesto nabízí uživateli profesionální funkce a navíc komfortní funkci živého náhledu na LCD obrazovce. Při komponování záběru se tedy nemusíte neustále dívat přes hledáček, místo toho použijete rozměrnou 6,4 cm antisluneční LCD obrazovku. Nový je také obrazový procesor, který zdokonaluje potlačení šumu a urychluje celkovou dobu zpracování snímků. Nový obrazový snímač s 10 miliony pixelů přináší vyšší kvalitu a detailněji prokreslené snímky. Fotoaparát je založen - stejně jako všechny digitální zrcadlovky Olympus E- systému - na 4/3 standardu (FourThirds), je proto kompatibilní s příslušenstvím jiných výrobců tohoto standardu. Přístroj je samozřejmě vybaven patentovaným antiprachovým filtrem - Supersonic Wave Filter, uvedeným již s první digitální zrcadlovkou Olympus v roce 2003. Filtr účinně chrání obrazový snímač proti prachu.

Kompaktní provedení, zcela nové technologie
Je neuvěřitelné, jaké množství nejmodernějších hi-tech funkcí se vešlo do tak kompaktního a lehkého těla. Fotoaparát nabízí funkci živého náhledu na LCD obrazovce pro pohodlné zaměření záběru. Dále byly zahrnuty dvě technologické novinky: nový obrazový snímač s 10 megapixely, který zaručuje super ostré snímky prokreslené do každičkého detailu, zatímco nový procesor na zpracování obrazu skvěle redukuje šum.

Profesionální snímky bez námahy
Olympus E-410 osloví jak amatérské, tak i profesionální fotografy: profesionálové budou nadšení z nejrůznějších manuálních nastavení, amatérští fotografové naopak ocení 32 předem nastavených fotografických režimů, např. režim dítě, makro či 2 podvodní režimy. Snímky lze ukládat na paměťové karty xD-Picture Card nebo CompactFlash, takže uživatelé, kteří přechází z kompaktního fotoaparátu Olympus mohou i nadále používat své karty xD-Picture Card. Menu je k dispozici v 10 jazykových verzích, včetně češtiny, dalších 15 řečí si můžete stáhnou z internetu.

Široký výběr příslušenství
Olympus E-410 je vybaven nabíjecí baterií s dlouhou životností, vhodnou pro časově náročné fotografování. Fotoaparát je založen na 4/3 standardu, proto je kompatibilní s téměř celou řadou příslušenství E-systému. Vybrat si lze např. vysoce světelné a kompaktní objektivy s téměř telecentrickou optickou soustavou, zaručující ostré a správně exponované snímky po celé ploše záběru, včetně rohů. Zakoupit si můžete i (volitelné) podvodní pouzdro (PT-E03) pro snímání pod mořskou hladinou, a vychutnat si tak skvělé možnosti živého náhledu i pod vodou.

Typ fotoaparátu
Typ fotoaparátu: Digitální zrcadlovka (DSLR)
 
Obrazový snímač
Formát snímače: 4/3
Rozlišení: 10 Mpx
Obrazový snímač: MOS
Rozlišení fotografií: 640x480, 1024x768, 1280x960, 1600x1200, 3200x2400, 2560x1920, 3648x2736
Poměr stran snímku: 4:3
Automatické čištění snímače: Ano
Stabilizátor snímače: Ne
 
Obrazový procesor
Typ obrazového procesoru: TruePic III
 
Objektiv
Crop faktor: 2 x
Typ bajonetu: 4/3
 
Zaostřování
Pomocné světlo AF: Pomocí blesku
 
Nastavení expozice
Způsob měření expozice: Zónové, Středové, Bodové
Korekce expozice: ± 5 EV po 1/3 EV
ISO - minimální citlivost: 100
ISO - maximální citlivost: 1600
 
Závěrka
Nejdelší expoziční čas: 60
Nejkratší expoziční čas: 1/4000
 
Fotografování
Expoziční režimy: Auto, P, A (Av), M, S (Tv)
Histogram: Ano
Scénické režimy: Portrét, Krajina, Krajina s portrétem, Noční scéna, Noční scéna s portrétem, Děti, Sport, High key, Low key, Režim stabilizace obrazu, Makro, Přírodní makro, Svíčka, Západ slunce, Ohňostroj, Dokumenty, Pláž a sníh, Podvodní široký, Podvodní makro, Panoram
 
Hledáček
Typ hledáčku: Optický
 
LCD
Velikost displeje: 2,5 "
Rozlišení displeje: 215000
 
Blesk
Vestavěný blesk: Ano
Korekce zábleskové expozice: ± 2 EV po 1/3 EV
Možnost připojení externího blesku: Ano, hot-shoe
 
Záznam
Typ paměťového media: xD, CF (Compact Flash)
 
Obecné
České menu: Ano
 
Fyzikální specifikace
Rozměry v mm: 130 x 91 x 53
Hmotnost: 375 g
 
Ostatní
Příslušenství v balení: Li-Ion nabíjecí baterie BLS-1, Nabíječka BCS-1, Krytka očnice EP-4, Řemínek na rameno, USB kabel, Video kabel, Olympus Master 2.0 (software na CD-ROM), Základní návod, Podrobný návod (CD-ROM), Záruční karta
Značka: Olympus
 
Externí blesk
Směrné číslo: 1

Kompletní parametry a popis výrobce Sbalit parametry a popis

Nahoru

Hlídat dostupnost Olympus E-410 tělo v bazaru

Přejete si hlídat dostupnost produktu Olympus E-410 tělo, přihlaste se a navštivte naši sekci bazar.

Přihlásit se

Sháníte ještě něco dalšího?

Hlídat bazar mohou pouze přihlášení uživatelé. Přihlásit nebo vytvořit účet.

Bazar pro Olympus E-410 tělo

Nahoru

Komentáře (10)

Zobrazeny komentáře (30 - 21)

 • 30

  Bouška
  Reaguje na 29 | Dobrý den, objektiv EZ-12-60SWD jsem v ruce ještě neměl, ale předpokládám, že bude velmi dobrý, uvidíme. Blesk bych doporučil http://www.megapixel.cz/ol-e-system-blesk-fs-stf22, pro Vaše účely mi přijde nejvhodnější.

  Luděk Bouška - Megapixel, 28.12.2007 | Reagovat

 • 29

  Avatar
  Děkuji Vám za odpověď, ale ještě se zeptám na dvě věci. Vyměnil by jste objektiv EZ-1454 za EZ-12-60SWD k tomu čemu se chci věnovat, a který z makroblesků by jste mi doporučil když priorita bude hlavně focení šperků? Děkuji Vám předem za odpověď, a chci Vám poděkovat za to jak svou práci velice dobře děláte, a Vám i celému týmu Megapixelu popřát do nového roku hodně zdraví, štěstí, úspěchů ve vašem podnikání,a DOBRÉ SVĚTLO. Rudolf

  Rudolf, 28.12.2007 | Reagovat

 • 28

  Bouška
  Reaguje na 27 | Dobrý den, to je otázka... E-3 je vynikající, měl jsem možnost si ho vyzkoušet. Obrazově ovšem nevidím nijak podstatný rozdíl oproti E-410. Na krajinu nepotřebujete ani rychlé ostření a ani stabilizátor (stejně se všechno fotí ze stativu...), takže si myslím, že k výměně vlastně ani nemáte moc pádný důvod. Kvalita snímků je u E-3 samozřejmě lepší, ale rozdíl není skutečně příliš velký. Osobně bych raději investoval do kvalitních objektivů.

  Luděk Bouška - Megapixel, 27.12.2007 | Reagovat

 • 27

  Avatar
  Dobrý den, měl bych na Vás dotaz pane Bouško. Mám úplně nový Olympus E-410 , k tomu makroobjektiv EM-P 5020, mezikroužek EX-25, a objektiv EZ-1454 F2,8-3,5. Chci se více věnovat makrofotografii a krajině. Určitě budu kupovat jeden z makroblesků z Vaší nabídky. Teď pro mě ale nastává otázka. Mám E- 410 s EZ-1454 prodat a koupit E-3 s EZ-1260 SWD? Peněz není nikdy nazbyt, ale vím že když to neudělám hned, tak později to bude těžší. Makrofotografii bych se chtěl věnovat na opravdu vyšší úrovni, a chtěl bych aby výsledky byly co nejlepší. Můžete mi říci svůjnázor, jak by jste situaci řešil Vy? Děkuji, s pozdravem Rudolf

  Rudolf, 27.12.2007 | Reagovat

 • 26

  Bouška
  Reaguje na 25 | Dobrý den, bohužel ne, nevyrábí se s bajonetem pro Olympus.

  Luděk Bouška - Megapixel, 22.10.2007 | Reagovat

 • 25

  Avatar
  dobry den. jde na tuhle masinu nasadit tohle sklo? Sigma 17-70 mm f/2,8-4,5 DC Macro
  pripadne na E 510?diky

  Jirka, 19.10.2007 | Reagovat

 • 24

  Bouška
  Reaguje na 23 | Dobrý den, kontaktujte kolegy z bazarového oddělení na prodejně, kde Vám to více vyhovuje, maily jsou bazar.lidicka@megapixel.cz a bazar.zitna@megapixel.cz Doufám, že se nějak dohodnete.

  Luděk Bouška - Megapixel, 30.08.2007 | Reagovat

 • 23

  Avatar
  Prosím Vás byla by u Vás možná výměna těla E-400 za E-410 + doplatek?

  Jindra, 30.08.2007 | Reagovat

 • 22

  Bouška
  Reaguje na 21 | Dobrý den, setové objektivy obecně nepatří k příliš kvalitní optice a je tedy velmi pravděpodobné, že při základní citlivosti budou z kompaktů snímky dokonce ostřejší... To bude ale viditelné spíše v počítači při 100% zvětšení a nebo na zvětšeninách. Na běžných snímcích řekněme do formátu A4 nebude rozdíl v kresbě nijak markantní. Znatelný je ale rozdíl v šumu při vyšších citlivostech. A to se nezmiňuji o hlavních výhodách DSLR mezi které patří především výměnné objektivy, optický hledáček a například nesrovnatelná rychlost ostření a reakcí na stisk spouště. Osobně bych tedy volil rozhodně DSLR. A teď už jen jakou, že. Já bych si vybral něco s co největším snímačem. To kvůli šumu, ale také kvůli o dost většímu hledáčku, což je důležité například pro snadnější manuální zaostření. Dobré jsou všechny o kterých jste se zmínil a chybu neuděláte ani s jedním.

  Luděk Bouška - Megapixel, 26.06.2007 | Reagovat

 • 21

  Avatar
  Dobrý den,

  chtěl bych se zeptat a budu rád za jakýkoli názor.

  Uvažuji o koupi foťáku - měl jsem 2 favority a to g7 A FZ50, ale když jsem srovnal jejich ceny a ceny nejlevnejších zrcadlovek tak jsem zjistil , že se ceny velmi blíží.

  zamlouvala se mi 350D a E400 kit ev double zoom
  - ale docela strhali všude seťák 350D, E400 má zase menší čip

  z vyšši řady se mi líbila 400d , E410 ev.Sony Alfa.

  chtěl bych znát názor , co by z techto foťáků byla nejlepší volba.nepředpokládám, že nebudu okamžitě investovat do dobrého objektivu a budu tedy asi delší dobu fotit s tím co přijde s tělem.

  někde jsem četl srovnání mezi FZ 8 A 350D a při nízkých iso dokonce FZ 8 produkovala ostřejší fotky....( samozřejmě při nízkém iso),tak mě zase napadlo, když setové objektivivy stojí za prd, jestli není lepši ta FZ50 s parádní optikou a šmitec, nebo je fotka ze zrcadlovky i se setovým objektivem vždycky lepší než z ultrazoomu( velký čip..)
  Věnuji se amatérskému focení, - sport, hory, v práci potřebuji makro.
  děkuji za jakýko-li přízpěvek.

  IVAN, 26.06.2007 | Reagovat

Všechny komentáře

Vložit nový komentář

: *

:

: *


Tip: odkaz na konkrétní komentář vytvoříte tak, že napíšete jeho číslo do hranatých závorek. Příklad: [1] na webu zobrazí odkaz na komentář číslo 1

Komentáře slouží ke zveřejnění vašeho názoru, děkujeme za vaše příspěvky. Jako provozovatelé této diskuse si vyhrazujeme právo na odstranění nevhodných komentářů.

Nahoru

Přihlásit

Přihlásit pomocí Facebooku

nebo e-mailem


Košík

Způsoby doručení

Doprava zdarma od 5 000 Kč

Nahrát

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využíváním cookies a využití osobních údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a v reklamních sítích na dalších webech.
Dozvědět se víc
Rozumím