ID: 009745

Digitální zrcadlovka Olympus E-420 Power Double Zoom Kit

 • Formát snímače: 4/3
 • Rozlišení: 10 Mpx
 • Rychlost sériového snímání: 3,5 sn./s

Sháníte Olympus E-420 Power Double Zoom Kit?

„Olympus E-420 Power Double Zoom Kit“ již není v prodeji.

Vybrat můžete z nabídky:

a nebo nás kontaktujte, poradíme vám.

Vlastníte Olympus E-420 Power Double Zoom Kit?

Začít s výkupem

Zoner Photo Studio 12 Megapixel edition zdarma! Akce do vyprodání! Malá digitální zrcadlovka vybavená profesionálním Live MOS snímačem s živým náhledem na LCD obrazovce, výkonným antiprachovým filtrem a dalšími pokročilými funkcemi. Rozlišení 10 Mpx, režimy Auto, P, A, S, M, ISO 100-1600, LCD 2,7 palce, 380 g. Kit obsahuje objektiv 14-42 mm F 3,5-5,6, objektiv 40-150 mm F 4-5,6 a náhradní akumulátor Produktová sekce: Digitální zrcadlovky Olympus

Parametry a popis

Digitální zrcadlovka Olympus E-420 přináší výjimečně kompaktní tvar a profesionální kvalitu

Nejnovější přírůstek Olympus E-Systému, digitální zrcadlovka Olympus E-420, představuje výhru jak pro zkušené fotografy, tak pro zákazníky, kteří s digitální zrcadlovkou teprve začínají. Uživatelé získají prvotřídní kvalitu digitální zrcadlovky, a přitom si vychutnají jednoduchost ovládání, která bývá obvykle spojována pouze s kompaktními fotoaparáty. E-420 nabízí funkci živého náhledu Live View na LCD obrazovce, která významně usnadňuje kompozici záběru. Kromě toho patří mezi nejmenší a nejlehčí digitální zrcadlovky na světě, takže je úžasně mobilní. Vejde se prakticky kamkoli, třeba do malého batůžku na krátké výlety nebo i do dámské kabelky. To z ní dělá ideálního společníka pro novináře, cestovatele nebo dobrodruhy, kteří ocení její přenosnost, kvalitu a skvělý poměr výkon-cena. Snadno ovladatelná E-420 s 10 megapixely nabízí 28 expozičních režimů pokrývajících širokou škálu fotografických situacích a je připravena k použití bez dlouhých příprav. V prodeji se objeví koncem dubna 2008.

Vyšší výkon, snadnější ovládání

S novou E-420 společnost Olympus opět dokazuje, ze výkonnou digitální zrcadlovku si může vychutnat opravdu každý. Přestože má ještě větší potenciál než její předchůdce, nabízí tento nový model řady E-systém extrémně snadné ovládání a neuvěřitelně lehké, kompaktní a přenosné provedení.

Nezáleží na tom, jak moc zkušený fotograf s ní pracuje, pořízené snímky budou vždy vysoce kvalitní. Kompletní univerzálnost zaručuje 28 fotografických režimů, včetně automatického, poloautomatického a manuálního režimu. Přístroj si přitom zachovává snadnou ovladatelnost a všechny výhody digitální zrcadlovky.

Výkonný Live MOS snímač s 10 megapixely zajišťuje skvělé rozlišení pro ostré detailně prokreslené snímky, čemuž napomáhá také obrazový procesor TruePic III , díky kterému je umožněna také implementace technologie korekce stínů Shadow Adjustment Technology (SAT). Tato technologie garantuje výjimečně realistické snímky s výraznou redukcí šumu a také vyšší rychlost zpracování. Sekvenční snímání umožňuje až 3,5 s/s při plném rozlišení (ve formátu RAW až 8 snímků v řadě).

Prvotřídní ochranu proti prachu poskytuje speciální filtr Supersonic Wave Filter, vyvinutý společností Olympus. Jde o systém redukce prachu vytvořený pro všechny digitální zrcadlovky Olympus E-systém, který přináší světově jedinečné řešení ochrany proti usazování prachu na obrazovém snímači pomocí ultrazvukových vibrací.

Intuitivní ovládání
E-420 nabízí ty nejpokročilejší funkce při naprosto přirozené stavbě těla a umožňuje prakticky komukoli dosáhnout nejvyšší fotografické úrovně. S živým náhledem může uživatel snadno provést kompozici záběru na veliké 2.7"/6,9 cm antisluneční HyperCrystal II LCD obrazovce, která stoprocentně pokrývá snímanou scénu.

V režimu živého náhledu snímku „Perfect Shot Preview" si fotograf může v reálném čase přímo na obrazovce ověřit efekt různých nastavení včetně korekce expozice či vyvážení bílé. Kromě toho lze využít náhledu hloubky ostrosti, technologii pro rozeznání obličeje - Face Detection, či režim korekce stínů. LCD obrazovka při zaměřování záběru nabízí sedmi a desetinásobné přiblížení fotografovaného objektu, což usnadňuje a upřesňuje manuální zaostřování při makro záběrech.

Pro snadnější zaostřování je k dispozici také funkce autofokusu.
Kromě profesionálního zaostřovacího AF systému s fázovou detekcí zahrnuje E- 420 také AF systém porovnání kontrastu přímo na obrazovém snímači*. Ten umožňuje v některých situacích pohotovější zaostření objektů, jelikož se při samotném zaostřování v režimu živého náhledu nemusí zrcátko sklápět dolů. Zahrnutí AF systému s porovnání kontrastu umožňuje okamžitě vidět efekt zaostření přímo na LCD obrazovce s živým náhledem, což je pro každého fotografa nesporná výhoda.

Vestavěný blesk ještě zvyšuje flexibilitu přístroje. K dispozici je také možnost bezdrátového ovládání několika externích blesků rozestavěných až ve třech skupinách. Při použití blesků Olympus FL-36R a FL-50R lze dálkově ovládat více blesků, čímž se výrazně rozšiřují možnosti osvětlení objektu. Citlivost lze nastavit od ISO 100 až 1600. E-420 je každopádně všestranným společníkem, a to i ve ztížených světelných podmínkách a v situacích, kdy je použití blesku nevhodné.

K dispozici je 38 jazykových verzí menu, takže fotoaparátu snadno porozumí opravdu každý. Vysokorychlostní USB 2.0 rozhraní zaručuje rychlý přenos dat, a díky nabíjecí baterii s vysokou životností můžete fotografovat „klidně přesčas".

Člen rodiny Olympus E-systém
E-420 je kompatibilní prakticky s celým příslušenstvím řady Olympus E-systém. Toto příslušenství, odpovídající standardu Four Thirds, otevírá dveře neuvěřitelné řadě fotografických možností. Všechny objektivy 4/3 standardu mají například téměř telecentrické složení optické soustavy, zaručující perfektní ostrost od okraje k okraji. Kromě toho 4/3 systém umožňuje vytvořit mnohem menší rozměry těl i objektivů, takže je fotoaparát velice kompaktní. Tato výhoda se dokonale prezentuje u E-420, kterou si můžete vzít s sebou kamkoli a která je jednou z nejmenších a nejlehčích digitálních zrcadlovek na světě. Pro zdůraznění tohoto faktu nyní představuje Olympus nový ultra kompaktní (tzv. „pancake") objektiv ZUIKO DIGITAL 25 mm 1:2.8 (ekv. 50 mm na 35 mm fotoaparátu). Tento jedinečný objektiv má extrémně krátký tubus a kompaktní design a stává se tak ideálním doplňkem kompaktní zrcadlovky E-420. Svými malými rozměry připomíná tento komplet legendární, světově proslulou řadu Olympus OM.

Jako atraktivní doplněk tohoto elegantního modelu je v nabídce také pouzdro v retro stylu, které se připevňuje ke spodní straně fotoaparátu. Je celokožené a bude se dodávat v bílé, hnědé nebo černé barvě.

Olympus E-420 - hlavní specifikace:

 • Extrémně snadné ovládání - vybalte a foťte
 • Jedna z nejmenších a nejlehčích digitálních zrcadlovek - pro snadnou přenosnost
 • 10.0 MP Live MOS senzor
 • Live View - živý náhled pro snadnou kompozici
 • Náhled snímku „Perfect Shot Preview" pro přesnou kontrolu provedených úprav a nastavení v režimu živého náhledu na LCD
 • Zdokonalený živý náhled s automatickým zaostřováním, technologií rozpoznání obličejů a korekcí stínů, a AF režim využívající systém porovnání fázového rozdílu
 • Zdokonalené zaostřování AF, systém porovnání kontrastu i systém porovnání fázového rozdílu*
 • TruePic III obrazový procesor
 • Vysoce kontrastní 2.7"/6.9cm HyperCrystal II LCD obrazovka s pozorovacím úhlem až 176°
 • Antiprachový filtr - Supersonic Wave Filter - pro ochranu proti prachu
 • 28 fotografických režimů (včetně 5 expozičních, 5 kreativních a 18 scénických režimů)
 • Vestavěný výklopný blesk (GN 10)
 • Bezdrátové dálkové řízení blesků (až ve 3 skupinách)
 • Sekvence až 3,5 s./s. - celkem až 8 snímků ve formátu RAW
 • Manuální vyvážení bílé
 • Funkce aretace AF/AE
 • ISO 100 - 1600
 • Funkce náhledu hloubky ostrosti
 • 49-zónové integrální měření expozice
 • Funkce expoziční řady - bracketing (expozice, vyvážení bílé, zaostření)
 • Informační panely pro začátečníky i pokročilé
 • Zobrazení detailních informací o přehrávaném snímku plus histogram
 • Založen na standardu 4/3 (Four Thirds)
 • Slot pro dvě paměťové karty (pro xD-Picture Card a CompactFlash)
Typ fotoaparátu
Typ fotoaparátu: Digitální zrcadlovka (DSLR)
 
Obrazový snímač
Formát snímače: 4/3
Rozlišení: 10 Mpx
Obrazový snímač: MOS
Rozlišení fotografií: 1024x768, 1280x960, 1600x1200, 2560x1920, 3200x2400, 3648x2736, 640x480
Poměr stran snímku: 4:3
Automatické čištění snímače: Ano
Stabilizátor snímače: Ne
 
Objektiv
Crop faktor: 2 x
Typ bajonetu: 4/3
 
Nastavení expozice
Způsob měření expozice: Bodové, Středové, Zónové
Korekce expozice: ± 5 EV po 1/3 EV
ISO - minimální citlivost: 100
ISO - maximální citlivost: 1600
 
Závěrka
Nejdelší expoziční čas: 60
Nejkratší expoziční čas: 1/4000
 
Fotografování
Expoziční režimy: A (Av), Auto, M, P, S (Tv)
Rychlost sériového snímání: 3,5 sn./s
Scénické režimy: Portrét , Krajina, Krajina s portrétem, Noční scéna, Noční scéna s portrétem, Děti, Sport, High key, Low key, Režim stabilizace obrazu, Makro, Přírodní makro, Svíčka, Západ slunce, Ohňostroj, Dokumenty, Pláž a sníh, Panorama
 
Hledáček
Typ hledáčku: Optický
 
LCD
Velikost displeje: 2,7 "
Rozlišení displeje: 230000
 
Blesk
Vestavěný blesk: Ano
Synchronizační čas blesku (X-sync): 1/180
Korekce zábleskové expozice: ± 2 EV po 1/3 EV
Možnost připojení externího blesku: Ano, hot-shoe
 
Záznam
Typ paměťového media: CF (Compact Flash), xD
 
Obecné
České menu: Ano
 
Fyzikální specifikace
Rozměry v mm: 129,5 x 91 x 53
Hmotnost: 380 g
 
Ostatní
Příslušenství v balení: objektiv 14-42 mm F 3,5-5,6 a 40-150 mm F 4-5,6, krytka očnice EP-4, řemínek přes rameno, návod k použití, OLYMPUS Studio 2 Trial (software ke stažení), krytka bajonetu BC-1, nabíječka BCS-1, 2x akumulátor BLS-1, USB kabel CB-USB6, video kabel CB-VC2, OLY
Značka: Olympus
 
Externí blesk
Směrné číslo: 12

Kompletní parametry a popis výrobce Sbalit parametry a popis

Nahoru

Hlídat dostupnost Olympus E-420 Power Double Zoom Kit v bazaru

Přejete si hlídat dostupnost produktu Olympus E-420 Power Double Zoom Kit, přihlaste se a navštivte naši sekci bazar.

Přihlásit se

Sháníte ještě něco dalšího?

Hlídat bazar mohou pouze přihlášení uživatelé. Přihlásit nebo vytvořit účet.

Bazar pro Olympus E-420 Power Double Zoom Kit

Nahoru

Komentáře (10)

Zobrazeny komentáře (231 - 222)

 • 231

  Bouška

  Reaguje na 230 | Dobrý den, objektivy jiných výrobců použít jdou, ale není jich nijak  velký výběr. Pro Vaše potřeby je ideální Olympus ZUIKO 70-300 mm F 4,0-5,6 EZ-7030.

  Luděk Bouška - Megapixel, 13.02.2012 | Reagovat

 • 230

  Avatar

  Dobrý den,chtěl bych se zeptat jestli by k tomuto fotoapárátu pasoval i objektiv jiný výrobců?Uvažuji o koupi nového objektivu k fotografování zvířat na větší vzdálenosti,ale nevím,který objektiv by se k tomuto účelu hodil.Děkuji za odpověd

  Pavel, 12.02.2012 | Reagovat

 • 229

  Bouška
  Reaguje na 228 | Dobrý den, moc vhodný není, tedy dodávané objektivy nejsou moc vhodné. Doporučil bych dokoupit makroobjektiv http://www.megapixel.cz/olympus-e-system-em-3535.

  Luděk Bouška - Megapixel, 07.06.2010 | Reagovat

 • 228

  Avatar
  Jak moc nebo málo je vhodný tento set na MAKRO fotografie v přírodě? děkuji za info.

  Zdeněk Fib, 06.06.2010 | Reagovat

 • 227

  Avatar
  Reaguje na 226 | moc vám děkuji tak už tomu konečně rozumím

  vojta, 27.05.2010 | Reagovat

 • 226

  Bouška
  Reaguje na 225 | Dobrý den, ano, kromě filtrů balení obsahuje všechno, co jste napsal. Rozsah zoomu se dá velmi snadno spočítat, viz http://www.megapixel.cz/zoom-faktor. Když sečteme oba objektivy, pokrývají cca 10x zoom. Pro uvedené účely je tento přístroj určitě vyhovující.

  Luděk Bouška - Megapixel, 26.05.2010 | Reagovat

 • 225

  Avatar
  dobrý den, chci se zeptat jestli olympus E420 uvedený na vašich stránkách má v balení za 10 490Kč 2x objektiv, 2x baterie a nějaké filtry ? a kolik je zoom u těchto objektivů (např 12x, 10x moc nerozumím /objektiv 14-42 mm F 3,5-5,6, objektiv 40-150 mm F 4-5,6/) a popřípadě zda mi bude stačit na především focení přírody lesů, luk lesní zvěře atd. diky za odpověd

  vojta, 26.05.2010 | Reagovat

 • 224

  Bouška
  Reaguje na 223 | Dobrý den, xD karta musí také podporovat funkci Panorama, což většinou originální karty Olympus podporují. Já bych fotil panorama "klasicky", tedy poskládal bych ho až z jednotlivých snímků v PC.

  Luděk Bouška - Megapixel, 24.05.2010 | Reagovat

 • 223

  Avatar
  Dobrý den, koupila jsem si od vás tento fotoaparát včera, zatím spokojená až na jednu věc, když jsem chtěla vyzkoušet panorama, vyžadovalo to XD kartu, tak jsem si ji vypůjčila a zkoušela jsem ji tam dát jak na sólo, tak i obě karty naráz, jak SD, tak XD, ale pořád mi to hlásilo to stejné, že to vyžaduje XD kartu, co s tím mám dělat?

  Gabriela, 22.05.2010 | Reagovat

 • 222

  Avatar
  Reaguje na 220 | Dobrý den. Byla jsem ve stejné situaci. Chtěla jsem přejít z kompaktu na zrcadlovku a vybrala jsem si právě tento Olympus s cílem fotit převážně jezdecký sport. Zatím nevydělávám a tak jsem chtěla ušetřit mamčinu kapsu. Musím říct, že jsem spokojená a zároveň zklamaná. Když je slunečno, tak jsou výstupy celkem pěkné - ostré, krásné barvy... Jenže když je zataženo, nebo třeba pod mrakem, (nebo v lese,) tak dělá malý snímač problémy. Nejde to říct jinak než "šum kam se podíváš." Zrcadlovku mám od Vánoc a musím říct, že kdybych nechtěla fotit jen pro radost a měla finance, tak rozhodně koupím zrcadlovku novou - nejspíš právě Nikon. Mé zkušenosti - na trajektu (uvnitř) jsem vyměnila s kamarádem "stroj" - on má právě zmíněnou D 3000 a i při nějakém ISO 3000 (snad nekecám, ale rozhodně to bylo víc než 1600) Vypadal výstup při podrobném prohlížení dobře, kdežto u mého Olympusu nebylo přes šum téměř vidět fotografovaný objekt. Dobře, teď přeháním, ale Nikon na tom byl opravdu lépe. Takže jestli se opravdu hodláte pustit do focení a ne jen jednou za měsíc vyfotit kytku na poli, tak doporučuju si přitáhnout opasek a ty peníze vrazit do Nikonu - lepší než za pár měsíců prodat pod cenou Olympus a šetřit na Nikon - protože tak jako tak se k němu dostanete. Ještě k tomu anglickému menu - většina názvů se dnes stejně používá v angličtině a pokud prostudujete návod - což vřele doporučuji, tak vám to problém dělat nebude. Jinak co oceňuji u Nikonu je grafické zobrazení clony. To se mi vážně líbí. Snad jsem vám poradila (jinak stačí kontaktovat a já můžu poslat výstup z E-420). S pozdravem Tereza S.

  Tereza S., 19.05.2010 | Reagovat

Všechny komentáře

Vložit nový komentář

: *

:

: *


Tip: odkaz na konkrétní komentář vytvoříte tak, že napíšete jeho číslo do hranatých závorek. Příklad: [1] na webu zobrazí odkaz na komentář číslo 1

Komentáře slouží ke zveřejnění vašeho názoru, děkujeme za vaše příspěvky. Jako provozovatelé této diskuse si vyhrazujeme právo na odstranění nevhodných komentářů.

Nahoru

Přihlásit

Přihlásit pomocí Facebooku

nebo e-mailem


Košík

Způsoby doručení

Doprava zdarma od 5 000 Kč

Nahrát fotku

Do fotosběrny Do galerie

Do fotosběrnyDo galerie

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využíváním cookies a využití osobních údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a v reklamních sítích na dalších webech. Tyto souhlasy můžete kdykoliv změnit, vypnout nebo upravit v Nastavení soukromí, které otevřete kliknutím na odkaz níže.
Dozvědět se víc | Nastavení soukromí
Rozumím