Recenze Olympus E-450 tělo

Klady a zápory

Klady a zápory

Co se nám líbí?

 • skutečná D-SLR (zrcadlovka)
 • příjemná velikost a váha
 • formáty jpeg a RAW (ukládání i současně)
 • tři umělecké filtry (pop-art, pin-hole soft focus)
 • ovládání externích blesků
 • antiprachový supersonic Wave Filter
 • 28 fotografických režimů
 • LiveView

Co se nám nelíbí

 • menší rozlišení LCD
 • ISO jen do 1600
 • rozlišení 10mpx

Představení Olympus E-450 tělo

Představení Olympus E-450 tělo

Olympus E-450 DZ je ideální D-SLR pro všechny kdo chtějí kvalitu a vlastnosti zrcadlovky, ale na druhou stranu s sebou nechtějí tahat nic velkého a těžkého. Přesto, že se jedná spíše o fotoaparát pro začátečníky, má přístroj velmi dobrý obrazový výstup. Uživatelům je k dispozici 28 fotografických režimů a nechybí samozřejmě ani preference času, clony nebo plný manuál. Pokročilejší uživatelé jistě ocení doplňkové funkce jako je ovládání externího blesku nebo 49-zónové měření expozice - ESP. Tak jako každá zrcadlovka umožňuje ukládat fotografie ve dvou formátech a to jak jpeg tak RAW. To je možné dokonce každé fotografie současně. K zahození není ani české menu a funkce Live-View. Závěrem lze říci, že je tento model ideální volba kdo shání optimální kompromis mezi cennou a výkonem a chtějí od přístroje víc než mohou nabídnout kompaktní fotoaparáty.

Popis a parametry

Popis a parametry

Zoner Photo Studio 12 Megapixel edition zdarma! Nová digitální zrcadlovka Olympus E-450 v sobě snoubí kvalitu a funkce digitální zrcadlovky s kompaktními rozměry kapesních fotoaparátů. Rozlišení 10 Mpx, antiprachový ultrazvukový filtr, 28 fotografických režimů, LCD 2,7 palce s LiveView, české menu.

Olympus E-450

Nová digitální zrcadlovka Olympus E-450 v sobě snoubí kvalitu a funkce digitální zrcadlovky s kompaktními rozměry kapesních fotoaparátů. Tento nástupce modelu E-420 je vybaven nejmodernějšími technologiemi a funkcemi, které podporují začínající fotografy v kreativním myšlení a uměleckém ztvárnění svých záběrů. K dispozici jsou tři umělecké filtry, díky kterým je možné aplikovat speciální efekty na jednotlivé snímky pouhým stisknutím tlačítka spouště. Kompozice záběru je díky funkci živého náhledu na LCD více než snadná. Tento nejnovější přírůstek rodiny Olympus E-Systém, postavený na standardech 4/3, patří mezi nejmenší a nejlehčí digitální zrcadlovky na světě. Cenově dostupný model Olympus E-450 se objeví na pultech prodejen v průběhu května 2009.

Kreativní a výkonná

Nová zrcadlovka Olympus E-450 byla vyvinuta zejména pro začínající fotografy, kterým přináší všechny výhody světa digitálních zrcadlovek. Řada uměleckých filtrů umožňuje fotografům vtisknout každému snímku vlastní myšlenku a kreativně jej upravit bez použití počítače. Umělecké filtry, představené poprvé na modelu Olympus E-30, jsou nyní ve třech specifických filtrech přeneseny i na tento nejnovější model. Například barvami zářící filtr - Pop Art, výrazně saturuje všechny barvy ve snímku a dává jim mladistvý, svěží a živější nádech. Filtr změkčení (Soft Focus), na druhou stranu vytváří z fotografovaných scén záběry jakoby z jiného světa - zahaleny jemným, mírně změkčujícím závojem, se snovou svatozáří kolem jednotlivých objektů. Umělecký filtr kamera obskura (Pin Hole) činí z vašich záběrů historické fotografie se zdůrazněnou vinětací a velmi desaturovanými barvami. Správná kompozice je s E-450 velmi snadná. Díky rozměrné 6.9cm/2.7" HyperCrystal II LCD obrazovce s pozorovacím úhlem 176° můžete nyní komponovat z libovolného úhlu. Navíc LCD je nyní jasnější než na předchozím modelu E-420.

Živý náhled na LCD s funkcí automatického zaostřovaní na obrazovém snímači vám umožní vidět výsledek ještě před samotným pořízením snímku. Takto vidíte přesně to, čeho dosáhnete po expozici. Aby byly snímky správně exponovány, je fotoaparát vybaven technologií pro korekci stínů (Shadow Adjustment Technology), která automaticky detekuje a upravuje přeexponovaná i podexponovaná místa v záběru. Jiná technologie Face Detection Technology - pro rozpoznání tváří, zase detekuje obličeje a automaticky na ně zaostří a zároveň jim přizpůsobí expoziční hodnoty tak, aby byly tváře správně nasvětlené. 28 fotografických režimů, včetně automatických, poloautomatických a manuálních možností zaručuje dokonalou univerzálnost přístroje. Co víc si člověk může přát?

Přesná a rychlá

Olympus vybavil model E-450 vším, co si může začínající fotograf na své zrcadlovce přát, aby docílil prvotřídních snímků. E-450 je vybavena unikátním antiprachovým filtrem (Supersonic Wave Filter), který chrání snímač od nečistot a je stále nejefektivnějším antiprachovým řešením v digitálních zrcadlovkách na světě. Výkonný 10 megapixelový MOS senzor poskytuje detailně prokreslené ostré záběry. Senzor je podpořen novým procesorem TruePic III+, který zaručuje nejen rychlé zpracování dat, ale i prvotřídní reprodukci barev a nízkou hladinu šumu. S E-450 můžete pořídit až 8 RAW snímků rychlostí 3,5 snímku za sekundu v režimu sekvenčního snímání. Kompaktní a lehká E-450 disponuje všemi výhodami, které přináší standard 4/3, v extrémně příjemném kompaktním formátu.

Plná výbava

Olympus E-450 je kompatibilní s téměř celou řadou příslušenství E-Systém, kam patří i 19 digitálních objektivů s rozsahem od 7 - 300mm (ekv. 14 - 600mm na 35mm fotoaparátu) a několik zábleskových zařízení. Perfektním doplňkem pro tuto zrcadlovku je např. extrémně krátký a kompaktní objektiv s pevným ohniskem 25mm, ZUIKO DIGITAL 25mm 1:2.8 Pancake (ekv. 50mm). Fotoaparát dokáže navíc na dálku ovládat až tři skupiny bezdrátových blesků (FL-50R nebo FL-36R), podobně, jako to umí i profesionální model Olympus E-3. V jakékoli situaci, ve které je zapotřebí nasvícení pomocí blesků, lze kdykoli využít nových ramen (držáků), které drží blesky mimo rovinu objektivu. Jedním z nich je nové rameno FL-BK04, nebo tzv. Twin rameno FL-BKM03, které drží z každé strany fotoaparátu jeden blesk.

 • Jedna z nejmenších a nejlehčích digitálních zrcadlovek na světě, kterou můžet vzít kamkoli sebou
 • 10MP Live MOS senzor
 • Vysoce kontrastní 6.9cm/2.7" HyperCrystal II LCD s pozorovacím úhlem176°
 • Originální antiprachový ultrazvukový filtr SSWF pro čištění senzoru
 • 28 fotografických režimů (5 expozičních režimů, 5 kreativních režimů, 18 scénických režimů)
 • Vestavěný blesk (GN12, ISO 100) s možností dálkové synchronizace blesků
 • Bezdrátové řízení a odpalování až 3 skupin externích blesků (funguje s ext. blesky Olympus FL-50R a FL-36R)
 • Sekvence až 3.5s/s. (až 8 snímků v RAW formátu v řadě)
 • Manuální vyvážení bílé
 • AE/AF-zámek
 • ISO 100 až 1600
 • Náhled hloubky ostrosti
 • 49-zónové měření expozice - ESP
 • Bracketing funkce (Expozice)
 • Detailní informace na LCD s histogramem
 • Založena na 4/3 standardu
 • Duální slot na paměťové karty (CompactFlash a xD-Picture Card)
 • České menu a nápověda
 • 30 měsíců záruka (po registraci na www.mujolympus.cz)

Obrazový snímač

Rozlišení snímače 10 Mpx
Rozlišení fotografií 640x480, 1024x768, 1280x960, 1600x1200, 3200x2400, 2560x1920, 3648x2736
Technologie snímače MOS
Automatické čištění snímače Ano
Stabilizátor snímače Ne
Crop faktor 2 x

Obrazový procesor

Typ obrazového procesoru TruePic III

Objektiv

Typ bajonetu 4/3

Expozice a fotografování

Rozsah korekce expozice ± 5 EV po 1/3 EV
ISO - minimální citlivost 100
ISO - maximální citlivost 1600
Rychlost sériového snímání 3,5 sn./s

Závěrka

Nejdelší expoziční čas 60
Nejkratší expoziční čas 1/4000

Hledáček

Typ hledáčku Optický

Displej

Velikost displeje 2,7 "
Rozlišení displeje v bodech 230000
Živý náhled (Live View) Ano

Blesk

Vestavěný blesk Ano
Synchronizační čas blesku 1/180

Rozhraní a napájení

Fyzikální specifikace

Rozměry v mm 129,5 x 91 x 53
Hmotnost 380 g

Paměťové karty

Typ paměťové karty CF (Compact Flash), xD

Ostatní

Příslušenství v balení BC-1 (Krytka bajonetu), BLS-1 (Lithium-Ion baterie), BCS-1 (Nabíječka pro BLS-1), Řemínek přes rameno, CB-USB6 (USB kabel), CB-VC2 (Video kabel), OLYMPUS Master 2 (Software na CD-ROM), OLYMPUS Studio 2 Trial (Software ke stažení), Návod k použití, EP-5
Značka OM System / Olympus
Typ produktu Zrcadlovka

Ke stažení

Návod - Olympus E-450 (PDF)

Zobrazit popis a parametry