ID: 009749

Digitální zrcadlovka Olympus E-system E-500 Kit

 • Formát snímače: 4/3
 • Rozlišení: 8 Mpx

Sháníte Olympus E-system E-500 Kit?

„Olympus E-system E-500 Kit“ již není v prodeji.

Vybrat můžete z nabídky:

a nebo nás kontaktujte, poradíme vám.

Vlastníte Olympus E-system E-500 Kit?

Začít s výkupem

Digitální zrcadlovka s prvotřídním výkonem v kompaktním a lehkém těle s integrovaným bleskem, mnoha expozičními režimy, rozlišení CCD 8,0MP, rychlost závěrky 8 min.-1/4000 s., rozsah ISO 100 - 1600, váha 435 g. Kit: obj. EZ-1445mm, f3,5-5,6, (ekv. 28-90mm), Li-ion baterií BLM-1 + nabíječkou BCM-2 Produktová sekce: Digitální zrcadlovky Olympus

Parametry a popis

Digitální zrcadlovka Olympus E-500 pro zaručené čisté snímky
Když digitální fotografie získala popularitu a stala se cenově dostupnou skutečně pro každého, stále vyšší počty fotografů začalo požadovat vyšší kvalitu a univerzálnost, kterou mohou nabídnout právě digitální zrcadlovky s možností výměny objektivů, připojení externích blesků a dalšího příslušenství. Nyní, s digitální zrcadlovkou Olympus E-500, je příslib kreativní digitální fotografie v dosahu opravdu každého zájemce.

Vysoká spolehlivost
Pro všechny náruživé fotografy je kvalita obrazu nejvyšší prioritou a Olympus E-500 dělá vše pro to, aby zajistil dokonalé fotografie v každé situaci. Zahrnutím antiprachového filtru Supersonic Wave Filter je problém prachu vstupujícího do těla fotoaparátu a jeho usazení na CCD snímači při výměně objektivu – fenoménu, kterému až donedávna nebylo možné nijak vzdorovat – konečně vyřešen. Částečky prachu mohou zakrýt i několik tisíc obrazových bodů na CCD snímači a i ty nejmenší prachové částice mohou potenciálně vážně poškodit fotografie. Patentovaná technologie zajišťuje bezstarostnou výměnu objektivů kdykoliv a kdekoliv. Umožňuje uživateli skutečnou mobilitu s brilantně čistými snímky. Vyvinut společností Olympus, Supersonic Wave Filter vytváří ultrazvukové vibrace, které odstraní prach a další částečky, které jsou poté zachyceny na speciální adhesivní pásce. Antiprachový filtr se aktivuje pokaždé při každém zapnutí fotoaparátu, ale může být také spuštěn kdykoli ručně. Toto geniální řešení také šetří čas a náklady uživatele na čištění znečištěného obrazového senzoru.

Vysoká kvalita obrázku
S 8,0 miliony pixelů zajišťuje Olympus E-500 zachycení snímané scény vždy s prokreslenými detaily. Navíc namísto použití obyčejného CCD snímače s prokládaným přenosem obrazu tento model obsahuje CCD snímač s plnoformátovým přenosem (FFT CCD). Tento typ CCD snímače má velkou plochu obrazového bodu, protože není přítomen samostatný přenosový kanál a za tímto účelem je použita vlastní snímací fotodioda. Výsledkem je, že senzor FFT CCD zachytí více elektronů a vytvoří tak signál s vyšší úrovní (vyšším poměrem odstupu signálu od šumu) a tedy poskytuje širší dynamický rozsah. Navíc je fotoaparát vybaven speciálním filtrem, který minimalizuje úroveň šumu při vysokých citlivostech.

Vysoká mobilita
Svou konstrukcí nabývá Olympus E-500 profesionálního vzhledu a tvaru klasické zrcadlovky. Díky velmi malým rozměrům patří mezi jedny z nejkompaktnějších digitálních zrcadlovek na současném trhu. Aktivní uživatelé uvítají fotoaparát, který si mohou vzít kamkoli s sebou a použít jej téměř kdekoliv – od pěší turistiky v horách až po návštěvy rušných velkoměst. Hledáček s vícenásobnou ochrannou vrstvou jim poskytuje čistý a jasný pohled – i za velmi jasného slunného dne. Profesionálové ocení nízkou hmotnost, která činí z E-500 ideální záložní fotoaparát, zvláště užitečný při plnění reportážních úkolů v terénu. Profesionální styl a uživatelsky velmi přívětivé ovládání umožňuje v mžiku intuitivně ovládat všechny funkce fotoaparátu.

Fotografové si mohou vybrat z 21 předdefinovaných scénických režimů, které nejlépe vystihují snímanou situaci. K dispozici je také černobílá fotografie s možností použití barevných filtrů, tak jak je známe z klasické černobílé fotografie. Alternativně nabízejí manuální režimy, včetně P/A/S/M, neomezené kreativní možnosti a dovolují odkrýt individualitu uživatele. Nový AE senzor se 49 zónami poskytuje přesné expoziční hodnoty při měření integrálním, bodovém i integrálním se zdůrazněným středem. Systém měření světla a stínů poskytuje jedinečnou kontrolu nad expozicí. Olympus E-500 také nabízí profesionální funkci aretace expozice AE. V případě, že se snímaná scéna nevyznačuje dostatkem přirozeného světla, vestavěný blesk je vždy připraven scénu přisvětlit.

Začlenění obrazového procesoru TruePic TURBO nezajišťuje obrazovému balíčku pouze dokonale věrné barvy, kresbu v detailu a kontrast, ale také rychlost procesování dat. Sekvenční snímání 2,5 snímku za sekundu je možné při použití všech obrazových formátů. V režimech HQ (1/8) nebo SQ JPEG mohou být obrázky nahrávány až do plné kapacity paměti při použití vysokorychlostního média, jakým je například řada pamětí SanDisk SDCFX (Extreme III). Výhody plynou také z dvojitého paměťového slotu – jeden pro CompactFlash a druhý pro karty xD-Picture Card – který přidává tomuto modelu praktičnost a zajišťuje další zabezpečení dat.

Na zadní straně fotoaparátu se pyšní rozměrná HyperCrystal LCD obrazovka s úhlopříčkou 6,4 cm a rozlišením 214 000 pixelů. Umožňuje prohlížení výsledků ve velkém formátu přímo na fotoaparátu i na přímém slunečním světle s širokým pozorovacím úhlem až 160°. Náhledy zaznamenaných snímků mohou být zvětšeny až 14× pro dosažení snadné kontroly nad kvalitou snímku. LCD může po přepnutí sloužit také jako velmi přehledný stavový panel, nabízející čisté a podrobné informace týkající se nastavení fotoaparátu.

Velká mnohostrannost
Samozřejmě jednou z hlavních výhod zrcadlovky je její schopnost rozšířit fotografické možnosti pomocí specializovaného příslušenství. Zde profituje Olympus E-500 z bohaté řady příslušenství profesionálního zrcadlového systému Olympus E-Systém, nabízející řadu dedikovaných digitálních objektivů. V současné době nabízené objektivy pokrývají rozsah ohniskové vzdálenosti od 7 do 300 mm (s ekvivalentním rozsahem 14 až 600 mm u 35 mm kinofilmového fotoaparátu). Od jedinečné širokoúhlé perspektivy až po super teleobjektiv s jedinečnými světelnostmi, nabízí Olympus řešení pro každou situaci. K dispozici je také několik externích zábleskových jednotek. Standardní blesky i kruhové a dvojité makro blesky poskytované pro speciální aplikace.

Použitím technologie založené na systému 4/3 (FourThirds) je zajištěna kompatibilita příslušenství mezi více výrobci. Společným úsilím společností Olympus a Kodak byl systém vyvinut jako první ryze digitální zrcadlový systém, který stanovuje digitální standard na třech úrovních – mechanické, optické a komunikační – maximalizuje výkonnost těla fotoaparátu, obrazového senzoru a objektivů. Rostoucí počet výrobců se stává nyní částí konsorcia FourThirds.

Digitální zrcadlovka Olympus E-500 s osmi miliony pixelů kombinuje klasickou konstrukci, ohromující výkon a lákavou cenu a přináší ambiciózním hobby fotografům, ale i poloprofesionálům vysoce kvalitní nástroj, který je dokonale uspokojí. Díky antiprachovému filtru nebudou fotografie nikdy znehodnoceny nepříjemnými artefakty prachu na obrazovém senzoru. Fotoaparát je extrémně lehký a kompaktní a nabízí excelentní ergonomii a snadné ovládání. Olympus E-500 bude nabízen ve čtyřech sadách, které budou k dispozici na přechodu října a listopadu 2005.

Digitální zrcadlovka Olympus E-500 – hlavní vlastnosti:

 • 8,0 milionu pixelů FFT CCD
 • 6,4 cm HyperCrystal LCD (214 000 pixelů)
 • Antiprachový Supersonic Wave filtr pro redukci prachu
 • Lehké a kompaktní tělo
 • AE senzor se 49 zónami měření
 • Zaostřování: single AF, kontinuální AF a ruční
 • Digitální ESP, integrální se zdůrazněným středem a bodové měření
 • Funkce aretace expozice AE
 • Sekvenční snímání 2,5 snímků za sekundu v režimech HQ (1/8) a SQ JPEG formátech až do zaplnění paměti při použití vysokorychlostní karty, jakou je např. řada SanDisk SDCFX (Extreme III)
 • Posun expozice 1/3 EV
 • Obrazový procesor TruePic TURBO
 • 21 scénických režimů a programové režimy výběru scény
 • Duální slot pro paměťové karty CompactFlash/Microdrives a xD-Picture Card
 • Vestavěný výklopný blesk
 • Uživatelsky přívětivá nabídka s podrobným a zjednodušeným režimem zobrazení a plně manuálním ovládáním
 • Kompatibilní s celou řadou objektivů řady Olympus E-System a dalším příslušenstvímTyp fotoaparátu
Typ fotoaparátu: Digitální zrcadlovka (DSLR)
 
Obrazový snímač
Formát snímače: 4/3
Rozlišení: 8 Mpx
Obrazový snímač: CCD
Rozlišení fotografií: 640x480, 1024x768, 1280x960, 1600x1200, 3264x2448, 3200x2400, 2560x1920
Poměr stran snímku: 4:3
 
Objektiv
Crop faktor: 2 x
Typ bajonetu: 4/3
 
Nastavení expozice
Způsob měření expozice: Zónové, Středové
ISO - minimální citlivost: 100
ISO - maximální citlivost: 1600
 
Závěrka
Nejdelší expoziční čas: 8
Nejkratší expoziční čas: 1/4000
 
Fotografování
Expoziční režimy: Auto, P, A (Av), M, S (Tv)
Scénické režimy: Portrét, krajina, krajina s portrétem, noční scéna, noční portrét, ohňostroj, západ slunce, makro, sport, technika high key a low key, dokument, pláž a sníh, svíčka, děti
 
Hledáček
Typ hledáčku: Optický
 
LCD
Velikost displeje: 2,5 "
Rozlišení displeje: 215250
 
Blesk
Vestavěný blesk: Ano
Korekce zábleskové expozice: ± 2 EV po 1/3 EV, ± 2 EV po 1/2 EV
 
Záznam
Typ paměťového media: xD, CF (Compact Flash)
Formáty souborů: JPEG, RAW, TIFF
 
Fyzikální specifikace
Materiál těla: Plast
Rozměry v mm: 129,5 x 94,5 x 66
Hmotnost: 435 g
 
Ostatní
Příslušenství v balení: E-500 tělo, BLM-1 nabíjecí akumulátor lithium-Ion, BCM-2 nabíječka, krytka okuláru, popruh, USB kabel, video kabel, Olympus Master (Software CD-ROM), základní návod k použití, rozšířený návod (CD-ROM), záruční karta
Značka: Olympus
 
Externí blesk
Směrné číslo: 13

Kompletní parametry a popis výrobce Sbalit parametry a popis

Nahoru

Hlídat dostupnost Olympus E-system E-500 Kit v bazaru

Přejete si hlídat dostupnost produktu Olympus E-system E-500 Kit, přihlaste se a navštivte naši sekci bazar.

Přihlásit se

Sháníte ještě něco dalšího?

Hlídat bazar mohou pouze přihlášení uživatelé. Přihlásit nebo vytvořit účet.

Bazar pro Olympus E-system E-500 Kit

Nahoru

Komentáře (10)

Zobrazeny komentáře (26 - 17)

 • 26

  Bouška

  Reaguje na 25 | Dobrý den, cena je perfektní a do začátku je to určitě dobrá volba. Profi foťák bude ale určitě jiné značky.

  Luděk Bouška - Megapixel, 23.07.2012 | Reagovat

 • 25

  Avatar

  Dobrý den. zvažuji, koupi Olympus E-500 za 3000 kč, chtěla bych profesionální fotoaparát, samozřejmě časem, ale jsem začátečník, je vhodný tento fotoaparát, a co říkáte na cenu? děkuji

  Adéla, 22.07.2012 | Reagovat

 • 24

  Bouška
  Reaguje na 23 | Dobrý den, u E-500 to bohužel nejde.

  Luděk Bouška - Megapixel, 27.12.2010 | Reagovat

 • 23

  Avatar
  Dobrý den chtěla bych se zeptat,jde nějak přepnou z hledáčku na monitor ?Myslím tím,že když fotím musím se koukat jen do hledáčku,ale na obrazovce nic nemám. U jiných fotoaparátu to jde,přepínání režimu mezi hledáčkem a obrazovkou.

  Zemanová, 26.12.2010 | Reagovat

 • 22

  Avatar
  Reaguje na 21 | sys: Obhajte nám, prosím, Váš názor na věc. Díky. PS - pár let po uvedení na trh bývá normální, že cena jde dolů.

  Miroslav, 28.11.2009 | Reagovat

 • 21

  Avatar
  Fotit to bude, ale koupi jen Neznalek, co nasel obnos na ulici...:-)))

  sys, 24.11.2009 | Reagovat

 • 20

  Bouška
  Reaguje na 19 | Dobrý den, 350D je výkonnější, vybral bych si tedy Canon. Kvalita objektivů je cca na stejné úrovni.

  Luděk Bouška - Megapixel, 23.05.2007 | Reagovat

 • 19

  Avatar
  Dobrý den, prosím Vás o radu...kterému aparátu byste dal přednost? Olympus E-500 nebo Canon EOS 350D???...Nemohu se rozhodnout...Ješťe by mne zajímalo jak si stojí setový objektiv k E-500 proti setovému k 350D???...Děkuji za radu...

  Jan Studený, 22.05.2007 | Reagovat

 • 18

  Bouška
  Reaguje na 17 | Dobrý den, poměr stran 4:3 nevyužije plně plochu snímku (fotografie), protože ten má poměr stran 3:2 a tak se musí oříznout, aby neměl bílé okraje. V hledáčku samozřejmě detaily uvidíte, ale ne tak dobře, jako ve větším. Při manuálním ostření to je také trochu nevýhodné. EOS 350D je v tomto ohledu o něco lepší.
  Scénické režimy jsou nastaveny tak, aby v dané situaci poskytovaly co nejlepší snímky. Volba toho správného režimu je ale na Vás. Manuální ostření nemá na ostrost snímků žádný vliv - pokud bylo zaostřeno správně.

  Luděk Bouška - Megapixel, 17.05.2007 | Reagovat

 • 17

  Avatar
  Dobrý den, zajímalo by mě co to znamená poměr stran 4:3 nebo spíš jak to ovlivní fotografie při tisku na normální fotopapír (9x13 nebo 10x15) a proč je to bráno jako zápor. Dále píšete v záporech, že je malý hledáček. Je možné v něm sledovat např. menší detaily a dobře manuálně ostřit??? Tento fotoaparát se mi líbí a rozhodoval jsem se mezi ním a Canonem EOS350D. U tohoto přístroje se mi líbí mnoho scénických režimů, což by se mi hodilo kvůli přechodu z kompaktu a jako nováčkovy ve focení se zrcadlovkou. Nemáte s těmito scén. režimy zkušenosti, jestli je přednastavení dobré a fotky jsou za dané situace vážně pěkné?? Poslední dotaz se týká automat. ostření - někde jsem četl, že při manuálním ostření, jsou fotky z Olympusu mírně neostré je to tak??? Předem děkuji za odpovědi.

  Jaromir.j, 17.05.2007 | Reagovat

Všechny komentáře

Vložit nový komentář

: *

:

: *


Tip: odkaz na konkrétní komentář vytvoříte tak, že napíšete jeho číslo do hranatých závorek. Příklad: [1] na webu zobrazí odkaz na komentář číslo 1

Komentáře slouží ke zveřejnění vašeho názoru, děkujeme za vaše příspěvky. Jako provozovatelé této diskuse si vyhrazujeme právo na odstranění nevhodných komentářů.

Nahoru

Přihlásit

Přihlásit pomocí Facebooku

nebo e-mailem


Košík

Způsoby doručení

Doprava zdarma od 5 000 Kč

Nahrát

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využíváním cookies a využití osobních údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a v reklamních sítích na dalších webech. Tyto souhlasy můžete kdykoliv změnit, vypnout nebo upravit v Nastavení soukromí, které otevřete kliknutím na odkaz níže.
Dozvědět se víc
Rozumím