N1291292
zkopírováno do schránky
003756
zkopírováno do schránky
Objektiv
Olympus ZUIKO 300mm f/2,8 ET-P3028
- Vhodný pro formát snímače: 4/3
- Průměr filtru: 43 mm
Sháníte Olympus ZUIKO 300mm f/2,8 ET-P3028?
„Olympus ZUIKO 300mm f/2,8 ET-P3028“ již není v prodeji.
Naposledy jsme ho měli skladem 21.08.2017
a nebo
nás kontaktujte,
poradíme vám
Alternativy k již neprodávanému Olympus ZUIKO 300mm f/2,8 ET-P3028
Alternativy k již neprodávanému Olympus ZUIKO 300mm f/2,8 ET-P3028
Pentax DA 55 mm f/1,4 SDM
22 890 Kč

ProtiúčetBonus 10 %
Panasonic Lumix G Vario 7-14 mm f/4,0 ASPH.
25 390 Kč
Cena se slevovým poukazem 22 851 Kč

Sleva s kódem 2 539 KčProtiúčetBonus 10 %
Pentax DA 60-250 mm f/4 ED (IF)
40 190 Kč

ProtiúčetBonus 10 %
Pentax SMC D FA 50 mm f/2,8 Macro
12 190 Kč

ProtiúčetBonus 10 %

Olympus ZUIKO 300mm f/2,8 ET-P3028
Hlídat dostupnost Olympus ZUIKO 300mm f/2,8 ET-P3028 použitý objektiv v bazaru
Hlídat dostupnost Olympus ZUIKO 300mm f/2,8 ET-P3028 použitý objektiv v bazaru
Popis a parametry
Tele objektiv ZUIKO DIGITAL ED 300mm, F2,8 (ekv. 600mm na 35mm systému)
Tento 300mm teleobjektiv je ideálním nástrojem pro sportovní a přírodní fotografy. Nabízí ohniskovou vzdálenost ekvivalentní 600mm při polovičních rozměrech a znatelně lepší světelnosti, než jeho analogoví předchůdci. Tři ED členy zaručují dokonalou obrazovou kvalitu.
Obrazový snímač
| Formát snímače | 2/3 |
|---|
Bajonet
| Typ bajonetu | 4/3 |
|---|
Objektiv
| Minimální ohnisková vzdálenost | 300 mm |
|---|---|
| Maximální ohnisková vzdálenost | 300 mm |
| Světelnost objektivu (nejkratší ohnisko) | 2,8 |
| Světelnost objektivu (nejdelší ohnisko) | 2,8 |
| Maximální clona (F) | 22 |
| Konstrukce objektivu | 13 členů / 11 skupin |
| Typ sluneční clony | LH-120 |
| Délka objektivu | 285 mm |
| Vhodný pro žánr | Sport, Zvířata, Reportáže, Koncerty |
| Rozdělení podle ohniska | Teleobjektiv |
| Vhodný pro formát snímače | 4/3 |
Ostření
| Minimální zaostřovací vzdálenost | 240 cm |
|---|
Fyzikální specifikace
| Průměr filtru | 43 mm |
|---|---|
| Hmotnost | 3280 g |
Ostatní
| Číslo produktu | N1291292 |
|---|---|
| Značka | OM System / Olympus |
Foťte úchvatné snímky pomocí filtrů
Foťte úchvatné snímky pomocí filtrů
Podívejte se, jak filtr ovlivní výslednou fotografii.
- Polarizační filtr, ukázka 1
- Polarizační filtr, ukázka 2
- Polarizační filtr, ukázka 3
- Polarizační filtr, ukázka 4
- Polarizační filtr, ukázka 5
- Polarizační filtr, ukázka 6
- Polarizační filtr, ukázka 7
- Polarizační filtr, ukázka 8
- Přechodový filtr, ukázka 1
- Přechodový filtr, ukázka 2
- Přechodový filtr, ukázka 3
- Neutrální filtr, ukázka 1
- Neutrální filtr, ukázka 2
- Neutrální filtr, ukázka 3
Polarizační filtr, ukázka 1
Bez filtru
S filtrem
Polarizační filtr, ukázka 2
Bez filtru
S filtrem
Polarizační filtr, ukázka 3
Bez filtru
S filtrem
Polarizační filtr, ukázka 4
Bez filtru
S filtrem
Polarizační filtr, ukázka 5
Bez filtru
S filtrem
Polarizační filtr, ukázka 6
Bez filtru
S filtrem
Polarizační filtr, ukázka 7
Bez filtru
S filtrem
Polarizační filtr, ukázka 8
Bez filtru
S filtrem
Přechodový filtr, ukázka 1
Bez filtru
S filtrem
Přechodový filtr, ukázka 2
Bez filtru
S filtrem
Přechodový filtr, ukázka 3
Bez filtru
S filtrem
Neutrální filtr, ukázka 1
Bez filtru
S filtrem
Neutrální filtr, ukázka 2
Bez filtru
S filtrem
Neutrální filtr, ukázka 3
Bez filtru
S filtrem
Doporučené filtry
Doporučené příslušenství
Kompatibilní fotoaparáty s objektivem Olympus ZUIKO 300mm f/2,8 ET-P3028
Seznam kompatibilních fotoaparátů s tímto objektivem.
Leica DIGILUX 3

Olympus E-1

Olympus E-3 tělo

Olympus E-30 tělo

Olympus E-400

Olympus E-410 tělo

Olympus E-420 tělo

Olympus E-450 tělo

Olympus E-5

Olympus E-510 tělo

Olympus E-520 tělo

Olympus E-600

Olympus E-620 tělo

Olympus E-system E-1 tělo

Olympus E-system E-300 tělo

Olympus E-system E-330 tělo

Olympus E-system E-500

Panasonic Lumix DMC-GM5 tělo

Panasonic Lumix DMC-L10

Přepočet ohniskových vzdáleností
Přepočet ohniskových vzdáleností
| Crop faktor fotoaparátu: | - |
| Skutečná ohnisková vzdálenost: | 300 mm |
| Ekvivalentní ohnisková vzdálenost: | - |
| Typ objektivu: | pevné ohnisko |
| Diagonální úhel záběru: | - |
| Přepočteno na filmové políčko: | - |
Související články s Olympus ZUIKO 300mm f/2,8 ET-P3028
Související články s Olympus ZUIKO 300mm f/2,8 ET-P3028
Nikon oznamuje vývoj objektivu Nikon Z 120-300 mm f/2,8 TC VR S
Profesionální fotografové sportu, reportáží a divoké přírody mají důvod k oslavě. Nikon dnes oficiálně potvrdil vývoj jednoho z nejočekávanějších objektivů pro bajonet Z. NIKKOR Z 120-300 mm f/2,8 TC…
KLAUDIE MORAVCOVÁ • 7. 5. 2026 v 9:58

Jak se s foťákem dostat až na stage? Hostem Megapodcastu je Pavla Hartmanová
Zářící reflektory, burácející davy a adrenalin, který by se dal krájet. Pro většinu fanoušků zážitek, který končí posledním přídavkem, pro Pavlu Hartmanovou její parvidelná kancelář. Jaké to je, stát…
23. 4. 2026 v 11:27

Dobrodružství čeká: Ušetřete až 9 500 Kč
Připravte se na sezónu s profesionální výbavou OM SYSTEM. Nyní můžete získat zpět až 9 500 Kč při nákupu vybraných těl, zvýhodněných setů i špičkových objektivů řady M.ZUIKO. Špičková odolnost a…
16. 4. 2026 v 9:28

Jarní cashback až 15 000 Kč s OM System
Pořiďte si od 26. 2. do 6. 4. 2026 vybrané fotoaparáty a objektivy OM SYSTEM, získejte zpět až 15 000 Kč a k vybranému modelu navíc grip zdarma!
25. 3. 2026 v 13:05

Dotazy k Olympus ZUIKO 300mm f/2,8 ET-P3028
Expert Megapixelu
Lucie Drietomská
Fotografka, která se již přes 20 let specializuje na focení zvířat, zejména domácích mazlíčků. Má bohaté zkušenosti s portrétní i pohybovou fotografií a je autorkou knihy o focení psů. Je držitelkou titulu EP (European Photographer), pravidelně boduje ve fotografických soutěžích a věnuje se vedení soukromých kurzů.










Komentáře
Dobrý den, viz Crop faktor. Ohnisko na objektivu je jeho technický parametr, ale neříká nám nic o úhlu záběru. Ten je dán až velikostí snímače. A protože je tento 300mm objektiv konstruován jen na malé 4/3 snímače, tak jeho úhlel záběru odpovídá 600mm objektivu použitém na kinofilmovém přístroji.
Prodejce Megapixel.cz, Luděk Bouška, 2. 7. 2012 |Olympus ZUIKO 300mm f/2,8 ET-P3028 |Reagovat
J
Dobrý den,
můžete mi prosím osvětlit 300mm ekv. 600mm na 35mm systému? Když se uvádí u fotoaparátu ohnisko, k čemu bývá tedy vztaženo? Domníval jsem se, že právě na 35mm systém a pak je násobeno crop factorem. Znamená to, že zde může být použit ještě větší čip, než full frame?
JP, 2. 7. 2012 |Olympus ZUIKO 300mm f/2,8 ET-P3028 |Reagovat
M
Mikča, 10. 3. 2011 |Olympus ZUIKO 300mm f/2,8 ET-P3028 |Reagovat
m
mrpixel, 22. 7. 2009 |Olympus ZUIKO 300mm f/2,8 ET-P3028 |Reagovat
Prodejce Megapixel.cz, Luděk Bouška, 21. 12. 2007 |Olympus ZUIKO 300mm f/2,8 ET-P3028 |Reagovat
c
culek, 21. 12. 2007 |Olympus ZUIKO 300mm f/2,8 ET-P3028 |Reagovat