Recenze Olympus ED 8mm f/1,8 Fisheye Pro
Klady a zápory
Co se nám líbí?
Co se nám nelíbí
Ukázkové snímky
Snímky vytvořené s pomocí Olympus M.ZUIKO ED 8 mm f/1,8 Fisheye PRO od členů naší Galerie
| Exp. Čas: | 1/4000 s |
| Clona: | 1.8 |
| ISO: | 64 |
| Ohnisko: | 8 mm |
|
Tělo: - |
|

| Exp. Čas: | 1/5000 s |
| Clona: | 1.8 |
| ISO: | 200 |
| Ohnisko: | 8 mm |
|
Tělo: - |
|

| Exp. Čas: | 1.6 s |
| Clona: | - |
| ISO: | 200 |
| Ohnisko: | - |
|
Tělo: - |
|

| Exp. Čas: | 1/50 s |
| Clona: | 11 |
| ISO: | 64 |
| Ohnisko: | 8 mm |
|
Tělo: - |
|

| Exp. Čas: | 1/25 s |
| Clona: | 4.5 |
| ISO: | 100 |
| Ohnisko: | 8 mm |
|
Tělo: - |
|

| Exp. Čas: | 1/60 s |
| Clona: | 4 |
| ISO: | 1250 |
| Ohnisko: | 8 mm |
|
Tělo: - |
|

| Exp. Čas: | 1/400 s |
| Clona: | 4 |
| ISO: | 320 |
| Ohnisko: | 8 mm |
|
Tělo: - |
|

| Exp. Čas: | 0.3 s |
| Clona: | 6.3 |
| ISO: | 640 |
| Ohnisko: | 8 mm |
|
Tělo: - |
|

| Exp. Čas: | 1/1250 s |
| Clona: | 4 |
| ISO: | 1250 |
| Ohnisko: | 8 mm |
|
Tělo: - |
|

Snímky vytvořené s pomocí Olympus M.ZUIKO ED 8 mm f/1,8 Fisheye PRO
| Exp. Čas: | 1/640 s |
| Clona: | f/5,6 |
| ISO: | 100 |
| Ohnisko: | 8 mm |
|
Tělo: - |
|
| Exp. Čas: | 1/640 s |
| Clona: | f/5,6 |
| ISO: | 100 |
| Ohnisko: | 8 mm |
|
Tělo: - |
|
| Exp. Čas: | 1/640 s |
| Clona: | f/5,6 |
| ISO: | 100 |
| Ohnisko: | 8 mm |
|
Tělo: - |
|
| Exp. Čas: | 1/20 s |
| Clona: | f/1,8 |
| ISO: | 100 |
| Ohnisko: | 8 mm |
|
Tělo: - |
|
| Exp. Čas: | 1/1600 s |
| Clona: | f/4,5 |
| ISO: | 200 |
| Ohnisko: | 8 mm |
|
Tělo: - |
|
| Exp. Čas: | 1/8000 s |
| Clona: | f/1,8 |
| ISO: | 200 |
| Ohnisko: | 8 mm |
|
Tělo: - |
|
| Exp. Čas: | 1/20 s |
| Clona: | f/22 |
| ISO: | 200 |
| Ohnisko: | 8 mm |
|
Tělo: - |
|
| Exp. Čas: | 1/160 s |
| Clona: | f/14 |
| ISO: | 200 |
| Ohnisko: | 8 mm |
|
Tělo: - |
|
| Exp. Čas: | 1/500 s |
| Clona: | f/9 |
| ISO: | 200 |
| Ohnisko: | 8 mm |
|
Tělo: - |
|
| Exp. Čas: | 1/1600 s |
| Clona: | f/2,8 |
| ISO: | 200 |
| Ohnisko: | 8 mm |
|
Tělo: - |
|
| Exp. Čas: | 1/1000 s |
| Clona: | f/4 |
| ISO: | 200 |
| Ohnisko: | 8 mm |
|
Tělo: - |
|
| Exp. Čas: | 1/8000 s |
| Clona: | f/1,8 |
| ISO: | 200 |
| Ohnisko: | 8 mm |
|
Tělo: - |
|
| Exp. Čas: | 1/8000 s |
| Clona: | f/1,8 |
| ISO: | 200 |
| Ohnisko: | 8 mm |
|
Tělo: - |
|
| Exp. Čas: | 1/40 s |
| Clona: | f/4,5 |
| ISO: | 200 |
| Ohnisko: | 8 mm |
|
Tělo: - |
|
| Exp. Čas: | 1/160 s |
| Clona: | f/4,5 |
| ISO: | 200 |
| Ohnisko: | 8 mm |
|
Tělo: - |
|
Představení Olympus M.ZUIKO ED 8 mm f/1,8 Fisheye PRO
Představení Olympus M.ZUIKO ED 8 mm f/1,8 Fisheye PRO
Olympus M.Zuiko Digital 8 mm F1.8 Pro je objektiv pro systém Micro 4/3, který disponuje 180 stupňovým úhlem záběru a řadí se tak mezi tzv. rybí oka. Současná nabídka „fish eye“ objektivů pro daný bajonet zahrnuje vedle tohoto Olympusu také Panasonic 8mm f/3,5 a Samyang 7,5 mm f/3.5, recenzovaný model je však nejsvětelnější z nich. Clona 1.8 umožňuje udržet vyšší rychlost závěrky nebo nastavit nižší citlivosti ISO za stejných světelných podmínek, a zároveň lze pracovat s menší hloubkou ostrosti. Vedle těchto výhod má světelnost objektivu pozitivní vliv také na rychlost a přesnost autofokusu „mirrorless“ přístrojů za zhoršených světelných podmínek.
Kvalitní parametry souvisí s větší hmotností a rozměry oproti nejbližším konkurentům, mezi objektivy s pevným ohniskem na Micro 4/3 patří k nejmohutnějším. Oproti světelným objektivům pro APS-C je však Olympus stále relativně kompaktní sklo.
Pokud hledáte širokoúhlý objektiv pro zachycení rychlejší akce v složitých světelných podmínkách, je tento objektiv určen právě vám. Označení „PRO“ dává jasně najevo, že je to objektiv vhodný pro práci v náročném prostředí, profesionálové a nadšenci pro sportovní fotografii jistě ocení zatěsnění proti prachu a vlhkosti. Olympus M.Zuiko Digital 8 mm F1.8 Pro uspokojí všechny fotografy vyžadující perfektní kresbu, rychlý a pohotový autofokus, vynikající dílenské zpracování, a výbornou kresbu.
Hodnocení zákazníků (1)
Parametry
Olympus M.ZUIKO DIGITAL ED 8mm Fisheye f/1.8 PRO mimořádně kompaktní a lehký, obzvláště v porovnání s ekvivalentními soupeři ze světa digitálních zrcadlovek. Kvalita konstrukce je jedním slovem špičková. V předprodejních testech profesionální fotografové nešetřili chválou na ostrost Olympus M.ZUIKO DIGITAL ED 8mm Fisheye f/1.8 PRO při otevřené i zavřené cloně.
Obecné
| Úroveň produktu | Poloprofesionál a pokročilý |
|---|
Obrazový snímač
| Formát snímače | 2/3 |
|---|---|
| Crop faktor | 2 x |
Bajonet
| Typ bajonetu | Micro 4/3 |
|---|
Objektiv
| Ohnisková vzdálenost (eqv. 35mm) | 16 |
|---|---|
| Minimální ohnisková vzdálenost | 8 mm |
| Maximální ohnisková vzdálenost | 8 mm |
| Světelnost objektivu (nejkratší ohnisko) | 1,8 |
| Světelnost objektivu (nejdelší ohnisko) | 1,8 |
| Maximální clona (F) | 22 |
| Konstrukce objektivu | 14 členů / 11 skupin |
| Stabilizátor obrazu | Ne |
| Typ sluneční clony | Integrovaná |
| Délka objektivu | 106 mm |
| Počet lamel clony | 7 |
| Vhodný pro žánr | Krajina, Architektura / Interiér, Astro fotografie |
| Rozdělení podle ohniska | Širokoúhlý |
| Vhodný pro formát snímače | Micro 4/3 |
| Typ objektivu | Pevný |
Ostření
| Minimální zaostřovací vzdálenost | 12 cm |
|---|
Fyzikální specifikace
| Hmotnost | 315 g |
|---|---|
| Odolnost | Utesnění proti prachu a vlhkosti |
Ostatní
| Číslo produktu | V312030BW000 |
|---|---|
| Značka | OM System / Olympus |










Ověřený zákazník Hodnotit mohou jen zákazníci, kteří produkt zakoupili.
Josef, Praha, 27.06.2020
5