009779
zkopírováno do schránky
Digitální kompakt
Olympus FE-140
- Rozlišení snímače: 6 Mpx
- Optický zoom: 3 x
- Velikost displeje: 2,5 "
- Typ paměťové karty: xD
Sháníte Olympus FE-140?
„Olympus FE-140“ již není v prodeji.
Naposledy jsme ho měli skladem 04.04.2007

Olympus FE-140
Popis a parametry
Vzhledově velmi podařený fotoaparát se snadným ovládáním a vynikajícím rozlišením určený pro každého, kdo hledá jednoduchost, kvalitu, moderní design a příznivou cenu. Rozlišení 6 Mpx., 3x optický zoom (eqv. 38-114mm), 20 scénických režimů, 4 s – 1/2000 s, automatické ISO 64 – 320, film (320 x 240 pixelů), 15 s./s., váha 130g.
Spousta zábavy a vysoká kvalita za překvapivě nízkou cenu
Fotoaparáty FE-130 a FE-140 v sobě spojují kvalitu a snadné ovládání se skvělým vzhledem. Jsou ideálními společníky zejména pro spořivé amatérské hobby fotografy, kteří chtějí začít fotografovat digitálně. Ovládají se podle principu „jedno tlačítko = jedna funkce" a dokonale se hodí pro pořizovaní rychlých momentek. Výjimečně snadná obsluha a vysoká kvalita obrazu poskytují jedinečnou užitnou hodnotu fotoaparátu. FE-130 s 5,1 a FE-140 s 6 miliony pixelů zaručují ostré a detailně prokreslené snímky - vhodné dokonce i pro výtisky velkého formátu. 3x optický zoom umožňuje přiblížení fotografovaného objektu a zvyšuje tak flexibilitu přístrojů. LCD obrazovky s 5,1 a 6,4 cm nabízejí snadné komponování záběrů a pohodné prohlížení výsledných snímků. Tyto cenově dostupné fotoaparáty přitahují pozornost i svým vzhledem. Mají atraktivní zaoblený tvar a jsou natolik kompaktní a lehké, že snadno vklouznou do každé kapsy. Volitelné outdoorové pouzdro pro použití v drsnějších venkovních podmínkách je voděodolné do hloubky 3m a ještě více rozšiřuje univerzální využití obou modelů.
FE-130 s rozlišením 5,1 milionů pixelů a FE-140 s 6 miliony pixelů pořizují detailně prokreslené snímky a mají dostatečný výkon pro vytváření velkoformátových výtisků oblíbených záběrů. Flexibilní přesný objektiv s 3x optickým zoomem (ekvivalentní 38-114 mm na 35mm fotoaparátu) umožňuje fotografům přiblížit vzdálené fotografované objekty. LCD obrazovky s 5,1cm (FE-130) a 6,4cm (FE-140) skvěle slouží k rychlému provedení kompozice a pohodlnému prohlížení výsledných snímků.
Díky principu „jedno tlačítko = jedna funkce" jsou oba fotoaparáty praktické a velmi snadno ovladatelné. Funkce jsou proto rychle a přímo přístupné. Snadno pochopitelné grafické rozhraní přináší další pomoc uživatelům fotoaparátů a to i díky vestavěné nápovědě, která poskytuje jasné vysvětlení dostupných funkcí. K dispozici je 20 scénických režimů pokrývajících nejrůznější fotografické situace, např. sport, západ slunce nebo noční scéna. Ať už fotografujete dítě v režimu portrét nebo oblohu v režimu krajina, fotoaparát automaticky zvolí optimální nastavení. Dokonce i fotografování z extrémní blízkosti je snadné díky režimu Super Makro, který umožní snímat objekty již ze vzdálenosti 5 cm.
Ultra kompaktní provedení dovoluje nosit tyto přístroje kamkoli. A jak je to s fotografováním pod vodou? Žádný problém s volitelným pouzdrem pro využití v nepříznivých venkovních podmínkách. Pouzdro je voděodolné do hloubky 3m a můžete jej skvěle uplatnit při sportovních aktivitách jako je rafting, plavání se šnorchlem apod. Zároveň výborně ochrání fotoaparát proti drsnějšímu zacházení.
FE-130 a FE-140 nabízejí kromě fotografování také funkci video sekvence. Doba záznamu je omezena pouze kapacitou paměti. Kromě vnitřní 22 MB paměti je k dispozici slot pro xD karty. Paměť si tak můžete rozšířit podle vlastních požadavků. Fotoaparáty se napájejí dvěmi tužkovými AA bateriemi anebo, pro výrazně delší provozní dobu, výkonným bateriovým blokem CRV-3. Fotoaparáty mají vícejazyčné menu a zahrnují OLYMPUS Master software pro snadné stahování, archivaci a úpravy snímků. České menu lze snadno a rychle nahrát z internetu přes program OLYMPUS Master.
Fotoaparáty FE-130 a FE-140 nabízejí dokonalou rovnováhu mezi pohodlným fotografováním a obrazovou kvalitou. Rychle a jednoduše pořizují skvělé snímky s vynaložením minimální námahy. Tyto vynikající fotoaparáty budou v prodeji za atraktivní ceny od března 2006.
Olympus FE-130 a FE-140 - hlavní charakteristika:
- 6 milionů pixelů
- Design založený na principu „jedno tlačítko = jedna funkce"
- 3x optický zoom (odpovídá 38-114mm na 35mm fotoaparátu), f3,1- 5,9
- 6,4cm LCD obrazovka
- 20 scénických režimů (včetně režimů sport, interiér, noční scéna)
- Záznam video sekvence až do zaplnění kapacity paměti
- 22MB vnitřní paměť plus slot pro xD karty
- Používá dvě AA baterie nebo jeden CRV-3 bateriový blok
- V balení software Olympus Master
- Volitelné pouzdro CWPC-03
- Vícejazyčné menu (6 jazyků) plus možnost stažení češtiny z internetu
- Kompatibilní s ImageLink
Obrazový snímač
| Stabilizátor snímače | Ne |
|---|---|
| Formát snímače | 1/2,5 |
| Rozlišení snímače | 6 Mpx |
| Rozlišení fotografií | 2048x1536, 640x480, 2816x2112 |
| Technologie snímače | CCD |
Objektiv
| Optický zoom | 3 x |
|---|---|
| Ohnisková vzdálenost (eqv. 35mm) | 38-114 |
| Minimální ohnisková vzdálenost | 38 mm |
| Maximální ohnisková vzdálenost | 114 mm |
| Konstrukce objektivu | 6 členů (4 asférické) / 5 skupiny |
Ostření
| Minimální zaostřovací vzdálenost | 10 cm |
|---|---|
| Makro od | 5 cm |
Expozice a fotografování
| Způsob měření expozice | Zónové |
|---|---|
| ISO - minimální citlivost | 80 |
| ISO - maximální citlivost | 320 |
| Scénické režimy | Ano |
Závěrka
| Nejdelší expoziční čas | 4 |
|---|---|
| Nejkratší expoziční čas | 1/2000 |
Hledáček
| Typ hledáčku | Nemá |
|---|
Displej
| Velikost displeje | 2,5 " |
|---|---|
| Rozlišení displeje v bodech | 110000 |
Blesk
| Vestavěný blesk | Ano |
|---|
Rozhraní a napájení
Fyzikální specifikace
| Rozměry v mm | 96 x 63 x 25 |
|---|---|
| Hmotnost | 130 g |
Paměťové karty
| Typ paměťové karty | xD |
|---|
Ostatní
| Příslušenství v balení | Řemínek, USB kabel, Video kabel, 2xAA baterie, OLYMPUS Master 1.4 |
|---|---|
| Značka | OM System / Olympus |
| Typ produktu | Kompakt |
Související články s Olympus FE-140
Související články s Olympus FE-140
Dobrodružství čeká: Ušetřete až 9 500 Kč
Připravte se na sezónu s profesionální výbavou OM SYSTEM. Nyní můžete získat zpět až 9 500 Kč při nákupu vybraných těl, zvýhodněných setů i špičkových objektivů řady M.ZUIKO. Špičková odolnost a…
16. 4. 2026 v 9:28

Jarní cashback až 15 000 Kč s OM System
Pořiďte si od 26. 2. do 6. 4. 2026 vybrané fotoaparáty a objektivy OM SYSTEM, získejte zpět až 15 000 Kč a k vybranému modelu navíc grip zdarma!
25. 3. 2026 v 13:05

Získejte prodlouženou záruku 5 let a ušetřete až 15.000 Kč díky zimní akci cashback OM System
Zvažujete nákup fototechniky modelové řady OM System? Díky zimní akci cashback můžete při nákupu vybraných produktů od 13. 11. 2025 do 6.1.2026 ušetřit až 15 000 Kč a navíc získat prodlouženou záruku…
MARTIN LUKEŠ • 10. 11. 2025 v 12:55

Ušetřete až 15 000 Kč v akci OM System telezoom cashback
Pořiďte si od 2. 10. do 29. 10. 2025 vybrané produkty OM System a ušetřete až 15 000 Kč.
ŽANETA SIKOROVÁ • 1. 10. 2025 v 16:34

Dotazy k Olympus FE-140
Expert Megapixelu
Lucie Drietomská
Fotografka, která se již přes 20 let specializuje na focení zvířat, zejména domácích mazlíčků. Má bohaté zkušenosti s portrétní i pohybovou fotografií a je autorkou knihy o focení psů. Je držitelkou titulu EP (European Photographer), pravidelně boduje ve fotografických soutěžích a věnuje se vedení soukromých kurzů.







Komentáře
TS
Tom St., 6. 11. 2010 |Olympus FE-140 |Reagovat
TS
Taky mám stejný problém, ono se zlomila taková maličká páčka hned vedle prostoru na zasunutí paměťovky, tak to jedině zkouším nějak nahradit funkci té páčky, jen je to celkem na prd, když nevim co tam je za miniaturní mechanizmus a v jaké musí být poloze, aby byl "kryt uzavřen", rozhodně 2650,- bych za takovou opravu nedal nikomu.
Tom St., 6. 11. 2010 |Olympus FE-140 |Reagovat
MF
Martin Felgr, 26. 8. 2010 |Olympus FE-140 |Reagovat
BB
Prodejce Megapixel.cz, Bohouš Brož, 25. 8. 2010 |Olympus FE-140 |Reagovat
M
Martin, 24. 8. 2010 |Olympus FE-140 |Reagovat
BB
Prodejce Megapixel.cz, Bohouš Brož, 23. 8. 2010 |Olympus FE-140 |Reagovat
MF
Martin Felgr, 20. 8. 2010 |Olympus FE-140 |Reagovat
BB
Prodejce Megapixel.cz, Bohouš Brož, 21. 7. 2010 |Olympus FE-140 |Reagovat
D
Dee, 19. 7. 2010 |Olympus FE-140 |Reagovat
Prodejce Megapixel.cz, Luděk Bouška, 11. 7. 2007 |Olympus FE-140 |Reagovat
Všechny dotazy (29)