010178
zkopírováno do schránky
Digitální kompakt
Olympus FE-210 / X-775 DSG
- Rozlišení snímače: 7,4 Mpx
- Optický zoom: 3 x
- Velikost displeje: 2,5 "
- Maximální rozlišení videa: VGA (640×480)
- Typ paměťové karty: xD
Sháníte Olympus FE-210 / X-775 DSG?
„Olympus FE-210 / X-775 DSG“ již není v prodeji.
Naposledy jsme ho měli skladem 24.02.2008

Olympus FE-210 / X-775 DSG
Hlídat dostupnost Olympus FE-210 / X-775 DSG použitý fotoaparát v bazaru
Hlídat dostupnost Olympus FE-210 / X-775 DSG použitý fotoaparát v bazaru
Popis a parametry
Jednoduchost a dostupnost. Tak lze charakterizovat tento cenově dostupný fotoaparát, navržený podle principu „jedno tlačítko, jedna funkce“. Nabízí rozlišení 7,1 Mpx, 3x optický zoom (38-114 mm), ISO 64-640, české menu s nápovědou, LCD 2,5 palce, 122 g.
- 7,1 milionů pixelů
- 3x optický a 4x digitální zoom
- Maximálně jednoduché ovládání
- České menu, vestavěný návod
- Digitální stabilizace obrazu
- 15 scénických režimů
- Extra velká 6,4cm LCD obrazovka
- Video sekvence
- Super makro již od 5cm
- Panorama, úpravy snímků
- PictBridge pro tisk bez PC
- Redukce šumu a červených očí
- Záruka 30měsíců (po registraci)
Výhodná cena, skvělý výkon ve štíhlém těle a snadné používání - takový je nový Olympus FE-210. Vysoké rozlišení 7.1 milionů pixelů a objektiv vybavený 3x zoomem jsou zárukou toho, že Vám tento dostupný fotoaparát poskytne vždy vynikající fotografický výkon. Snímky si navíc pohodlně prohlédnete na veliké 6,4 cm LCD obrazovce. Obrazová kvalita mnohonásobně převyšuje výsledky z mobilních telefonů, takže si své cenné vzpomínky uchováte nezkreslené a můžete je dokonce vytisknout i ve velkém formátu.
Díky 7.1 milionům pixelů se fotoaparát FE-210 může pochlubit značnými obrazovými schopnostmi. Ať už se rozhodnete snímky pouze prohlížet na obrazovce nebo je budete chtít vytisknout ve velikosti pohlednice či plakátu, fotky budou pokaždé vynikající. Objektiv s 3x zoomem nabízí flexibilitu potřebnou pro zachycení záběrů z větší vzdálenosti. Výsledky si pak snadno zkontrolujete na rozměrné 6,4 cm LCD obrazovce a přímo na ní je můžete pohodlně ukázat rodině či přátelům.
FE-210 byl vytvořen podle principu „jedno tlačítko = jedna funkce", takže se velmi snadno ovládá. Navíc zahrnuje 25 jazykových verzí ovládacího menu - je tedy připraven k použití ihned po vybalení z krabice. 15 scénických režimů nabízí optimální předdefinovaná nastavení pro mnoho běžných fotografických situací, jako například fotografování v místnosti, zachycení ohňostroje či autoportrétu. K dispozici je i režim video záznamu, takže v případě potřeby můžete zachytit i pohybové scény.
Fotoaparát je kromě vnitřní paměti vybaven také slotem pro paměťové karty xD-Picture Card. Dodává se v balení se softwarem Olympus Master, který slouží ke snadnému zpracovávání a archivaci snímků na počítači.
Princip designu "Jedno tlačítko = jedna funkce"
Ovládání fotoaparátu je hračkou. Všechny základní funkce jako je fotografování, přehrávání a prohlížení snímku na LCD obrazovce, stejně jako mazání snímků, se aktivují stisknutím jednoho tlačítka.
Ostření
| Pomocné světlo AF | Ne |
|---|---|
| Minimální zaostřovací vzdálenost | 60 cm |
| Makro od | 5 cm |
Obrazový snímač
| Stabilizátor snímače | Ne |
|---|---|
| Formát snímače | 1/2,5 |
| Rozlišení snímače | 7,4 Mpx |
| Rozlišení fotografií | 2048x1536, 640x480, 3072x2304 |
| Technologie snímače | CCD |
Objektiv
| Optický zoom | 3 x |
|---|---|
| Ohnisková vzdálenost (eqv. 35mm) | 38-114 |
| Minimální ohnisková vzdálenost | 38 mm |
| Maximální ohnisková vzdálenost | 114 mm |
| Konstrukce objektivu | 6 členů (4 asférické) / 5 skupiny |
Expozice a fotografování
| Poměr stran snímku | 4:3 |
|---|---|
| Digitální zoom | 4 |
| Způsob měření expozice | Zónové |
| Rozsah korekce expozice | ± 2 EV po 1/3 EV |
| ISO - minimální citlivost | 64 |
| ISO - maximální citlivost | 640 |
| Scénické režimy | Ano |
Závěrka
| Nejdelší expoziční čas | 4 |
|---|---|
| Nejkratší expoziční čas | 1/2000 |
Displej
| Velikost displeje | 2,5 " |
|---|---|
| Rozlišení displeje v bodech | 154000 |
Blesk
| Vestavěný blesk | Ano |
|---|---|
| Směrné číslo blesku | 3,3 |
Záznam
| Maximální rozlišení videa | VGA (640×480) |
|---|
Rozhraní a napájení
Fyzikální specifikace
| Rozměry v mm | 90 x 62,5 x 30,5 |
|---|---|
| Hmotnost | 122 g |
Paměťové karty
| Typ paměťové karty | xD |
|---|
Ostatní
| Příslušenství v balení | Řemínek na zápěstí, Návod k použití, Záruční karta, 2 x AA baterie, Software Olympus Master, CB-VC1 Video kabel, CB-USB7 USB kabel |
|---|---|
| Značka | OM System / Olympus |
| Typ produktu | Kompakt |
Kapacita paměti
| Kapacita úložiště | 0,009 GB |
|---|
Související články s Olympus FE-210 / X-775 DSG
Související články s Olympus FE-210 / X-775 DSG
Dobrodružství čeká: Ušetřete až 9 500 Kč
Připravte se na sezónu s profesionální výbavou OM SYSTEM. Nyní můžete získat zpět až 9 500 Kč při nákupu vybraných těl, zvýhodněných setů i špičkových objektivů řady M.ZUIKO. Špičková odolnost a…
16. 4. 2026 v 9:28

Jarní cashback až 15 000 Kč s OM System
Pořiďte si od 26. 2. do 6. 4. 2026 vybrané fotoaparáty a objektivy OM SYSTEM, získejte zpět až 15 000 Kč a k vybranému modelu navíc grip zdarma!
25. 3. 2026 v 13:05

Získejte prodlouženou záruku 5 let a ušetřete až 15.000 Kč díky zimní akci cashback OM System
Zvažujete nákup fototechniky modelové řady OM System? Díky zimní akci cashback můžete při nákupu vybraných produktů od 13. 11. 2025 do 6.1.2026 ušetřit až 15 000 Kč a navíc získat prodlouženou záruku…
MARTIN LUKEŠ • 10. 11. 2025 v 12:55

Ušetřete až 15 000 Kč v akci OM System telezoom cashback
Pořiďte si od 2. 10. do 29. 10. 2025 vybrané produkty OM System a ušetřete až 15 000 Kč.
ŽANETA SIKOROVÁ • 1. 10. 2025 v 16:34

Dotazy k Olympus FE-210 / X-775 DSG
Expert Megapixelu
Lucie Drietomská
Fotografka, která se již přes 20 let specializuje na focení zvířat, zejména domácích mazlíčků. Má bohaté zkušenosti s portrétní i pohybovou fotografií a je autorkou knihy o focení psů. Je držitelkou titulu EP (European Photographer), pravidelně boduje ve fotografických soutěžích a věnuje se vedení soukromých kurzů.



Komentáře
Dobrý den, je potřeba používat kvalitní alkalické baterie. Pokud ani toto nepomůže jedná se pravděpodobně o vadu. Co se týče servisu tak servisní podpora řady Olympus FE je ukončena a již nelze opravit.
Prodejce Megapixel.cz, Richard Hanáčik, 2. 2. 2023 |Olympus FE-210 / X-775 DSG |Reagovat
LW
Opět -5 fotek a vybito.Nejbližší servis(2023) Španělsko.Prosím o jakou konstrukční vadu jde a nebo co 5 fotek a nutno vyměnit baterie ,nebo nějaká závada v nastavení foťáku ?? A dotaz s bleskem a bez blesku třeba 5 fotek a hlásí vybití stejně?? Děkuji Wagnerová
Lenka Wagnerová, 31. 1. 2023 |Olympus FE-210 / X-775 DSG |Reagovat
DM
Dobrý den, občas to bývá špatným nastavením v menu fotoaparátu. Kde se mění typ baterie. Bohužel se mi nepovedlo toto nastavení najít. Doporučil bych telefonicky konzultovat se servisem.
Prodejce Megapixel.cz, Dan Maxant, 8. 4. 2013 |Olympus FE-210 / X-775 DSG |Reagovat
JM
rovněž vlastním olympus FE 210 a jak uvaději ostatní max 5 fotek a hlašeni baterie vybite koupil jsem dokonce nabijeci baterie ENELOOP za 300kc a výsledek je stejny kdo poradi
Josef MUroň, 7. 4. 2013 |Olympus FE-210 / X-775 DSG |Reagovat
Dobrý den, na zadním křížovém, voliči.
Prodejce Megapixel.cz, Martin Lukeš, 22. 10. 2012 |Olympus FE-210 / X-775 DSG |Reagovat
k
kde tady v tomhle foťáku najdu samospoušť?
katka.., 21. 10. 2012 |Olympus FE-210 / X-775 DSG |Reagovat
BB
Prodejce Megapixel.cz, Bohouš Brož, 4. 12. 2010 |Olympus FE-210 / X-775 DSG |Reagovat
M
Michal, 4. 12. 2010 |Olympus FE-210 / X-775 DSG |Reagovat
M
Martin, 26. 6. 2010 |Olympus FE-210 / X-775 DSG |Reagovat
T
Tonda, 28. 7. 2009 |Olympus FE-210 / X-775 DSG |Reagovat
Všechny dotazy (59)