Digitální kompakt
Olympus FE-230 + xD256 H + kožené pouzdro
- Rozlišení snímače: 7,1 Mpx
- Optický zoom: 3 x
- Velikost displeje: 2,5 "
- Maximální rozlišení videa: VGA (640×480)
- Typ paměťové karty: xD
Sháníte Olympus FE-230 + xD256 H + kožené pouzdro?
„Olympus FE-230 + xD256 H + kožené pouzdro“ již není v prodeji.
Naposledy jsme ho měli skladem 23.07.2007

Olympus FE-230 + xD256 H + kožené pouzdro
Popis a parametry
Ultra tenký kompaktní fotoaparát, který v sobě spojuje snadné ovládání, přitažlivý design v kovovém těle, výbornou obrazovou kvalitu a velmi příznivou cenu. Ideální pro každého, kdo chce bez námahy pořizovat krásné snímky. Rozlišení 7,1 Mpx, 3x optický zoom (38-114 mm), ISO 50-1250, LCD 2,5 palce, 105 g.
- Ultra tenké tělo z nerez oceli
- 7,1 milionů pixelů
- 3x optický a 4x digitální zoom
- Digitální stabilizace obrazu
- Extra velká 6,4 cm LCD obrazovka
- Režim super makro již od 5 cm
- Design podle principu "jedno tlačítko = jedna funkce"
- 18 scénických režimů
- Video záznam se zvukem
- Obrazový procesor TruePic TURBO
- Volitelné podvodní pouzdro PT-038
- České menu s nápovědou
- Vestavěný elektronický návod
- Li-ion baterie a nabíječka v balení
- Záruka 30 měsíců (po registraci)
Pohodlné ovládání a jedinečný styl - takové jsou typické vlastnosti cenově dostupného fotoaparátu Olympus FE-230. Jeho atraktivní tělo vyrobené z nerez oceli je neuvěřitelně tenké - pouhých 16,5 mm, takže jej můžete vzít kamkoli sebou. Díky snadnému ovládání je pak fotografování hračkou. Obrazové rozlišení 7,1 milionu pixelů zaručuje prvotřídní snímky, které mnohonásobně předčí fotky pořízené mobilními telefony. Veliká 6,4 cm LCD obrazovka umožňuje přesnou kompozici a pohodlné prohlížení výsledných záběrů.
FE-230 okouzluje svým ultra tenkým 16,5 mm tělem z nerez oceli. Kvalita obrazu je vynikající díky obrazovému procesoru TruePic TURBO a rozlišení 7,1 milionů pixelů. Objektiv s 3x optickým zoomem poskytuje potřebnou flexibilitu, zatímco rozměrná 6,4 cm LCD obrazovka usnadní kompozici záběrů i prohlížení snímků.
Manipulace s přístrojem je přirozeně intuitivní zásluhou designu vytvořenému podle principu „jedno tlačítko = jedna funkce". Ovladačem režimů si uživatel zvolí jeden z osmi různých fotografických programů, které zahrnují např. režim vysoké citlivosti ISO s nastavením ISO 1250, režim super makro či režim video záznamu se zvukem. K dispozici je 18 scénických režimů včetně zvláštních podvodních režimů, které spolu s volitelným podvodním pouzdrem umožňují fotografování v hloubce až 40 metrů pod hladinou. Fotoaparát nabízí celkem 25 jazykových verzí menu, včetně češtiny.
Slot pro paměťovou kartu xD-Picture Card spolu s vnitřní pamětí zaručují dostatečnou kapacitu pro dlouhotrvající fotografické zážitky. Přiložený software Olympus Master je uživatelsky velmi přívětivý a slouží k editaci a archivaci snímků na počítači.
Princip designu "Jedno tlačítko = jedna funkce"
Ovládání fotoaparátu je hračkou. Všechny základní funkce jako je fotografování, přehrávání a prohlížení snímku na LCD obrazovce, stejně jako mazání snímků, se aktivují stisknutím jednoho tlačítka.
Nastavení vysoké citlivosti ISO
Speciální fotografický režim, kdy fotoaparát automaticky zvýší citlivost ISO a umožní tak kratší časy, napomáhá vyloučit rozmazání snímku způsobené pohybem fotoaparátu nebo rychle se pohybujících objektů.
TruePic TURBO
Obrazový procesor TruePic TURBO, vyvinutý společností Olympus, automaticky vylepšuje důležité aspekty kvality obrazu: barevnou reprodukci (barevný rozsah, saturaci a jas), ostrost snímku, a také rychlost zpracování.
Obrazový snímač
| Stabilizátor snímače | Ne |
|---|---|
| Formát snímače | 1/2,5 |
| Rozlišení snímače | 7,1 Mpx |
| Rozlišení fotografií | 2048x1536, 640x480, 3072x2304 |
| Technologie snímače | CCD |
Objektiv
| Optický zoom | 3 x |
|---|---|
| Ohnisková vzdálenost (eqv. 35mm) | 38-114 |
| Minimální ohnisková vzdálenost | 38 mm |
| Maximální ohnisková vzdálenost | 114 mm |
| Konstrukce objektivu | 6 členů (4 asférické) / 5 skupiny |
Ostření
| Minimální zaostřovací vzdálenost | 60 cm |
|---|---|
| Makro od | 5 cm |
Expozice a fotografování
| Poměr stran snímku | 4:3 |
|---|---|
| Digitální zoom | 4 |
| Způsob měření expozice | Zónové |
| Rozsah korekce expozice | ± 2 EV po 1/3 EV |
| ISO - minimální citlivost | 50 |
| ISO - maximální citlivost | 1250 |
| Scénické režimy | Ano |
Závěrka
| Nejdelší expoziční čas | 1/2 |
|---|---|
| Nejkratší expoziční čas | 1/2000 |
Hledáček
| Typ hledáčku | Nemá |
|---|
Displej
| Velikost displeje | 2,5 " |
|---|---|
| Rozlišení displeje v bodech | 115000 |
Blesk
| Vestavěný blesk | Ano |
|---|---|
| Směrné číslo blesku | 3,8 |
Záznam
| Maximální rozlišení videa | VGA (640×480) |
|---|
Rozhraní a napájení
Fyzikální specifikace
| Rozměry v mm | 90,5 x 55 x 16,5 |
|---|---|
| Hmotnost | 105 g |
Paměťové karty
| Typ paměťové karty | xD |
|---|
Ostatní
| Příslušenství v balení | Řemínek na zápěstí, Návod k použití, Záruční karta, Akumulátor LI-42B, Nabíječka LI-40C, Software Olympus Master, CB-AVC5 Video kabel, CB-USB7 USB kabel |
|---|---|
| Značka | OM System / Olympus |
| Typ produktu | Kompakt |
Kapacita paměti
| Kapacita úložiště | 0,02 GB |
|---|
Hlídat dostupnost Olympus FE-230 + xD256 H + kožené pouzdro použitý fotoaparát v bazaru
Hlídat dostupnost Olympus FE-230 + xD256 H + kožené pouzdro použitý fotoaparát v bazaru
Související články s Olympus FE-230 + xD256 H + kožené pouzdro
Související články s Olympus FE-230 + xD256 H + kožené pouzdro
Dobrodružství čeká: Ušetřete až 9 500 Kč
Připravte se na sezónu s profesionální výbavou OM SYSTEM. Nyní můžete získat zpět až 9 500 Kč při nákupu vybraných těl, zvýhodněných setů i špičkových objektivů řady M.ZUIKO. Špičková odolnost a…
předevčírem v 9:28

Jarní cashback až 15 000 Kč s OM System
Pořiďte si od 26. 2. do 6. 4. 2026 vybrané fotoaparáty a objektivy OM SYSTEM, získejte zpět až 15 000 Kč a k vybranému modelu navíc grip zdarma!
25. 3. 2026 v 13:05

Získejte prodlouženou záruku 5 let a ušetřete až 15.000 Kč díky zimní akci cashback OM System
Zvažujete nákup fototechniky modelové řady OM System? Díky zimní akci cashback můžete při nákupu vybraných produktů od 13. 11. 2025 do 6.1.2026 ušetřit až 15 000 Kč a navíc získat prodlouženou záruku…
MARTIN LUKEŠ • 10. 11. 2025 v 12:55

Ušetřete až 15 000 Kč v akci OM System telezoom cashback
Pořiďte si od 2. 10. do 29. 10. 2025 vybrané produkty OM System a ušetřete až 15 000 Kč.
ŽANETA SIKOROVÁ • 1. 10. 2025 v 16:34

Dotazy k Olympus FE-230 + xD256 H + kožené pouzdro
Expert Megapixelu
Lucie Drietomská
Fotografka, která se již přes 20 let specializuje na focení zvířat, zejména domácích mazlíčků. Má bohaté zkušenosti s portrétní i pohybovou fotografií a je autorkou knihy o focení psů. Je držitelkou titulu EP (European Photographer), pravidelně boduje ve fotografických soutěžích a věnuje se vedení soukromých kurzů.



Komentáře