Digitální kompakt
Olympus FE-250
- Rozlišení snímače: 8 Mpx
- Optický zoom: 3 x
- Velikost displeje: 2,5 "
- Maximální rozlišení videa: VGA (640×480)
- Typ paměťové karty: xD
Sháníte Olympus FE-250?
„Olympus FE-250“ již není v prodeji.
Naposledy jsme ho měli skladem 02.02.2008

Olympus FE-250
Popis a parametry
Nabízí vše, co lze očekávat od kompaktního fotoaparátu pro amatérské fotografy: styl v tenkém kovovém těle, vysoké rozlišení 8,0 Mpx, digitální stabilizaci obrazu, velké 6,4 cm LCD, snadné ovládání, české menu s vestavěným návodem i příznivou cenu, 3x optický zoom (35-105 mm), ISO 50-3200 (až 10 000 při 3 Mpx), 115 g.
- Ultra tenké kovové tělo
- 8,0 milionů pixelů
- 3x optický a 4x digitální zoom
- 6,4 cm LCD obrazovka (230 000 pixelů)
- BrightCapture pro super výkon i v noci
- Digitální stabilizace obrazu
- ISO 6400 a 10000 při rozlišení 3.0 MP
- Maximálně jednoduché ovládání
- Režim super makro již od 10 cm
- Obrazový procesor TruePic TURBO
- 15 scénických režimů
- Video sekvence se zvukem
- České menu s nápovědou
- Vestavěný elektronický návod
- Li-ion baterie a nabíječka v balení
- Záruka 30 měsíců (po registraci)
Olympus FE-250 nabízí úžasných 8 milionů pixelů, a přináší tak vysoké rozlišení i fotoaparátům nižší kategorie. Veliká 6,4 cm LCD obrazovka usnadňuje kompozici záběru i prohlížení již pořízených snímků. S FE-250 lze nyní komponovat a pořizovat jedinečné záběry i za špatného světla. Fotoaparát je totiž jako jediný z řady FE modelů, který je vybaven vlastní Olympus technologií pro takovéto záběry, nazývanou - BrightCapture Technology. Stejně jako všechny modely řady FE je i tento model velmi snadno ovladatelný.
Nový FE-250 s 8 miliony pixelů vytváří dokonale čisté a prokreslené snímky a podává výkon potřebný pro získání velkoformátových výtisků s vysokým rozlišením. 3x optický zoom nabízí potřebný rozsah pro detailní zachycení i vzdálenějších objektů. Zadní stěna přístroje se může pochlubit velikou 6,4 cm LCD obrazovku s 230 000 pixelů, přesto je jeho stylové kovové tělo natolik kompaktní, že jej můžete nosit vždy při sobě.
Díky designu podle principu „jedno tlačítko = jedna funkce" a 25 jazykovým verzím menu, včetně českého, se FE-250 velmi snadno ovládá. 15 scénických režimů zaručuje skvělé snímky pořízené v nejrůznějších fotografických situacích. Fotoaparát zahrnuje také osm fotografických programů a praktický ovladač režimů, kterým se jednotlivé režimy přepínají. Zvolit lze například režim video záznamu se zvukem či režim stabilizace obrazu, který proti rozmazání snímků používá technologii BrightCapture a zvýšení hodnoty ISO až na hodnotu 10000*. Volbou režimu jako např. svíčka nebo snímání v místnosti lze mnohem věrněji zachytit přirozenou náladu a atmosféru nočních scén, protože se výrazně snižuje nutnost použití blesku.
Kromě vnitřní paměti fotoaparát zahrnuje rovněž slot pro paměťové karty xD-Picture Card. Přiložený software Olympus Master slouží ke snadnému a zábavnému zpracování snímků, jejich archivaci a prohlížení na počítači.
Princip designu "Jedno tlačítko = jedna funkce"
Ovládání fotoaparátu je hračkou. Všechny základní funkce jako je fotografování, přehrávání a prohlížení snímku na LCD obrazovce, stejně jako mazání snímků, se aktivují stisknutím jednoho tlačítka.
Technologie BrightCapture
Technologie vyvinutá pro lepší snímky pořizované za slabých světelných podmínek. Pracuje dvěma způsoby: 1) veškeré obrazové informace z obrazového snímače jsou použity pro poskytnutí obrazu na LCD obrazovce, která je až 4x jasnější než běžné typy. Snadněji tak provedete kompozici záběru i v tmavém prostředí. 2) V některých fotografických režimech je citlivost zvýšena (rozlišení se někdy snižuje), což přináší dobře exponované snímky s přesnou barevnou reprodukcí, vysokým kontrastem a ostrostí, a to i bez použití blesku. Mezi scénické režimy, které využívají technologii BrightCapture, patří režim svíčka, noční scéna a dostupné světlo.
TruePic TURBO
Obrazový procesor TruePic TURBO, vyvinutý společností Olympus, automaticky vylepšuje důležité aspekty kvality obrazu: barevnou reprodukci (barevný rozsah, saturaci a jas), ostrost snímku, a také rychlost zpracování.
Obrazový snímač
| Stabilizátor snímače | Ne |
|---|---|
| Formát snímače | 1/1,8 |
| Rozlišení snímače | 8 Mpx |
| Rozlišení fotografií | 2048x1536, 640x480, 3264x2448 |
| Technologie snímače | CCD |
Objektiv
| Optický zoom | 3 x |
|---|---|
| Ohnisková vzdálenost (eqv. 35mm) | 35-105 |
| Minimální ohnisková vzdálenost | 35 mm |
| Maximální ohnisková vzdálenost | 105 mm |
| Konstrukce objektivu | 6 členů (4 asférické) / 4 skupiny |
Ostření
| Minimální zaostřovací vzdálenost | 60 cm |
|---|---|
| Makro od | 10 cm |
Expozice a fotografování
| Poměr stran snímku | 4:3 |
|---|---|
| Digitální zoom | 4 |
| Způsob měření expozice | Zónové |
| Rozsah korekce expozice | ± 2 EV po 1/3 EV |
| ISO - minimální citlivost | 64 |
| ISO - maximální citlivost | 10000 |
| Scénické režimy | Ano |
Závěrka
| Nejdelší expoziční čas | 1/2 |
|---|---|
| Nejkratší expoziční čas | 1/2000 |
Hledáček
| Typ hledáčku | Nemá |
|---|
Displej
| Velikost displeje | 2,5 " |
|---|---|
| Rozlišení displeje v bodech | 230000 |
Blesk
| Vestavěný blesk | Ano |
|---|---|
| Směrné číslo blesku | 4,3 |
Záznam
| Maximální rozlišení videa | VGA (640×480) |
|---|
Rozhraní a napájení
Fyzikální specifikace
| Rozměry v mm | 94 x 56,5 x 22,3 |
|---|---|
| Hmotnost | 115 g |
Paměťové karty
| Typ paměťové karty | xD |
|---|
Ostatní
| Příslušenství v balení | Řemínek na zápěstí, Návod k použití, Záruční karta, Akumulátor LI-42B, Nabíječka LI-40C, Software Olympus Master, CB-USB7 USB kabel, CB-AVC5 Video kabel |
|---|---|
| Značka | OM System / Olympus |
| Typ produktu | Kompakt |
Kapacita paměti
| Kapacita úložiště | 0,02 GB |
|---|
Související články s Olympus FE-250
Související články s Olympus FE-250
Dobrodružství čeká: Ušetřete až 9 500 Kč
Připravte se na sezónu s profesionální výbavou OM SYSTEM. Nyní můžete získat zpět až 9 500 Kč při nákupu vybraných těl, zvýhodněných setů i špičkových objektivů řady M.ZUIKO. Špičková odolnost a…
16. 4. 2026 v 9:28

Jarní cashback až 15 000 Kč s OM System
Pořiďte si od 26. 2. do 6. 4. 2026 vybrané fotoaparáty a objektivy OM SYSTEM, získejte zpět až 15 000 Kč a k vybranému modelu navíc grip zdarma!
25. 3. 2026 v 13:05

Získejte prodlouženou záruku 5 let a ušetřete až 15.000 Kč díky zimní akci cashback OM System
Zvažujete nákup fototechniky modelové řady OM System? Díky zimní akci cashback můžete při nákupu vybraných produktů od 13. 11. 2025 do 6.1.2026 ušetřit až 15 000 Kč a navíc získat prodlouženou záruku…
MARTIN LUKEŠ • 10. 11. 2025 v 12:55

Ušetřete až 15 000 Kč v akci OM System telezoom cashback
Pořiďte si od 2. 10. do 29. 10. 2025 vybrané produkty OM System a ušetřete až 15 000 Kč.
ŽANETA SIKOROVÁ • 1. 10. 2025 v 16:34

Dotazy k Olympus FE-250
Expert Megapixelu
Lucie Drietomská
Fotografka, která se již přes 20 let specializuje na focení zvířat, zejména domácích mazlíčků. Má bohaté zkušenosti s portrétní i pohybovou fotografií a je autorkou knihy o focení psů. Je držitelkou titulu EP (European Photographer), pravidelně boduje ve fotografických soutěžích a věnuje se vedení soukromých kurzů.





Komentáře
Prodejce Megapixel.cz, Luděk Bouška, 6. 2. 2008 |Olympus FE-250 |Reagovat
b
baschwek, 5. 2. 2008 |Olympus FE-250 |Reagovat
Prodejce Megapixel.cz, Luděk Bouška, 10. 9. 2007 |Olympus FE-250 |Reagovat
T
TOMAŠ, 8. 9. 2007 |Olympus FE-250 |Reagovat
Prodejce Megapixel.cz, Luděk Bouška, 14. 8. 2007 |Olympus FE-250 |Reagovat
MB
Miroslav Baláž, 13. 8. 2007 |Olympus FE-250 |Reagovat
Prodejce Megapixel.cz, Luděk Bouška, 11. 7. 2007 |Olympus FE-250 |Reagovat
J
Jindra, 9. 7. 2007 |Olympus FE-250 |Reagovat
Prodejce Megapixel.cz, Luděk Bouška, 23. 4. 2007 |Olympus FE-250 |Reagovat
P
Pawel, 22. 4. 2007 |Olympus FE-250 |Reagovat