Recenze Olympus FE-290 černý

Klady a zápory

Klady a zápory

Co se nám líbí?

 • Ultra kompaktní rozměry
 • Kovové tělo
 • Ohnisko od 28mm
 • 4 násobný zoom
 • LCD 3“ s vysokým rozlišením
 • 15 scénických režimů

Co se nám nelíbí

 • Nemá stabilizátor
 • Velikost snímače 1/2,5 „

Představení Olympus FE-290 černý

Představení Olympus FE-290 černý

Olympus představil nový ultrakompaktní fotoaparát s tolik žádaným širokoúhlým objektivem od 28mm. To je samozřejmě velká výhoda pro všechny, kteří rádi fotografují krajiny, nejrůznější interiéry, párty, rodinné oslavy nebo například architekturu.

Tento elegantní model s vybroušeným designem na první pohled zaujme 3" LCD s vysokým rozlišením. Protože se jedná o klasický amatérský kompakt, není fotoaparát vybaven manuálními funkcemi, které by umožňovali zasáhnout do expozičních hodnot. Na druhou stranu je v menu, které je samozřejmě v českém jazyce, připraveno 15 scénických režimů. Z těch si jistě vybere každý. Díky svým malým rozměrům, lze mít fotoaparát neustále při sobě, ať už při cestování nebo v zaměstnání, aniž by nás jakkoliv obtěžoval svojí vahou nebo tvarem.

Popis a parametry

Popis a parametry

Ultra tenké kovové tělo, širokoúhlý objektiv začínající na 28mm se 4x optickým zoomem, rozlišení 7,1 Mpx, to jsou vlastnosti, které z FE-290 dělají velmi univerzální přístroj. ISO 64-640, 15 scénických režimů, LCD 3,0 palce, české menu, vestavěný elektronický návod, 142 g.

Olympus FE-290: Přibližte se, foťte zeširoka a zachyťte více

Od nového digitálního kompaktu Olympus FE-290 se 4x optickým širokoúhlým zoomem můžete očekávat více, než od jiných kompaktů. Ve své třídě nabízí naprosto univerzální využití. Kromě toho je zabalen do velmi elegantního stříbrného nebo černého kovového těla. S výkonným senzorem s rozlišením 7,1 megapixelů a obrovskou 7,6cm LCD obrazovkou je otázkou okamžiku provést správně kompozici a vyfotit nádherný záběr. Díky jednoduchosti ovládání, postavené na principu "jedno tlačítko = jedna funkce", je pořizování snímků s tímto fotoaparátem snadnější, než kdykoli předtím.

Nové, elegantní a štíhlé kovové tělo, 7,1MP rozlišení a 4x širokoúhlý optický zoom (ekv. 28-112mm), posouvá model FE-290 v řadě amatérských kompaktních fotoaparátů opět o stupínek výše, než ostatní. Širokoúhlý objektiv rozšíří vaše obzory - z krátké vzdálenosti teď zaberete celý obývací pokoj i s návštěvou. I když jste nikdy předtím nefotili, kompozice pro vás bude úplnou hračkou. Na 7,6cm velké LCD obrazovce snadno rozpoznáte veškeré detaily komponovaného záběru.

FE-290 je založen na principu "jedno tlačítko = jedna funkce". Jednoduchost ovládání je navíc umocněna vestavěnou nápovědou, kterou máte vždy při ruce, kamkoli se s fotoaparátem vydáte. Menu lze aktivovat v celkem 25 jazykových mutacích, pochopitelně včetně češtiny. Konkrétní fotografické situace vám pomůže zvládnout jeden z 15 vestavěných scénických režimů, jako např. Krajina nebo Portrét. Kruhový přepínač pak nabízí rychlý přístup k celkem 8 expozičním režimům.

Vnitřní paměť plus slot pro paměťovou kartu xD-Picture Card umožňuje fotoaparátu ukládat snímky, ale i neomezené video sekvence se zvukem právě do jedné ze zmíněných pamětí. Pro větší přehlednost a pohodlnou archivaci a úpravu snímků je součástí balení software Olympus Master, spolu se zkušební verzí programu Muvee Pack, se kterým dokážete vytvořit efektní videoprezentaci se zvukem, z vámi pořízených snímků.

Olympus FE-290 - hlavní charakteristika:

 • 4x širokoúhlý optický zoom (ekv. 28-112mm na 35mm fotoaparátu) 1:3.3-5.0
 • Foťte a prohlížejte snímky na extra velké 7.6cm/3.0" LCD obrazovce (234,000 pixelů)
 • 7.1 Megapixelů pro velkoformátové fotografie
 • Princip "Jedno tlačítko = jedna funkce" a vestavěná nápověda pro snadné ovládání
 • 15 scénických režimů pro nejlepší výsledky za všech okolností
 • Video sekvence se zvukem
 • Super makro režim (již od 5cm)
 • Vestavěná paměť plus slot pro paměťové karty xD-Picture Card
 • Štíhlé kovové tělo ve stříbrné a černé barvě
 • Vysoká citlivost ISO
 • Náhled nejlepšího snímku
 • Obsahuje software Olympus Master 2.03 a zkušební verzi programu Muvee Pack plus Li-ion baterii LI-42B

Princip designu "Jedno tlačítko = jedna funkce"
Ovládání fotoaparátu je hračkou. Všechny základní funkce jako je fotografování, přehrávání a prohlížení snímku na LCD obrazovce, stejně jako mazání snímků, se aktivují stisknutím jednoho tlačítka.

Funkce nápovědy
Hlavní funkce menu a režimy fotoaparátu jsou ve zkratce vysvětleny přímo na LCD obrazovce fotoaparátu. Focení je tak díky nápovědě jednodušší a jen zřídkakdy budete nuceni listovat v tištěném návodu - jedinečná pomůcka, pokud jste často na cestách. Díky vestavěné nápovědě, jejíž součástí je i jednoduchá fotografická příručka se snadno a rychle naučíte fotografickým základům.

Nastavení vysoké citlivosti ISO
Speciální fotografický režim, kdy fotoaparát automaticky zvýší citlivost ISO a umožní tak použití kratších časů, napomáhá vyloučit rozmazání snímků způsobené pohybem fotoaparátu nebo rychlým pohybem snímaných objektů.

Obrazový snímač

Stabilizátor snímače Ne
Formát snímače 1/2,5
Rozlišení snímače 7,1 Mpx
Rozlišení fotografií 2048x1536, 1920x1080, 640x480, 3072x2304
Technologie snímače CCD

Objektiv

Optický zoom 4 x
Ohnisková vzdálenost (eqv. 35mm) 28-112
Minimální ohnisková vzdálenost 28 mm
Maximální ohnisková vzdálenost 112 mm
Konstrukce objektivu 7 členů / 6 skupin

Ostření

Minimální zaostřovací vzdálenost 40 cm
Makro od 5 cm

Expozice a fotografování

Poměr stran snímku 16:9, 4:3
Digitální zoom 4
Způsob měření expozice Zónové
Rozsah korekce expozice ± 2 EV po 1/3 EV
ISO - minimální citlivost 64
ISO - maximální citlivost 640
Scénické režimy Ano

Závěrka

Nejdelší expoziční čas 4
Nejkratší expoziční čas 1/2000

Hledáček

Typ hledáčku Nemá

Displej

Velikost displeje 3 "
Rozlišení displeje v bodech 234000

Blesk

Vestavěný blesk Ano
Směrné číslo blesku 3,9

Záznam

Maximální rozlišení videa VGA (640×480)

Rozhraní a napájení

Fyzikální specifikace

Rozměry v mm 97,7 x 55,7 x 26,5
Hmotnost 142 g
Barva černá

Paměťové karty

Typ paměťové karty xD

Ostatní

Příslušenství v balení Řemínek CSS-9, Návod k použití, Záruční karta, Nabíjecí baterie LI-42B, Nabíječka LI-40C Charger, USB kabel CB-USB7, AV kabel CB-AVC5, OLYMPUS Master 2.0 software
Značka OM System / Olympus
Typ produktu Kompakt

Kapacita paměti

Kapacita úložiště 0,0069 GB

Zobrazit popis a parametry