N3120692
zkopírováno do schránky
009811
zkopírováno do schránky
Digitální kompakt
Olympus FE-310 stříbrný
- Rozlišení snímače: 8 Mpx
- Optický zoom: 5 x
- Velikost displeje: 2,5 "
- Maximální rozlišení videa: VGA (640×480)
- Typ paměťové karty: xD
Sháníte Olympus FE-310 stříbrný?
„Olympus FE-310 stříbrný“ již není v prodeji.
Naposledy jsme ho měli skladem 13.10.2008

Olympus FE-310 stříbrný
Hlídat dostupnost Olympus FE-310 stříbrný použitý fotoaparát v bazaru
Hlídat dostupnost Olympus FE-310 stříbrný použitý fotoaparát v bazaru
Recenze, ukázkové snímky
Celkové hodnocení
Megapixelu
Fotoaparáty Olympus modelové řady FE jsou zaměřeny pro méně náročné nebo začínající uživatele, kteří si je oblíbili pro svou jednoduchost a snadnost ovládání. Nejinak je tomu i u fotoaparátu Olymus FE-310. Již zavedeným standartem je české menu, videosekvence se zvukem a vybrané scénické režimy…
Popis a parametry
Automatický rodinný fotoaparát, rozlišení 8,0 Mpx, 5x optický zoom, ISO 80-1600, LCD 2,5 palce, 140 g.
Fotoaparáty řady Olympus FE jsou proslulé svým snadným ovládáním, skvělými fotografiemi a atraktivní cenou. Nejnovější kolekce pokračuje v této tradici a přináší nové prvky. Vybírat lze z modelů s širokoúhlým výkonem či až 5x zoomem- zkrátka nové FE fotoaparáty vám dovolují vidět více a dokázat více.
8 milionů pixelů zaručuje dokonalé zachycení i toho nejmenšího detailu a ještě zbude prostor pro výběr ořezů. Díky veliké LCD obrazovce je kompozice záběru dílem okamžiku.
Je těžké uvěřit, že jde o kompakty nižší třídy
Olympus FE-310, FE-340 a FE-350 skrývají ve svém kompaktním těle značný výkon a přinášejí pokročilé funkce i do této nižší třídy fotoaparátů. Všechny přístroje této nové barevné řady jsou vytvořeny na základě principu „jedno tlačítko, jedna funkce", snadno se používají a nabízejí zcela intuitivní ovládání. Menu je k dispozici v neuvěřitelných 38 jazycích, včetně češtiny, takže mu porozumí opravdu každý, ať už je odkudkoli.
Přesný objektiv Olympus s extra výkonným zoomem pořizuje fotografie vynikající kvality. Kromě toho fotoaparáty zahrnují doplňkové funkce jako je např. režim Super makro pro snímání zblízka. Tato cenově velmi atraktivní řada je dokonalou volbou pro dokonalé záběry při každé příležitosti.
FE-350
Je vybaven světleným objektivem se 4x širokoúhlým zoomem (odpovídá 28 -112 mm u 35 mm fotoaparátu), a snadno vám přiblíží i ty nejvzdálenější objekty. Zachovává si přitom kompaktní rozměry a flexibilitu i optickou kvalitu objektivu Olympus. Díky extra veliké 7,6 cm LCD obrazovce získáte při kompozici záběru anebo prohlížení pořízených snímků ten nejlepší obraz. Obrazový snímač s 8 miliony pixelů přináší ostré realisticky vybarvené snímky v ohromující kvalitě. To vše se skrývá v přitažlivém těle, které se dodává ve stříbrné nebo černé barvě.
FE-340
Buďte blíž s novým fotoaparátem FE-340. Zahrnuje objektiv s 5x optickým zoomem (odpovídá 36-180 mm), který vás dostane přesně tam, kde chcete být. Jeho ultra tenké kovové tělo se vyrábí ve čtyřech atraktivních barvách (stříbrná, černá, modrá a růžová), takže se tento okouzlující a velice kompaktní fotoaparát stává skvělým doplňkem do každé kabelky či kapsy. Integrovaná technologie rozeznání tváře (Face Detection Technology), vždy krásně exponuje a zaostřuje fotografované osoby. Rozlišení 8.0 megapixelů a veliká 6.9 cm LCD obrazovka umožňují perfektní snímky i jejich pohodlné prohlížení. K dispozici je 18 scénických režimů pro nejrůznější fotografické situace, s jakými se lze v životě setkat.
FE-310
S novým fotoaparátem FE-310 získáte za vynaložené peníze opravdu mnoho. Tento model zahrnuje výkonný objektiv s 5x zoomem (odpovídá 37-185 mm), který vás přenese přímo doprostřed dění. 8.0 megapixelů zaručuje detailní a prokreslené záběry, k dispozici je také nahrávání video záznamů se zvukem. Veliká 6,4 cm LCD obrazovka vám vždy umožní pohodlně provést kompozici záběru anebo si pořízené snímky prohlédnout.
Hlavní specifikace:
FE-310
- 5x optický zoom (37-185 mm*) pro skvělé přiblížení
- Veliká 6,4 cm/2.5" LCD obrazovka pro pohodlnou kompozici i prohlížení snímků
- 16 scénických režimů pro nejlepší výsledky v různých situacích
FE-340
- 5x optický zoom (36-180 mm*) pro skvělé přiblížení
- Extra tenké celokovové tělo, velmi kompaktní a vždy po ruce
- Veliká 6,9 cm/2.7" LCD obrazovka pro pohodlnou kompozici i prohlížení snímků
- 18 scénických režimů pro nejlepší výsledky v různých situacích
- Lepší fotografování za slabého světla díky technologii BrightCapture
- Obrazový procesor TruePic III pro rychlejší práci se snímky a vyšší kvalitu obrazu
- Vyberte si ze čtyř barev: stříbrné, černé, modré nebo růžové
FE-350
- 4x širokoúhlý optický zoom (28-112 mm*) pro skvělé přiblížení
- 28 mm* širokoúhlý objektiv pro okouzlující záběry krajiny
- Extra veliká 7,6 cm/3.0" LCD obrazovka pro pohodlnou kompozici i prohlížení snímků
- 16 scénických režimů pro nejlepší výsledky v různých situacích
- Kvalitní kovové tělo ve stříbrné nebo černé barvě
Společné specifikace FE-310, FE-340 a FE-350
- 8.0 megapixelů pro snímky plakátové velikosti
- Uchovejte si zážitky na video záznamu se zvukem (FE-340 a FE-350 ve VGA rozlišení, až 30 fps /snímků za sekundu/)
- Funkce rozeznání tváře (Face Detection) pro perfektně ostré a exponované záběry osob
- Digitální stabilizace obrazu (FE-350 s ISO až 800) pro menší riziko rozmazání snímků
- Design na principu "jedno tlačítko, jedna funkce" , funkce nápovědy pro snadné ovládání
- Ideální pro snímky květin a detailů v režimu super makro
- Video výstup pro pohodlné prohlížení snímků na televizi
- Flexibilní ukládání snímků buď na vnitřní paměť nebo na kartu xD-Picture Card
* ekvivalentní 35 mm fotoaparátu
Obrazový snímač
| Stabilizátor snímače | Ne |
|---|---|
| Formát snímače | 1/2,5 |
| Rozlišení snímače | 8 Mpx |
| Rozlišení fotografií | 2048x1536, 1920x1080, 640x480, 1280x960, 1600x1200, 3264x2448, 2560x1920 |
| Technologie snímače | CCD |
Objektiv
| Optický zoom | 5 x |
|---|---|
| Ohnisková vzdálenost (eqv. 35mm) | 37-185 |
| Minimální ohnisková vzdálenost | 37 mm |
| Maximální ohnisková vzdálenost | 185 mm |
Ostření
| Minimální zaostřovací vzdálenost | 40 cm |
|---|---|
| Makro od | 5 cm |
Expozice a fotografování
| Poměr stran snímku | 16:9, 4:3 |
|---|---|
| Digitální zoom | 4 |
| Způsob měření expozice | Zónové |
| Rozsah korekce expozice | ± 2 EV po 1/3 EV |
| ISO - minimální citlivost | 64 |
| ISO - maximální citlivost | 3200 |
| Scénické režimy | Ano |
Závěrka
| Nejdelší expoziční čas | 4 |
|---|---|
| Nejkratší expoziční čas | 1/2000 |
Hledáček
| Typ hledáčku | Nemá |
|---|
Displej
| Velikost displeje | 2,5 " |
|---|---|
| Rozlišení displeje v bodech | 154000 |
Blesk
| Vestavěný blesk | Ano |
|---|---|
| Směrné číslo blesku | 4,3 |
Záznam
| Maximální rozlišení videa | VGA (640×480) |
|---|
Rozhraní a napájení
Fyzikální specifikace
| Rozměry v mm | 93 x 61,7 x 30,5 |
|---|---|
| Hmotnost | 140 g |
| Barva | stříbrná |
Paměťové karty
| Typ paměťové karty | xD |
|---|
Ostatní
| Číslo produktu | N3120692 |
|---|---|
| Příslušenství v balení | Poutko, návod, servisní karta, 2x AA baterie, AV kabel CB-AVC5, USB kabel CB-USB7, OLYMPUS Master 2.0 |
| Značka | OM System / Olympus |
| Typ produktu | Kompakt |
Související články s Olympus FE-310 stříbrný
Související články s Olympus FE-310 stříbrný
Vyrazte do ulic s novým OM System OM-3: Exkluzivní street foto workshopy v Brně, Jihlavě a Olomouci!
Milujete kouzlo okamžiku, dynamiku městského života a momentky, které vyprávějí příběhy? Ve spolupráci s naším partnerem OM System jsme pro vás připravili jedinečnou sérii street foto workshopů.
předevčírem v 16:16

Dobrodružství čeká: Ušetřete až 9 500 Kč
Připravte se na sezónu s profesionální výbavou OM SYSTEM. Nyní můžete získat zpět až 9 500 Kč při nákupu vybraných těl, zvýhodněných setů i špičkových objektivů řady M.ZUIKO. Špičková odolnost a…
16. 4. 2026 v 9:28

Jarní cashback až 15 000 Kč s OM System
Pořiďte si od 26. 2. do 6. 4. 2026 vybrané fotoaparáty a objektivy OM SYSTEM, získejte zpět až 15 000 Kč a k vybranému modelu navíc grip zdarma!
25. 3. 2026 v 13:05

Získejte prodlouženou záruku 5 let a ušetřete až 15.000 Kč díky zimní akci cashback OM System
Zvažujete nákup fototechniky modelové řady OM System? Díky zimní akci cashback můžete při nákupu vybraných produktů od 13. 11. 2025 do 6.1.2026 ušetřit až 15 000 Kč a navíc získat prodlouženou záruku…
MARTIN LUKEŠ • 10. 11. 2025 v 12:55

Dotazy k Olympus FE-310 stříbrný
Expert Megapixelu
Lucie Drietomská
Fotografka, která se již přes 20 let specializuje na focení zvířat, zejména domácích mazlíčků. Má bohaté zkušenosti s portrétní i pohybovou fotografií a je autorkou knihy o focení psů. Je držitelkou titulu EP (European Photographer), pravidelně boduje ve fotografických soutěžích a věnuje se vedení soukromých kurzů.








Komentáře
s
smk, 16. 6. 2008 |Olympus FE-310 stříbrný |Reagovat
Prodejce Megapixel.cz, Luděk Bouška, 27. 3. 2008 |Olympus FE-310 stříbrný |Reagovat
MK
Martina Kytková, 26. 3. 2008 |Olympus FE-310 stříbrný |Reagovat