N3599592
zkopírováno do schránky
009830
zkopírováno do schránky
Digitální kompakt
Olympus FE-4000 bílý
- Rozlišení snímače: 12 Mpx
- Optický zoom: 4 x
- Velikost displeje: 2,7 "
- Maximální rozlišení videa: VGA (640×480)
- Typ paměťové karty: Micro SD, xD
Sháníte Olympus FE-4000 bílý?
„Olympus FE-4000 bílý“ již není v prodeji.
Naposledy jsme ho měli skladem 31.05.2010

Olympus FE-4000 bílý
Ukázkové snímky
Popis a parametry
Extrémně tenký 12 megapixelový FE-4000 hravě schováte do kapsy nebo kabelky a je tak s vámi všude tam, kde jej potřebujete. Širokoúhlý objektiv se čtyřnásobným optickým zoomem (26-105mm) usnadňuje fotografování skupinových portrétů a díky dalším skvělým funkcím je pořízení skvělých záběrů a jejich prohlížení na velkém LCD skutečnou hračkou.
Extrémně tenký 12 megapixelový FE-4000 hravě schováte do kapsy nebo kabelky a je tak s vámi všude tam, kde jej potřebujete. Širokoúhlý objektiv se čtyřnásobným optickým zoomem (26-105mm**) usnadňuje fotografování skupinových portrétů a díky dalším skvělým funkcím je pořízení skvělých záběrů a jejich prohlížení na velkém LCD skutečnou hračkou.
- Miniaturní širokoúhlý objektiv se čtyřnásobným optickým zoomem (26-105mm**) v ultra tenkém těle umožňuje zachytit velkolepé scenérie i působivé portréty
- Rozlišení 12 megapixelů obrazového čipu umožňuje kvalitní tisk až do velikosti plakátu
- Snadná cesta k dokonalým snímkům - Inteligentní automatický režim (i-Auto) detekuje pět nejčastěji používaných typů scén a automaticky upraví odpovídajícím způsobem nastavení fotoaparátu, ohniskovou vzdálenost a expozici
- Pokročilá detekce tváří rozezná najednou až 16 obličejů a umožňuje tak dokonale zaostřené a exponované tváře
- Digitální stabilizace obrazu redukuje rozmazání fotografií
- Prohlížení snímků na LCD displeji o úhlopříčce 6.9cm/ 2.7"
- Ostré záběry i pohybujících se objektů díky funkci AF tracking
- Okořeňte své snímky pomocí vestavěných Magických filtrů
- Unikátní a stylový design díky povrchové úpravě Double-Layered Crystal Shell
- Kompatibilita s paměťovými kartami xD-Picture a microSD*
- Princip "jedno tlačítko, jedna funkce" pro snadné ovládání
- Video záznamem se zvukem (až ve VGA rozlišení, 30sn./s.)
- Obrazové formáty 4:3 a 16:9
- Redukce šumu pro ostřejší a čistší snímky
- Automatické a přednastavené nastavení bílé pro přesné barevné podání
- Kompletní menu, nápověda i software v češtině (v slovenčine)
- Vestavěný elektronický návod - rychlá pomoc kdykoli a kdekoli
- Vysokorychlostní připojení USB 2.0
- Li-ion baterie, nabíječka a software v balení
- Záruka 30 měsíců (po registraci na www.mujolympus.cz)
*microSD je ochranná známka společnosti SD Card Association
** Ekvivalent na kinofilm 35mm
Obrazový snímač
| Stabilizátor snímače | Ne |
|---|---|
| Formát snímače | 1/2,3 |
| Rozlišení snímače | 12 Mpx |
| Rozlišení fotografií | 2048x1536, 1920x1080, 640x480, 1280x960, 1600x1200, 2560x1920, 3968x2976 |
| Technologie snímače | CCD |
Objektiv
| Optický zoom | 4 x |
|---|---|
| Ohnisková vzdálenost (eqv. 35mm) | 26,3-105 |
| Minimální ohnisková vzdálenost | 26,3 mm |
| Maximální ohnisková vzdálenost | 105 mm |
Ostření
| Minimální zaostřovací vzdálenost | 60 cm |
|---|---|
| Makro od | 4 cm |
Expozice a fotografování
| Poměr stran snímku | 16:9, 4:3 |
|---|---|
| Digitální zoom | 4 |
| ISO - minimální citlivost | 100 |
| ISO - maximální citlivost | 1600 |
| Scénické režimy | Ano |
Závěrka
| Nejdelší expoziční čas | 1 |
|---|---|
| Nejkratší expoziční čas | 1/2000 |
Hledáček
| Typ hledáčku | Nemá |
|---|
Displej
| Velikost displeje | 2,7 " |
|---|---|
| Rozlišení displeje v bodech | 230000 |
Blesk
| Vestavěný blesk | Ano |
|---|
Záznam
| Maximální rozlišení videa | VGA (640×480) |
|---|
Rozhraní a napájení
Fyzikální specifikace
| Rozměry v mm | 95,0 x 57,0 x 22,4 |
|---|---|
| Hmotnost | 106 g |
| Barva | bílá |
Paměťové karty
| Typ paměťové karty | Micro SD, xD |
|---|
Ostatní
| Číslo produktu | N3599592 |
|---|---|
| Příslušenství v balení | LI-42B (Nabíjecí lithium-iontový akumulátor), LI-41C (Nabíječka pro Lithium-Ion baterie), CB-USB7 (USB kabel), CB-AVC5 (Kabel audio/video), MASD-1 (microSD attachment), Návod k použití, Karta s celosvětovou zárukou, Poutko, OLYMPUS Master 2 (Software na C |
| Značka | OM System / Olympus |
| Typ produktu | Kompakt |
Kapacita paměti
| Kapacita úložiště | 0,019 GB |
|---|
Doporučené příslušenství
Pouzdra na karty / baterie

PolarPro Memory Card Case Slate CFEA Edition II Mountain
1 390 Kč
Předchozí 1/2 Další
Čtečky karet
Související články s Olympus FE-4000 bílý
Související články s Olympus FE-4000 bílý
Dobrodružství čeká: Ušetřete až 9 500 Kč
Připravte se na sezónu s profesionální výbavou OM SYSTEM. Nyní můžete získat zpět až 9 500 Kč při nákupu vybraných těl, zvýhodněných setů i špičkových objektivů řady M.ZUIKO. Špičková odolnost a…
předevčírem v 9:28

Jarní cashback až 15 000 Kč s OM System
Pořiďte si od 26. 2. do 6. 4. 2026 vybrané fotoaparáty a objektivy OM SYSTEM, získejte zpět až 15 000 Kč a k vybranému modelu navíc grip zdarma!
25. 3. 2026 v 13:05

Získejte prodlouženou záruku 5 let a ušetřete až 15.000 Kč díky zimní akci cashback OM System
Zvažujete nákup fototechniky modelové řady OM System? Díky zimní akci cashback můžete při nákupu vybraných produktů od 13. 11. 2025 do 6.1.2026 ušetřit až 15 000 Kč a navíc získat prodlouženou záruku…
MARTIN LUKEŠ • 10. 11. 2025 v 12:55

Ušetřete až 15 000 Kč v akci OM System telezoom cashback
Pořiďte si od 2. 10. do 29. 10. 2025 vybrané produkty OM System a ušetřete až 15 000 Kč.
ŽANETA SIKOROVÁ • 1. 10. 2025 v 16:34

Dotazy k Olympus FE-4000 bílý
Expert Megapixelu
Lucie Drietomská
Fotografka, která se již přes 20 let specializuje na focení zvířat, zejména domácích mazlíčků. Má bohaté zkušenosti s portrétní i pohybovou fotografií a je autorkou knihy o focení psů. Je držitelkou titulu EP (European Photographer), pravidelně boduje ve fotografických soutěžích a věnuje se vedení soukromých kurzů.

























Komentáře
Prodejce Megapixel.cz, Martin Lukeš, 1. 2. 2010 |Olympus FE-4000 bílý |Reagovat
D
Dominika, 1. 2. 2010 |Olympus FE-4000 bílý |Reagovat
D
Dominika, 1. 2. 2010 |Olympus FE-4000 bílý |Reagovat
BB
Prodejce Megapixel.cz, Bohouš Brož, 28. 1. 2010 |Olympus FE-4000 bílý |Reagovat
H
Hana, 5. 11. 2009 |Olympus FE-4000 bílý |Reagovat