Recenze Olympus FE-5030 růžový
Klady a zápory
Co se nám líbí?
Co se nám nelíbí
Ukázkové snímky
Snímky vytvořené s pomocí Olympus FE-5030 růžový
| Exp. Čas: | 1/5 s |
| Clona: | f/3,4 |
| ISO: | 100 |
| Ohnisko: | 8.3 mm |
|
Objektiv: - |
|

| Exp. Čas: | 1/160 s |
| Clona: | f/3,4 |
| ISO: | 400 |
| Ohnisko: | 8.3 mm |
|
Objektiv: - |
|

| Exp. Čas: | 1/500 s |
| Clona: | f/3,4 |
| ISO: | 400 |
| Ohnisko: | 8.3 mm |
|
Objektiv: - |
|

| Exp. Čas: | 1/60 s |
| Clona: | f/5,8 |
| ISO: | 200 |
| Ohnisko: | 19.6 mm |
|
Objektiv: - |
|

| Exp. Čas: | 1/50 s |
| Clona: | f/5,8 |
| ISO: | 200 |
| Ohnisko: | 19.6 mm |
|
Objektiv: - |
|

| Exp. Čas: | 1/100 s |
| Clona: | f/3,4 |
| ISO: | 200 |
| Ohnisko: | 8.3 mm |
|
Objektiv: - |
|

| Exp. Čas: | 1/160 s |
| Clona: | f/4,9 |
| ISO: | 100 |
| Ohnisko: | 15.4 mm |
|
Objektiv: - |
|

| Exp. Čas: | 1/100 s |
| Clona: | f/4,9 |
| ISO: | 100 |
| Ohnisko: | 15.4 mm |
|
Objektiv: - |
|

| Exp. Čas: | 1/15 s |
| Clona: | f/4,9 |
| ISO: | 100 |
| Ohnisko: | 15.4 mm |
|
Objektiv: - |
|

| Exp. Čas: | 1/25 s |
| Clona: | f/3,9 |
| ISO: | 100 |
| Ohnisko: | 10.7 mm |
|
Objektiv: - |
|

Představení Olympus FE-5030 růžový
Představení Olympus FE-5030 růžový
Stylový design určený zejména pro mladší generaci určitě osloví všechny věkové skupiny fotografů. Výbava a celková koncepce předurčuje přístroj pro všední využití, kdy požadavkem bude zejména široký úhel záběru, pohotovost a snadné ovládání. Vestavěný širokoúhlý objektiv nabízí 5x optické přiblížení s užitečným ohniskem 26mm, kterým snáz zachytíte např. celou šíří interiéru oproti běžné optice. Novinkou u Olympusu je ústup od XD karet a přechod na progresivnější SDHC, což v praxi znamená téměř neomezenou kapacitu. Začátečnící, nebo méně zkušení uživatelé ocení sympatickou nápovědu při výběru a nastavování jednotlivých funkcí. Zjednodušené nabíjení pomocí běžného USB rozhraní oceníte v momentě, kdy zapomenete přibalit nabíječku na dovolenou.
Popis a parametry
Pořizování panoramat i snímků na dálku je díky širokoúhlému objektivu s 5x optickým zoomem a duální stabilizací obrazu pouhou hračkou. Nadějní umělci si navíc určitě vyhrají se čtyřmi magickými filtry a ocení možnost prohlížení výsledků přímo na 6,9cm velkém LCD.
Olympus FE-5030
Řada fotoaparátů Olympus FE se rozšiřuje o čtyři nové modely v celé paletě barev. Tyto 14megapixelové fotoaparáty, vyznačující se skvělou kvalitou za rozumnou cenu, jsou doslova napěchované špičkovou technologií. To ale neznamená, že by jejich použití bylo složité: tyto nádherné kousky vám naopak pořizování skvělých snímků maximálně usnadní. Například funkce AF tracking udržuje předměty v pohybu trvale zaostřené, zatímco režim i-Auto automaticky rozeznává pět nejobvyklejších typů scén a podle toho vhodně upraví příslušná nastavení. Oceníte i technologii pokročilého rozpoznání tváře Advanced Face Detection a umělecké filtry Magic Filters. Pořizování panoramat i snímků na dálku je díky širokoúhlému objektivu s až 5x optickým zoomem pouhou hračkou. Slot pro paměťovou kartu SD znamená, že starosti o dostatek místa pro fotografie jsou již minulostí. Tři z představovaných modelů mají praktickou USB nabíječku. Všechny modely jsou k dispozici v řadě barevných variant, které díky povrchové úpravě s dvojitou lesklou vrstvou Double-Layered Crystal Shell vypadají opravdu skvěle.
- 5x širokoúhlý optický zoom (26-130mm)
- Duální obrazová stabilizace
- 14 Megapixelů
- režim iAuto
- Pokročilá technologie detekce tváří
- 6.9cm/ 2.7" LCD
- AF-Tracking
- Magické Filtry
- Double-Layered Crystal Shell
- Nahrávání videa se zvukem
- USB-Bateriová nabíječka
- TruePic III obrazový procesor
- návod a průvodce ve fotoaprátu
Obrazový snímač
| Stabilizátor snímače | Ano |
|---|---|
| Formát snímače | 1/2,3 |
| Rozlišení snímače | 14 Mpx |
| Rozlišení fotografií | 2048x1536, 1920x1080, 640x480, 1280x960, 1600x1200, 2560x1920, 3968x2976 |
| Technologie snímače | CCD |
Objektiv
| Optický zoom | 5 x |
|---|---|
| Ohnisková vzdálenost (eqv. 35mm) | 24-120 |
| Minimální ohnisková vzdálenost | 24 mm |
| Maximální ohnisková vzdálenost | 120 mm |
| Stabilizátor obrazu | Ano |
Ostření
| Minimální zaostřovací vzdálenost | 60 cm |
|---|---|
| Makro od | 7 cm |
Expozice a fotografování
| Poměr stran snímku | 16:9, 4:3 |
|---|---|
| ISO - minimální citlivost | 64 |
| ISO - maximální citlivost | 1600 |
| Scénické režimy | Ano |
Závěrka
| Nejdelší expoziční čas | 4 |
|---|---|
| Nejkratší expoziční čas | 1/2000 |
Hledáček
| Typ hledáčku | Nemá |
|---|
Displej
| Velikost displeje | 2,7 " |
|---|---|
| Rozlišení displeje v bodech | 230000 |
Blesk
| Vestavěný blesk | Ano |
|---|---|
| Směrné číslo blesku | 4,9 |
Záznam
| Maximální rozlišení videa | VGA (640×480) |
|---|
Rozhraní a napájení
Fyzikální specifikace
| Rozměry v mm | 94,1 x 55,8 x 19,9 |
|---|---|
| Hmotnost | 124 g |
Paměťové karty
| Typ paměťové karty | SD |
|---|
Ostatní
| Příslušenství v balení | LI-42B (Nabíjecí lithium-iontový akumulátor), F-2AC (Síťový adaptér), CB-USB6 (USB kabel), CB-AVC3 (Kabel audio/video), Poutko, Karta s celosvětovou zárukou, Návod k použití, [ib] (Software pro správu obrázků) |
|---|---|
| Značka | OM System / Olympus |
| Typ produktu | Kompakt |
Kapacita paměti
| Kapacita úložiště | 0,046 GB |
|---|









