Digitální kompakt
Olympus Mju 1020 stříbrný
- Rozlišení snímače: 10,1 Mpx
- Optický zoom: 7 x
- Velikost displeje: 2,7 "
- Maximální rozlišení videa: VGA (640×480)
- Typ paměťové karty: xD
Sháníte Olympus Mju 1020 stříbrný?
„Olympus Mju 1020 stříbrný“ již není v prodeji.
Naposledy jsme ho měli skladem 21.08.2008

Olympus Mju 1020 stříbrný
Hlídat dostupnost Olympus Mju 1020 stříbrný použitý fotoaparát v bazaru
Hlídat dostupnost Olympus Mju 1020 stříbrný použitý fotoaparát v bazaru
Popis a parametry
Stylový kompaktní digitální fotoaparát s duální stabilizací obrazu, rozlišení 10 Mpx, 7x optický zoom, ISO 80-1600, sekvenční snímání s bleskem, Hyper crystal II LCD 2,7 palce, 130 g.
Olympus µ 840, µ 1010 a µ 1020:
Dostanou vás blíž
Tyto přitažlivé nové modely v sobě snoubí prvotřídní design s nejmodernějšími technologickými prvky a tvoří tak ideální kombinaci výkonu a stylu. Jejich výrazné barvy a štíhlé kovové tělo doplňuje vynikající kvalita obrazu a rychlost zpracování snímků díky pokročilému obrazovému procesoru TruePic III. Duální stabilizace obrazu poskytuje dvojitou ochranu proti rozmazání snímků způsobenému roztřesením fotoaparátu. To se hodí obzvlášť při vysokých hodnotách přiblížení, jaké tyto fotoaparáty nabízejí. Inteligentní řešení jako je technologie rozeznání tváří byla integrována pro bezchybné vykreslení lidských subjektů pomocí automatického určení optimálních hodnot expozice a ostření. Pro výrazně lepší fotografování za slabých světelných podmínek je tu technologie BrightCapture. Extra veliká 2.7"/6,9 cm antisluneční HyperCrystal LCD obrazovka umožňuje snadný náhled a prohlížení snímků více lidmi, a to i za přímého slunečního světla.
µ 840
Nabízí 8.0 mega pixelů, výkonný 5x optický zoom (odpovídá 36-180 mm) pro přiblížení fotografovaných objektů bez nutnosti měnit pozici. Pro extrémní detaily je tu režim super makro s minimální fotografickou vzdáleností jen 3 cm. Ve vysokém rozlišení tak získáte pozoruhodné záběry fascinujících textur a povrchů. Při použití spolu s paměťovou kartou Olympus xD-Picture tento model také zahrnuje nový panoramatický režim umožňující zachytit scénické snímky například přírody v celé jejich kráse. Atraktivní kovové tělo univerzálního fotoaparátu µ 840 se dodává ve čtyřech stylových barvách: stříbrné, černé, modré a růžové.
µ 1010
Olympus µ 1010 se může pochlubit 10.1 miliony pixelů a výkonným 7x optickým zoomem (odpovídá 37-260 mm) pro unikátní přiblížení v dokonale detailním prokreslení. Zachovává si schopnost zvětšení a pozdějšího ořezu snímků na počítači, a stále je zde dostatek prostoru pro další zpracování bez ztráty kvality obrazu. Tento model se dodává s extrémně lehkou a tenkou nabíjecí baterií LI-50B se životností prodlouženou o 25%. Můžete se tedy soustředit na focení a nemusíte si dělat starosti s dobíjením. S fotoaparátem µ 1010 můžete vyjádřit svůj osobitý styl; jeho atraktivní štíhlé kovové tělo je k dispozici ve třech barvách: stříbrné, černé a modré.
µ 1020
Fotografové, kteří hledají výkonný zoom, budou jistě spokojení s fenomenálním 7x optickým zoomem (odpovídá 37-260 mm) fotoaparátu
µ 1020. Vyrábí se ve stříbrné nebo černé barvě, a jeho tenké tělo ukrývá 10.1 milionů pixelů pro zachycení i toho nejmenšího detailu. Kromě toho je vybaven lehkou a kompaktní nabíjecí baterií LI-50B s prodlouženou životností, takže nyní můžete bez nabíjení fotografovat až o 25% déle!
Snadné používání
µ 840, µ 1010 a µ 1020 mají mnoho společných vlastností, které vylepšují jejich intuitivní ovládání, například podsvícená tlačítka pro snadné fotografování v noci nebo za slabého světla. Menu v 38 jazycích zaručuje, že v podstatě kdokoli z celé Evropy může fotoaparát ovládat ve své mateřštině. Kombinace vnitřní paměti a slotu pro paměťové karty
xD-Picture Card přináší více místa pro ukládání snímků. K fotoaparátu je také přiložen software Olympus Master pro velmi pohodlné zpracování a archivaci snímků.
Hlavní specifikace:
µ 840
- 5x optický zoom (odpovídá 36-180 mm*) pro skvělé přiblížení
- 6,9 cm/2.7" antisluneční LCD obrazovka s extra jasným zobrazením i při přímém slunečním světle
- 20 scénických režimů pro nejlepší výsledky v nejrůznějších fotografických situacích
- 8.0 megapixelů pro velkoformátové fotografie
- Atraktivní kovové tělo ve čtyřech barvách: stříbrné, černé, modré a růžové
µ 1010
- 7x optický zoom (37-260 mm*) pro skvělé přiblížení
- 10.1 megapixelů pro velkoformátové výtisky
- 6,9 cm/2.7" antisluneční LCD obrazovka s extra jasným zobrazením i při přímém slunečním světle
- 23 scénických režimů pro skvělé výsledky v nejrůznějších fotografických situacích
- Štíhlé kovové tělo ve třech barvách: stříbrné, černé a modré
- Fotografování pod vodou až do hloubky 40 m s volitelným podvodním pouzdrem PT-042
µ 1020
- 7x optický zoom (37-260 mm*) pro skvělé přiblížení
- 10.1 megapixelů pro velkoformátové výtisky
- 6.9 cm/2.7" antisluneční HyperCrystal II LCD obrazovka s extra jasným zobrazením i při přímém slunečním světle
- 23 scénických režimů pro nejlepší výsledky v nejrůznějších fotografických situacích
- Štíhlé kovové tělo ve stříbrném a černém provedení
- Fotografování pod vodou až do hloubky 40 m s volitelným podvodním pouzdrem PT-042
Společné prvky pro µ 840, µ 1010 a µ 1020:
- Duální stabilizace obrazu proti rozmazání snímků
- Technologie pro rozeznání tváří (Face Detection) pro perfektně zaostřené a exponované obličeje a správně exponované další oblasti snímku
- Lepší fotografování za slabého světla díky technologii BrightCapture
- Nová panoramatická funkce zabudovaná do fotoaparátu
- Uchovejte si zážitky na video záznamu se zvukem (až do VGA rozlišení při rychlosti 30 snímků za sekundu)
- Obrazový procesor TruePic III pro rychlejší práci se snímky a vyšší kvalitu obrazu
* Odpovídá 35 mm fotoaparátu
Obrazový snímač
| Stabilizátor snímače | Ano |
|---|---|
| Formát snímače | 1/2,33 |
| Rozlišení snímače | 10,1 Mpx |
| Rozlišení fotografií | 2048x1536, 1920x1080, 640x480, 1280x960, 1600x1200, 2560x1920, 2303x1728, 3648x2736 |
| Technologie snímače | CCD |
Objektiv
| Optický zoom | 7 x |
|---|---|
| Ohnisková vzdálenost (eqv. 35mm) | 37-260 |
| Minimální ohnisková vzdálenost | 37 mm |
| Maximální ohnisková vzdálenost | 260 mm |
| Stabilizátor obrazu | Ano |
Ostření
| Minimální zaostřovací vzdálenost | 70 cm |
|---|---|
| Makro od | 2 cm |
Expozice a fotografování
| Poměr stran snímku | 16:9, 4:3 |
|---|---|
| Digitální zoom | 5 |
| Způsob měření expozice | Zónové, Bodové |
| Rozsah korekce expozice | ± 2 EV po 1/3 EV |
| ISO - minimální citlivost | 80 |
| ISO - maximální citlivost | 1600 |
| Rychlost sériového snímání | 1 sn./s |
| Scénické režimy | Ano |
Závěrka
| Nejdelší expoziční čas | 4 |
|---|---|
| Nejkratší expoziční čas | 1/2000 |
Hledáček
| Typ hledáčku | Nemá |
|---|
Displej
| Velikost displeje | 2,7 " |
|---|---|
| Rozlišení displeje v bodech | 230000 |
Blesk
| Vestavěný blesk | Ano |
|---|---|
| Směrné číslo blesku | 3,6 |
Záznam
| Maximální rozlišení videa | VGA (640×480) |
|---|
Rozhraní a napájení
Fyzikální specifikace
| Rozměry v mm | 99 x 56,3 x 25,2 |
|---|---|
| Hmotnost | 135 g |
| Barva | stříbrná |
Paměťové karty
| Typ paměťové karty | xD |
|---|
Ostatní
| Příslušenství v balení | Poutko, návod, akumulátor, nabíječka, servisní karta, video kabel, USB kabel, software, MASD-1 |
|---|---|
| Značka | OM System / Olympus |
| Typ produktu | Kompakt |
Související články s Olympus Mju 1020 stříbrný
Související články s Olympus Mju 1020 stříbrný
Vyrazte do ulic s novým OM System OM-3: Exkluzivní street foto workshopy v Brně, Jihlavě a Olomouci!
Milujete kouzlo okamžiku, dynamiku městského života a momentky, které vyprávějí příběhy? Ve spolupráci s naším partnerem OM System jsme pro vás připravili jedinečnou sérii street foto workshopů.
předevčírem v 16:16

Dobrodružství čeká: Ušetřete až 9 500 Kč
Připravte se na sezónu s profesionální výbavou OM SYSTEM. Nyní můžete získat zpět až 9 500 Kč při nákupu vybraných těl, zvýhodněných setů i špičkových objektivů řady M.ZUIKO. Špičková odolnost a…
16. 4. 2026 v 9:28

Jarní cashback až 15 000 Kč s OM System
Pořiďte si od 26. 2. do 6. 4. 2026 vybrané fotoaparáty a objektivy OM SYSTEM, získejte zpět až 15 000 Kč a k vybranému modelu navíc grip zdarma!
25. 3. 2026 v 13:05

Získejte prodlouženou záruku 5 let a ušetřete až 15.000 Kč díky zimní akci cashback OM System
Zvažujete nákup fototechniky modelové řady OM System? Díky zimní akci cashback můžete při nákupu vybraných produktů od 13. 11. 2025 do 6.1.2026 ušetřit až 15 000 Kč a navíc získat prodlouženou záruku…
MARTIN LUKEŠ • 10. 11. 2025 v 12:55

Dotazy k Olympus Mju 1020 stříbrný
Expert Megapixelu
Lucie Drietomská
Fotografka, která se již přes 20 let specializuje na focení zvířat, zejména domácích mazlíčků. Má bohaté zkušenosti s portrétní i pohybovou fotografií a je autorkou knihy o focení psů. Je držitelkou titulu EP (European Photographer), pravidelně boduje ve fotografických soutěžích a věnuje se vedení soukromých kurzů.







Komentáře