009944
zkopírováno do schránky
Digitální kompakt
Olympus Mju 1040 černý
- Rozlišení snímače: 10 Mpx
- Optický zoom: 3 x
- Velikost displeje: 2,7 "
- Maximální rozlišení videa: VGA (640×480)
- Typ paměťové karty: Micro SD, xD
Sháníte Olympus Mju 1040 černý?
„Olympus Mju 1040 černý“ již není v prodeji.
Naposledy jsme ho měli skladem 14.06.2009

Olympus Mju 1040 černý
Hlídat dostupnost Olympus Mju 1040 černý použitý fotoaparát v bazaru
Hlídat dostupnost Olympus Mju 1040 černý použitý fotoaparát v bazaru
Recenze, ukázkové snímky
Celkové hodnocení
Megapixelu
Firma Olympus, která se proslavila legendární modelovou řadou mju, upustila od svého konzervatismu a rozhodla se jít s dobou. Po správném usouzení že i vzhled prodává se rozhodli oprášit své designové centra a přizpůsobili se dnešními trendu kdy fotoaparát vypadá na první pohled spíš jako…
Popis a parametry
Pro všechny, kteří hledají designově velmi povedený a praktický fotoaparát s jednoduchým ovládáním a také velmi dobrou cenou, je určen právě nový Mju 1040. Nabízí rozlišení 10 Mpx, 3 x optický zoom s rozsahem 38-114mm v přepočtu na kinofilm, supermakro od 7 cm, 10 scénických režimů, ISO až 1600, velkou kontrastní 6,9cm LCD obrazovku s 230 000 pixelů a samozřejmě ještě mnoho dalšího.
Olympus µ 1040
Nový Olympus µ 1040 v sobě kombinuje eleganci a ohromující výkon. Štíhlé kovové tělo s tloušťkou jen 16,5mm v sobě skrývá objektiv s 3x optickým zoomem (38-114mm*) a navíc celou plejádu prvotřídních technologií: pokročilá detekce tváří, technologie korekce stínů a inteligentní AUTO režim. Poslední jmenovaný režim automaticky zvolí jeden z přednastavených scénických režimů a přitom zvolí optimální nastavení expozice a zaostření. Velká (6.9cm/2.7") HyperCrystal LCD obrazovka Vám usnadní kompozici snímků i jejich následné prohlížení. Jednotlivé záběry se ukládají do vnitřní paměti, nebo na paměťovou kartu xD-Picture card. Díky přibalenému microSD adaptéru lze snímky ukládat také na karty microSD.
Styl a inovace
Olympus µ 1040 reprezentuje novou generaci štíhlých, technologiemi nabitých kompaktních fotoaparátů. Milovníci designu si jistě oblíbí ultra štíhlé kovové tělo v jednom ze čtyř barevných provedení (stříbrné, černé, červené nebo žluté). Fotoaparát je navržen ve zcela minimalistickém provedení a jeho ovládání je tak velmi snadné.
Nejmodernější technologie
Díky vestavěným technologiím pro automatické rozpoznání tváří, korekci stínů a inteligentnímu expozičnímu režimu, se nemusíte starat o žádná nastavení. Pokročilá technologie rozpoznání tváří a technologie korekce stínů, detekují lidské tváře (až 16 obličejů najednou) a dokonale na ně zaostří a upraví jejich expozici. Výsledkem je fotografie se správně zaostřenými tvářemi focených osob, nikoli zaostřeného pozadí v povzdálí.
Díky digitální stabilizaci obrazu, zabraňuje fotoaparát rozmazání snímků postupným zvyšováním citlivosti ISO až na hodnoty ISO 1600. Obrazový procesor TruePic III zase výrazně eliminuje hladinu šumu, zabezpečuje dokonale věrné podání barev a zvyšuje rychlost zpracování obrazových dat.
Vše pod kontrolou
S fotoaparátem Olympus µ 1040 máte vše pod kontrolou. Pomocí funkce náhledu nejlepšího snímku můžete vybrat přímo na LCD obrazovce tu nejlepší variantu z několika zobrazených. V případě, že potřebujete zjistit funkci určitého režimu, stačí se obrátit na vestavěnou nápovědu - samozřejmě v českém jazyce. Díky speciálnímu adaptéru microSD, lze ukládat fotky nejen do vnitřní paměti, nebo na karty xD-Puicture Card, ale i na karty microSD. Pro snadnou archivaci a úpravy fotografií je v balení také software Olympus Master.
Olympus µ 1040 - hlavni charakteristika:
- Extrémně přesný objektiv s 3x optickým zoomem (38-114 mm*) v super štíhlém těle pro zachycení širokých záběrů i jedinečných detailů
- 10.1 Megapixelů pro velkoformátové výtisky
- Snadná cesta k perfektním snímkům - inteligentní Auto režim, který detekuje exponovanou scénu a automaticky zvolí některý ze scénických režimů a přizpůsobí tak nastavení
- Pokročilá detekce tváří - rozezná až 16 obličejů najednou a vyhodnotí optimální zaostření a expozici
- 6.9cm/2.7" HyperCrystal II LCD obrazovka pro pohodlnou kompozici a prohlížení i za jasného slunce
- Digitální stabilizace obrazu pro ostré nerozmazané snímky
- TruePic III obrazový procesor pro rychlejší zpracování a vyšší kvalitu snímků
- Oživte své vzpomínky video záznamem se zvukem (až VGA rozlišení sekvencí 30 s/s)
- xD-Picture Card a microSD kompatibilní
* Ekv. na 35mm fotoaparátu
Obrazový snímač
| Stabilizátor snímače | Ne |
|---|---|
| Formát snímače | 1/2,3 |
| Rozlišení snímače | 10 Mpx |
| Rozlišení fotografií | 2048x1536, 1920x1080, 640x480, 1280x960, 1600x1200, 2560x1920, 3648x2736 |
| Technologie snímače | CCD |
Objektiv
| Optický zoom | 3 x |
|---|---|
| Ohnisková vzdálenost (eqv. 35mm) | 38-114 |
| Minimální ohnisková vzdálenost | 38 mm |
| Maximální ohnisková vzdálenost | 114 mm |
Ostření
| Minimální zaostřovací vzdálenost | 50 cm |
|---|---|
| Makro od | 7 cm |
Expozice a fotografování
| Poměr stran snímku | 16:9, 4:3 |
|---|---|
| Digitální zoom | 5 |
| Způsob měření expozice | Zónové, Bodové |
| Rozsah korekce expozice | ± 2 EV po 1/3 EV |
| ISO - minimální citlivost | 50 |
| ISO - maximální citlivost | 3200 |
| Scénické režimy | Ano |
Závěrka
| Nejdelší expoziční čas | 4 |
|---|---|
| Nejkratší expoziční čas | 1/1000 |
Hledáček
| Typ hledáčku | Nemá |
|---|
Displej
| Velikost displeje | 2,7 " |
|---|---|
| Rozlišení displeje v bodech | 230000 |
Blesk
| Vestavěný blesk | Ano |
|---|---|
| Směrné číslo blesku | 4,1 |
Záznam
| Maximální rozlišení videa | VGA (640×480) |
|---|
Rozhraní a napájení
Fyzikální specifikace
| Rozměry v mm | 89 x 55,5 x 20,3 |
|---|---|
| Hmotnost | 108 g |
| Barva | černá |
Paměťové karty
| Typ paměťové karty | Micro SD, xD |
|---|
Ostatní
| Příslušenství v balení | Poutko, Návod k použití, CB-AVC3 Kabel audio/video, CB-USB6 USB kabel, LI-40C Nabíječka pro Lithium-Ion baterie, LI-42B Nabíjecí lithium-iontový akumulátor, OLYMPUS Master 2 Software na CD-ROM, MASD-1 microSD adapter |
|---|---|
| Značka | OM System / Olympus |
| Typ produktu | Kompakt |
Kapacita paměti
| Kapacita úložiště | 0,048 GB |
|---|
Doporučené příslušenství
Pouzdra na karty / baterie

PolarPro Memory Card Case Slate CFEA Edition II Mountain
1 390 Kč
Předchozí 1/2 Další
Čtečky karet
Související články s Olympus Mju 1040 černý
Související články s Olympus Mju 1040 černý
Vyrazte do ulic s novým OM System OM-3: Exkluzivní street foto workshopy v Brně, Jihlavě a Olomouci!
Milujete kouzlo okamžiku, dynamiku městského života a momentky, které vyprávějí příběhy? Ve spolupráci s naším partnerem OM System jsme pro vás připravili jedinečnou sérii street foto workshopů.
18. 5. 2026 v 16:16

Dobrodružství čeká: Ušetřete až 9 500 Kč
Připravte se na sezónu s profesionální výbavou OM SYSTEM. Nyní můžete získat zpět až 9 500 Kč při nákupu vybraných těl, zvýhodněných setů i špičkových objektivů řady M.ZUIKO. Špičková odolnost a…
16. 4. 2026 v 9:28

Jarní cashback až 15 000 Kč s OM System
Pořiďte si od 26. 2. do 6. 4. 2026 vybrané fotoaparáty a objektivy OM SYSTEM, získejte zpět až 15 000 Kč a k vybranému modelu navíc grip zdarma!
25. 3. 2026 v 13:05

Získejte prodlouženou záruku 5 let a ušetřete až 15.000 Kč díky zimní akci cashback OM System
Zvažujete nákup fototechniky modelové řady OM System? Díky zimní akci cashback můžete při nákupu vybraných produktů od 13. 11. 2025 do 6.1.2026 ušetřit až 15 000 Kč a navíc získat prodlouženou záruku…
MARTIN LUKEŠ • 10. 11. 2025 v 12:55

Dotazy k Olympus Mju 1040 černý
Expert Megapixelu
Lucie Drietomská
Fotografka, která se již přes 20 let specializuje na focení zvířat, zejména domácích mazlíčků. Má bohaté zkušenosti s portrétní i pohybovou fotografií a je autorkou knihy o focení psů. Je držitelkou titulu EP (European Photographer), pravidelně boduje ve fotografických soutěžích a věnuje se vedení soukromých kurzů.

























Komentáře
Prodejce Megapixel.cz, Luděk Bouška, 21. 5. 2009 |Olympus Mju 1040 černý |Reagovat
M
Mnohokrát děkuji za odpově´d
Martina, 20. 5. 2009 |Olympus Mju 1040 černý |Reagovat
Prodejce Megapixel.cz, Luděk Bouška, 3. 3. 2009 |Olympus Mju 1040 černý |Reagovat
J
Jana, 24. 2. 2009 |Olympus Mju 1040 černý |Reagovat
Prodejce Megapixel.cz, Luděk Bouška, 10. 2. 2009 |Olympus Mju 1040 černý |Reagovat
D
Daniel, 10. 2. 2009 |Olympus Mju 1040 černý |Reagovat
Prodejce Megapixel.cz, Luděk Bouška, 10. 2. 2009 |Olympus Mju 1040 černý |Reagovat
D
Oplati sa na takeho pouzivanie mju 1040 alebo si mam nehat V603 ???
U nas sa pohybuje toto mju 1040 okolo 110€ pripadne mi poradte nejaky fotoaparat v tejto cenovej hladine.Dakujem ;)
PS: je pravda ze vydrz baterky na mju 1040 je velmi mala ?
Daniel, 9. 2. 2009 |Olympus Mju 1040 černý |Reagovat
Prodejce Megapixel.cz, Luděk Bouška, 5. 2. 2009 |Olympus Mju 1040 černý |Reagovat
P
Pavla, 4. 2. 2009 |Olympus Mju 1040 černý |Reagovat
Všechny dotazy (15)