ID: 003891

Digitální kompakt Olympus Mju 1200 černý Luxury kit

 • Značka: Olympus
 • Rozlišení: 12 Mpx
 • Optický zoom: 3 x
 • Velikost displeje: 2,7 "

Sháníte Olympus Mju 1200 černý Luxury kit?

„Olympus Mju 1200 černý Luxury kit“ již není v prodeji.

Vybrat můžete z nabídky:

a nebo nás kontaktujte, poradíme vám.

Vlastníte Olympus Mju 1200 černý Luxury kit?

Začít s výkupem

Černé voděodolné kovové tělo mju 1200 oslňuje stylem. S obrovskou 6,9 cm antisluneční LCD obrazovkou je kompozice více než snadná, a to i za přímého slunce. Rozlišení 12 Mpx. Produktová sekce: Digitální kompakty Olympus

Nahoru

Vybrané příslušenství

Vybrali jsme pro vás příslušenství, které by vám určitě nemělo chybět.

Parametry a popis

Olympus µ 1200: Elegance spojená s jedinečností

Olympus představuje nový model µ 1200. Je vybaven ohromujícím rozlišením 12ti megapixelů a nabízí nejmodernější technologie, včetně technologie pro rozpoznání obličeje (Face Detection Technology) pro správné zaostření tváří a vyváženou expozici. Technologie korekce stínů (Shadow Adjustment Technology) zase projasňuje jinak příliš tmavá stinná místa ve snímku. Tento nový výkonný přírůstek řady mju je zapouzdřen do kovového voděodolného* těla v černé barvě. S obrovskou HyperCrystal LCD obrazovkou s úhlopříčkou 6.9cm je kompozice více než snadná a to i za přímého slunce. Inkorporace nového obrazového procesoru TruePic III zaručuje věrnou reprodukci barev, sníženou hladinu šumu a rychlejší zpracování obrazu.

Postaven jako šampión
Voděodolné* kovové tělo v černé barvě oslňuje stylem a činí z µ 1200 ideálního společníka na cesty. Vyfoťte se na pláži či u bazénu s nejvyšším rozlišením 12.0 megapixelů a uvidíte každý, i ten nejjemnější detail. Kompozice a prohlížení na rozměrné 6,9cm LCD obrazovce je přímo pastvou pro oko.

Technologie BrightCapture rozjasňuje snímky při focení za špatných světelných podmínek. Objektiv s 3x optickým zoomem (ekv. 35-105mm na 35mm fotoaparátu) kombinovaný s 5x digitálním zoomem vám umožní dostat se i do vzdálených míst, aniž byste se museli pohnout z místa. V režimu super-makro dokážete vyfotit nádherné detaily již z 10cm. Výkonný obrazový procesor TruePic III je pak jen třešinkou na dortu: stará se o realistickou reprodukci barev, výrazné snížení hladiny šumu a celkové zrychlení zpracování dat na µ 1200.

Speciální technologie
Do nového elegantního a super výkonného kompaktu byly použity výhradně ty nejmodernější technologie: Vysoké nastavení citlivosti pro jasnější snímky i za špatného světla. Technologie korekce stínů (Shadow Adjustment Technology) reaguje na tmavá stinná místa ve snímku, jejich expozici koriguje a upravuje tak, aby i v těchto místech byly patrné detaily a kresba. A navíc technologie rozpoznání obličeje (Face Detection Technology) neustále skenuje záběr a hledá v něm lidské tváře, na které pak automaticky zaostří a zároveň adekvátně upraví expozici celého snímku s ohledem na obličeje.

Ponechte si kontrolu
20 scénických režimů, včetně režimů Noční scéna nebo Sport usnadňují focení všem začátečníkům, ale i pokročilým fotografům. Kromě toho je v nabídce také režim "Úsměv", který automaticky pořídí snímek v okamžiku, kdy se fotografovaná osoba usměje. Použitý režim Perfect Fix - neboli automatické úpravy, vám nabízí dodatečnou úpravu červených očí, nebo správného zaostření mírně rozmazaného snímku. S 25 jazykovými mutacemi menu je µ 1200 jazykovým přeborníkem. Samozřejmostí je také menu v češtině. Snímky i videosekvence lze ukládat jak do vnitřní paměti, tak na vysokokapacitní karty xD-Picture Card. Součástí balení je software pro pohodlnou archivaci, stahování a úpravy fotek - Olympus Master, včetně zkušební verze programu pro tvorbu video sekvencí z pořízených snímků - Muvee Pack.

Olympus µ 1200 - hlavní charakteristika:

 • Maximální detail s rozlišením 12 megapixelů
 • Velká 6.9cm/2.7" HyperCrystal LCD obrazovka s jasným zobrazením i na slunci
 • Technologie rozpoznání obličeje (Face Detection Technology) pro perfektně zaostřené obličeje plus přesná expozice okolních ploch
 • Voděodolné* kovové tělo v černé bavě
 • 3x optický zoom (ekv. 35 - 105mm na 35mm fotoparátu) 1:2.8-4.7 plus 5x digitální zoom
 • Vysoké ISO pro ostřejší snímky
 • Lepší snímky za špatného světla díky technologii BrightCapture
 • 20 scénických režimů pro nejlepší výsledky za všech okolností
 • Video sekvence se zvukem
 • TruePic III obrazový procesor pro rychlejší zpracování a vyšší kvalitu snímků
 • Technologie korekce stínů (Shadow Adjustment Technology) pro vyjasnění stinných částí
 • Vestavěná nápověda
 • Funkce Perfect Fix pro korekci protisvětla a červených očí
 • Vnitřní paměť plus slot pro karty xD-Picture Card
 • 25 jazyků včetně češtiny
 • Obsahuje software Olympu Master 2.03 a zkušební verzi programu Muvee Pack plus Li-ion baterii LI-42B
  * Vodotěsný podle standardu IEC standard publication 529 IPX4

Antisluneční LCD obrazovka (HyperCrystal LCD)
Technologie polopropustných vrstev, používaná v LCD obrazovkách, kdy se aplikuje dodatečná vrstva na spodní část LCD pro odražení světla z externích světelných zdrojů. To zlepšuje jas LCD obrazovky, takže dokonce i za přímého slunečního svitu jsou snímky zobrazeny ostře a s třikrát vyšším kontrastem oproti běžným displejům. Umožňuje také prohlížení z úhlů až 170° aniž by docházelo ke třpytu či stínění. Snímky lze tedy komponovat z různých úhlů, a může si je prohlížet několik lidí najednou.

Technologie rozpoznání obličeje (Face Detection Technology)
Technologie, která ve fotografované scéně rozpoznává obličeje a upřednostňuje je jako hlavní subjekt snímání. Automaticky je pak zaostří a optimálně upraví expozici tak, aby vznikl snímek zaostřený na správném místě a expozičně dobře vyladěný.

Nastavení vysoké citlivosti ISO
Speciální fotografický režim, kdy fotoaparát automaticky zvýší citlivost ISO a umožní tak použití kratších časů, napomáhá vyloučit rozmazání snímků způsobené pohybem fotoaparátu nebo rychlým pohybem snímaných objektů.

Technologie BrightCapture
Technologie vyvinutá pro lepší snímky pořizované za slabých světelných podmínek. Pracuje dvěma způsoby: 1) veškeré obrazové informace z obrazového snímače jsou použity pro znázornění obrazu na LCD obrazovce, který je až 4x jasnější než u běžných typů LCD. Snadněji tak provedete kompozici záběru i v tmavém okolí. 2) V některých fotografických režimech je citlivost zvýšena (rozlišení se někdy snižuje), což přináší dobře exponované snímky s přesnou barevnou reprodukcí, vysokým kontrastem a ostrostí, a to i bez použití blesku. Mezi scénické režimy, které využívají technologii BrightCapture, patří režim Svíčka, Noční scéna a Dostupné světlo.

Obrazový procesor TruePic III
Nejnovější generace obrazového procesoru společnosti Olympus. Automaticky zdokonaluje důležité aspekty snímku, jako je barevné podání (hloubka barev, sytost barev a jas), obrazová ostrost (redukuje obrazový šum, zdokonaluje reprodukci okrajů objektů), a v neposlední řadě se stará o rychlé zpracování dat.

Technologie korekce stínů (Shadow Adjustment Technology)
Jedná se o technologii navrženou pro vylepšení expozice u snímků s tmavými oblastmi. Speciální snímač, který funguje podobně jako lidské oko, identifikuje tmavé části kompozice (např. stín pod stromem) a fotoaparát odpovídajícím způsobem upraví nastavení expozice pro tyto oblasti. Výsledkem je realističtější a detailněji prokreslená fotografie.

Funkce nápovědy
Hlavní funkce menu a režimy fotoaparátu jsou ve zkratce vysvětleny přímo na LCD obrazovce fotoaparátu. Focení je tak díky nápovědě jednodušší a jen zřídkakdy budete nuceni listovat v tištěném návodu - jedinečná pomůcka, pokud jste často na cestách. Díky vestavěné nápovědě, jejíž součástí je i jednoduchá fotografická příručka se snadno a rychle naučíte fotografickým základům.

Ostatní
Značka: Olympus
Příslušenství v balení: Řemínek CSS-9, Návod k použití, Záruční karta, Nabíjecí lithium-iontový akumulátor LI-42B, Nabíječka LI-40C Charger, USB kabel CB-USB7, AV kabel CB-AVC5, OLYMPUS Master 2.0 software
 
Typ fotoaparátu
Typ fotoaparátu: Kompakt
 
Obrazový snímač
Formát snímače: 1/1,72
Rozlišení: 12 Mpx
Typ snímače: CCD
Rozlišení fotografií: 1024x768, 1280x960, 1600x1200, 2048x1536, 2303x1728, 2560x1920, 3264x2448, 4000x3000, 640x480
Poměr stran snímku: 4:3
Stabilizátor snímače: Ne
 
Objektiv
Optický zoom: 3 x
Digitální zoom: 5
Ohnisková vzdálenost (eqv. 35mm): 35-105
Minimální ohnisková vzdálenost: 35 mm
Maximální ohnisková vzdálenost: 105 mm
 
Zaostřování
Minimální zaostřovací vzdálenost: 60 cm
Makro od: 10 cm
 
Nastavení expozice
Způsob měření expozice: Bodové, Zónové
Korekce expozice: ± 2 EV po 1/3 EV
ISO - minimální citlivost: 50
ISO - maximální citlivost: 6400
 
Závěrka
Nejdelší expoziční čas: 4
Nejkratší expoziční čas: 1/1000
 
Fotografování
Expoziční režimy: Auto, P
Histogram: Ano
Scénické režimy: Portrét, Krajina, Krajina s portrétem, Noční scéna, Noční scéna s portrétem, Sport, Interiér, Svíčka, Autoportrét, Denní portrét, Západ slunce, Ohňostroj, Kuchyně, Za sklem, Dokumenty, Aukce, Vyfoť a vyber 1, Vyfoť a vyber 2, snímek úsměvu, Pláž a sníh
 
Hledáček
Typ hledáčku: Nemá
 
LCD
Velikost displeje: 2,7 "
Rozlišení displeje: 230000
 
Blesk
Vestavěný blesk: Ano
 
Záznam
Typ paměťového media: xD
Rozlišení videa: VGA (640×480)
Audiozáznam: Ano
 
Obecné
České menu: Ano
 
Fyzikální specifikace
Rozměry v mm: 98,1 x 56,2 x 23
Hmotnost: 125 g

Kompletní parametry a popis výrobce Sbalit parametry a popis

Nahoru

Hlídat dostupnost Olympus Mju 1200 černý Luxury kit v bazaru

Přejete si hlídat dostupnost produktu Olympus Mju 1200 černý Luxury kit, přihlaste se a navštivte naši sekci bazar.

Přihlásit se

Sháníte ještě něco dalšího?

Hlídat bazar mohou pouze přihlášení uživatelé. Přihlásit nebo vytvořit účet.

Bazar pro Olympus Mju 1200 černý Luxury kit

Nahoru

Komentáře (4)

Zobrazeny komentáře (4 - 1)

 • 4

  Bouška
  Reaguje na 3 | Dobrý den, znamená to, že mu nevadí lehké zmoknutí a podobně.

  Luděk Bouška - Megapixel, 18.08.2008 | Reagovat

 • 3

  Avatar
  Dobrý den, můžu se zeptat, co znamená vodotěsný podle standardu... Děkuji

  Jan, 17.08.2008 | Reagovat

 • 2

  Bouška
  Reaguje na 1 | Dobrý den, s rychlostí bohužel nic dělat nejde.

  Luděk Bouška - Megapixel, 10.12.2007 | Reagovat

 • 1

  Avatar
  Mjučko 1200 foto perfektní, ale zpomalení je opravdu hodně výrazné, možná kdyby jsem věděla že je až tak dlouhé asi by jsem váhala s koupí. Jen se chci zeptat nedá se přece jen trochu omezit? Jsem fotograf amatér třeba je to snadnější než myslím. :-) Děkuji

  Denisa Vichtová, 10.12.2007 | Reagovat

Všechny komentáře

Vložit nový komentář

: *

:

: *


Tip: odkaz na konkrétní komentář vytvoříte tak, že napíšete jeho číslo do hranatých závorek. Příklad: [1] na webu zobrazí odkaz na komentář číslo 1

Komentáře slouží ke zveřejnění vašeho názoru, děkujeme za vaše příspěvky. Jako provozovatelé této diskuse si vyhrazujeme právo na odstranění nevhodných komentářů.

Nahoru

Přihlásit

Přihlásit pomocí Facebooku

nebo e-mailem


Košík

Způsoby doručení

Doprava zdarma od 5 000 Kč

Nahrát fotku

Do fotosběrny Do galerie

Do fotosběrnyDo galerie

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využíváním cookies a využití osobních údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a v reklamních sítích na dalších webech. Tyto souhlasy můžete kdykoliv změnit, vypnout nebo upravit v Nastavení soukromí, které otevřete kliknutím na odkaz níže.
Dozvědět se víc | Nastavení soukromí
Rozumím