Digitální kompakt
Olympus Mju 500
- Rozlišení snímače: 5 Mpx
- Optický zoom: 3 x
- Velikost displeje: 2,5 "
- Typ paměťové karty: xD
Sháníte Olympus Mju 500?
„Olympus Mju 500“ již není v prodeji.
Naposledy jsme ho měli skladem 11.07.2006

Olympus Mju 500
Parametry
Voděodolné kovové tělo, rozlišení 5Mpx, 3x optický zoom (ekv. 35 - 105mm), citlivost ISO 64 - 400, 20 scénických režimů, QuickTime Motion JPEG®* se zvukem.
Obrazový snímač
| Stabilizátor snímače | Ne |
|---|---|
| Formát snímače | 1/2,5 |
| Rozlišení snímače | 5 Mpx |
| Rozlišení fotografií | 2048x1536, 640x480, 1024x768, 1280x960, 1600x1200, 2560x1920 |
| Technologie snímače | CCD |
Objektiv
| Optický zoom | 3 x |
|---|---|
| Ohnisková vzdálenost (eqv. 35mm) | 35-105 |
| Minimální ohnisková vzdálenost | 35 mm |
| Maximální ohnisková vzdálenost | 105 mm |
| Konstrukce objektivu | 5 členů / 3 skupiny |
Ostření
| Minimální zaostřovací vzdálenost | 50 cm |
|---|---|
| Makro od | 7 cm |
Expozice a fotografování
| Poměr stran snímku | 4:3 |
|---|---|
| Digitální zoom | 4 |
| Způsob měření expozice | Zónové |
| ISO - minimální citlivost | 64 |
| ISO - maximální citlivost | 400 |
| Scénické režimy | Ano |
Závěrka
| Nejdelší expoziční čas | 4 |
|---|---|
| Nejkratší expoziční čas | 1/1000 |
Displej
| Velikost displeje | 2,5 " |
|---|---|
| Rozlišení displeje v bodech | 215000 |
Blesk
| Vestavěný blesk | Ano |
|---|---|
| Směrné číslo blesku | 3,6 |
Rozhraní a napájení
Fyzikální specifikace
| Rozměry v mm | 99 x 55,5 x 31 |
|---|---|
| Hmotnost | 165 g |
Paměťové karty
| Typ paměťové karty | xD |
|---|
Ostatní
| Příslušenství v balení | Řemínek, 32 MB xD-Picture Card, USB kabel a A/V kabel, |
|---|---|
| Značka | OM System / Olympus |
| Typ produktu | Kompakt |
Související články s Olympus Mju 500
Související články s Olympus Mju 500
Dobrodružství čeká: Ušetřete až 9 500 Kč
Připravte se na sezónu s profesionální výbavou OM SYSTEM. Nyní můžete získat zpět až 9 500 Kč při nákupu vybraných těl, zvýhodněných setů i špičkových objektivů řady M.ZUIKO. Špičková odolnost a…
předevčírem v 9:28

Jarní cashback až 15 000 Kč s OM System
Pořiďte si od 26. 2. do 6. 4. 2026 vybrané fotoaparáty a objektivy OM SYSTEM, získejte zpět až 15 000 Kč a k vybranému modelu navíc grip zdarma!
25. 3. 2026 v 13:05

Získejte prodlouženou záruku 5 let a ušetřete až 15.000 Kč díky zimní akci cashback OM System
Zvažujete nákup fototechniky modelové řady OM System? Díky zimní akci cashback můžete při nákupu vybraných produktů od 13. 11. 2025 do 6.1.2026 ušetřit až 15 000 Kč a navíc získat prodlouženou záruku…
MARTIN LUKEŠ • 10. 11. 2025 v 12:55

Ušetřete až 15 000 Kč v akci OM System telezoom cashback
Pořiďte si od 2. 10. do 29. 10. 2025 vybrané produkty OM System a ušetřete až 15 000 Kč.
ŽANETA SIKOROVÁ • 1. 10. 2025 v 16:34

Dotazy k Olympus Mju 500
Expert Megapixelu
Lucie Drietomská
Fotografka, která se již přes 20 let specializuje na focení zvířat, zejména domácích mazlíčků. Má bohaté zkušenosti s portrétní i pohybovou fotografií a je autorkou knihy o focení psů. Je držitelkou titulu EP (European Photographer), pravidelně boduje ve fotografických soutěžích a věnuje se vedení soukromých kurzů.



Komentáře