Recenze Olympus Mju 700 stříbrný

Klady a zápory

Klady a zápory

Co se nám líbí?

 • kvalitní a odolné provedení těla vhodné i do náročnějších povětrnostních podmínek
 • kompaktní design
 • 2,5 LCD
 • reálný histogram
 • interní paměť

Co se nám nelíbí

 • při vyšších citlivostech šum
 • horší viditelnost LCD na ostrém slunci

Představení Olympus Mju 700 stříbrný

Představení Olympus Mju 700 stříbrný

Mju 700 Vám nabízí velmi elegantní, stylový design a snadné ovládání, které je vlastní celé řadě Mju. Velký displej mírně omezuje tlačítka, která jsou díky tomu poněkud menší. Bohužel jsem postrádal optický hledáček, protože pokud na LCD svítí slunce, není příliš dobře vidět. To ale platí i když fotíte na opačnou stranu, protože pak funguje lesklý displej jako zrcadlo. Tato vlastnost je ale asi to nejpodstatnější, co mohu vytknout, vše ostatní mě vyhovovalo a mohu tedy s klidným svědomím doporučit tento fotoaparát i do nezkušených rukou, protože díky dobře řešenému menu je Mju 700 opravdu snadný na obsluhu.

Jeho obrazové výsledky jsou víc než bohatě dostačující pro účely, ke kterým je stvořen.

Popis a parametry

Popis a parametry

Odolný proti povětrnostním vlivům, okouzlující a nabitý funkcemi, s vynikající obrazovou kvalitou. Rozlišení 7,1 Mpx, 3x zoomem (ekv. 37-111 mm), 23 scénických režimů, široký rozsah citlivosti ISO 64-1600, video (640 x 480 px), 15 sn./s, hmotnost 103 g.

Oslavy, koncerty, vzrušení noci. A snímky? Noční záběry při slabém osvětlení se někdy nedokáží vyrovnat realitě. To ale neplatí o fotografování s novým µ 700. Nabízí 7,1 milionů pixelů a zahrnuje technologii BrightCapture, díky níž se výrazně snižuje nutnost používat blesk. Proto můžete věrně zachytit jedinečnou atmosféru noci a uchovat si tak vzpomínky stále živé. Tato technologie usnadňuje také komponování záběrů na veliké 6,4 cm LCD obrazovce, protože objekty se zobrazují 4x jasněji než u běžných LCD. µ 700 obsahuje řadu pokročilých fotografických funkcí a zaručuje výbornou kvalitu obrazu, ať už fotografujete ve dne nebo v noci. Jakožto člen řady µ je tento nový přístroj samozřejmě velmi atraktivní a přitahuje pozornost okolí. Jeho štíhlé kompaktní kovové tělo je odolné proti vlivům počasí* a září svým osobitým stylem. Dodává se ve čtyřech atraktivních barvách - stříbrné, oranžové, černé a modré.

Sofistikovaný vzhled, výjimečné výsledky
Jeho elegantně tvarovaný, voděodolný* exteriér je nezaměnitelným vyjádřením vlastního stylu. µ 700 s kovovým tělem však zároveň předvádí skvělý fotografický výkon. Rozlišení 7,1 milionů pixelů zaručuje perfektně ostré prokreslení snímků. Světelný objektiv s 3x optickým zoomem (odpovídá 37-111mm u fotoaparátu na 35mm film) se skládá z vysoce kvalitních čoček. Díky veliké 6,4cm LCD obrazovce snadno zaměříte fotografovaný objekt, a výsledné snímky můžete pohodlně prohlížet a ukazovat dokonce i větší skupině přátel najednou.

Lepší snímání za špatných světelných podmínek s technologií BrightCapture
Technologie BrightCapture vylepšuje fotografování při slabých světelných podmínkách. Častokrát ta opravdová zábava začíná o půlnoci a tato inovační technologie přináší nové světlo do komponování záběrů za tmy. Teď už nemusíte hledat nejasné siluety postav na obrazovce. LCD obrazovka s vysokým kontrastem zobrazuje objekty cca 4x jasněji než běžné modely. Vaši přátelé, kteří se dříve ztráceli ve tmě oblíbeného klubu nebo baru, jsou nyní na LCD jasně vidět. Noční snímání již tedy není jen „zkoušení štěstí naslepo".

Díky speciálním scénickým režimům přinášejícím nové schopnosti, je vylepšen je i fotografický výkon. Pro optimální využití okolního světla µ 700 zahrnuje citlivost ISO s rozsahem pokrývajícím spektrum od ISO 64 do 1600. V režimu 3MP se rozsah rozšiřuje až na ISO 2500, se kterým lze snímat za špatného světla a získat snímky bez výrazného šumu. S tak vysokou citlivostí se dosah blesku efektivně zdvojnásobí. Další scénické režimy, včetně noční scény, která prodlužuje maximální čas až na 4 sekundy, vylepšují výkon za špatných světelných situací a zaručují realistické zachycení unikátní noční atmosféry.

Všestranné využití a bezproblémové ovládání
µ 700 samozřejmě předvádí skvělé vlastnosti a výkon nejen při snímání ve tmě. Tento voděodolný* model vás nezklame v žádné situaci - v noci nebo ve dne, v dešti nebo za jasného dne - vždy dodá perfektní výsledky. 24 scénických režimů (včetně režimu Svíčka, Krajina, Pláž, Sníh) a programový automatický režim zvolí vždy nastavení optimálně odpovídající fotografickým podmínkám. Spolu s outdoorovým pouzdrem pro drsnější venkovní použití (CWPC-02) nebo podvodním pouzdrem (PT-032) (volitelné příslušenství, v prodeji na jaře 2006) - nabízí tento model speciální fotografické režimy pro uživatele, kteří touží objevovat vzrušení a fascinující krásu podvodního snímání až do hlouby 3m (CWPC-02) nebo 40m (PT-032).

Intuitivní ovládání je základním principem designu tohoto přístroje. Zahrnuje také návod (GUIDE), který vysvětluje různé funkce fotoaparátu a položky menu přímo na LCD obrazovce, čímž se snižuje potřeba hledat informace v tištěném návodu. Pro dlouhotrvající nerušenou radost z fotografování je přístroj vybaven novou vysoce výkonnou lithium-iontovou nabíjecí baterií (LI-42B).

Fotoaparát samozřejmě nabízí také nahrávání video sekvencí se zvukem. Záznam se ukládá ve vysoce kvalitním režimu VGA (640x480), přičemž délka záznamu je omezena pouze zbývající kapacitou paměti.

Kromě vnitřní paměti je zde slot pro paměťové karty xD-Picture Card, takže si uživatel sám zvolí kapacitu paměti podle vlastních požadavků. Nejnovější vysokorychlostní karty Olympus xD nabízejí kromě funkce panorama také 2-3x rychlejší přenos dat než u dřívějších médií. Nové karty obsahují rovněž nové umělecké efekty a 3D funkce pro další zpracování snímků. S pomocí Olympus Master 1.4 software dodávaného s fotoaparátem mohou vaše podvodní či pozemské záběry získat zcela novou dimenzi.

Kompatibilita s PictBridge zaručuje snadný tisk snímků bez nutnosti připojení k počítači. Například s použitím termosublimační tiskárny Olympus P-11 lze vytisknout snímky velikosti 10 x 15 cm za pouhých 33 sekund. Snímky právě pořízené na oslavě si tak můžete bleskově vytisknout a vzápětí rozdat hostům.

Olympus µ 700 se 7,1 miliony pixelů a technologií BrightCapture pro lepší snímání za špatného světla je ideální volbou pro každého, kdo chce pořizovat skvělé noční záběry. Tento model s okouzlujícím tvarem ve čtyřech přitažlivých barvách (stříbrná, oranžová, černá a modrá) a kovovým voděodolným* tělem bude v prodeji na jaře 2006.

Olympus µ 700 - hlavní prvky:

 • 7,1 milionů pixelů
 • Voděodolné* kovové tělo ve čtyřech barvách: stříbrné, oranžové, černé a modré
 • Technologie BrightCapture pro lepší fotografování za špatných světelných podmínek
 • 6,4cm LCD obrazovka
 • Objektiv s 3x zoomem (ekvivalentní 37-111mm u fotoaparátu na 35mm kinofilm), 1:3,4-5,7
 • 24 scénických režimů (např. Svíčky, Noční scéna, Pláž, Sníh) plus programový automatický režim
 • Záznam video sekvence se zvukem. Nahrávání až do vyčerpání kapacity paměti.
 • Režim Makro a Super Makro pro fotografování již ze vzdálenosti 8cm
 • Speciální editační funkce pro vylepšení pořízených snímků a dodání kreativních efektů, např. oprava červených očí, úprava jasu, vložení rámečku a/nebo názvu
 • Kompatibilní s PictBridge
 • Vnitřní paměť plus slot pro nové vysokorychlostní karty xD-Picture Card
 • Více jazyčné menu plus možnost stažení českého menu z internetu
 • Dodává se s Olympus Master Software 1.4 a nabíjecí baterií LI-42B
 • Volitelné podvodní / outdoorové pouzdro (PT-032/CWPC-02) , v prodeji na jaře 2006

* Odpovídá normám IEC standard publication 529 IPX4

Obrazový snímač

Stabilizátor snímače Ne
Formát snímače 1/2,3
Rozlišení snímače 7,1 Mpx
Rozlišení fotografií 2048x1536, 640x480, 1024x768, 1280x960, 1600x1200, 3072x2304, 2560x1920, 2303x1728
Technologie snímače CCD

Objektiv

Optický zoom 3 x
Ohnisková vzdálenost (eqv. 35mm) 37-111
Minimální ohnisková vzdálenost 37 mm
Maximální ohnisková vzdálenost 111 mm
Konstrukce objektivu 6 členů (4 asférické) / 4 skupiny

Ostření

Minimální zaostřovací vzdálenost 60 cm
Makro od 8 cm

Expozice a fotografování

Digitální zoom 5
ISO - minimální citlivost 64
ISO - maximální citlivost 2500
Rychlost sériového snímání 3,7 sn./s
Scénické režimy Ano

Závěrka

Nejdelší expoziční čas 4
Nejkratší expoziční čas 1/1000

Hledáček

Typ hledáčku Nemá

Displej

Velikost displeje 2,5 "
Rozlišení displeje v bodech 115000

Blesk

Vestavěný blesk Ano
Směrné číslo blesku 4

Záznam

Maximální rozlišení videa VGA (640×480)

Rozhraní a napájení

Fyzikální specifikace

Materiál Kov
Rozměry v mm 94,8 x 55,9 x 20,4
Hmotnost 103 g

Paměťové karty

Typ paměťové karty xD

Ostatní

Příslušenství v balení Řemínek, USB kabel, A/V kabel, nabíjecí Li-ion baterie LI-42B, nabíječka LI-42C, OLYMPUS Master 1.4
Značka OM System / Olympus
Typ produktu Kompakt

Zobrazit popis a parametry