009999
zkopírováno do schránky
Digitální kompakt
Olympus Mju 725 SW stříbrný
- Rozlišení snímače: 7,1 Mpx
- Optický zoom: 3 x
- Velikost displeje: 2,5 "
- Maximální rozlišení videa: VGA (640×480)
- Typ paměťové karty: xD
Sháníte Olympus Mju 725 SW stříbrný?
„Olympus Mju 725 SW stříbrný“ již není v prodeji.
Naposledy jsme ho měli skladem 20.05.2007

Olympus Mju 725 SW stříbrný
Recenze
Celkové hodnocení
Megapixelu
Tento model řady mju byl velice dlouho očekáván, všemi fotografy kteří mají aktivnější přístup k životu. Olympusu se tak povedlo zaplnit mezeru na trhu a představili skutečně vodotěsný přístroj se kterým se dá potápět až do 5 metrů! Na rozdíl od svých „kolegů“ ostatních mjůček, které mají…
Popis a parametry
Neoprenové pouzdro v balení! Rádi plavete, nebo šnorchlujete a chtěli byste u toho fotit? Mju 725 SW je vodotěsný až do 5m hloubky a díky výbornému rozlišení a vysoké citlivosti s ním pořídíte krásné záběry nejen pod vodní hladinou, ale úplně kdekoliv. Rozlišení 7 Mpx, 3x optický zoom, ISO až 1600, LCD 2,5 palce, 149 g.
Pokračování kultu µ - vodotěsné a nárazu vzdorné Olympus µ 725 SW
Pro zákazníky, kteří se nechtějí nechat spoutat žádnými limity, vytvořil Olympus nové µ 725 SW - fotoaparát umožňující prožít vše na maximum. Jako následník velmi oblíbeného µ 720 SW se nyní může pochlubit jedinečnou odolností, robustností a praktičností díky tomu, že je vodotěsné do hloubky až 5m* a nárazu vzdorné při pádu z výšky až 1,5 m*. Ochranu zajišťuje pevně konstruované stylové kovové tělo, které se dodává ve třech atraktivních barvách : (tmavě modrá, červená, titanově šedá). Obrazová kvalita s rozlišením 7,1 milionů pixelů a 3x optickým zoomem (odpovídá 38-114 mm) drží krok s vynikajícími fyzickými vlastnostmi přístroje. Technologie BrightCapture zaručuje skvělé výsledky i při snímání za slabého světla. Ať už fotoaparát používáte při potápění na korálovém útesu, při blátivé jízdě na horském kole anebo na snowboardu na vrcholcích hor, máte jistotu, že µ 725 SW vás nezradí.
µ 725 SW je odolný proti pádům z výšky až 1,5 m* a je plně vodotěsný až do hloubky 5 m*. Zaručuje tak prvotřídní ochranu a bezkonkurenční fotografickou svobodu. Pokud jste příznivcem extrémních sportů, vyznáváte aktivní životní styl anebo máte třeba rozpustilé malé děti, je µ 725 SW přesně tím co potřebujete. Robustnost fotoaparátu v žádném případě neohrožuje obrazovou kvalitu: 7,1 milionů pixelů zajistí vysoce kvalitní snímky. Přesnému objektivu s 3x optickým zoomem (ekv. 38-114mm na 35mm fotoaparátu) neunikne žádný zajímavý moment. Pro extra ochranu je objektiv speciálně zkonstruován s použitím vnitřní složené optické soustavy. Je plně integrován dovnitř kovového těla a ani v pracovní poloze vůbec nevyčnívá ven.Veliká 6,4 cm LCD obrazovka usnadňuje kompozici záběrů za všech okolností.
Integrace technologie BrightCapture zajišťuje jednodušší fotografování a lepší výsledky při obtížných světelných podmínkách.
- Vodotěsný do hloubky 5 m*
- Nárazu vzdorný (pádu z výšky až 1,5 m)**
- 7,1 milionů pixelů
- Pevné kovové tělo ve třech barvách: tmavě modrá, červená, titanově šedá
- Technologie BrightCapture pro lepší fotografování při slabém světle – se zvýšeným jasem pro snímání pod vodou
- Velká 6,4 cm LCD obrazovka
- Světelný objektiv vybavený 3x optickým zoomem, 38-114 mm (ekv. na 35 mm fotoaparátu) 1:3.5-5.0, s použitím vnitřní složené optické soustavy
- 24 scénických režimů (zahrnuje režimy Portrét, Svíčka, Krajina a různé podvodní režimy) plus automatický režim
- Záznam video sekvence se zvukem (640 x 480 pixelů, 15 s/s)
- Režimy Makro a Super Makro pro záběry ze vzdálenosti pouhých 7 cm
- Editační funkce (např. korekce červených očí, vytvoření kalendáře, vytvoření rámečku, vložení popisku)
- Vnitřní paměť plus slot pro xD karty
- Vícejazyčné menu včetně češtiny (10 jazyků) plus možnost stažení dalších 15 jazyků z internetu
- V balení se software Olympus Master neoprenovým pouzdrem a Li-ion baterií LI-42B s nabíječkou
- Volitelné pouzdro PT-033 (vodotěsné až do 40 m)
* vodotěsnost ekvivalentní IEC standardu publikace 529 IPX8.
** nárazu vzdornost podle testovacích metod Olympus.
Obrazový snímač
| Stabilizátor snímače | Ne |
|---|---|
| Formát snímače | 1/2,3 |
| Rozlišení snímače | 7,1 Mpx |
| Rozlišení fotografií | 2048x1536, 640x480, 1024x768, 1280x960, 1600x1200, 3072x2304, 2560x1920, 2303x1728 |
| Technologie snímače | CCD |
Objektiv
| Optický zoom | 3 x |
|---|---|
| Ohnisková vzdálenost (eqv. 35mm) | 38-114 |
| Minimální ohnisková vzdálenost | 38 mm |
| Maximální ohnisková vzdálenost | 114 mm |
Ostření
| Minimální zaostřovací vzdálenost | 50 cm |
|---|---|
| Makro od | 7 cm |
Expozice a fotografování
| Digitální zoom | 5 |
|---|---|
| Způsob měření expozice | Zónové, Bodové |
| ISO - minimální citlivost | 80 |
| ISO - maximální citlivost | 1600 |
| Rychlost sériového snímání | 3,7 sn./s |
| Scénické režimy | Ano |
Závěrka
| Nejdelší expoziční čas | 4 |
|---|---|
| Nejkratší expoziční čas | 1/1000 |
Hledáček
| Typ hledáčku | Nemá |
|---|
Displej
| Velikost displeje | 2,5 " |
|---|---|
| Rozlišení displeje v bodech | 115000 |
Blesk
| Vestavěný blesk | Ano |
|---|---|
| Směrné číslo blesku | 3,8 |
Záznam
| Formáty souborů | JPEG, MOV |
|---|---|
| Maximální rozlišení videa | VGA (640×480) |
Rozhraní a napájení
Fyzikální specifikace
| Materiál | Kov |
|---|---|
| Rozměry v mm | 91 x 58,7 x 19,8 |
| Hmotnost | 149 g |
Paměťové karty
| Typ paměťové karty | xD |
|---|
Ostatní
| Příslušenství v balení | neoprenové pouzdro, řemínek, Lithium-Iontová baterie Li-42B, nabíječka Li-40C, USB kabel, AV kabel, OLYMPUS MASTER (software CD-ROM), návod k použití, záruční karta |
|---|---|
| Značka | OM System / Olympus |
| Typ produktu | Kompakt |
Hlídat dostupnost Olympus Mju 725 SW stříbrný použitý fotoaparát v bazaru
Hlídat dostupnost Olympus Mju 725 SW stříbrný použitý fotoaparát v bazaru
Související články s Olympus Mju 725 SW stříbrný
Související články s Olympus Mju 725 SW stříbrný
Dobrodružství čeká: Ušetřete až 9 500 Kč
Připravte se na sezónu s profesionální výbavou OM SYSTEM. Nyní můžete získat zpět až 9 500 Kč při nákupu vybraných těl, zvýhodněných setů i špičkových objektivů řady M.ZUIKO. Špičková odolnost a…
16. 4. 2026 v 9:28

Jarní cashback až 15 000 Kč s OM System
Pořiďte si od 26. 2. do 6. 4. 2026 vybrané fotoaparáty a objektivy OM SYSTEM, získejte zpět až 15 000 Kč a k vybranému modelu navíc grip zdarma!
25. 3. 2026 v 13:05

Získejte prodlouženou záruku 5 let a ušetřete až 15.000 Kč díky zimní akci cashback OM System
Zvažujete nákup fototechniky modelové řady OM System? Díky zimní akci cashback můžete při nákupu vybraných produktů od 13. 11. 2025 do 6.1.2026 ušetřit až 15 000 Kč a navíc získat prodlouženou záruku…
MARTIN LUKEŠ • 10. 11. 2025 v 12:55

Ušetřete až 15 000 Kč v akci OM System telezoom cashback
Pořiďte si od 2. 10. do 29. 10. 2025 vybrané produkty OM System a ušetřete až 15 000 Kč.
ŽANETA SIKOROVÁ • 1. 10. 2025 v 16:34

Dotazy k Olympus Mju 725 SW stříbrný
Expert Megapixelu
Lucie Drietomská
Fotografka, která se již přes 20 let specializuje na focení zvířat, zejména domácích mazlíčků. Má bohaté zkušenosti s portrétní i pohybovou fotografií a je autorkou knihy o focení psů. Je držitelkou titulu EP (European Photographer), pravidelně boduje ve fotografických soutěžích a věnuje se vedení soukromých kurzů.









Komentáře
Prodejce Megapixel.cz, Luděk Bouška, 19. 3. 2007 |Olympus Mju 725 SW stříbrný |Reagovat
P
povězte mi, prosím, jak je důležité, aby měl fotoaparát optický stabilizátor? Projeví se na fotografiích focených v relativním klidu? Nebo jen při větším třasu? Jak velká je redukce při vzrůstajícím ,,klepotu"? Díky!
Petr, 19. 3. 2007 |Olympus Mju 725 SW stříbrný |Reagovat
Prodejce Megapixel.cz, Luděk Bouška, 19. 3. 2007 |Olympus Mju 725 SW stříbrný |Reagovat
M
Hledám fotoaparát malých rozměrů, odolnější a co nejkvalitněji fotící (vím, že poslední požadavek je subjektivní, ale ráda uslyším názor)
Díky!
Maggie, 18. 3. 2007 |Olympus Mju 725 SW stříbrný |Reagovat
M
Maggie, 18. 3. 2007 |Olympus Mju 725 SW stříbrný |Reagovat
Pokud máte pocit, že ten přístroj nefotí tak, jak byste si představoval, my s tím nic nenaděláme. Kriteria pro posuzování kvality snímků si určujeme každý sám - buď líbí, nebo nelíbí, je to opravdu hodně subjektivní. No a v případě, že Vám ten přístroj z hlediska kvality snímků prostě nevyhovuje, nezbude nic jiného, než se poohlédnout po kvalitnějším, tu už jsem ale psal. Volba je prostě na Vás.
Prodejce Megapixel.cz, Luděk Bouška, 1. 2. 2007 |Olympus Mju 725 SW stříbrný |Reagovat
M
Milan, 1. 2. 2007 |Olympus Mju 725 SW stříbrný |Reagovat
M
Milan, 30. 1. 2007 |Olympus Mju 725 SW stříbrný |Reagovat
Pokud jste byl "až doposud" s barvami od Olympusu spokojen, myslím, že budete i nadále, v tomto ohledu se toho až tak moc nemění.
Prodejce Megapixel.cz, Luděk Bouška, 30. 1. 2007 |Olympus Mju 725 SW stříbrný |Reagovat
M
Milan, 29. 1. 2007 |Olympus Mju 725 SW stříbrný |Reagovat
Všechny dotazy (12)